Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Купи, хвърли, купи


Препоръчано мнение

Нещо интересно на което попаднах - става въпрос за нарочното влошаване на качеството на продуктите от бит-а ни.....

 

цък

 

Редактирано от HristoGB
промяна на линковете
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Аз ги изгледах филмчетата, наистина са силни и интересни... Интересно е и какво се случва в днешно време което остава покрито за обикновения човек...

 

От филмчето..."Светът е достатъчно голям да удовлетвори нуждите на всички, но винаги ще бъде малък да удовлетвори алчността на някой"

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за страхотните филмчета, Ице! :icon_clap: :icon_clap: Има за какво да се замисли човек. Пералнята ПЕРЛА 04 на родителите ми изкара 20-22 години, а новият им ИНДЕЗИТ прецака платка още на първата година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за страхотните филмчета, Ице! :icon_clap: :icon_clap: Има за какво да се замисли човек. Пералнята ПЕРЛА 04 на родителите ми изкара 20-22 години, а новият им ИНДЕЗИТ прецака платка още на първата година.

Аз пък имам хладилник "ЗИЛ", който работи безотказно вече 30г. :icon_doh:

Сегашните уреди се правят колкото да изкарат гаранцията и после - нов :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъсяването на живота на вещите е било официална държавна политика в САЩ по времето на голямата депресия за разрастване на производството и ангажиране на повече работни места.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам хладилник "ЗИЛ", който работи безотказно вече 30г. :icon_doh:

Сегашните уреди се правят колкото да изкарат гаранцията и после - нов :icon_blush:

ЗИЛ-а ти обаче върти доста бързо електромера.............

Не всички сегашни уреди са лоши......просто трябва да се поинтересуваш повечко...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЗИЛ-а ти обаче върти доста бързо електромера.............

Не всички сегашни уреди са лоши......просто трябва да се поинтересуваш повечко...........

 

Компресора, Пламка.... не е много по-различен от днешния.....разликата във ватовете е пренебрежимо малка..... не си мислете, че рекламите за енергоспестяване клас А са винаги верни..по-скоро винаги НЕ СА ... :)

Само дето старите хладилни агрегати караха по 10 години без да се развалят.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спомнете си за старите автомобили...за старата японска техника (сони, техникс, кенууд, хитачи и прочие).. Едно време действително се правиха стоки с много дълъг живот... Аз лично разполагам все още с такива... В днешно време се чудя как служебния боклук фиат добло след 2-3 години употреба изглежда по зле от 20 годишна кола...Волана станал като наяден дунапрен, мотора гори масло, колана протрит, купища ремонти... Купуваш телевизор той на втората седмица гори...докато някой още гледат на 20-30 годишни японски телевизори... Но...какво да говорим когато дори и храните развалиха...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спомнете си за старите автомобили...за старата японска техника (сони, техникс, кенууд, хитачи и прочие).. Едно време действително се правиха стоки с много дълъг живот... Аз лично разполагам все още с такива... В днешно време се чудя как служебния боклук фиат добло след 2-3 години употреба изглежда по зле от 20 годишна кола...Волана станал като наяден дунапрен, мотора гори масло, колана протрит, купища ремонти... Купуваш телевизор той на втората седмица гори...докато някой още гледат на 20-30 годишни японски телевизори... Но...какво да говорим когато дори и храните развалиха...

Все още имам и работи един двукасетъчен ТЕАС,произведен в Япония в далечната 1976 година ........събрал е два пръста прах ,но бачка.........имах и един 14 инчов телевизор НЕК,също горе долу от тия години и скоро ( преди 2 години ) го хвърлихме, защото имаше само 8 канала и можеше да вади само 8 програми, а и тунера му нямаше S-каналите,но иначе бачкаше си до последно.........

За сегашните телевизори не съм много съгласен че са зле ( то и зависи какви са ) и досега не съм чувал да дефектират често марки като Сони, Панасоник, НЕК,и т.н. но.........

В това отношение можем да направим някакъв компромис, тъй като технологиите се развиват с невероятен бум,и една техника от 5 години нагоре вече би била смешна най малкото ..........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами влизал съм в сервизния център на Техномаркет и имаше бол ТФТ телевизори от всякакви марки за ремонт... Относно бума и това, че телевизорите били смешни... Не е нужно човек да сменя телевизора си всяка година и да има най модерния на пазара...

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....радвам се, че темата предизвика такъв интерес.... :)http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/yes3.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Компресора, Пламка.... не е много по-различен от днешния.....разликата във ватовете е пренебрежимо малка..... не си мислете, че рекламите за енергоспестяване клас А са винаги верни..по-скоро винаги НЕ СА ... :)

Само дето старите хладилни агрегати караха по 10 години без да се развалят.....

А бръмчи ли като ЗИЛ по нанагорнище? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бръмчи ли като ЗИЛ по нанагорнище? :icon_thumbup:

 

Всъщност - НЕ... все още имам един мраз 200 с руски компресор, за да го чуеш, че работи трябва да си близо до него....даже много близо... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А баба ми пък има един мраз с амоняк - без компресор и той видиш ли работи вече 40 години сигурно... Тези приказки можем да си ги приказваме на масата, но нека се огледаме какви вещи ползваме. Все пак новите технологии имат значение, те са и това, което ни храни. Няма и друг начин - колелото си се върти и дори малки колебания предизвикват кризи. Въпросът е само в степента ни на пристрастяване...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А баба ми пък има един мраз с амоняк - без компресор и той видиш ли работи вече 40 години сигурно... Тези приказки можем да си ги приказваме на масата, но нека се огледаме какви вещи ползваме. Все пак новите технологии имат значение, те са и това, което ни храни. Няма и друг начин - колелото си се върти и дори малки колебания предизвикват кризи. Въпросът е само в степента ни на пристрастяване...

