Премини към съдържание

ново или употребявано стъкло?


Препоръчано мнение

След безбройните ми разправии дойде ред и предното си стъкло да сменя (нещо не се разбраха с предния капак и имаха конфронтация, та капака победи за сметка на стъклото). Чудя се дали в Кобра да ходя за 180 лв да ми сложат някакво с неясен произход, но ново, или да си търся читаво стъкло втора употреба, като съм спокоен че е фабрично на Мицубиши? Вие какво мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да сложиш задължително трябва да се почисти рамката, защото после ще береш ядове. Аз си сложих в Кобра и след 3 години от непочистената ръжда сега отново съм за стъкло. Според мен по-добре е ново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да сложиш задължително трябва да се почисти рамката, защото после ще береш ядове. Аз си сложих в Кобра и след 3 години от непочистената ръжда сега отново съм за стъкло. Според мен по-добре е ново.

Веско, извинявай, но аз съм на противоположното мнение. Всички нови стъкла имат кривини по тях, които дразнят при шофирането, докато оригиналните са перфектни. Възможно е и да внасят стъкла различни от първо качество - не знам каква е причината, но е факт. Освен това съм чувал, че китайските стъкла се пукат сами, без никаква причина. Цената също има значение, употребяваните са наполовина по-евтини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веско, извинявай, но аз съм на противоположното мнение. Всички нови стъкла имат кривини по тях, които дразнят при шофирането, докато оригиналните са перфектни. Възможно е и да внасят стъкла различни от първо качество - не знам каква е причината, но е факт. Освен това съм чувал, че китайските стъкла се пукат сами, без никаква причина. Цената също има значение, употребяваните са наполовина по-евтини.

 

ами първо - от Кобра ми предлагат китайско стъкло с лента за 180 лв с монтажа или европейско (сиреч Турско!) за 250 лв с монтажа (!!!!)

нито едното от тях не ми вдъхва доверие, но плюса им е че са нови. Докато Мицубиши са на 13 вече, но все пак са си Мицубиши! Стъкло втора употреба да кажем 120 лв, подмяна 30 лв = 150 лв пред 180 лв за китайски вариант?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами първо - от Кобра ми предлагат китайско стъкло с лента за 180 лв с монтажа или европейско (сиреч Турско!) за 250 лв с монтажа (!!!!)

нито едното от тях не ми вдъхва доверие, но плюса им е че са нови. Докато Мицубиши са на 13 вече, но все пак са си Мицубиши! Стъкло втора употреба да кажем 120 лв, подмяна 30 лв = 150 лв пред 180 лв за китайски вариант?

Колега, аз ти споделих моето мнение, но не очаквай да решавам вместо теб. Пък и 120 лева ми се виждат множко за употребявано стъкло, за разлика от новите, тук можеш да се пазариш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз ти споделих моето мнение, но не очаквай да решавам вместо теб. Пък и 120 лева ми се виждат множко за употребявано стъкло, за разлика от новите, тук можеш да се пазариш.

 

ясно, гледам да събера повечко мнения :rulez: Мицубиши рулз и те т'ва е ! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз предпочитам новото по две причини 1.В цената е включен и монтажа и 2. Все пак е ново. До сега съм слагал 2 стъкла в Кобра и двете на Олимпия и от самите стъкла нямам оплаквания.

А 30 лв. за монтаж ми се вижда ниска цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз предпочитам новото по две причини 1.В цената е включен и монтажа и 2. Все пак е ново. До сега съм слагал 2 стъкла в Кобра и двете на Олимпия и от самите стъкла нямам оплаквания.

А 30 лв. за монтаж ми се вижда ниска цена.

 

едното от момчетата на варненския "Мустанг" ми е личен приятел :icon_angel: Към момента обаче нямали джам за мен - другия месец :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ново сега... Това е стъкло. Всеки може да направи оглед на старо стъкло. Стъклото се продава, защото колата е за части, а не че му има нещо. Това не се износва.

Има нещо важно - недай си боже да стане катастрофа. Капака се намачква до 40-50 см., предните колела стигат почти до предните врати и в същото време фабричното стъкло излиза от рамката (щото тя вече не е рамка) цяло. На паяжина, но цяло и без летящи парчета.

Виждал съм нови стъкла (сменявани) с кривини по тях.

Втора употреба :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само и аз да вметна, че новите стъкла, били те китайски или турски, са на светлинни години назад от качеството на оригиналното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз предпочитам новото по две причини 1.В цената е включен и монтажа и 2. Все пак е ново. До сега съм слагал 2 стъкла в Кобра и двете на Олимпия и от самите стъкла нямам оплаквания.

А 30 лв. за монтаж ми се вижда ниска цена.

