Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

България - Швейцария на Балканите?


Препоръчано мнение

Отплеснахме се в съвсем погрешна посока.

Историята и вероизповеданията не бяха основното в тази тема. Но както виждате схемата си работи... вместо да говорим за данъци, болнични, корупция, мошеници и обикновени крадци, за некадърни администратори и т.н. и т.н., ние се занимаваме в коя година Ататюрк (чиято голяма любов, между другото е била българка-християнка от София) е правил буржоазна революция в Турция.

Схемата работи, както се убедихте сами...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тишо, то и за това е забранено да си говорим тук, ама и за другото..... А и по-добре да не започваме да си говорим за политика. Че ще стане съвсем мазало. Хеле в тази ситуация

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изляхте ли си душичките? Олекна ли ви малко поне? Аз предлагам да направим една голяма сбирка и всеки да си носи по две възглавници. Да се замаааме, че да видите как олеква. Ние с жената редовно практикуваме :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Според мен е грешно да се повдига въпроса за турското робство и всичко свързано с вероизповеданията. Не е там проблема. България отдавана се е освободила.

От 1990 година сме без робство. И какво се случи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за неуместната посока на иначе интересния разговор, но, колега, ти военно училище ли си завършил?

Не колега не съм завършил никакво военно училище а Софийския специалност информатика

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто изказах преди някой ден лично мнение и такова което съвпада с много които знаят и са работили там където изтекоха едни от най-многото пари за целия период на демокрацията ... Ама лошото е че много не вярват че бате Бойко не може нищо да оправи и е подлога на хора които не сте чували като имена (аз ги казах кои са) , но все пак надявайте се - надеждата е много хубаво нещо. Аз съм бил на 3 пъти за по 1 месец в Париж командировка и съм гледал на живо неграта как палят и трошат но там отношението е друго - кварталите им са оградени в едни огромни мрежи и не могат да правят какво си искат а полицията мели яко ... те за тва говорим , няма също турска телевизия :), както и няма и китайска или индийска. Обаче мисленето на хората е на друго ниво ако мога така да се изразя (въпреки че са големи националисти). Кога на националния празник на Франция китайците или неграта ще се пробват да правят проблеми ? Отговора е никога

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как така Османска империя, а Турския султан?

Как така си Турчин, както се самоопределят, а е роден в България и е с Български документи за самоличност?

Как така си Българин-мюсюлманин, а не знаеш грам Български?

Защо си сменят сами имената с Български като отиват в Евро съюза да работят, а тук казват, че са турци?

Как в Швейцария забраниха строежите на джамии, в Белгия носенето на забрадки и други закриващи лицето предмети, във Франция носенето на религиозни символи и т.н., а у нас се крием зад етническия мир.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как в Швейцария забраниха строежите на джамии, в Белгия носенето на забрадки и други закриващи лицето предмети, във Франция носенето на религиозни символи и т.н., а у нас се крием зад етническия мир.

Ами отговора е много прост ... Защото сме п***и и оставяме всеки да ни мачка и още по лошото е че политиците ни знаят психологията много много добре и знаят че няма кой да им се противи точно заради наследеното робско мислене "по добре да си трая да не стане по лошо"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами отговора е много прост ... Защото сме п***и и оставяме всеки да ни мачка и още по лошото е че политиците ни знаят психологията много много добре и знаят че няма кой да им се противи точно заради наследеното робско мислене "по добре да си трая да не стане по лошо"

 

Добре е поне че не се изключваш от определението :) Защото много хора които твърдят същото и вкарват нерви, като ги накараш да излязат на улицата и да направят нещо казват "то няма смисъл"... И така кучето си лае, а кервана си върви...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е грешно да се повдига въпроса за турското робство....... Не е там проблема......

........ И какво се случи?

Така е-България се е освободила преди доста време от Османско иго-цели 132 г.По принцип не малко време е минало оттогава,но ако сравним с времето през което сме били в робство-близо 500 години,тези 132 г не са чак толкова много нали?

