Премини към съдържание

Зимни гуми


sunse7

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Наближава зима, трябва да се вземат зимни гуми. Това ще ми е първа зима с Каризмата, затова и съм развълнуван. :icon_rock: Имам няколко въпроса:

 

1. Какъв размер е най-подходящ? 185/65/14?

2. Сега съм с алуминиеви джанти, гумите са за хвърляне. Мисля да си купя железни джанти за зимата, а да използвам алуминиевите за летни гуми, как ви се струва?

3. Каква марка гуми ползвате, отзиви за тях? А цената?

 

Към варненци (а и всеки може да каже за неговата си околия):

4. Добър сервиз, който сте ползвали, предлагащ гуми, монтаж, баланс на разумни цени?

 

П.С. Четох темата от 2008 г., но ми се струва, че е загубила давност. Тук могат да се дават пресни линкове, докато там не са актуални.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вулканизатор - ЕТ "Колев 11 04"

ул. "Г.С. Раковски" 50, gsm: 0888 224 791

 

Аз ползвам услугите на този майстор и съм много доволен. Също така от него можеш да си закупиш зимни гуми Клебер Крисалп от които съм също много доволен. Джантите е най-добре да са стоманени за зимата, възможно най-малкия цолаж с тесни и високи гуми. Само не избързвай да слагаш зимни гуми, защото асфалта още е много топъл за тях и ще ги унищожиш. Поздрави!

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да видиш тестовете на ADAC, като излезнат. Цените на гумите този размер почват от около 80лв до към 240 за бройка. И вече избираш според финансовия ресурс, който може да отделиш за най-добрия вариант цена-качество. За джантите няма особен смисъл ако са 14", освен ако не ти се спестява от монтажа в гумаджийницата за всяка смяна. Ако в последствие трябва да се купуват летни гуми, тези пари може да ги заделиш за по-хубави джанти за лятото, че на 14-ки с този размер гумата идва по-висока от средно статистическото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте!

Аз лично ползвам услугите на на "МотоЕксперт", доволен съм и от двата им сервиза.

Миналата зима си вземах 2бр. Дънлоп унтър спорт 3Д 15" за Сценика на цена 115лв.бр. и во голяма зима не ме уставиха никъде по пътя, а работя на 80км. от Варна.

Сега за Звездьо чакам от Германия да ми донесат джанти 14" гуми Клебер Крисалп:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Емо за гумаджията - наистина е добър. Аз също ползвам Клебер(зимни) и съм доволен, препоръчвам ти Good Year(Ultra Grip) и Continental, ама са по-скъпи.

В Примекс имат добри цени, но монтажа и баланса са им доста зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам гуми САВА.И летните, и зимните са такива.Доволен съм и цените са приемливи.

Зимните са с оригиналните стоманени джанти 185/65/14.Летните са на алуминиеви джанти 195/55/15.

По удобно е и сам си ги сменям.Разбира се усеща се разликата.Има и предимства и недостатъци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са VREDESTEIN SNOWTRAC 3 http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif !На жена ми на ибизата са такива,страшни ''КОПАЧКИ'' в снега,супер доволен съм от тях , за съжеление за моя размер 18'' нямат от този модел и се задоволих с VREDSTEIN WINTRAC XTREME...........,които не са по-лоши!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_bye: Колеги заная,че най-добрият вариант е и четирите гуми да са нови и еднакво износени и от една и съща марка, друг приемлив вариант е две по две отпред и от зад да са еднакви по , модел и износване. Какво ще ми препоръчата като съвет ако имам една нова гума (Континентал)с година на произдсто 2002 г.,а едва ли ще мога да намеря втора такава нова като марка и модел от същата година. А ми се иска да я ползвам, за да не ми стои така. А ако са от различна марка ще има ли някакво значение ако са монтирани като незадвижващи (отзад). Благодарноти за съветите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е тази гума да я прежалиш и да иде в боклука. За 8 години отдавна е загубила качествата си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зимна гума седяла повече от 4-5 години на склад не е зимна гума. Ако се кара, след 3-тия сезон също не е зимна гума. Ако я караш на горещия асфалт пак не е зимна гума. Имала била грайфер....е и? Тя като стане бакелит, кел файда от този грайфер? Зимната гума трябва да е мека. Като си купуваш зимна гума, отиващ на щанда и почваш да ги стискаш за борда една по една. Тази която я смачкаш и е мека като дъвка е най-добра ;) Аз сравнявах клебера с доста зимни гуми и нямаше по-мека. И като я сложиш на земята, натиснеш я и за завъртиш на ляво, на дясно квичи и се разтегля. Когато обух колта с 4 клебера, мой приятел викаше "това е малкото паджеро на мицубиши", защото газеше в снега където хората слагаха вериги за да издрапат. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вулканизатор - ЕТ "Колев 11 04"

ул. "Г.С. Раковски" 50, gsm: 0888 224 791

 

Аз ползвам услугите на този майстор и съм много доволен. Също така от него можеш да си закупиш зимни гуми Клебер Крисалп от които съм също много доволен. Джантите е най-добре да са стоманени за зимата, възможно най-малкия цолаж с тесни и високи гуми. Само не избързвай да слагаш зимни гуми, защото асфалта още е много топъл за тях и ще ги унищожиш. Поздрави!

