Премини към съдържание

Проблеми след сваляне на акумулатора


Препоръчано мнение

Здравейте,от скоро съм със Space star (2002г 1,3 ),прочетох повечето теми във форума и разбрах ,че след сваляне на акумулатора оборотите падат,но по-големия проблем се оказа компютъра .След като заредих акумулатора повечето бутони на радиото не са активни,...пуска се само една станция и то не добре уловена,CD-то не чете дискове,...нядявах се,че след време ще се оправи,но си остана така вече 2 седмици.

Мислех си да не би радиото да има батерия и след като е махнат акумулатора за по-дълго време да се е изтрил стартовия файл....пропуснах да кажа че нямам диск за навигацията.

Ако някой е имал този проблем ще се радвам да сподели как е стартирал радиото.

Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си някои от бушоните отпред в кутията под капака, ако не ти работи и плафона горе и този отзад в багажника, причината е бушона, просто го смени и всичко е ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор! :)

Ще проверя и ще споделя резултата!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от скоро съм със Space star (2002г 1,3 ),прочетох повечето теми във форума и разбрах ,че след сваляне на акумулатора оборотите падат,но по-големия проблем се оказа компютъра .След като заредих акумулатора повечето бутони на радиото не са активни,...пуска се само една станция и то не добре уловена,CD-то не чете дискове,...нядявах се,че след време ще се оправи,но си остана така вече 2 седмици.

Мислех си да не би радиото да има батерия и след като е махнат акумулатора за по-дълго време да се е изтрил стартовия файл....пропуснах да кажа че нямам диск за навигацията.

Ако някой е имал този проблем ще се радвам да сподели как е стартирал радиото.

Предварително благодаря!

При мен имаше проблем само с оборотите...но се оправи бързо :mitsu-smiley: Касетофона ми обаче не е оригинален....и всичко си работи нормално. Дано да е бушон :icon_hmm: успех, колега...все пак караш Мицубиши :drive: :plane:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също свалих акумолатора и след като го сложих компа ми поиска някаква чип карта. Естествено аз нямах такава, но след като сложих навигационния диск (макар и за западна европа) проблема се реши, появиха се всички показатели на дисплея. Имах и малък проблем с оборотите- на ниски обороти гаснеше, но напръсках клемите на акумулатора с контактен спрей и всичко се оправи. :icon_rock:

Намери си от някой колега навигационен диск и пробвай, мисля си че щом при мен стана и при Вас би следвало да се получи. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,аз отдавно си търся диск за навигацията,но в интернет нещо все удрям на камък.Ако пък има някой ,който е от Бургас и го има, ще е направо супер!Колега ти от къде си намери диска ?Аз като си купих колата не ми дадоха и сега голям зор виждам,за да го намеря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,аз отдавно си търся диск за навигацията,но в интернет нещо все удрям на камък.Ако пък има някой ,който е от Бургас и го има, ще е направо супер!Колега ти от къде си намери диска ?Аз като си купих колата не ми дадоха и сега голям зор виждам,за да го намеря!

 

Беше в колата като го донесоха от Германия. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

CD с навигацията си беше в Звезди, просто стрария собственик не го свалил. Колата е внос от Германия. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :mitsu-smiley: , изчетох почти всичко за SRS. При мен тази лампа светна, след като зимата свалих акумулатора за зареждане на зарядно, тъйкато е вече стар и плаче май за нов. Мисля, че се е натрупала някаква грешка в резултат на разкачането на акумулатора. Ясно ми е, че ще е нужна диагностика за изчистване на грешката, но незная къде се извърва такава диагностика. Най-вероятно трябва да се обърна към Балкан стар. Само те ли разполагат с софтуер за Space Star? Благодаря Ви за отговорите предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :mitsu-smiley: , изчетох почти всичко за SRS. При мен тази лампа светна, след като зимата свалих акумулатора за зареждане на зарядно, тъйкато е вече стар и плаче май за нов. Мисля, че се е натрупала някаква грешка в резултат на разкачането на акумулатора. Ясно ми е, че ще е нужна диагностика за изчистване на грешката, но незная къде се извърва такава диагностика. Най-вероятно трябва да се обърна към Балкан стар. Само те ли разполагат с софтуер за Space Star? Благодаря Ви за отговорите предварително.

 

Ратола (срещу входа на централни гробища, до ОМV) имат, а мисля, че и DJ Tymbi има. Пиши му ЛС и питай. Едва ли ще ти вземе повече от "официалните" сервизи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми намери диск за навигация ,че никъде из нета не можах да намеря ? дали диск за навигация за модел 2000година става и за 2002 или са различни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам същия проблем със Space Star след смяна на стария акумулатор с нов компа ми не работи къде мога да отстраня този проблем във Варна или къде да открия CD с навигация ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също свалих акумолатора и след като го сложих компа ми поиска някаква чип карта. Естествено аз нямах такава, но след като сложих навигационния диск (макар и за западна европа) проблема се реши, появиха се всички показатели на дисплея. Имах и малък проблем с оборотите- на ниски обороти гаснеше, но напръсках клемите на акумулатора с контактен спрей и всичко се оправи. :icon_rock:

Намери си от някой колега навигационен диск и пробвай, мисля си че щом при мен стана и при Вас би следвало да се получи. Успех!

