Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

България - Швейцария на Балканите?


Препоръчано мнение

Бат Бойко го е казал - в матрЯла е проблемът.

 

Май, май ... там е цялата истина ....:)

 

Е?! След като матрЯла избра своя кадърен вожд, къде са резултатите? Аз за 10 месеца видях само оплакване и търсене на вина. Никой не спомена за някаква стратегия, за цел, за нещо, към което да се стремим. Не ме разбирайте погрешно. Не съм нито фен на цар нито на серГей, нито на Доган.И аз, като всички вас съм част от жестоката действителност в БГ с всичките и плюсове и минуси. Но не мога да се съглася с няколко неща:

1. някой, който изпраща шушумига като Румяна Желева за еврокомисар, станала за посмешище на половин Европа, да ме нарича калпав материал.

2. Някой, който си играе на проба и грешка със 7 млн. народ и опитва дали ще проработят някакви си антикризисни мерки и да си играе на ДДС-та да ме нарича калпав материал.

3. Някой, който назначава министър на здарвеопазването, който "само се усмихва" линк, да ме нарича калпав материал.

4. Някой, който арестува с повече видеотехника и

, отколкото с доказателства да ме нарича калпав материал.

5. Някой който предизвиква псевдо импйчмънт, защото било накърнено достойнството на гражданина Дянков, а в същото време буквално води разпит на служтели от държавната администрация. Стенограмата е тук И този човек да ме нарича калпав материал....

Това са само част от последните издънки на управляващия "елит", и ако тръгнем да търсим техния гнезис, може би ще го открием далеч, далеч, още когато се е формирала съвременото описание на българската народопсихология. Ако някой не е чел Иван Хаджийски "Бит и душевност на нашия народ" нека да прехвърли този ценен труд и ще види как менталната нагласа на българина не е мръднала от началото на миналия век. Този синдром се подхранваше и от онзи омразен режим преди 89-та и след това в лицето на Беровци, Костовци, Царисти и атакисти. Всички имаха своя неоценим принос за сегашното състояние на обществото, защото такива си ги избирахме. Ако се огледаме съм сигурен че в този форум има поне 10 човека, които са по-кадърни от други 10 в парламента. И така е с цялата държавна администрация, поне 80% са връзкари и стойкаджии, на които никой не им търси отговорност за действия или бездействия.

Всички се възползваме от връзките си, всички се възмущаваме и търсим кусури, но какво правим за да бъде по-различно всичко онова, срещу което крещим?! Гласуваме, протестираме, плюем по форумите... Това достатъчно ли е? Колко пъти персонално запитахте вашия избранник (общински съветник или депутат) за обещанията, които ви даде на последните избори? Колко пъти посетихте сесия на общински съвет, когато се вземаше решение как да бъдат похарчени парите ви? Честно казано и аз точно толкова....

 

Много лесно е да изкараме че онези с конспирациите са ни виновни. Те не бяха от ЦРУ, КГБ илюминати, тампилиери, масони и марсианци. Много интересни четива и са повод за много спорове и дискусии, но дайте да си сложим ръка на сърцето и да си признаем кога за последен път дойде илюминат или тампилиер и каза: "Пич, спри на светофара и си изтърси пепелника, после като се прибереш си метни боклука през балкона и не забравяй да усилиш музиката до дупка. Е...и им мамата на знаците за еднопосочните улици и паркирай върху тротоарите."

България никога няма да бъде Швейцария, първо защото не сме швейцарци а сме си българи-балканджии (обратното е по вероятно да стане). Налли знаете как се държи един пиян британец тук в Слънчев бряг и как би се държал в Лондон?! Така е защото тук няма кой да го навре на кучето в .....

Второ, защото не искаме да се лишим от далавераджийските скатавки, които всеки е склонен да направи.

