Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Kакъв е разходът на Спейс Стар


Препоръчано мнение

При мен градското и извънградското каране се припокриват, така че давам среден разход. Бензин 6.5/6.7л. на 100км., газ 8.4л. на 100км.(с климатик). Зимата е около 7.9л. на 100км.:icon_clap:

Мицката е Спейс Стар 1.3 с ръчни скорости, уредбата е обикновена BRC. Трябва да отбележа, че карам внимателно и не ръчкам колата. Зареждам винаги до горе и всеки път резултатът е горепосоченият. Обожавам я тая машина :mitsu-smiley: :icon_rock: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • Отговори 96
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Напално съм сигурен, мога да демонстрирам, ако искаш. Не вдигам повече от 85км/ч.

абе колега ми ти що по добре не тръгнеш пеш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Така....Дойде време да съобщим и какъв е разхода на Мицку в зимни бойни условия сезон 2011-2012г. Зареждане на 01.01.2012г до горе (55л по каталог). В средата на февруари сложих 11,67 литра, защото светна резервата на 500км пробег (лятото спокойно стигах и до 650км). Продължих да карам докато днеска пак светна резервата. Със светеща светлина черта до предварително избрана бензиностанция и казах "до горе". Влезнаха 47,71 литра.

Равносметка: Заредени общо за периода 59,38 литра и изминат пробег 652км. Разход 9,10/100км градско в Пловдив при температури все сериозно отрицателни. Колкото до показанието по бордовия компютър бе 8,8литра.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Така газифициран дойде време да споделя как гори градцо Муцку за периода 01.01.2013 до 30.03.2013г. В няколко теми съм защитавал тезата, че при 2 уредби на колата не може да се хванат изгорени литри/100 км. Затова на 31.12.2012г вечерта заредих до горе целият резервоар бензин и цялата газова бутилка. През тези 3 месеца си записвах колко пари давам за съответното гориво. Днес (30.03.2013г) напълних до горе отново 2-те уредби и теглих чертата на изминатите километри.

 

а) Дадени пари за газ: 125 лв

б) Дадени пари за бензин 131 лв

 

Общо излезли от джоба пари 256 лв. Изминат пробег 1500 км (3м х 500км). Или разход в пари за 100 км - 17 лв при къси разстояния от 7,5 км на ден в едната посока, от които 2км са на бензин. Бях писал и в друга тема "Карам на газ, а бензина свършва - свършва си защото сутрин е студено и харчи много (средно за месец 17 л отиват).

 

Равносметка: Аз зная как ми гори колата в зимни условия. Последният пост горе също е мой при сериозни отрицателни температури. Миналите месеци си бяха пак що-горе студени, затова смятам средно разход от 8,5л/100км бензин. За тези 1500 км щях да дам 335 лв (8,5 х 2,63 х 15). Спестени ориентировъчни 79 лв. Колкото и да е малко все е нещо. Времето ще се стопли и "далаверата" ще нарасне повече, защото сега зная къде са 30С на охладителната течност и кога лятото ще превключи на газ - след 100-200 метра, съответно бюджета за бензин ще намалее. Надявам се че колеги които възнамеряват да слагат газ на Мицку Space Star 1.3 ще имат представа за разхода.

 

В сумата на газта може да има надписани "влезнали" литри, като например при празна бутилка веднъж ми влезнаха 25л от възможни 20. Измъкнаха се с номера че поплавъка не ми работил и ми взеха 7-8 лв повече на касата...

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

При мен е 5.7 до 6л. градско

и 4.5 до 5 извън града

мойто Мицу е 1.9 DI-D 2002г.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif леле и моето е същото, но такъв разход и завода производител не дава! Освен ако за градско се счита Перник - София. Разхода зимата си е около 8 за тези кратки разстояния от по 6-7 км. А за извън града си зависи от номера на обувката (от трафика) , и аз съм постигал такъв, но само веднъж за 3 год.

 

Към колегата svetliof - интересно ми е каква ще е равносметката за една година. Личното ми мнение беше че за този икономичен мотор разликата м/у газ, бензин ще е малка, но за 1500 км, 80лв си е сериозна сума. Значи за 15-20к. се избива газовата и то при зимни условия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата svetliof - интересно ми е каква ще е равносметката за една година. Личното ми мнение беше че за този икономичен мотор разликата м/у газ, бензин ще е малка, но за 1500 км, 80лв си е сериозна сума. Значи за 15-20к. се избива газовата и то при зимни условия.

 

Искаше ми се на бензин да не харчи толкова много сега в зимата, защото 17литра са си 17 литра за месеца. Даже си намерих маршрут до работата само с 1 светофар, карам на 5-та с 50-60 без никакъв трафик. И въпреки това пак на 1,5-2км приключва на газ. Обратно ако сутрин се кара по-бавно (в колонка зад някоя кола), по-бързо преминава. Илюзии, че ще избия газовата (фобос 2 за 820 лв) не си правя скоро. Ето този месец съм дал 131 за бензин (и си го разхвърлях по 1/3 през 3-те месеца), а средно ми излиза че спестявам към 30 лв (и то в по-студените месеци). Така че за 1,5-2г по груби сметки и с моите 500-600км на месец бих бил на кантар. И както се казва в приказките "всичко е добре когато свършва добре" остава в сила, само да не беше този пуст чек. Пъртина направих до майстора. Накрая ще си взема 1 кабел и... :plane:

Поздрави

Edit. Сега като се замисля, че то 6 месеца вече минаха. Първоначално идеята бе в нещо като касичка да събирам артъка... Хубаво пожелание, но си остана само до идея ;)

