Премини към съдържание

Размер на газова бутилка


Препоръчано мнение

Здравейте, смятам да си слагам газов инжекцион и реших да е с 45 литрова газова бутилка,

която да монтирам зад седалките на Галант '98-ма комби (6А13)...

Понеже колата не е при мен, дали някой би могъл да ми каже разстоянието между калниците в багажника,

та да знам как да поръчам бутилката?!

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според ме е по- добре на мястото на резервната гума. Имам същия Галант и не можеш да си представиш какво удобство да имаш целия багажник на разположение( разликата се усеща най- вече при нещо обемно за което е нужно да се свалят и задните седалки).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според ме е по- добре на мястото на резервната гума.

Да де, ама аз предпочитам да си имам резервна гума,

а ми се вижда супер странно да си сложа бутилката на мястото на резервната,

а резервната-на мястото на бутилката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама аз предпочитам да си имам резервна гума,

а ми се вижда супер странно да си сложа бутилката на мястото на резервната,

а резервната-на мястото на бутилката

Да де, ама ако се наложи да превозваш пералня или хладилник, резервната гума винаги можеш да я сложиш зад предните седалки права, а газовата не можеш ..:)

Помисли наистина, преди да си купил ..:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Марио не е нужно да изхвърлиш резервната гума като сложиш бутилката в нейната "дупка".. просто удобното в случя е, че гумата можеш да я местиш, а бутилката, където я сложиш там остава (или поне става сложно местенето).

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама ако се наложи да превозваш пералня или хладилник:icon_thumbup:

Не мисля, че идеята на японците или италианците, или който и да е правил дизайна на комбитата е

била да пренасяме бяла техника - стърчащите калници определено пречат да положиш Перла-та си

в легнало положение, колкото и да сваляш седалките...

Дори и ковчег така като гледам трудно ще влезе между тия калници, нищо че комбитата приличат на катафалки.

От друга страна ако трябва да си нафрашкам багажника, така че да местя резервната гума в купето,

то тогава просто тоя багаж ще си отиде в купето.

Мисълта ми е, единственото полезно предназначение на разстоянието между калниците може да

бъде за газова бутилка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е човек голямо разсъждение извади :) а Японеца дали е мислил за газова въобще? :) Възможността да се навеждат облегалките на задните седалки (при галант и на седана и на комбито) е точно затова, за което ти пишем по-нагоре пък вече всеки сам си преценя.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги оставете човека да си сложи бутилка зад седалките и скоро сам ще осъзнае колко сте били прави. И аз разсъждавах като него, докато не си сложих бутилката на мястото на резервната гума и не оцених колко голям е багажника, както и някои други подробности. А резервата, ако я сложиш и в един калъф забравяш че е там или ако се наложи в купето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който няма да си ползва багажника и ще слага в купето, може да сложи 60 л. бутилка за ГИ и да опъне още една уредба на метан :D

А при евентуален удар отзад дали ще се случи нещо с бутилката в дупката за рез. гума?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който няма да си ползва багажника и ще слага в купето, може да сложи 60 л. бутилка за ГИ и да опъне още една уредба на метан :D

 

Така с по-малко натискане на педала на газта /ето вече педала си отговаря на функцията/ може и до луната да стигне.

 

Аз имах Лансер седан с газова уредба и бутилка на мястото на резервната. Задните седалки му падаха напред и се отваряше багажно пространство. И въпреки че е седан, няколко пъти съм се изумявал какво количество багаж се товари. Дето се вика, като разтоваря, 15 кв.м. покривам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А при евентуален удар отзад дали ще се случи нещо с бутилката в дупката за рез. гума?

Анди -

. И директен удар на бутилка примерно -
(не е тороидална).
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ей, толкова ли не можа някой да си премери разтоянието между калниците за да отговорите на въпроса на Торанага, пък го оставете той да си преценява за местоположението на бутилката?

Стига сте давали акъл за нещо, за което никой не ви е питал. Въпросът му беше друг :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, смятам да си слагам газов инжекцион и реших да е с 45 литрова газова бутилка,

която да монтирам зад седалките на Галант '98-ма комби (6А13)...

Понеже колата не е при мен, дали някой би могъл да ми каже разстоянието между калниците в багажника,

та да знам как да поръчам бутилката?!

Благодаря предварително!

Мисля че по спомен беше към 90 см. ,ама точно колко е ...............За твоята кола това са вариантите, или тороидална бутилка на мястото на рез. гума или отзад където ти мислиш........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ей, толкова ли не можа някой да си премери разтоянието между калниците за да отговорите на въпроса на Торанага, пък го оставете той да си преценява за местоположението на бутилката?

Стига сте давали акъл за нещо, за което никой не ви е питал. Въпросът му беше друг :)

:yes3:

 

Мисля че по спомен беше към 90 см. ,ама точно колко е ...

:good:

 

Да, вечерта си го премерих самичък, но вече беше късно и ще ми забави монтажа със седмица...