И най-тъпото е, че много от хората изгубиха човещината и преди ако са се трепали за накърнено достойнство, сега вече се вадят ножове и пищови за отнето предимство. И за да не излезе че си противореча ще споделя, че аз не чакам никой да ме оправя, а по-скоро да зададе цел и норми на поведение. Когато има норми и някой който да следи за спазването им, всичко се нарежда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Чудно ми е, дали българите сме способни на нещо такова: Memoria del Saqueo / Дневникът на плячкосването (2004) ; раздел "Общество"

 

Всъщност, въпросът е риторичен.

 

Съжалявам, но директният линк не работеше.

Направо ми се свиваше сърцето, докато гледах този филм... всичко това се е случвало 1:1 десетина години преди това в Аржентина!

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО една информация, която в своята същност е шега - но твърде много се приближава като изказ, до медийните изяви на премиера...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудно ми е, дали българите сме способни на нещо такова: Memoria del Saqueo / Дневникът на плячкосването (2004) ; раздел "Общество"

 

Всъщност, въпросът е риторичен.

 

Съжалявам, но директният линк не работеше.

Направо ми се свиваше сърцето, докато гледах този филм... всичко това се е случвало 1:1 десетина години преди това в Аржентина!

 

Ето, как започва всичко....... *

 

В началото на "Студената война" - 1947 г., Алън Дълес, първият шеф на ЦРУ заявява:

-Ние ще хвърлим всичкото злато на САЩ, цялата сила на САЩ за измамване и оглупяване на хората от социалистическия свят. Незабелязано ще подменим човешките ценности с фалшиви. КАК? Ще намерим единомишленици в тези страни и Русия. Ще разгърнем грандиозна по мащаби разложителна работа, ще изтръгнем социалната същност на литературата, ще насърчаваме автори, които втълпяват в човека култ към секса, насилието, садизма, предателството - тоест безнравствеността. Нужни са писания, осмиващи естествеността и почтеността като архаични отживелици. Простащината, наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинския страх сред хората, безсрамието, доносничеството и още много пороци заложени в човека трябва да се раздвижат. Така ще разклащаме поколение след поколение, ще предизвикваме ерозия и развращаване на младежта. Ще създадем човек с консумативна психика на елементарен потребител. Всичко това ще извършим под девиза: ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ГРАЖДАНСКИТЕ МУ СВОБОДИ.

 

И така, преди 20 години, България бе средно развита европейска страна със сравнително силна икономика и армия и завидни социални условия. Но след избухването на демокрацията, правителството на Андрей Луканов кани екип от 22-ма специалисти от Фондацията на националната камара на САЩ, начело с Ричард Ран и Роналд Ът, за да разработят "Проект за прехода към пазарна икономика и демократичен капитализъм". Към тях се присъединява и екип от 29 български специалисти. Това е практическата програма, по която се измени обществения строй в България. Още през март-август 1990 г. с този документ са предопределени всички бъдещи процеси в икономическия и обществения живот у нас. В него се залага стопанското, културното и духовното съсипване на страната. От самото начало новите управници са знаели всичко, което ще последва в България. Интересно е да се знае, че докладът по "Проекта Ран-Ът" е приет от Народното събрание с ръкопляскания, а по един екземпляр от него е получил всеки от депутатите. При представянето на проекта в пленарната зала, Андрей Луканов заявява: "Програмата съдържа рационални елементи и от двете платформи – на БСП и СДС, както и съгласуваните между двете основни политически сили идеи в периода преди и след изборите". И сини, и червени са работели заедно с екипа на националната камара на САЩ в ущърб на България.

Това е практическият план по който се провежда разорението на България от всички правителства от 1990 г. до днес. Без да се запознае с този фундаментален документ, българинът няма как да разбере света около себе си и епохата в която живее. Той е изработен по поръчка на превратаджиите от 10 ноември 1989 г. от Националната търговска камара на САЩ, в тайна от целия български народ. Още през март-август 1990 г. с този документ са предопределени всички бъдещи процеси в икономическия и обществения живот у нас. От самото начало новите управници са знаели всичко, което ще последва у нас. Това е най-стриктно спазвания документ в България от 1990 г. до днес.