И 3-то стъклата в Кобра са с доживотна гаранция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега sandimen,

принципно моето мнение не се раличава от това на Слави че по-добре втора употреба но оригинално (имай на предвид че стъклото почти не старее) отколкото нов боклук... НО... има и нещо друго. Преди година две един мой приятел си смени предното стъкло с ново и точно след 24 часа се беше спукало, след големи панаири и скандали му го смениха с друго, но със втората употреба това няма как да се случи. Просто го споменавам като факт иначе си поддържам тезата за оригинално втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да поправя само колегата че не стъклата в Кобра са с доживотна гаранция, а монтажа им. Поначало бях за ОЕМ стъкло на Мицубиши, но приятели ми казваха "луд ли си, ново е 150-160 лева"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да отбележим че ползвано стъкло има следи от ползване - надраскване и точки от камъчета, а новото си е с перфектна видимост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да отбележим че ползвано стъкло има следи от ползване - надраскване и точки от камъчета, а новото си е с перфектна видимост.

 

Въпроса е за колко време ще е така? И дали няма да стане за един месец като оригинално на 10 години. Вярно е, че новото си е ново, но стига да е качествено... Как може на кола на 2-3 години да и се изтъркат дръжките, лоста и т.н., а на кола на 20 години да не са мръднали?! Ако действително новите стъкла са кекави и не са надеждни по-добре оригинално.. Тия стъкла по принцип няма ли някакви стандарти за здравина на които трябва да отговарят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е новото от Кобра за 3,5 години става така както оригиналното за 8 приблизително 2-3 пъти по-бързо стареене факт през който гледам пътя докато карам! Не знам дали е китайско или турско нямаше кривини и все още е доста чисто! Аз съм за ново стъкло и гаранция! Просто колега прецени риска и действай! Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да поправя само колегата че не стъклата в Кобра са с доживотна гаранция, а монтажа им. Поначало бях за ОЕМ стъкло на Мицубиши, но приятели ми казваха "луд ли си, ново е 150-160 лева"

А тези приятели, могат ли да ти обяснят, защо 10 годишно ОЕМ стъкло струва колкото ново от Кобра ? ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за оригиналното!

Колега, я провери колко струва ново оригинално и сравни цената му с такова "куча марка"..... И тогава ще разбереш разликата...

Стъклото си е стъкло, освен видимост - то предлага и други характеристики като здравина, както и отговаря на стандарти за безопасност при катастрофа..... Оригиналното си е оригинално, там е гаранцията, а тези, дето ги дават от братски Китай - да си ги слагат на техните коли! Каква е гаранцията, че първото камъче няма да го направи на сол и да се пребиеш? Кой ще ти я даде точно тази гаранция? Само на този щъпрос си отговори и така решавай. А за оригиналното - всики знаем как е.....

Да е странично, задно - дори и плексиглас да сложиш - все там, ама предно стъкло....... Само оригинално, пък било то и на 20 години!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми блъснат така кола с НОВО китайско или каквото е там стъкло и видя резултата, ще го купя, обещавам. Купува се стъкло, не лагер, повдигач, сегмент, спирачен диск, свещ, накрайник или накладка. Тези коли, ако не ги блъснем, ще идат в автоморга и не само стъклата ще са СТЪКЛА, ами и ключетата за мигачите и фаровете още ще работят на фона на изгнилата ламарина и останалите окапали, ръждясали и блокирали железа. По-евтино, здраво и безопасно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

OEM-ското струва около 340лв, монтажа е отделно.

Спазарих едно втора употреба, дано имам късмета да е читаво :icon_blush:

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Спазарих едно втора употреба, дано имам късмета да е читаво :icon_blush:

 

 

 

 

За да не отварям нова тема, пиша развръзката тук. Ползвам случая да благодаря на колегата Vetov за помощта. Сложих новото старо стъкло и докато търках лепилото, останало от тиксото, забелязах люспа от вътрешната страна на стъклото, на 2 пръста от долния ръб на стъклото, почти по средата на широчината. Знам че не съм го взел така, огледах го добре преди да го купя. Момчетата от Могилино са си оставили ръцете, даже огледалото от старото ми стъкло свили. Как да е, лекарства да си купят с парите от него. Такава люспа на такова кофти място може ли да се оправи? Не знам метода какъв е, възможно ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, пиша развръзката тук. Ползвам случая да благодаря на колегата Vetov за помощта. Сложих новото старо стъкло и докато търках лепилото, останало от тиксото, забелязах люспа от вътрешната страна на стъклото, на 2 пръста от долния ръб на стъклото, почти по средата на широчината. Знам че не съм го взел така, огледах го добре преди да го купя. Момчетата от Могилино са си оставили ръцете, даже огледалото от старото ми стъкло свили. Как да е, лекарства да си купят с парите от него. Такава люспа на такова кофти място може ли да се оправи? Не знам метода какъв е, възможно ли е?

 

Колега отиди някъде където лепят стъкла те ще ти кажат може ли да го направят или не. Гледам че си от Варна ако искаш имам координати на едни който ми лепиха стъклото.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...