По-скоро като махна мокета е 89 см....90 см. може би наистина ще стане, но бая шутове

ще трябва да и набием, което пък е сигурно не е толкова лошо, защото ще стои

по-здраво застопорена.

Наистина има резон да си сложа бутилката на мястото на резервната,

но само ако не нося резервна(за което всичко си мълчат, да си признаем),

а това не искам да го правя и то не защото бих имал проблем с КАТ.

На разстояние между калниците 89 см. бай Марин ще се окаже прав, че може да влезе

някой Мраз или Перла 5, но едва ли ще ми се наложи

Все пак ще помисля по въпроса и ще изгледам още веднъж краш тестовете.

Благодаря на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво са мислили японците за бялата техника, но аз лично съм пренасял в рамките на една година

 

1. Сушилня (без да падат седалките)

2. Пералня (без да падат седалките)

2. Хладилник от големите (с паднали седалки)

3. Спалня 2х2 разглобена (с паднали седалки)

4. Гардероб 4крилен разглобен (с паднали седалки)

5. Велосипед няколко пъти от големите (с паднали седалки)

6. 2-ма човека от летището с 5 големи куфара и ем-найсе ръчни багажа (с наполовина свалени седалки)

7. 3-ма човека до летището с 3 големи куфара и ем-найсе ръчни багажа (без да падат седалките)

 

и т.н., като нито едно от тези ти не би могъл да направиш ако си убиеш комбито така грубо.

 

 

За резервната гума просто се взема от тънките (патерица) - с малко търсене се намира 15-ка, прави и се един кожен калъф или се взема готов от някой музикален магазин (от тези за пренасяне на барабани) и си я моткаш насам натам. Примерно в рамките на града дори и да не я носиш едва ли е такъв проблем.

 

Не мисля че това е месене и даване на акъл, а подчертаване на важни подробности => помощ в чист вид.

 

Поздрав.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че това е месене и даване на акъл, а подчертаване на важни подробности => помощ в чист вид.

Поздрав.

 

Решено е - забивам я на мястото на резервната!

Едвам ме навихте!

Благодаря още веднъж на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:yes3:

 

Мисля че по спомен беше към 90 см. ,ама точно колко е ...

:good:

 

Да, вечерта си го премерих самичък, но вече беше късно и ще ми забави монтажа със седмица...

По-скоро като махна мокета е 89 см....90 см. може би наистина ще стане, но бая шутове

ще трябва да и набием, което пък е сигурно не е толкова лошо, защото ще стои

по-здраво застопорена.

Наистина има резон да си сложа бутилката на мястото на резервната,

но само ако не нося резервна(за което всичко си мълчат, да си признаем),

а това не искам да го правя и то не защото бих имал проблем с КАТ.

На разстояние между калниците 89 см. бай Марин ще се окаже прав, че може да влезе

някой Мраз или Перла 5, но едва ли ще ми се наложи

Все пак ще помисля по въпроса и ще изгледам още веднъж краш тестовете.

Благодаря на всички!

Няма да се наложи чак със шутове , просто по плътно ще влезе ..........преди 10-на дни махах една такава бутилка на кола като твоята и от там съм останал с впечатлението че беше 90 см.......По принцип ако бутилката е 36см диаметър ( т.е. 60 литрова май се води ) то ще имаш достатъчно място за багаж........( е ,чак за някой Мраз-Зил или Перла 05 няма да има :D ) но все пак се стеснява багажника ти ......освен това ако ходиш на ски примерно и ските ги слагаш в багажника при спуснати седалки ще е малко кофти да седят в/у бутилката.....но това да не ти е проблема..най големия проблем е първо подбор на добра АГУ, второ, добре подбрана конфигурация,и трето правилната настройка на АГУ-то ........Често ми се е случвало да дооправям доста неща на газаджиите и после повторно да правя настройките на АГУ-тата ( за не всички имам софтуера обаче )Така например за тези, които са с автоматик и имат неправилното АГУ ,често се случва когато си на директна и спреш на светофар ,мотора да притриса яко ,а когато пуснеш спирачката и го оставиш без газ да потегли ,тръгва на тласъци ......това е кофти и значи че 1. имаш проблем с дозирането на газта , 2. проблем със синхронизацията на импулсите на газовите дюзи спрямо тези на бензин,3. много дълъг път от инжекторната рейка до самите инжектори и 4. неправилна настройка на АГУ-то.........Това са само една малка част от проблемите ,които имат АГУ-тата........така че първо се осведоми за всяка една от тях и тогава скачай да слагаш.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са само една малка част от проблемите ,които имат АГУ-тата......

Че те имат ли проблеми бре ?:icon_hmm: Аз от твърденията ти до сега, съм осанал с влечатление, че нямат ..:D ..:P

Иначе по темата: тя приключи :rtfm: Калоян ще слага бутилка, която няма да му пречи на ските ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То е важно кой в коя тема пише...... Ама това няма значение - по различни причини!

Мога да го обясня и в други раздели :-)

Иначе - ГИтата - не дават проблеми, проверено......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...