ДОКЛАД

върху

проекта за икономически

растеж и преход към

пазарна икономика в

България

подготвен от

Фондацията на Националната Камара на САЩ

за

Народна Република България

Ръководство и редактиране:

Ричард Ран, САЩ

Роналд Ът, САЩ

National Chamber Foundation

1615 H Street, NW.

Washington, DC 20062, USA

(202)463-5552

В доклада обаче, има и специална - поверителна част, за която малцина знаят. Това е разделът за "цената на прехода". В приложението към плана "Ран-Ът" от 117 страници става дума за това, че българската икономика е предназначена да изхранва 5 милиона души. Още тогава, началото на 90-те години, се прогнозира появата на цигари ментета, алкохол менте, хора, които ще ровят кофите за боклук...

"Труд" от 9 декември 2000 г. публикува коментара на Георги Тамбуев за програмата Ран-Ът, в съгласие с която започва българският Мирен преход към гробищата:

"Чета я и косите ми настръхват. Все едно чета Откровението на Йоан или предсказанията на Ностарадамус за Апокалипсиса... Очаква се невиждан глад. Българинът все по-трудно ще се изхранва. На пазара ще се появят всякакви ментета. Най-уязвимата част от населението - децата и възрастните ще получават тежки хипотрофични увреждания от системното недояждане. Непрекъснато ще се увеличава дистанцията между цените на стоките и заплатите… покупателната способност на населението неспирно ще спада и ще стигнем нивото, нужно само за биологично оцеляване. Ще се появи безработица. Предвижда се нивото й да достигне около един милион. Най-квалифицираните млади българи ще напуснат страната. Ще възкръснат отдавна погребани болести… Всички тези "благини" могат да породят силни обществени сътресения. Затова трябва да се въвеждат постепенно, като се държи непрекъснато сметка за прага на издръжливостта на народа. Мизерия, глад, болести, нищета - това прокобва поверителната част от плана Ран - Ът. Да работиш за осъществяването на този план, значи да станеш палач на собствения си народ. Признавам, че ако ме блъснеше кола, нямаше да ме разтърси така, както ужасяващата картина на Прехода. Американските специалисти и българските експерти ни казват в очите какво ни чака."

Резултатите

 

От 1990 г. та до днес, жертвите на плана "Ран-Ът" се изчисляват на малко повече от един милион души. Тези хора или са измрели, или са се изселили от държавата български граждани.

Резултатите се наричат винетки, здравни осигуровки, въвеждането на различни и нови видове данъци и такси, непрекъснатото покачване на цените на най-важните консумативи - ток, вода, и отопление.

Излиза, че на българския управленски елит му се плаща за прилагането на една геноцидна схема за изтребление на населението на държавата по икономически път.

Някои от 29-членния български екип, взел участие в подготвянето на плана "Ран-Ът", вече получиха своите награди. Те се превърнаха във водещи фигури в обществения живот.През 2003 г. Симеон Сакскобургготски, имаше среща с Ричард Ран - единия от двамата бащи на програмата. Същата година беше премахнато взаимно-спомагателното здравно осигуряване, при което работещия съпруг осигурява безработния. В резултат днес около 1 200 000 български граждани са с прекъснати здравни права. Какво ще се случи след оптималната реализация на програмата "Ран-Ът"? Благата в държавата ще запазят постоянното си ниво, но ще се разпределят между по-малко хора и делът на всеки един ще е по-голям. По този начин ще дойде и прословутото повишаване на жизнения стандарт. То ще е за сметка на изключеното от "системата" консумиращо население.

 

Планът "Ран Ът" води България по стъпките на неолибералния англосаксонски(на САЩ и Англия) обществен, икономически, социален и демократичен модел на управление на държавата, с изхвърляне държавата от всякъде, с липса в нея на социални функции и ясно разделение на обществото на класи и социални слоеве, отдалечава България от по-високо демократичния и високо развит социален модел на страните от континентална Европа с равнопоставеност в обществото и продължаващи да живеят и в 21 век под въздействието на идеите на Първата и Втора Френска революция-18 и 19 век.