И аз имам проблем с компа и оборотите след като в сервиза са ми сваляли акумулатора но нямам CD с навигация и понеже живея също във Варна ако може да ползвам твойто CD за 5 минути.Търсих къде ли не но няма,майсторите са единодушни трябва CD.Много ще съм благодарен ще почерпя .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На панела на моята навигация пише P063 и ми казаха нея да търся.

Намерих един сайт,в който има нещо такова ,но хем е безплатно,хем ми искат номера на дебитната карта и нещо не ми се дава.Може ли някой да погледне сайта и да си каже мнението?ето го и него: http://www.rapidsharedata.com/tag/Navigation+system+p063/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както забелязвам проблема от свалянето/разкачване на акумулатора повече от 15 мин., е предимно на коли имащи НАВИГАЦИЯ. Разбирам, че колата си върви добре, но индикацията от компа не се показва на дисплея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Абе хора,във този форум се гордеете ,че много си помагате ,но така и не се намери един човек,който да каже "хей,аз имам диск за такава навигация,ще го дам (макар и за съответна сума) да го пробвате и ако стане ще си го запишете"

Като гледам стотиците пъти,когато тази и още поне 10-на подобни обяви се разглеждат и никой да не се отзове и да помогне...все едно сме сбъркали форума!

Извинявайте за малко по-дръзкия тон на това съобщение,но вече няколко месеца ми писна да търся решение на този проблем .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,във този форум се гордеете ,че много си помагате ,но така и не се намери един човек,който да каже "хей,аз имам диск за такава навигация,ще го дам (макар и за съответна сума) да го пробвате и ако стане ще си го запишете"

Като гледам стотиците пъти,когато тази и още поне 10-на подобни обяви се разглеждат и никой да не се отзове и да помогне...все едно сме сбъркали форума!

Извинявайте за малко по-дръзкия тон на това съобщение,но вече няколко месеца ми писна да търся решение на този проблем .

 

И ако никой от четящите няма диск - кво прайм...

Не са много Space Star-ите с навигации.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

 

С този пост искам да помогна на всички собственици на "Звездичката", които като мен са загубили радио и CD след смяна на акумулатора.

 

Някои данни за моя случай:

 

1. Колата е Mitsubisi Space Star 1.3 (2001г.) бензин/газ.

2. Navigation unit (това, в което се слага CD-то) е MZ312139.(Отвън пише P603)

3. Navigation control unit (това с многото бутони под дисплея) е MZ608400 (PH-4500А).

4. CD-то записах на диск Princo 700Mb с Nero Buning Rom v6.3.1.10 на 12-та скорост(Recorder, Burn Image, избираме *cue файла).(Може да използвате и друга марка CD с по-светла повърхност за запис - RW не става).

5. Диска е за Швеция и Дания и не става за навигация в България (излиза съобщение за това), но радиото и CD-тo работят, дава и GPS координати, ако се поразцъка човек :).

6. Линк към rar-архива (3 файла - два по 198Мб и един 43 Мб), ще бъде активен около месец, защото сървъра е безплатен):

 

http://www.4shared.com/file/fV8EOiCe/Mitsubishi_NAVtech_Navigation_.html

http://www.4shared.com/file/rsVtytzW/Mitsubishi_NAVtech_Navigation_.html

http://www.4shared.com/file/16u9XWJg/Mitsubishi_NAVtech_Navigation_.html

--------------

 

Моля, не използвайте диска с комерсиална цел, тъй както и аз не съм плащал за него!

Благодаря на хората, които безвъзмездно са го споделили!

 

Желая здраве и успех на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега на драго сърце щях да ти го презапиша и да ти го изпратя в Бургас. Моя дори не е с оригинален касетофон. Но виж разгледай обявите за продаване на коли нов внос и се обади да попиташ дали имат такъв диск предлаганите за продажба коли и ако има ги помоли да ти го презпишат. Ако дори тук в София се намери такава кола с такъв диск, аз мога да ти помогна за да не се разхождаш специално до тук.

Пиши на ЛС ако мога да ти бъда от полза. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Fory,благодаря ти много за линка ,свърши страхотна работа!Работи си както преди

Вече диска го има и в Бургас ,така че ако някой има проблеми със записването може да ми пише.

Kentavar,благодаря и на теб за предложената помощ!:))

Още не мога да повярвам ,че дългото търсене приключи!

 

Преди да завършим темата искам да попитам дали радиото има някаква батерия и тя може ли да се смени?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги.

Вчера вкарах 1 Mitsubisi Space Star с навигация.Колата е от Германия и има оригинален диск за Германия Австрия Унгария и други.Ако някои е заинтересован да драсне.Аз търся диска за България. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...