Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Телефон с 2 сим карти


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, дайте съвет за добър телефон, работещ с 2 СИМ карти.

Искаме около 10-15 човека да направим подарък за Рожден ден на един приятел.

Не разбирам от телефони и ще ми бъде от полза да ми кажете подробности за моделите, които си заслужават.

Парите не са от съществено значение, освен ако телефона не е прекалено скъп и надхвърля 700-800 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна се канех да купя на жената такъв телефон, тъй като ходи с два апарата все (глобул и мтел). Взех и ето този :link:. Телефончето много ми харесва и при първо зареждане я изкара 7 дни при все, че знаете като е нов телефона как се бъзика постоянно... А този :link: беше около 500 лв, но има доста повече глезотии и изглежда много елегантен ;)

 

Едит: Пропуснах да кажа, че работата с двете сим карти е изключително удобна ;)

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е в помощ - през филтъра на gsmarena - dual sim phones , вече кой от тях се предлага в България ... :icon_hmm:

Лично не съм притежавал такъв, но съм разглеждал няколко "китаеца" и мнението ми е да се избягват.

 

набързо от mobilebulgaria:

nokia C1-00 , samsung B7722 , samsung B5722 , samsung E2152 , samsung C5212

Редактирано от konoko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ЗА отбягването на 'китайците' макар и да имам двама трима познати с такива китайчета които са доволни от тях , че и даже щасливи че си носят телевизорчета със себеси (често те си имат вграден тунер, вадят се едни антени .....). Като цяло нямат подръжка на софт, повечето нямат и гаранция (и да има е в китай ;)) Предложенията на колегите за самсунга като че ли наистина е по надежният вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като човек занимаващ се с ремонт на телефони и пробвал доста такива - далеч от измислените китайски бъзикни. Работели, неработели са си голяма пръчка, най-вече като обхват и батерия.

Та както каза колегата по горе - Samsung за да ти е мирна главата, за къв чеп ти е ТВ като не може да звъннеш ;)

Nokia C1-00 - е "псевдо" dual sim - работи само едната карта, ако искаш другата трябва да ги превключиш, т.е. спестява само махането на едната и поставянето на другата.

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ЗА отбягването на 'китайците' макар и да имам двама трима познати с такива китайчета които са доволни от тях , че и даже щасливи че си носят телевизорчета със себеси (често те си имат вграден тунер, вадят се едни антени .....). Като цяло нямат подръжка на софт, повечето нямат и гаранция (и да има е в китай ;)) Предложенията на колегите за самсунга като че ли наистина е по надежният вариант.

 

И аз като milenjs се занимавам с ремонт на телфони и да кажа и аз едно мнение. Китайчетата никога не съм ги предпочитал заради евтината изработка като цяло. Не е вярно че няма софтуер за тях и че нямат гаранция всичко зависи от продавача (магазина) и серзиза с който работи. Функционално китайските в повечето случаи дават дефект в качеството на звука (примерно се чува паразитен звук при разговор) и др. подобни при марковите телефони това не може да се случи. Самсунга традиционно е със слаб обхват. Но пък съотношението в цените е към 1:3 така че всичко зависи от притенциите на този който ще го ползва. Лично на мене не ми харесва нито единият нито другият вариант. :icon_crying: За нокиа мисля че не са произвели още телефон който да работи с две карти едновременно. Но мисля че самсунгът ще е по-малкото "зло" най-малкото по-стилен е.

Редактирано от Todor V.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Самсунг, защото от няколко години правят телефони, работещи хардуерно с 2 карти и като цяло са изчистили голяма част от бъговете на първите телефони с 2 карти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ами то предимно от фирмените телефони е Самсунг. Няма много голям избор. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Gigabyte GSmart S1205 - това ползвам от около 6 месеца и съм доволен, две карти, GPS, Windows Mobile 6.5, сензорен дисплей. Батерията държи по няколко дни като говоря доста. Цената в момента е около 350лв.

 

Може ли малко повече инфо за телефона, че ми допадна офертата?