НО, тъй като българското общество е далеч по-бедно от англосаксонците, няма техните финансови възможности, реализацията на "планът Ран Ът" прави България и българите още по-бедни, отрича правото да се образоват и лекуват равнопоставено в обществото, отрича възможността за равен шанс на всеки гражданин в бизнеса и обществените процеси с помощта на държавата, както е в другата Европа и води българското общество към недоразвития американски модел на демокрация, намиращ се в "юношеска възраст" спрямо "зрялата възраст" на демократичния модел на западноеворпейските развити страни и демокрации от континентална Европа.

Освен това "планът Ран Ът" развърза ръцете на новосъздалата се политическа класа в България след 1989 г. моделирана от САЩ, с най-мафиотски методи да заграби държавната собственост и да се изроди в нова и престъпна олигархия, с цената на живота на няколко милиона българи.

 

 

Въпреки всичко, "Плана на прехода" не успя да ни ликвидира. По него още преди 10 години в България не трябваше да има собственици. Масово трябваше да сме разпродали жилищата, имотите и собствеността си на безценица, за да оцелеем, след като инфлациите унищожиха спестяванията ни. Трябваше да се озовем в положението на западняците, които водят луксозен живот под наем и на заеми, които ще изплащат и внуците им. (Само "луксозната част" на нас не ни беше предложена. Тя е предложена само на десетина народи по света за реклама, а на всички останали се обяснява как трябва да си сложат тенджера на главата и да се наберат на нея, за да ги "настигнат".) Мнозинството хора у нас не се разделят със собствеността си и няма начин да бъдат принудени, колкото и експерименти и опити да се правиха. Накрая самите преки изпълнители на програмата вдигнаха ръце и обърнаха тази част на фарс. (Като откровената реклама, в която пенсионерите завещават жилищата си и се събират на ... гола поляна.) Още преди 10 години у нас не трябваше да има независими хора - трябваше масово да задлъжнеем на банките до живот (пак подобно на западняците, без "луксозната част").

Това също не се случи - мнозинството хора не си сложиха това въже на врата, а много от тези, които теглят заеми от банките го правят ... пак за ново жилище или за независим бизнес. Въпреки трудните условия, българинът, в момента в който успее малко да си вдигне главата, отново започва да търси начини не как да оцелее, а как да пробие напред.По някакъв ирационален начин ние масово оцеляваме като харчим повече, отколкото изкарваме, без да задлъжняваме на никого. Никой математик не може да обясни, как може разходите да надвишават приходите, без да се влиза в дългове. Факт е, че българите масово го правят. Как става това, е необяснима загадка за нашите противници.

Отговорът се крие някъде в нашия балкански манталитет, който ни е запазил през вековете. За авторите на "Програмата за преход" той очевидно е напълно неразбираем и от там идват и провалите им с нас. Противниците ни не могат да разберат балканския манталитет, затова и не знаят как да го преборят. За тях е неведома загадка, защо сърбите не харесаха гениалната идея на Джинджич да "смени сливовата с компютъра" (а го застреляха). същност отговорът е много прост - защото нямат гроздова. Мъчат се да ни обяснят тоя манталитет с простотия, но ние много добре знаем, че той е онова здраво нещо, което ни е запазило през хилядолетията.

 

*Използвани са икономически анализи и препратки от/към мрежата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО една информация, която в своята същност е шега - но твърде много се приближава като изказ, до медийните изяви на премиера...

Щега е само твърдението, че ще резнат Фейсбука, всичко останало си е истина :):):)

 

А за следващия пост смирено свалям шапка! Само дето е ужасно тъжно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Вчера един човек каза:

"Граждани, преходът свърши дотук,

който се е надявал да стигнем Швейцария,

може да продължи неорганизирано с автобус."

Мисля, че е прав...хвърлете един поглед:

 

http://minfin.co.uk/bank/122

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Голата, грозна и нелицеприятна истина...

