Премини към съдържание

New member in the club. Galant-a на rafaelo


Препоръчано мнение

Отново хиляди благодарности скъпи приятели. Днес с гордост мога да каажа че колата е "почти готова". Вчера я регистрирах без проблеми,

вече си има хубав А номер завършващ на КС (от красавица сигурно) хаха. Сложих и хубава алармичка с централно, направих гражданската,

каското ми е при ДЗИ, добре ми я оцениха, остават масло, ремъци, и като цяло един хубав преглед. Мисля да се свържа с DJ Tymbi да видим

ако има време, дали може да помогне :).

 

Поздрави

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам и един въпрос, забелязах че под километража, този който отчита колко киометри съм навъртял (който се нулира) съжалявам но не се сещам

името му сега, не се върти и не отчита нищо. Има ли вероятност зъбчетата да са му счупени или проблема е в мен, че пропускам някакъв детайл.

Иначе в началото като взех галанта то беше спряло на 31 километра. Гледах че стойноста не се променя като карам, нулирах го, и от тогава си стои

на нули. Някакви идеи ?

 

Благодаря предварително.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам и един въпрос, забелязах че под километража, този който отчита колко киометри съм навъртял (който се нулира) съжалявам но не се сещам

името му сега, не се върти и не отчита нищо. Има ли вероятност зъбчетата да са му счупени или проблема е в мен, че пропускам някакъв детайл.

Иначе в началото като взех галанта то беше спряло на 31 километра. Гледах че стойноста не се променя като карам, нулирах го, и от тогава си стои

на нули. Някакви идеи ?

 

Благодаря предварително.

 

Питай Слави като е връткал километража нещо да не е забравил. :rolleyes:

Шегувам се :) .. Случват се такива неща все пак тези коли не са първа младост.

 

Ако още не си сменил маслото ходи в Бургас на входа на гробищата от към бензиностанцията петрол 30 метра по навътре ще видиш сервиз... Търсиш Владо един дребничък пич с мустаци. Много разбран и точен. Като те види с галанта ще се сети, че аз те пращам. :icon_blush:

Редактирано от RogerDoger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и от мен. И само хубави спомени с Галанта.

 

Иначе, по всяка вероятност ти е заседнало лостчето за нулиране на километража. Натисни го няколко пъти и ще се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питай Слави като е връткал километража нещо да не е забравил. :rolleyes:

Шегувам се :) .. Случват се такива неща все пак тези коли не са първа младост.

 

Ако още не си сменил маслото ходи в Бургас на входа на гробищата от към бензиностанцията петрол 30 метра по навътре ще видиш сервиз... Търсиш Владо един дребничък пич с мустаци. Много разбран и точен. Като те види с галанта ще се сети, че аз те пращам. :icon_blush:

Нещо против мен ли имаш? Слави не връща километражи, а специално за този Галант на Rafi му дадох достатъчно документи, доказващи изминатите километри. Съвсем отделен е въпроса, че за същата кола имаше още един клиент, който даваше 200 лв повече, за да му я дам на него... за мен коректноста и честните отношения са по-важни от парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо против мен ли имаш? Слави не връща километражи, а специално за този Галант на Rafi му дадох достатъчно документи, доказващи изминатите километри. Съвсем отделен е въпроса, че за същата кола имаше още един клиент, който даваше 200 лв повече, за да му я дам на него... за мен коректноста и честните отношения са по-важни от парите.

Нищо против никой нямам написал съм, че се сегувам също така... Незнам защо се засягаш. :icon_blush:

 

Просто се сетих за аналогичен случай с един форд купен от Горубляне. Та там си беше пиапано юнашката. И да повторя - Пошегувах се и нищо лично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо против никой нямам написал съм, че се сегувам също така... Незнам защо се засягаш. :icon_blush:

 

Просто се сетих за аналогичен случай с един Форд купен от Горубляне. Та там си беше пипано юнашката. И да повторя - Пошегувах се и нищо лично.

ОК. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен ,колега!! Дъъъъъъъъъъъъъъъълго време да си го караш и да му се радваш,а относно бензина,аз смених ОМВ с ЕКО ЕЛДА и съм по-доволен.Пробвай ги и тях ако искаш...засега се води,че те имат най-качествения бензин.... :yes3: :yes3: :yes3: :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес пропътувах маршрута Бургас - София за около 5 часа, колата се държеше перфектно. На пуснат климатроник с малко овъртане по някое друго градче, изхабих половин резервоар и още малко, май гори към 10/100 извънградско.

В началото на темата изрично благодарих на Слави за корекноста, то е ясно че няма перфектна кола и честно казано ако това километражче е

единствения проблем ще съм най-щастливия човек на света. Все пак говорим за 10 годишна кола (не каква да е :mitsu-smiley: :icon_rock: ) и въпреки всичко, дори и да не съм сменял ремъци, масла, филтри и какво ли още не, тя си тичка като нова. Слави е супер точен човек и горещо го препоръчвам

на всички фенове, които искат да си вземат читав автомобил, без да ги е страх че ще ги остави на пътя още като се прибират у дома :icon_clap:

 

Относно бензина, казаха ми да пробвам и някакво на OMV прочистващо. Ще взема да заредя за 20-30 лева такова, след като изхабя сегашния и да видим как ще се държи мицито ми :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, дълго и безаварийно да си я караш :) По отношение на горивото, когато карам извънградско сипвам vpower 100, разлика във вървенето и разхода не намирам, но на мен поне ми се струва, че мотора работи по- добре :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този километраж който не ти отчита се казва "дневен километраж". По принцип така се получава, да откаже ако е натиснато бутончето за зануляване по време на движение на колата.