За тези 500 години,по тогавашните стандарти(ако може да говорим въобще за някакъв стандарт на живот) се живеело,колко-да речем 60 години.За 500 години-това са близо 8 поколения българи.8 поколения на които им е насаждано че са роби(рая-ако трябва да бъда точен),насаждано им е че нямат право на глас,на собствено мислене,че собственият им живот не им принадлежи.Насаждано им е че в момента в който се изкаже нeдоволство от поробителя(управниците в наши дни) ще си има страшно много проблеми,дори може да им коства живота.И така 8 поколения,подред.........насаждано в съзнанието на нашите прадеди.Това промиване на ума,на съзнанието на българина,не може просто така да се пренебрегне-минали са едва 132 г. Българина е все още с това съзнание.Мислим така-всеки за себе си.Нямаме никакво гражданско общество.Всекидневно потъпкват човешките ни права-и какво от това.Страхуваме се да изразим недоволство,защото може да ни уволнят,набият и т.н.....

Нека пак да се върнем,колкото и да не е приятно към нашите съседи от Гърция-малкичко да им застрашат правата и свободите и са по улиците....защо при нас не е така,а?И гръцкият премиер много правилно е казал(ако го е казал разбира се):Българска стабилност-Не,благодаря!

Защото мислим по единично-Аз съм добре,другият като не е,да се оправя!

 

И преди е било така-Да, Левски ,Ботев и другите борци за свобода са пример за поддражание,но това са единици.А колко според Вас са били тези които са си казвали-имам къща,деца,добитък...не ме занимавайте....според мен(а и с поред историята) са били много.

Толкова сме далече от останалите европейски държави,че няма накъде повече.....а пък от Швейцария-да не говорим.

Бият се всички по гърдите-членове сме на Европейският съюз.И какво от това!Минаха 3 години-нито пътищата ни са европейски,нито здравеопазването,нито .....съзнанието ни....то неможе да се промени за 5,10,15....дори за 132 години....

Това „членствто”в ЕС ми прилича на трансфера на Бербатов в Манчестър Юнайтед-много пари за него,много очаквания и в крайна сметка,само разочаровение.....Нищо лично към г-н Бербатов,но още не е дорасъл за отбор като Ман.Ю.Та и нашата работа така-Просто не сме дорасли за ЕС 2007 :Много надежи,много пари,много нещо,но вместо да достигнат средства до средностатистическият българин,до малкият и средният бизнес,от тези пари се облажниха определени кръгове от фирми,близки до управляващи,кметове и т.н.....А нали знаете че Европа дава....но след време тези милиони евра,ще трябва да се връщат...и от къде мислите ще се събират...!?

Малко се отплеснах!

Много можем да разcъждаваме по тази тема,но за мен историята дава отговор на много въпроси.И колкото повече пренебрегваме историята ,толкова повече проблеми ще имаме като нация занапред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами отговора е много прост ... Защото сме п***и и оставяме всеки да ни мачка и още по лошото е че политиците ни знаят психологията много много добре и знаят че няма кой да им се противи точно заради наследеното робско мислене "по добре да си трая да не стане по лошо"

 

Подкрепям, такива сме и такива ще си останем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е поне че не се изключваш от определението :) Защото много хора които твърдят същото и вкарват нерви, като ги накараш да излязат на улицата и да направят нещо казват "то няма смисъл"... И така кучето си лае, а кервана си върви...

 

Подкрепям с две ръце............къде беше народа на 14.01.2009г. Защо не дойдохте да си изкажете мнението на площада?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, само ви моля да не намесвате етнически напрежения.

Турското иго сега ни било виновно. То е минало отдавна. Имахме 132 години за промяна.

Не съм предполагал, че ще стана приятел с турци, повече от братя даже, когато се запознах с тях преди години в Истанбул.

Радват ни се, прегръщат ни, гостоприемни, чисти...какво ли не!

А руското робство? После не дойде ли то?