 

КЛИК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голата, грозна и нелицеприятна истина...

 

КЛИК

Братле, за съжаление авторът е прав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, не бъдете такива мазохисти! И аз не съм такъв, и вие не сте такива. Защо се връзвате на такива писания?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, не бъдете такива мазохисти! И аз не съм такъв, и вие не сте такива. Защо се връзвате на такива писания?!?

Съгласен съм с теб, че не сме такива, но другите са мнозинство. Като изключим нашия форум, на чийто членове всеки ден се възхищавам, влез в първия друг форум на който попаднеш, независимо от тематиката и само чети, чети и се чуди дали не ти трябва преводач. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, не бъдете такива мазохисти! И аз не съм такъв, и вие не сте такива. Защо се връзвате на такива писания?!?

Tишо, свали розовите очила, разходи се малко по улиците , отиди в някой различен от Сф град и особено в по-късните часове на вечерта, ще осъзнаеш, че истинаста дори и да не е на 100% такава, то доста се доближава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Tишо, свали розовите очила, разходи се малко по улиците , отиди в някой различен от Сф град и особено в по-късните часове на вечерта, ще осъзнаеш, че истинаста дори и да не е на 100% такава, то доста се доближава...

Простаци има навсякъде. Даже в София са ни повече, защото се стичат от цялата държава при нас :) и можем с конкурс да ги избираме :):). Това, обаче не е причина да живея с комплекс. Има и много стойностни хора. Не бива да се слага с лека ръка клеймо на цяла една нация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не бива, но като за 50% от първолаците майчиния език не е Български, за каква нация говорим...Държавата принуди страшно много хора да си търсят късмета и професионалната реализация по други държава и от там изтичането на интелектуални кадри единствено единствено насочено вън от нашата страна...Като включим в цялата картинка и културните процеси протичащи у нас, за които допринасят корифеи на фолк мисленето от ранга на С. Трифонов , Иван и Андрей и т.н. и въплъщаването му като стил и начин на живот в обществото също и от цяла плеяда други мозъчни донори, просто ставаме свидетели на една изпростяла нация, в която фолка е класа, а кича изкуство...

Написаното дори да не представлява една истина, повече се опитва да провокира съзнанието на оцелелите и по някакъв начин да разбуни духовете, за да ни върне в реалността, а не да изявява претенции за задълбочен и реалистичен анализ...

За съжаление, това не се случва, а бавно сме тръгнали по този път и простотията завладява...

Никой не казва, че трябва да живееш с комплекс, просто в наши дни това е реалността.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, Тоше, има много истина в двата ти последни поста....:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Тошко, че е споделил и моите мисли ...спести ми писане.

Целта на посочения от мен материал не е да насажда комплекси, а да провокира мислене у тези, които все още имат собствено такова!

Прекалено свикнахме да обличаме грозното в лъскави дрешки, да опаковаме гнусното в луксозна обвивка...и когато някой (като автора на статията)го каже директно, ни се струва пресилено.

Би било интересно и показателно едно друго преброяване:

От 7 000 000 българи,

1. Колко знаят поне един чужд език?

2. Колко имат поне средно образование?

3. Колко са прочели повече от три книги в живота си?

4. Колко биха могли да напишат една страница смислен текст на родния си език, без фрапиращи правописни и други грешки?

5. Колко слушат класическа, поп, рок и подобна стойностна музика?

6. Колко гледат "Discovery channel, Animal planet, National geographic, History channel...?

7. Колко спортуват или са спортували?

 

Естествено тези няколко критерия съвсем не са достатъчни за цялостен профил на една нация, но според мен биха показали тенденцията!

