Премини към съдържание

Най-накрая и аз с Галант


Rosheval

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

От днес и аз вече мога да се похваля, че съм горд собственик на Mitsubishi Galant. От много време ми беше слабост тази кола, но ето че чак сега така се случи да мога да се сдобия с една такава.

 

Моделът е Mitsubisi Galant 2.4 GDI, 1999 год. На километража е ~ 114 000 км, но ще го повярвам, като ми го потвърдят от някой сервиз.

Прочетох почти всичко от форума за Галантите и специално за този двигател. Разбрах, че е капризен и може би труден (евентуално по-скъп) за обслужане, но мисля че ще имам възможност да го "гледам". Дано и късмет има :)

 

Бих искал да ви помоля да ми кажете къде да го закарам да го погледнат и диагностицират. Разбрах, че има колега от Пловдив, който специално с тези двигатели се занимава, но така и не намерих детайли. Последно е бил в Ратола, на 90 000 км (предполагам като е внесена) и са сменени ремъци, ролки и т.н. (поне така пише).

 

Ето и малко снимки на колата.

 

http://www.flickr.com/photos/43101932@N00/...57623077927649/

 

Със сигурност тепърва ще имам много въпроси, но след като мине през сервиз се надявам да са по-малко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

 

Хиляди безаварийни!

 

Това е профилът на колегата от Пловдив, там му има и телефона: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=473

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Красавец :icon_thumbup: Честито! Моят е същият като изключим двигателя, таблото и цвета. Браво, браво!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубав бензин и по-честа профилактика и няма да имаш проблеми.

 

Да, карай го например с ЕКО100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, карай го например с ЕКО100.

Цт, НЕ трябва да се кара с такъв ,понеже няма смисъл на ГДИ моторите ,единствено ако е по "чист" в сравнение с другите ,тогава да..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цт, НЕ трябва да се кара с такъв ,понеже няма смисъл на ГДИ моторите ,единствено ако е по "чист" в сравнение с другите ,тогава да..........

Не може да е по-чист, защото има добавки, а GDI-то не обича добавките. Аз бих го посъветвал да зарежда само на Лукойл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може да е по-чист, защото има добавки, а GDI-то не обича добавките. Аз бих го посъветвал да зарежда само на Лукойл.

Това имах предвид под по чист.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може да е по-чист, защото има добавки, а GDI-то не обича добавките.

 

Good to know...

 

Аз бих го посъветвал да зарежда само на Лукойл.

 

Само дето по едно време гледах едно предаване по Нова за бензините, бяха взели бензин от по-известните вериги и му направиха анализ.. ЕКО най му мязаше, техния 95 (чистия) беше 93! :)) на Лукойл по спомен ми се върти 91-92 .. :) Аз за това карам с ЕКО100, че поне на октан сигурно има 95.. но ако това за добавките и прецакването на мотора важи и за 6а13 ще се замисля ..

 

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Good to know...

 

 

 

Само дето по едно време гледах едно предаване по Нова за бензините, бяха взели бензин от по-известните вериги и му направиха анализ.. ЕКО най му мязаше, техния 95 (чистия) беше 93! :) ) на Лукойл по спомен ми се върти 91-92 .. :) Аз за това карам с ЕКО100, че поне на октан сигурно има 95.. но ако това за добавките и прецакването на мотора важи и за 6а13 ще се замисля ..

 

 

Поздрави.

Не се замисляй, сипвай смело 100 октановия бензин и карай. Нищо му нема на 6а13, даже по-добре за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега. Колицата изглежда супер, със здраве да си я караш и да не ти създава ядове. И много много безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито! :)

 

Супер е Галанта! Със здраве да си го търкаляш и по-малко да се впрягаш. GDI мотора ако е поддържан както трябва е по - хубав от другите два. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за хубавите пожелания.

 

Сложих му 20л ЕКО 100 и ще видим за колко време ще ги изгълта. Засега само в града ще е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Сложих му 20л ЕКО 100 и ще видим за колко време ще ги изгълта. Засега само в града ще е :)

Честито :good: . По-добре недей да излизаш на извънградско - рискуваш дълго да не се прибереш. Просто ще искаш да се пренесеш ... в Галанта :D . Желая ти успех, щото дълго ще те тресе треската, като сядаш зад волана на този красавец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами изкара машината около 175-180 км (само в София) с 20л (100 октанов). Мисля си, че е приличен разход за толкова кончета и с такова тегло :)

Дано да го задържи такъв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От днес и аз вече мога да се похваля, че съм горд собственик на Mitsubishi Galant. От много време ми беше слабост тази кола, но ето че чак сега така се случи да мога да се сдобия с една такава.

 

Моделът е Mitsubisi Galant 2.4 GDI, 1999 год. На километража е ~ 114 000 км, но ще го повярвам, като ми го потвърдят от някой сервиз.

Прочетох почти всичко от форума за Галантите и специално за този двигател. Разбрах, че е капризен и може би труден (евентуално по-скъп) за обслужане, но мисля че ще имам възможност да го "гледам". Дано и късмет има :)

 

Бих искал да ви помоля да ми кажете къде да го закарам да го погледнат и диагностицират. Разбрах, че има колега от Пловдив, който специално с тези двигатели се занимава, но така и не намерих детайли. Последно е бил в Ратола, на 90 000 км (предполагам като е внесена) и са сменени ремъци, ролки и т.н. (поне така пише).

 

Ето и малко снимки на колата.

 

http://www.flickr.com/photos/43101932@N00/...57623077927649/

 

Със сигурност тепърва ще имам много въпроси, но след като мине през сервиз се надявам да са по-малко :)

Колега,докарай го този красавец в неделя на срещата да го видиме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...