Премини към съдържание

Кой лаптоп $1000-$1300


Препоръчано мнение

http://www.circuitcity.com/applications/category/guidedSearch.asp?CatId=17&cm_sp=Header-_-CO-_-CatID_17

 

Нека хората, които се занимават с компютри, кажат какво е най-доброто от тези предложения, тоест в този сайт, между 1000-1300 долара. Нямам никакви изисквания, просто най-доброто за тази цена.

 

Edit: и разбира се, има ли смисъл от там да ми го мъкнат или цените са си същите като тука.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел тези в този ценови план:

 

Asus G51JX-X2 Notebook PC - Intel Core i7-720QM 1.6GHz, 4GB DDR3, 320GB HDD, DVDRW, 15.6" Display, Windows 7 Home Premium 64-bit

http://www.circuitcity.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=5592727&CatId=4938

 

Toshiba Tecra A11-S3540 Notebook PC - Intel Core i7-620M 2.66GHz, 4GB DDR3, 320GB HDD, DVDRW, 15.6" Display, Windows XP Professional/Windows 7 Professional 32-bit, Black

http://www.circuitcity.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=5668104&CatId=4937

 

Всичките са с i7 Прецесор ddr3 и си имат видео карта (nvidia.. не са с интергатед интел или etc.)

 

И най-вече бих взел този:

Toshiba Satellite A505-S6040 PSAT9U-007001 Laptop Computer - Intel Core i7-720QM 1.6GHz, 6GB DDR3, 500GB HDD, DVDRW, 16" Display, NVIDIA GeForce GT 330M, Windows 7 Home Premium 64-bit

http://www.circuitcity.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=5581193&CatId=4938

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От трите бих ти препоръчал Текра-та. Просто това е лаптоп от съвсем различен клас. Иначе и другата тошиба не е с лоши показатели и със сигурност е по-нова като модел. Имай предвид, обаче че мнението ми е доста субективно, тъй като имам сериозни пристрастия към тошибите и много лошо мнение за асус и асер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно изискване, да е FULL HD.

Ами понякога нещата са на късмет , аз съм преминал почти през всички марки и сега съм с Дел Студио 1555 и мога да кажа само добри неща за него .Аз лично не бих си взел Тошиба никога повече , но някои пък са доволни и така, стискаш очите и решаваш ... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ти препоръчвам Тошибата.

Последният ни лап топ е като този http://www.circuitcity.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=5581193&CatId=4938

много съм доволна, отлична машинка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като става на въпрос: Има ли сайт (български), в който да може да се търси лаптоп по определени параметри и да е с достатъчно голяма база данни? 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да видиш и това ... http://pcstore.bg/laptopi/DELL-2/DELL-Studio-1558-Red-682 , а и в самия сайт има доста оферти .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като става на въпрос: Има ли сайт (български), в който да може да се търси лаптоп по определени параметри и да е с достатъчно голяма база данни? 

 

Опитай и тук: http://laptop.bg/

 

Аз съм с Gateway FX-7811P почти 2 години и все още е конкурентен с повечето машини на пазара. Съветът ми е - вземи си добър лаптоп, защото там ъпгрейдите не са лесни и е по-дългосрочна инвестиция. Сега гледам има лаптопи с 3D Vision на nVidia така, че може да погледнеш и те по колко вървят (не съм гледал цени аз), но ако намериш за прилични пари може да си имаш 3D лаптоп. А и след това ти трябва само един 3D TV (очила и източник ще си имаш), та някой ден в бъдещето ще можеш да си гледаш 3D и на телевизора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми трябва по-скоро за пишеща машина, здрава с голям дисплей и numpad, ще я мъкна в багажника. Даже не ми се взима, но на есен ще ми се наложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава си за Acer Timeline 15" . Тънък, лек, батерията държи 8ч!!, наистина много здраво направен, W7 върви много добре, перфектната пишешта машина++. Имам 14" версията и ако ти кажа на какво е подложен 12 часа на ден една година вече, колко пъти е изпускан, как си поработва в цех с металорежещи машини (метален прах и стружки) и не е мръднал, ще си вземеш веднага :) . Реално Acer купиха Gateway и до колкото виждам този модел си е Gateway design. А тези Асус, Тошиба и LG са смешни просто .. такива еднодневки са .. HP дежурно прегряват, Dell от как ги сглобяват предимно в Китай много фабрични дефекти дават .. Леново не са зле, но бързо им заминават клавиатурите ($70 нова на първата година още). И така .. :)

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих си взел нещо по-голямо, т.нар. десктоп заместител, дори да е със слаби параметри или да е втора ръка. Интересно ми е тези 4096RAM с какво ги пълни. Бийл Гейтс е казал, че и 360К му стигат. Май като му дойде времето ще взимам някоя стара 17" кошница а останалите средства ще ги вложа в нещо по-смислено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах как така хем десктоп заместител, хем със слаби параметри..

Иначе 2Г за windowsa и 2Г за всичко останало. Много добре върви с 4Г. А иначе лаптоп на старо много рискуваш батерия, клавиатура, и най-важното лампа на дисплея да са последен сезон, лампата ако ти замине е за боклука и нищо не правиш. Иначе един комшия си продава точно такава стара кошница (лаптоп) за 200лв, батерията не става иначе си работи.... но аз не бих го взел ;) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами със що-годе голям дисплей, да се вижда хубаво, процесор с който да не цикли и да работи що-годе нормално. Целта е да се ползва за пишеща машина и интернет. Специализиран софтуер не вярвам да се качва на него, по ред причини.

 

 

 

 

Малко офтопик:

 

 

 

Браво да хаби 2ГБ, аз добре че се усетих отдавна. Сигурно от MS имат тайно споразумение с производителите на хардуер или програмистите им са от кол и въже, като второто е по-вероятно. Какво ли се чудя, на телефона хаби около 150-160МБ РАМ бозичката, едно време XP хабеше толкова, а се считаше за горе-долу читав Windows.

 

П.С. Това са лични разсъждения, моля да не се обиждате.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами именно за това ти показвам този модел. Отговаря ти на изискванията напълно, все едно му правиш описание :) . А защо все повече и повече памет е нужна, защото хората искат шаренко, искат и по-високи резолюции, за това. Иначе специално този модел си има драйвери и си поддържа XP официално и имаш право да даунгрейднеш. Само че.... колкото и да ти е странно седмицата върви по-добре на този хардуер (сети се дали не беше първото което пробвах като го взех моя) :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 1 месец ...

Някой знае ли дали още се произвеждат 18" Sony VAIO къде  ги продават?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз се оглеждах за лаптоп (преди няколко месеца) исках възможно най-голям дисплей + добро видео + 500 гб хард + нъмпад + ....

Та тогава освен един MSI - 17" само Фуджицу Амило беше с 17,4"...

Познай какво купих :icon_thumbup:

Fujitsu Amilo Pi 3660

 

Ако не държиш на XP (като мен), а предпочиташ седмицата няма проблем с драйвъри - има си ги на офиц.сайт!

За XP-то също се намират, но по-сложно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Fujitsu никога повече няма да си взема, дори и ако трябва да се изръся повече или да го отложа.

 

Харесал съм си едно 18"  VAIO ама май са спрели AW серията от производство в началото на годината.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Fujitsu никога повече няма да си взема, дори и ако трябва да се изръся повече или да го отложа.

 

Харесал съм си едно 18"  VAIO ама май са спрели AW серията от производство в началото на годината.

 

Сони нямат сервиз в БГ. Като го вземеш се моли да не му се случи нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...