Хубавото е, че въпреки всичко все още го има и това:

 

.Да ти разкажа за България (писмо на един англичанин)

Здравей,приятелю... Отдавна ме молиш да ти разкажа за България. През годините, откакто живея тук ти така и не намери време да ме посетиш, а аз всеки път, когато посягам да ти пиша, се чудя от какво да започна. Защото България е невероятна страна, съчетала на малко повече от 100 кв.км. такова разнообразие от природни дадености, като че ли Господ е решил да даде на българите от всичко по малко – море и планини, безкрайни житни полета и величието на Дунава... Защото България е населена с удивителни хора, които псуват страната си в кръчмата на чаша ракия (о! Някой ден непременно трябва да опиташ това изгарящо питие!), но са готови да ми вкопчат в гърлото, когато се опитам да им посоча абсурдите, сред които живеят (“Ти ли че ми кажеш!..” – е най-мекият израз, с който обикновено започва “разговорът”

на тази тема)... Не, това не е страна на селяни – имат си и съвсем модерни типове, в костюми на “Boss” и “Armani” (или имитиращи такива), които пушат пури, пият американско уиски и тежко разсъждават за мястото на страната им в Европа и света, но... Мога да ти разказвам много, мога да изпиша стотици килограми хартия и пак не си разбрал нищо – толкова многолика е България... Смятам, обаче, да се спра на един...не мога да го нарека празник – един ден в годината, по точно, едни 3 минути в годината, които събират в едно далечните праисторически корени на тази страна и нейното европейско бъдеще, 3 минути, когато един до друг, равни като в съдния ден се изправят богатият и бедният, селянинът и министърът, патриотът и космополитът.Този ден е 2 юни...Когато за пръв път чух, как в 12 часа на 2 юни неистово завиха всички противовъздушни и противопожарни и заводски сирени в столицата... ужасно се изплаших. “Война” – помислих си за части от секундата и се заоглеждах за някакво скривалище...И в следващия момент видях нещо съвършено потресаващо: всичко спря! Не се шегувам, приятелю – в милионната столица (а, както разбрах впоследствие, и в цялата страна) спря всякакво движение – автомобилите и градския транспорт, хората по улиците и зад прозорците в работните си кабинети, учениците, гонили до преди секунда топка... Стана неестествено тихо... Уверявам те, приятелю, София е единствената столица в света, където веднъж в годината можеш да чуеш... такава тишина...Само воят на сирените! След три минути, когато всичко се върна към нормалния си ритъм, се сетих, че са ми разказвали за някой си техен герой Христо Ботев – поет и революционер, който с присъщия на ненавършените си 30 години, а и на възбудата на епохата авантюризъм, повел на вярна смърт група също такива невръстни търсачи на остри усещания, уж обединени от мъглявата представа за “свободата на отечеството”... Всички емигранти в Румъния, те са отвлекли австрийски кораб, принудили капитана да ги свали на българския бряг и след няколко дни битки, естествено, са били напълно разбити от редовната и въоръжена до зъби турска войска... В този ден, на 2 юни, бил загинал самият Ботев (по непотвърдени данни – от “приятелски” куршум). Накратко – това е историята. Чувал я бях, но да ти кажа право, не бях особено впечатлен – приключенска му работа... Авантюризъм и малко безотговорност...Така мислех до момента, в който на 2 юни се озовах в епицентъра на тази смразяваща тишина и неподвижност... От тогава всяка година чакам този ден за да видя, дали ще се повтори, дали ще е същото. Дали някой от по-младите няма да се зачуди защо и дали изобщо да се спира...Вече много години живея в България, пред очите ми са се променили много неща. Но тези три минути се проектират от година в година...2 юни ме е заварвал в много от големите градове на България и в малкото планинско селце където живея. Но картината навсякъде е една и съща. Хора, спрели да помълчат, да се сетят за подвига на един не доживял христовата възраст авантюрист, да му се поклонят или, може би, да го осъдят – но така или иначе в тези 3 минути мислите на 7 милиона българи са концентрирани в едно и това едно, в крайна сметка, е страната им, България. Що се отнася до мен, чужденеца...Аз в тези три минути... обикновено изпитвам позорното чувство на завист. Да, аз завиждам – на целия български народ и на всеки българин поотделно. Завиждам им за това, че са имали такова необуздано, неразумно и...до саможертва героично минало, за изпълненото им с недъзи и противоречия настояще, в което, убеден съм, са корените на едно достойно и независимо бъдеще. Тъжното е, че самите те, изглежда, не го осъзнават..."