 

Казваш, че батерията държи, обаче според gsmarena.com не държи хич много, 150h в stand-by е доста малко. За сравнение iPhone 3G e до 300h, а Blackberry Storm e do 360h. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах, телефона на жената се представя много добре. Изключително удобна работа със двете карти, глезотийки, 7 дена му изкарва батерията!!! И обхвата си му е много добър, към момента просто нямаме забележки и сме много доволни. Няма wi-fi i gps но аз не съм търсил и това, по скъпия модел който посочих ги има тези екстри ;) Аз от 10 години ползвам само самсунг телефони и не съм имал оплаквания, винаги съм бил доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега си взе преди няколко месеца такъв телефон и е доволен. Няколко пъти и аз си играх с него и единственото лошо впечатление е, че менюто на български е половинчато. Тоест, тук-там из менютата има и непреведени редове - което не е болка за умиране. Батериите държат по 3-4 дни, което за сензорен голям екран, считам за задоволително. Двете карти работят безпроблемно, поддържа и 8 ГБ карта. Е, кво да искаме повече?

Минус е, че видеото не струва, но снимки прави с прилична резолюция.

Дори мислих, да си взема подобна джиджавка. Ако не за друго - то да гледам ТВ сегиз-тогиз.

А звукът е нормален. Изпитал съм го.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наблюденията над телефони с с 2 симкарти имам покрай сестра ми ...

в момента ползва САМСУНГ ... слайдер .. не му знам модела, но е железен (макар и с тъпо меню)

Ще ти кажа само "Не взимайте ПРЕВИЛЕГ!" !!! Много проблеми имаше с него .. върна го в гаранция .. уж го оправиха но нищо не беше на ред ... писна и да стои без телефона и го джасна в стената :) ... тогава си купи САМСУНГ-а :) Абсолютно доволна е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Доколкото разбирам колеги Самсунг са доста добри с 2 те карти и като телефони изобщо.

 

samsung B7722 ще бъде избора.

 

Трябва само да видя кой дилър го продава изгодно в момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам колеги Самсунг са доста добри с 2 те карти и като телефони изобщо.

 

samsung B7722 ще бъде избора.

 

Трябва само да видя кой дилър го продава изгодно в момента.

 

Телефончето е много елегантно. Има си wi-fi, 5 мегапиксела камера, абе достатъчно лиготии :) В технополиса го имаше за 500 лв. като взимах на жената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Gigabyte GSmart S1205 - това ползвам от около 6 месеца и съм доволен, две карти, GPS, Windows Mobile 6.5, сензорен дисплей. Батерията държи по няколко дни като говоря доста. Цената в момента е около 350лв.

Аз съм със същия от 2 седмици , батерията на мен държи по ден два , но със говорене по над 4 часа на ден . Като го купувах телефона , консултантът ми каза , че ако искам истински смартфон да взимам или Гигабайт или LG , самият той беше със същият Гигабайт и не ми трябваше много време за да направя своя избор ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само се питам дали сте наясно какво си причинявате с такива продължителни телефонни разговори?!:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само се питам дали сте наясно какво си причинявате с такива продължителни телефонни разговори?!:link:

Знам и за това се стремя да говоря предимно с хендсфрии - хем е по-удобно , хем по безвредно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, както виждам колегите потвърждават мнението ми, че за дуал сим телефон най-удачен избор е Самсунг. Ако подаръкът не е за днес, а за Нова Година, драсни едно ЛС и в Понеделник ще опитам да ти уредя и добра цена. :icon_thumbup:

Относно издръжливостта на батерията, едва ли може да се очаква повече от 2 денонощия при активен режим на ползване, което е достатъчно, при скромно количество разговори 3-4дни(аз лично постигам толкова само в почивните дни, когато няма много "досадници").

Относно китайските телефони - има различни нива на качество, но като цяло това което се внася в България е от най-ниският до среден ценови диапазон(и съответно качество). Въпрос на късмет (рядък) е да попадне човек на добър екземпляр. Комплектите са с по 2 батерии, но рядко изкарват повече от 6-10месеца. Апаратното решение е добрo, но изпълнението много куца- често се прецакват микрофони, слушалки и полифония, некачествени конектори за заряд, лошо подтискане на обратния канал, лошо екраниране(брумове от предавателя в слушалката), сглобките на повечето част са като в час по трудово и т.н. С две думи- играчки. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...