В този ред на мисли,нека всеки да сподели впечатления от новите технологии.Аз например преди пет години си купих GRUNDIG-Vizion 3 19.3821 и вече подсветката на екрана примигва.Още може да се гледа така амаааа.....Друг случай PHILIPS-22PFL3404/12 е няма мениджър канали,по никакъв начин не можеш да си подредиш каналите по твй избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За телевизорите съм чувал че тук се внасят телевизори дали дефект, отремонтирани в сервиз на производителя на цената на нови. Също така и че има разлика в матриците, процесорите и останалите компоненти, ако телевизора е правен в Китай, а не в основния завод на производителя. Телевизор Philips 20PTR-138A - нова технология за преди 15 години още работи, почти денонощно. Миналата година бяха изсъхнали два електролитни кондензатора за по 30ст. в захранващия блок, след подмяната продължава да работи...

 

Мастилено-струен принтер HP - цена 68лв. - подарък към лаптоп. Печата около 20 страници и мастилниците (печатащите глави свършиха). Новите са на цена 48лв/бр и печатат към 200 страници, общо две трябват. След консултация в сервиз за принтери - след определения брой страници принтера изгаря главата, за да не може да се презареди по никакъв начин и да се купи нова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен това което не ми харесва на новите технологии е прекалено прогресивната еволюция... тамън купиш нещо ново и след няма и година то вече е морално остаряло...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и нещо реших да си сменя пералнята. Избрах една, няма да и споменавам марката.

По погрешка от магазина ми изпратиха друга - най-лъскавата и най-скъпарската от този производител.

Когато ми се обадиха, вече я бях разпечатал.

Почнаха едни разговори-преговори. Накрая се споразумяхме да доплатя 30-40 лева, защото опцията им беше да дойдат да си вземат скъпата, но разпечатана и изпробвана, и да ми донесат евтината.

И така се сдобих с пералня с дисплей и 1001 фунции за какво ли не. Може би и еспресо да може да прави, а дисплея зарежда почти като Уйндоус. Най-тихата била, най не знам си каква била.

След няма и година работа се разтропа. Обърнах я със задницата към мен и като и махнах капака - егати.

Вътре всичко е от пластмаса. Включително жалкото подобие на амортисьорите, направо всичко.

Така разрах, че новата придобивка няма да изкара още много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам стара пералня - Сименс. Два пъти я пренасях от квартири и сега вече в новото жилище - пак сме с нея :) Това нещо тежи сигурно 100 кг :icon_doh: Вътре всичко е желязно, а съм отварял няколко съвременни и вътре е с пластмаса за легени...

Наскоро даде първия си дефект - гарнитура на помпата за източване на водата протече. Намерих и гарнитурки и цели помпи, но китайски - като ги видиш и е ясно че няма да кара много. Та взух си гарнитурка, стегнах я и вече 8 година работи, при това взета на старо :icon_thumbup: Това според мен е нещо, което си струва да си го поддържаш.

Затова пък телевизор предпочетох дори малко по-малък /32''/, но пък LED LCD, което беше най-новото в сферата. Стар телевизор е анахронизъм :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Телевизорите с Edge LED имат много по-кратък живот от тези с задна LED подсветка или лампа (има сайтове със сравнения) Там диодите са мощни и работят обикновено на 100%, което им скъсява живота (силата на светене най-вече). Единственото предимство на Edge LED, че са по-тънки. Отделно по краищата може да има по-светли зони при пълно черно. Заслужава си LED телевизор, но със управляема задна подсветка.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е така наистина, но все пак са по-добре от обикновените луминисцентни. Не може да се пренебрегне и 5 г гаранция :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е така наистина, но все пак са по-добре от обикновените луминисцентни. Не може да се пренебрегне и 5 г гаранция :good:

Божо, не съм съгласен с горното, но това ли е лично мое мнение. Не разбрах и кой дава 5 години гаранция?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Да поизтупаме малко прахта на темата. :)

 

Миналия месец се развали пералнята, оправихме я, но вчера си замина хладилника. Посещението от сервиз за хладилна техника установи че е заминал компресора и изпарителя, поради заскрежаване и непрекъсната работа на компресора. Както и да е, сигурно му е дошло времето че на коледа щяха да станат 10 години безотказна работа на Indesit B23 хладилник с фризер.

 

Препоръката на техника бе да си взема нов хладилник, поради факта че сумата за ремонт (около 300 лв.) е почти половин хладилник и че скоро можело да се развали и фризерната част, което не е било рентабилно за 10 годишщна техника.

 

И сега въпроса, към коя марка и/или модел да се насоча ?

 

(Преразказано по телефона от дома:Да е Фул но фрост, да не е Беко или Санг, имаше и други, не ги запомних.)

 

Сегашния модел е с 2 компресора и същевременно половината машина си бачка на - 22 градуса. Гледах снимки на Самсунг, еми той е с 1 компресор :icon_doh: Ако сегашния беше така, всичко консервирано за трудни времена щеше да си замине.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...