Така че моля ви - прекратете с това. Не е проблема в това.

Навсякъде има лоши и добри хора.

В началото апелирах да изкажем откровено мнение в темата, без крайности. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риска много хора да ми се разсърдят.Българина не е бунтар по природа.Каквото и да си говорим, за 500-те години робство сериозна съпротива срещу него не е имало.Била е изолирана и немасова.Това важи и за Априлското въстание, което също е било обречено предварително.С изкпючение на Съединението, обявяването на националната независимост през 1908 г. и геройствата на нашата войска през Балканските войни, други дати с които да се гордеем аз не виждам.Търпя и онези шумкари дето "слязоха" от Балкана цели 45 години търпеливо за разлика от унгарци, поляци и чехи.Затова си имаме и поговорки и думи казани от наши възрожденци, които знаем всички.Е, може би не всички!

Там е разликата.

Редактирано от ivaylo iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че няма място тук за никакви етнически напрежения.Просто става въпрос за робството,като репресивен апарат който променя съзнанието на човек.Дали е било турско(500г),византийско(200г) и руско... т.н.няма особено значение-механизмите които се използват за да се сломи поробеното население са едни и същи.

Не казвам че само робството ни е виновно,но то е си е оставило своя белег в нашето самосъзнание......и отчасти определя нашето поведение като нация в наши дни.

Мисля че в този форум,има страхотна толерантност към различните народи,етноси,религии.

П.П.

И аз съм бил съквартирант и колега 2 години във Варна в ТУ с турчета от Турция-учил съм ги на български,идвали са вкъщи и т.н....така че нека постта ми не се приема като нападка към даден ентнос или народ-просто цитирам историята,с която имам някакви претенции че съм запознат.

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За какви турци говорите бре, за какви религии, за какви 5 лева. :icon_doh:

Проблема си е само в нас самите, и никой не ни е виновен.

Успокойте се, до като ни управляват КРАДЦИ, няма да се оправим. (демек,скоро няма да е) :icon_crying:

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не колега не съм завършил никакво военно училище а Софийския специалност информатика

Мхъм, благодаря. Нещо съм се заблудил. Извинявам се, ако неадекватната ми психологическа оценка те е засегнала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, като че ли почнаха да пълнят дупките ....................и пак БГ му работа, да бяха турили предупредителни знаци ,а не като вчера, карам си и по едно време влизам в нещо като дупка, ма доста голяма, а то изрязали асфалта и не го обозначили и аз псувам пак дупките ................... :icon_blush:

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи същото пред блока ... минавам си както обикновенно , но вечерта към 10 и изведнъж гледам - улицата я няма. Набих спирачки но пак не можах да избегна тая гадост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес, ровейки се в мрежата намерих два прелюбопитни цитата на известни личности, които потвърждават тезата ми за опростачването, която споделих няколко поста по- нагоре:

 

1. Цитат №1,Алън Фостър Дълес – първият шеф на ЦРУ, 1947 г.:

“Ние ще хвърлим всичкото злато на САЩ, цялата сила на САЩ за измамване и оглупяване на хората от социалистическия свят. Незабелязано ще подменим човешките ценности с фалшиви. КАК? Ще намерим единомишленици в тези страни и Русия. Ще разгърнем грандиозна по мащаби разложителна работа, ще изтръгнем социалната същност на литературата, ще насърчаваме автори, които втълпяват в човека култ към секса, насилието, садизма, предателството - тоест безнравствеността. Нужни са писания, осмиващи естествеността и почтеността като архаични отживелици. Простащината, наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинския страх сред хората, безсрамието, доносничеството и още много пороци заложени в човека трябва да се раздвижат. Така ще разклащаме поколение след поколение, ще предизвикваме ерозия и развращаване на младежта. Ще създадем човек с консумативна психика на елементарен потребител. Всичко това ще извършим под девиза: ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ГРАЖДАНСКИТЕ МУ СВОБОДИ".