 

Благодаря за информацията. А знаеш ли актуална цена на тия гуми - 185/65/14? А железни джанти 14-ки втора ръка на каква цена и откъде мога да намеря?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. А знаеш ли актуална цена на тия гуми - 185/65/14? А железни джанти 14-ки втора ръка на каква цена и откъде мога да намеря?

 

Звънни на номера който съм ти дал и питай майстора за цената. Веднага ще погледне каталога и ще ти отговори ;) Джанти търси в раздел купува/продава. Също в близост до вятърна мелница имаше един който продава джанти втора ръка и имаше голям двор пълен с такива. Цената им варира от състоянието. Когато купуваш джанти гледай междуболтовото разтояние и централния отвор да съвпадат, не само цолажа да е 14". Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че колегите са пропуснали да ти кажат, да погледнеш кога са произведени гумите.Както колегата Емил казва не купувай гуми по стари от 4-5години,аз казвам нека да са три години говорим за престояване на склад.Сигурно знаеш на гумата пише примерно ДОТ-2709 или това значи 27седмица на 2009г.Понякога има и буквени означения които означават страната производител.Сравни цените които ти дават,цена с монтаж,бори се за отстъпки.Полиникс са представители на Клебер мисля,но сравняването е ключа към успеха.И знай че от теб зависят отстъпките.Успех.

Редактирано от Живко и Галя
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще ми препоръчате като съвет ако имам една нова гума (Континентал)с година на произдсто 2002 г

 

Ако резервната ти е по-зле и същия размер да я смениш с нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Вулканизатор - ЕТ "Колев 11 04"

ул. "Г.С. Раковски" 50, gsm: 0888 224 791

 

Аз ползвам услугите на този майстор и съм много доволен. Също така от него можеш да си закупиш зимни гуми Клебер Крисалп от които съм също много доволен. Джантите е най-добре да са стоманени за зимата, възможно най-малкия цолаж с тесни и високи гуми. Само не избързвай да слагаш зимни гуми, защото асфалта още е много топъл за тях и ще ги унищожиш. Поздрави!

 

Послушах те и звъннах преди няколко дни на този майстор. Казах му, че съм научил за него от тук и че искам да си сложа зимни гуми и го попитах може ли да ми каже на каква цена са, за да си направя сметката. Той вика "сега сменям тук едни гуми и не мога да видя каталога, но кажи размера и ако си спомня каква е цената ще ти кажа", аз му казвам "185/65/14" и той вика "за този размер най-добре са Semperit i Kleber, струват около 95 лева, 5 лева вземаме за смяна, баланс и нов вентил, т.е. около 100 лв." (толкова някъде струват и из интернет, където сравнявах цените). На мен офертата ми харесва и отивам на следващия ден при него за нови гуми ... и какво се оказва - в неговия каталог Kleber струват 109 лв и някакви стотинки, а Semperit струват 114 лв и някакви стотинки, но той е великодушен и вика "Semperit са много хубави гуми, сега се опитвам да ги наложа из Варна и затова, ако искаш от тях, ще ти ги дам на цената на Kleber. Като казва, че моделът на Semperit е от нов - от миналата година с някаква екстра за по-добро поведение в завои. Навивам се да си купя гумите от него, въпреки че са скъпи, но трябваше да заминавам на път след 2 часа и нямах време да търся гуми от другаде.

Оказва се, че получавам Semperit Winter Grip, който, според това, което гледах из нета впоследствие, е стар модел,а новият модел е Speed Grip и който е с едно място пред Kleber Krisalp HP2 на таз годишните тестове на ADAC. DOT-ът на гумите, които ми сложи е към есента на 2009. Не казвам нищо лошо за гумите, нито пък за човека, просто в мен остана някакво натрапчиво чувство, че съм прецакан ... дано поне гумите да стават ...

 

За информация цената за смяна, ако носите ваши гуми е 7 лв, включва смяна на гумата, нов вентил и баланс, а с гуми закупени от сервиза, както по-горе писах - 5 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Carisma 1.9 TD 99г

С goodyear Ultra grip 7+ съм, още не съм ги тествал на сняг, но на мокър и сух път се държат стабилно, не ми е поднасяла колата, спирачният път е много добър.

взех ги за 125 лв

 

а относно "гумаджиите" тип "ЕТ" освен да ти залепят спукана гума, за друго гледам да не ги търся.. просто не може да очакваш същата цена от човек който продава по 200 комплекта гуми на сезон и от фирма продаваща по 2000, да не говорим за риска да вземеш гуми престояли 2-3 години в някое мазе или барака .. /лично мнение/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди карах пежо 206 и му бях сложил зимни DEBICA. Това ще им е трети сезон, първите два бяха супер, но найстина са станали по-твърди и май няма да ги свалим докато не ги изтъркаме и догодина нови. Каризмата я обух със спортива преди седмица - 185/65/16 (като е по каталог) но реално още не съм ги поставил в тестова ситуация, така че още не мога да споделя мнение, но изглеждат добри ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...