Колелцата с цифричките са разположени на една ос, на края на която има зъбно колелце което предава въртенето от главния брояч. Този който се намира от по горната страна. Та когато натиснеш бутона за зануляване по време на движение, се блокира дневния брояч и въпросното зъбно колелце се приплъзва по оста леко в едната страна и вече не контактува с другото зъбно колело от главния брояч.

Случвало ми се е да оправям доста пъти такива неща. И по принцип дневния километраж се занулява или като си на място или като се движиш с малка скорост, колкото по висока е скоростта толкова шанса да избуташ колелцето е по голяма.

Ловя бас по на една бира, че точно това е станало с твоя дневен километраж! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ми се вижда много висок да е 10/100 междуградско, освен ако 2.0 не гори повече от 2.5 (едва ли) или да си карал продължително със 160 :icon_hmm: Наистина вземи я закарай при Пламен да я прегледа.. направо и първоначалното обслужване за при него да беше оставил мен ако питаш...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес пропътувах маршрута Бургас - София за около 5 часа, колата се държеше перфектно. На пуснат климатроник с малко овъртане по някое друго градче, изхабих половин резервоар и още малко, май гори към 10/100 извънградско.

В началото на темата изрично благодарих на Слави за корекноста, то е ясно че няма перфектна кола и честно казано ако това километражче е

единствения проблем ще съм най-щастливия човек на света. Все пак говорим за 10 годишна кола (не каква да е http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif ) и въпреки всичко, дори и да не съм сменял ремъци, масла, филтри и какво ли още не, тя си тичка като нова. Слави е супер точен човек и горещо го препоръчвам

на всички фенове, които искат да си вземат читав автомобил, без да ги е страх че ще ги остави на пътя още като се прибират у дома http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif

 

Относно бензина, казаха ми да пробвам и някакво на OMV прочистващо. Ще взема да заредя за 20-30 лева такова, след като изхабя сегашния и да видим как ще се държи мицито ми http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif

 

Разходът ти е висок заради 17-китеhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif Хихи, шегувам се... трябва да смениш филтрите и евентуално свещите, пък тогава трябва да ти гори от порядъка на 8 с климатика. А ако минеш на 15- цола, наистина ще ти падне разхода от порядъка на 0,5 л. на 100. В неделя ела с нея на спявка в 18,00 на Националния исторически музей, ще я погледнем и ще черпиш по една минерална водаhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами 5 часа Бургас - София си е горе-долу каране по магистралата със 140 и средно 90 по другите пътища и населени места. Или колегата не я е засекъл добре или доста харчи. Моята с такова каране дава около 8. Това е относително де. Има и много други фактори, но основния е, че колата още трябва да се покара. То само въздушния филтър ако не е сменен и май може да се получи този разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еййй много сте добри :) разгадахте ме веднага. Относно "дневния километраж" мерси колега, наистина не знаех че така се казва. В събота ще уговоря

среща с Пламен да го погледне и него.

 

Относно разхода, всички сте абсолютно прави. Първо че на магистралата си потдържах 160 за да проверя как се движи, от там едно на ръка.

Освен това се забутах малко в стара загора защото омазах единия завой и се забутах в града. Имаше и малко трафик до Казанлък така че и от там

още малко разход. Мисля че колата си гори съвсем нормално. Просто на мен леко ми понатежа крачето защото... е... би трябвало да ме разбирате :icon_dance: :icon_blush: :icon_blush: :icon_angel:

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еййй много сте добри :) разгадахте ме веднага. Относно "дневния километраж" мерси колега, наистина не знаех че така се казва. В събота ще уговоря

среща с Пламен да го погледне и него.

 

Относно разхода, всички сте абсолютно прави. Първо че на магистралата си потдържах 160 за да проверя как се движи, от там едно на ръка.

Освен това се забутах малко в стара загора защото омазах единия завой и се забутах в града. Имаше и малко трафик до Казанлък така че и от там

още малко разход. Мисля че колата си гори съвсем нормално. Просто на мен леко ми понатежа крачето защото... е... би трябвало да ме разбирате :icon_dance: :icon_blush: :icon_blush: :icon_angel:

Така, вече явно си научил, че Галанта има голям апетит, ако стрелката мине 13.00h или постоянно натискаш рязко газта, което е абсолютно нормално за млади хора с нормални количества тестостерон. Иначе, ако си по-нежен с най-десния педал доста по-рядко навестяваш бензинджийниците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата му е почти на 160к километра, тамън е за смяна на свещи. Моята също беше така и разхода ми беше малко по-висок от колкото трябва да е.

А и свещите ми бяха сменявани преди 80к километра. Щом бати Слави ти е дал, документация виж в сервизната книжка кога са сменявани свещите.

Като ги смениш разхода ще падне доста, а и гумите дават отражение, както казва SLX.

Моя мотор е същия като твоя, и при изминати 490 км със климатик, ми изгори средно 8.75/100, като съм се движил между 120~160.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...