Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Kакъв е разходът на Спейс Стар


Препоръчано мнение

  • Отговори 96
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Единият ти е моментен, а другият среден - от последното нулиране ...

Няма моментен разход на Спейс Стар, има само среден разход!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от модификацията, не бъди категоричен! :) На повечето има моментен разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма моментен разход на Спейс Стар, има само среден разход!

 

Майна още си зелен в тия работи,а моментния си го смята-но как ли???почети или питай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно ТАЗИ тема.

Виж от схемата с примерни екрани, какво се появява на твоят дисплей.

Обърни внимание на буквените означения.

Разясненията са в последващите постове...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мерси,ама нещо не ми се вяярвя 4овек,защото ми показва 14,7,а за средния 6,6.И с пълен резервоар съм минал 1100км.с скорост 120км/ч

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mitsubishi space star 1.3i ми дава разход по борд компютър 8.5 в София, но всъщност мисля, че е по-малко, защото скоростомерът ми показва с около 20 км/ч повече. Сипвам само А95 от Лукойл

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте, да кажа и аз по темата за разхода. Мицку вече е на 2 месеца и след първоначалното обслужване (от-до) го заредих догоре (докато пистолета сам спре) и занулих както километража, така и бордовия компютър.

 

Направи ми впечатление че стрелката отиде 3мм над максимума и се застоя там независимо че бях минал повече от 100 км. Продължих да я следя и при 400 км пробег тя отиде до средата. През това време бордовия компютър все преизчисляваше, че ще мина общо около 640 км с реално навъртяните километри + наличното гориво в резервоара. След 500-тния км стрелката започна доста чувствително да пада. Но целта ми бе да шофирам до момента, в който светне резервата. Това стана точно на 646-тия км пробег, като бордовия компютър показваше, че имам още 17 км аванс, а стрелката бе на 1мм над минимума. На 1км бе бензиностанция, в чиято верига бях заредил преди, казах отново "догоре и пистолета сам да спре". Влезнаха точно 51л (от 55л по каталог). Занулих бордовия компютър и той показа преди да тръгна отново бъдещ пробег от 640 км.

 

Равносметка:

Показания по бордовия компютър 7,4л/100км среден разход.

Реално изчисление по формулата [(заредените литри х 100) / изминатите километри ], излиза че 7,89л/100км.

 

От тези 646 км пропорционално градско/извънградско са 500км/146км с приблизителна точност. На всяко каране следобяд в големите жеги е пускан климатика. Градското шофиране е в Пловдив.

 

Извод:

Лично аз в сравнение със старата ми кола съм възхитен както от разхода, така и от удоволствието да шофираш и най-вече от Мицку като цяло :drive:

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Space Star НЯМА възможност за показване моментен разход на гориво на дисплея :icon_bye:

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Space Star НЯМА възможност за показване моментен разход на гориво на дисплея :icon_bye:

 

Аз по-горе казах среден. Но днеска се возих на друга кола (не :mitsu-smiley: ), която като запали моментния бе 33л/100. Така че ще се шашкам една идея по-малко. Аз оригинално радио нямам, та показание за моментен разход ли да имам :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спейс Стар ИМА възможност за показване моментен разход на гориво на дисплея. Днес като напълних при тръгване от бензиностанцията след нулиране на всичко показа 66 л/100км за първите 5 метра :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма, Светле. Ако на всеки 10 секунди нулираш да, ще виждаш нещо близко до моментен разход. Но това е среден разход. Погледни в книжката за експлоатация. Каризмите имат, Space Star-а не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ще е баса? Сериозна съм, така че измисли нещо и да цепим бас :yes3:

Показания на дисплея по ред:

 

Оставащи км с наличното гориво

Средна скорост

Моментен разход

Среден разход

Редактирано от Светла
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ще е баса? Сериозна съм, така че измисли нещо и да цепим бас :yes3:

Показания на дисплея по ред:

 

Оставащи км с наличното гориво

Средна скорост

Моментен разход

Среден разход

 

 

Напълно подкрепям. И при мен е със същите показания на дисплея, сменящи се с натискане на бутона DISP.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светла е напълно права. Моментният разход се показва по подразбиране и се променя постоянно, докато средния разход излиза на дисплея при натискане на бутона DISP и появата на символа Ø преди стойността на разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GDI - ките имат тази екстра - моментен разход. Светла спечели - какво ли?

 

 

ДА но може да се направи да показва и средния разход:drinks: ,как и аз не разбрах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте, да добавя в темата за разхода, че Мицку колкото повече се кара, толкова става все по-икономичен.

 

Зареждане до горе на резервоара --> пробег градско в Пловдив 467,3 км --> зареждане днес до горе, влезнаха 33,28 литра.

 

Равносметка: Разход 7,12л/100км градско с използван климатик за Mitsubishi Space Star 1.3i 2001г с ръчна ск.кутия.

 

Не успях да видя показанията на бордовия компютър за среден разход, защото го бях нагласил да показва на функция "оставащи километри", а нямам оригинално радио и забравих как се превключва между показанията. Ще си принтирам от ръководството другия път за подсещане. Изчисленията са по занулен километраж.

Поздрави :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Space Star НЯМА възможност за показване моментен разход на гориво на дисплея :icon_bye:

Не само че има възможност, но и показва моментен разход.При мен е с оригиналното радио и показва моментен , среден разход на 100 км,колко км може да измине с бензина в резервоара и средна скорост на движение.

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...