Редактирано от charislav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

.Да ти разкажа за България (писмо на един англичанин)

Здравей,приятелю...

 

И ако това писание трябва да е повод за размисъл, то в откровението на автора му няма как да не се долови - възхищение на и за многото големи дадености, който имаме или това дето кара някои да се удивляват от това, че го нямат - а в същия момент имаме усещането което си насаждаме, че нещо не ни е наред, липсата на самочувствие и всичко породено от някакво изкривено разбиране. За което разбиране и недоволство, няма как причините да не са си наши, пък дори и това да е трудно разбираемо за останалия свят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се опитвам да ви убеждавам ...Просто напишете в Гугъл- Италия, Швеицария, Австрия, Унгария, Испания и т.н. и кликнете на "изображения", за да разберете, че тезата за България и нейната красота и уникална природа е просто фарс и самозаблуда...Едва ли всъщност има в Европа по-неподържана държава, в която липсата на инфраструктура да е толкова очевадна и дори съществуващата толкова неподържана...Дори Румъния в момента е в пъти пред нас...За Шенген със сигурност... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Ами циганска държава сме си...Дори все по-циганска. За каква култура говорим, като единствената жива такава е фолка...Всичко останало е на командно дишане и не се цени. Хубаво е така от време на време по някой журналист да ни приземява...Лошото е , че ни управляват все по-некадърни правителства и никой не търси промяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://dnes.dir.bg/news/bulgaria-8148271?nt=4

Няма какво да се каже просто! :icon_censored:

Абе то и в задните улички на Лондон или Манчестър, да те е страх да замръкнеш от Чернилки, ама хайде да не навлизаме в дълбок спор.

Редактирано от iskrata78
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...
  • преди 3 месеца ...
  • Admin

Сетих се за една малко позабравена тема:

 

Отговорът на тайната е пред нас и никой нищо не крие. Просто много хора са слепи, за да видят. Страната ни е богата. Съзнанието ни е бедно, ограничено и затворено. Най-голямата тайна на България е, че тя е богата. В нея има всичко, достатъчно и по много. Изкуствено се създава бедно съзнание на българите, за да не забележат богатството си.

 

Когато пробудим съзнанието си и виждаме богатството си. Вече сме повече и скоро ще бъдем готови да превърнем Родината си в най-богата страна на света. Ето една Швейцария. Тя не притежава нашите прероден ресурси, но има банки, честност и дискретност. Япония е разкъсвана от земетресения, но притежава ред и съхранение на традицията. Франция не е по-красива, но умее да се кипри. Люксембург е педя земя. В Швеция слънцето не свети така ярко. В Германия растат само картофи… Примери колкото искате… Не размерът, не природата, не минералните запаси, не населението, не правителството, не … Съзнанието на народа определя вида на държавата му. Не случайно сега се посяга на образованието, културата, историята, на здравето на българите. Не случайно се разнасят слухове за болести, войни, насилие… Накъдето и да погледне българинът, навсякъде негативи.

 

Сутрин вместо с „добро утро”, ни посрещат с убийства и насилие, от екрани и вестници. И това е, за да се всява страх в главите на малки и големи. За да си повярваме, че не можем да се справим. Това ни връхлита отвсякъде. Дори много уважавани българи и българки се подават на тези внушения. Страхливият човек се управлява лесно. Всички, които осъзнаваме това, е добре да го разобличаваме. Кой от където може. Да достига и до други. Едно съзнание да събудим, успели сме. България е богата страна. Бедни са тези, които не го виждат и вярват на векове насажданите манипулиции и лъжи…в сърцата си, в мислите си, в действителността си… Единственото, от което трябва да се откажем е себеотричането. И тогава всичко ще си дойде на място. Т М

 

Източник – Асоциация „Българска кинокласика и култура”

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...