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте и от мен! От няколко месеца съм горд притежател на Мицубиши Спейс Стар 1.9 DID 2004. Невероятно пъргав и икономичен двигател, 2 пъти му пълня резервоара и карам, докато свърши( слагам си 5л туба с нафта в багажника). Режима на каране е смесен, може би в съотношение 50/50%, градско/извънградско и мога да ви кажа, че изминавам 600- 650 мили с един резервоар. Казвам мили, защото съм в Англия. Това са си над 1000км с 55л нафта. Или 5,5л/100км. Зимата ще я пробвам из Европа, на път за Родината и ще ви кажа колко е извънградско на дълъг път!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drive.gif Страхотна кола, само дето й липсва круиз контрол за дълъг път! Учуден съм(не само аз, а и много то притежатели в UK), че е спрян от производство този автомобил! Успех и безаварийно шофиране на всички колеги.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте,

споделям за бъдещите собственици какъв ми е разхода комбиниран (с монтиран ГИ и първоначално палене на бензин до стигане на 30С) само градско през цялата 2013г за пробег от 6000 км.

 

Дадени пари за бензин + газ 745 лв.

 

Хипотетично ако карах само на бензин при 8л/100км среден разход и 2.6 лв/л за 6000км щях да дам 1250 лв.

 

Спестени 505 лв, или ГИ се изби за 2г при моето каране (то ми е фиксирано, точно 500 км/месец)

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствения вариант да намалите разхода през зимата на който и да е автомобил, е предварителното му подгряване до 30-40гр. Аз съм монтирал на моето вагонче нагревател от бойлер "Юнга" 1000W и при първоначалното палене сутрин колата, почти веднага обръща на газ. Така със сигурност спестявам първоначалния висок разход, но за съжаление вечерта когато се връщам от работа нямам опция да го подгрявам и там. Без тази екстра, месечно наливам между 30 и 40 лв, с нея вероятната икономия е между 30% и 50%. Разхода на ток е 1 и 1.5КВ на ден или около 0.30лв. За 30дни ще е около 10лв, но за мен е по важното, че не тормозя стартера, акумулатора, двигателя и парното ми тръгва веднага.

Комшиите ме питат, "защо зареждам всяка вечер акумулатора" или "дали съм я направил хибрид", ама на мен не ми пречи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствения вариант да намалите разхода през зимата на който и да е автомобил, е предварителното му подгряване до 30-40гр. Аз съм монтирал на моето вагонче нагревател от бойлер "Юнга" 1000W и при първоначалното палене сутрин колата, почти веднага обръща на газ. Така със сигурност спестявам първоначалния висок разход, но за съжаление вечерта когато се връщам от работа нямам опция да го подгрявам и там. Без тази екстра, месечно наливам между 30 и 40 лв, с нея вероятната икономия е между 30% и 50%. Разхода на ток е 1 и 1.5КВ на ден или около 0.30лв. За 30дни ще е около 10лв, но за мен е по важното, че не тормозя стартера, акумулатора, двигателя и парното ми тръгва веднага.

Комшиите ме питат, "защо зареждам всяка вечер акумулатора" или "дали съм я направил хибрид", ама на мен не ми пречи

Колега има по интелигентен начин за това ,аз лично си сложих подгрев на рейката и почти веднага обръща и си върви добре на газ,така не харча ток и не опъвам кабели.Пък и това е вариант само до 2 рия етаж ... :icon_thumbup: само е малко по скъпо еднократно е около 50 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

момчета аз във вторник ходих до Ямбол от София и 300 км. съм изорил 21 литра газ.карал съм със 110км/ч.колата е 1.3 86коня и бях с още 2 приятеля.аз съм с фобус 4 и съм доволен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С какво подгряваш рейката?

http://kme.eu/product,products,61.html сайтове за доставка много

 

 

 

http://media.snimka.bg/s1/3058/032360536.jpg?r=0

 

Примера е от сайта на Рено.Моя случай е с подобен кит.

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Летният разход на газ извънградски пробег - 6.7л/100км. С климатик , около 7.5/10км. Скорост от ~ 100км/ч

Градския разход е около 8л./100км, през лятото.

Зимния разход на газ извънградски е 7.5л./100км

Градски разход на газ през зимате е около 8.6/100км.

 

Използвам газова уредба VEGA1 , работи безпроблемно вече година. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересни варианти за подгряване.... за другата зима може и да се подготвя с нещо такова.

В подписа ми има линк, там редовно описвам зарежданията. От преди да сложа г.и. и до сега.

Поздрави! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ама защо се подгрява рейката? Там газта би трябвало да е в газообразна фаза, по логично е да се загрява течноста в редуктора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ама защо се подгрява рейката? Там газта би трябвало да е в газообразна фаза, по логично е да се загрява течноста в редуктора.

Да прав си но е много важно температурата на газта която влиза в инжекторите да е по топла и от там разхода по добър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Някои знае ли на борд компютъра ми излиза едно крагче зачертано с една чертичка за какво е и как се маха и ми дава разхода забавено

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има само 3 неща за контролиране - среден разход на 100 км; километрите, които могат да бъдат изминати с оставащото гориво и средна скорост от последния reset на компютъра (с безцветното копче)

 

И трите могат да се контролират по схемата (когато нямаме оригиналното радио) -

 

пъха се ключът (не се завърта)

натиска се и се държи безцветното копче под дисплея на компютъра - (reset-а)

докато държим копчето, завъртаме ключа, така че да светнат индикаторите по таблото (не се запалва автомобила)

все още държейки натиснато безцветното копче, натискаме бутона в дясно - SET, с който се превключва между трите показания. Избраното ще седи така докато не се смени отново по тази процедура.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много а че го дава забавено числата имате ли накаква информация

Нали ти пратих книжката за колата, що не вземеш да я попрочетеш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...