 

Цитат №2, Джеймс Бейкър, бивш Държавен секретар на САЩ, 1992 пред Конгреса:

“Ние изразходвахме над 30 хиляди милиарда долара - 30 трилиона!, за да победим в студената война срещу СССР и неговите сателити. За да предизвикаме материален и духовен срив”.

 

Не мога да преценя какъв е бил резултатът тогава, но имам подозрението, че това се сбъдва със закъснение. И че си го причиняваме сами :)

 

Много ми се иска да чуя коментарите ви, за мен ще бъдат интересни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много интересни цитати.

Обаче първият ми направи особено впечатление.

Всичко написано е точно така,само че с една забележка-това всичкото се е случило първо в САЩ.

Незнам дали сте гледали,колеги,филма zeitgeist?Страшно интересен филм.Може би не всичко в него е истина,но в повечето неща има страшно много логика!

Накратко-света се управлява от група хора,чиито семейства са в началото на всички по-заблележителни събития случили са в САЩ-умишлено предизвикване на Голямата Депресия в САЩ,създаване на Федерален Резерв,като частна банка-тоест пуска пари в обръщение без да бъдат обезпечени в злато=на хартийки...без никаква стойност.Когато имат нужда,просто си печатат и в един момент когато си решат,спират печатането,банките фалират,Федералният Резерв ги купува без пари,почва пак да си печата и така...и накратко това става в САЩ от 1923 година насам.

Също САЩ,сами са си съборили кулите,за да си имат причина да започната войната в Близкият Изток,която е срещу някой който всъщност едва ли съществува,а главната им цел е----нефт,за да продължат американците да си карат коли с 3.5..10 l.V{6...12..25...}и т.н.двигатели.

 

И какво правят всъщност това съглашение,което тайно управлява САЩ а и голяма част от света,за да претъпи вниманието на народа-именно това което е цитирал колегата-създават се най-различни развлекателни предавания,говорят се пълни глупости по новини,списания,вестници,всичко се манипулира,само и само народа да остане в неведение и заблуда,какво действително става.....

 

Това става и при нас последните години-Биг Брадъл,Пей с мен,Играй с мен,една тъпотия след друга........няма никакви изисквания към учебен материал на подрастващите....И да не съм голословен,един пример-имам брат,който в момента е 7-ми клас.АЗ съм 11 години по-голям от него,но същата учителка по математика,която ме е карала да се червя че не съм решил 1 пример(повтарям един пример)от 10 задачи за домашна работа,му преподава и на него и познайте-никога не му дава домашна.Аз го питах защо така-брат ми-нея никой от "горе" не я задължавал да дава домашни и така...

На никой не му трябва умен народ-умният народ мисли.и е трудно да се манипулира..и затова в последните години България от държава в която образованието бе (едва ли преувеличавам) на световно ниво,сега е под всякаква критика.Всичко това с цел, лесно да се манипулира общественото мнение.Виждате какво става-всяка вечер Бойко дават-тоз хванал,оня хванал,това направил ,оново и в едни момент си казвате-абе тоз Бойко много неща прави...а пък дефакто всичко си има някаква цел-като отиде човек пред урната за избори,като види бюлетината Бойко,той няма да се сети какво точно е направил,а това че всяка вечер го е гледал и това е достатъчно да направи избор...това е пример просто.

 

Та така-този човек през 1947г.много ясно е казал какви ще са механизмите с които ще се манипулира общественото мнение в световен мащаб...!

Много интересна и благодатна за размисли тема. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Много ми се иска да чуя коментарите ви, за мен ще бъдат интересни.

Много е спорен въпроса дали такава реч (т.нар. Дълас план) въобще е имало.

Израждането на човешките ценности се наблюдава главно при презадоволеност, така че дори и да е имало такъв план е било невъзможно да го приведат в действие (поне в България) през тези години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето още една част от причините, поради които няма да сме Швейцария...

 

А с другата статия поздравявам г-н Дянков!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...