Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Данък на Автомобил


Препоръчано мнение

Колеги здравейте,

исках да ви попитам, дядо ми има кола която не е регистрирана в общината и понеже от тази година ще искат документ за платен данък(както знаете, за да може колата да мине годишен технически преглед), та няма как трябва да го плати, обаче той е собственик на колата от 3 години и когато отидох до общината да попитам колко ще трябва да плати, те ми казаче че трябва да плати 200лв глоба, защото колата не е регистрирана в общината и още 600лв за тези 3 години(данък за тези 3 години) + още 200лв за тази година...Въпроса ми е ако примерно той продаде колата на мен, аз ще трябва ли да платя този данък? Или ще трябва да я регистрирам в общината на мое име и ще трябва да планя данъка само за тази година?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбрах, че технически преглед на автомобила може да се мине и без да е платен годишния данък. Дори званнах на приятел, при кйото се правят тези прегледи и тои ми каза, че може и без платен данък :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбрах, че технически преглед на автомобила може да се мине и без да е платен годишния данък. Дори званнах на приятел, при кйото се правят тези прегледи и тои ми каза, че може и без платен данък :icon_hmm:

Че може - може!

То и Премиер може да покровителства нелегални пивоварни, но това не означава, че е законно.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че може - може!

То и Премиер може да покровителства нелегални пивоварни, но това не означава, че е законно.

 

:rolleyes: еее добре,че стават и тези неща, дори незаконно да е, щото чисто ще ни съдерат кожите :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги та в крайна сметка аз прецаках ли се като си регистрирах мицката? Защото останах с точно такова впечатление... :icon_doh: ....здраве да е .... има и по-важни работи за който да се притеснява човек... :drinks: :drinks: :rulez:

Редактирано от Mitko_90
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги та в крайна сметка аз прецаках ли се като си регистрирах мицката? Защото останах с точно такова впечатление... :icon_doh: ....здраве да е .... има и по-важни работи за който да се притеснява човек... :drinks: :drinks: :rulez:

Не! Не си се прецакал. В най скоро време КАТ и данъчните ще имат обмен на информацията.Винаги съм си регистрирал автомобилите, които съм имал. А за преглед данък не се иска, доколкото знам, поне на мен никога не са ми го искали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги здравейте,

исках да ви попитам, дядо ми има кола която не е регистрирана в общината и понеже от тази година ще искат документ за платен данък(както знаете, за да може колата да мине годишен технически преглед), та няма как трябва да го плати, обаче той е собственик на колата от 3 години и когато отидох до общината да попитам колко ще трябва да плати, те ми казаче че трябва да плати 200лв глоба, защото колата не е регистрирана в общината и още 600лв за тези 3 години(данък за тези 3 години) + още 200лв за тази година...Въпроса ми е ако примерно той продаде колата на мен, аз ще трябва ли да платя този данък? Или ще трябва да я регистрирам в общината на мое име и ще трябва да планя данъка само за тази година?

 

Данъкът ще трябва да си платите и ти с лихвите,но глобата от 200 лева има двегодишна давност!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , според тази схема:

http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html?moshtnost=113&m_ed=ks&grad=19&vazrast=1&katalizator=y

 

данъка ми във Варна е 137лв, а за София пада на 114лв.

И на какво отгоре във Варна плащаме такива данъци , ебахти наредбата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не! Не си се прецакал. В най скоро време КАТ и данъчните ще имат обмен на информацията.Винаги съм си регистрирал автомобилите, които съм имал. А за преглед данък не се иска, доколкото знам, поне на мен никога не са ми го искали.

 

Влади,квитанция за платен данък би трябвало да ти изискват при ГТП,но си затварят очите защото няма да има какво да преглеждат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти я продаде без платен годишен данък.

 

Има как,все по-трудно вече,но все още има как!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , според тази схема:

http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html?moshtnost=113&m_ed=ks&grad=19&vazrast=1&katalizator=y

 

данъка ми във Варна е 137лв, а за София пада на 114лв.

И на какво отгоре във Варна плащаме такива данъци , ебахти наредбата.

 

Ти се радвай, че колата ти е минала 14-години, иначе данъка ти щеше да е 200+ лв :)

На какво отгоре? Ми питай Кирил Йорданов...това безумие се наблюдава от както общината има право да вдига данъците за МПС. Варна може да се похвали с едни от най-високите данъци и най-разбитите улици :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На какво отгоре? Ми питай Кирил Йорданов...това безумие се наблюдава от както общината има право да вдига данъците за МПС. Варна може да се похвали с едни от най-високите данъци и най-разбитите улици :icon_blush:

Явно наистина е пропорционално на кирильордановките по асфалта.

За 2010 г. данъка ми е 230 лв. (по квитанция), а за 2011- 250 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като Ви гледам данъците, направо :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying: ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като Ви гледам данъците, направо :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying: ....

 

Вие сте си добре - Габровска работа :)

При Вас данъка на моята кола би бил 151лв, а в Ст. Загора е 227,48лв (Емо, колкото щеше да е и във Варна :) )

...

230лв данък + 165лв гражданска + 67лв винетка + 30лв ТГП + евентуално каско = :icon_n_giljotiini:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като Ви гледам данъците, направо :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying: ....

220лв ми е годишния данък, но за сметка на това има дупки в ИЗОБИЛИЕ :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каризмата Джедайка - 93.50 лв.

Ситният Колт - 15.13 лв

По-големият Колт - 23.10 лв.

Поносимо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо по темата за данъците.

 

Моля, имайте в предвид, че данък МПС се плаща на общините по местоживеене на собственика и регистрация на МПС и общинските съвети имат право да гласуват увеличение на коефициентите за данък МПС от един до три пъти над минимумите, заложени в закона (вижте долу).

 

ЗМДТ:

Чл. 55. (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.)

(1) За леки автомобили общинският съвет определя размера на данъка с наредбата по чл. 1, ал. 2 съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:

1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW;

2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW;

3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW;

4. над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW;

5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW.

 

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:

 

Брой на годините от годината

на производство, включително

годината на производство

Над 14 години коефициент 1

Над 5 до 14 години включително коефициент 1,5

До 5 години включително коефициент 2,8

 

Чл. 59. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства, данъкът се заплаща с 50 на сто намаление.

От опит малките общини прилагат най-малките коефициенти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каризмата Джедайка - 93.50 лв.

Ситният Колт - 15.13 лв

По-големият Колт - 23.10 лв.

Поносимо...

 

Ееее valboss, как я направихте тая гимнастика с Каризмата за 93,5лв (125к.с 1.8). Да взема да се местя в Плевен :) - приятелката и без това е от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта - 35лв или 37лв беше не помня колко точно / с лек жокер разбира се / :icon_clap:

Джипа - 141 / като се има в предвид , че е със слаб мотор 120 коня /

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих я регистрирана като 115...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_king.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив си е в топ5 най-скъпи данъци не знам кое му е поносимото :)

провери тук: http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Сложи 120 киловата 5-14г. и сменяй града :) ... Пловдив е 300 кинта (298.80 лева) ;) колкото е моя....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, не се замервайте с данъци, ами пийте по една ракия за късмета, че не сте си регистрирали джедайката във Велико Търново - 242 лв. и 88 стотинки..

Ей тея стотинки не ги одобрявам.. :):):)

Обаче пък Смолян избива клапани с цена..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...