Премини към съдържание

Дюзи на чистачките - не пръскат


baj Joro

Препоръчано мнение

Колеги моля за съвет. Днес видях, че дюзите за чистачките на предното стъкло не пръскат (Каризма 1.6 MPI). Някой имал ли е такъв проблем?Как се отстранява? Интересното е че за задното стъкло работи без проблем. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля за съвет. Днес видях, че дюзите за чистачките на предното стъкло не пръскат (Каризма 1.6 MPI). Някой имал ли е такъв проблем?Как се отстранява? Интересното е че за задното стъкло работи без проблем. :icon_hmm:

Ще започнат да пръскат на пролет,като се стопи замръзналата вода в тях.

Друг вариант е да вкараш колата някъде на топло,да се размрази и да си сипеш зимна течност за чистачки... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A чува ли се звук от помпата,данеби проблема да е там.Намират се под кората на предния десен калник,може да провериш там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От казанчето за течността излизат две маркучета.Едното е за предните дюзи,другото е за задната.Проследи това,което отива към предните дюзи дали не е прегънато или затиснато по-здраво с някоя скоба.Провери си също и самите дюзи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще започнат да пръскат на пролет,като се стопи замръзналата вода в тях.

 

Или като позагрее двигателя малко. Ако помпата работи или има проблем с маркуча или е замръзнал някой клапан или дюзите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A чува ли се звук от помпата,данеби проблема да е там.Намират се под кората на предния десен калник,може да провериш там.

 

И звукът от помпата ще се чуе, като се размрази и тя.... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля за съвет. Днес видях, че дюзите за чистачките на предното стъкло не пръскат (Каризма 1.6 MPI). Някой имал ли е такъв проблем?Как се отстранява? Интересното е че за задното стъкло работи без проблем. :icon_hmm:

Според мен имаш проблем със захранването на моторчето тъй като и двете ти моторчета са в едно казанче и ако водата е замръзнала ,почти невъзможно е едното да работи , другото - не...........или няма напрежение на клемите му, или клемите са клеасали и не дава контакт ,или моторчето е думнало/повредило, виждал съм даже спукани моторчета - тъй като в него има вода, а тя като замръзне и леда го раздува и го чупи..........

Все пак не уточни дали се чува шум от казанчето или нищо не се чува.......все пак се опитай да долееш концентрат зимна течност за ч-чки и я вкарай в топъл гараж...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш проблем със захранването на моторчето тъй като и двете ти моторчета са в едно казанче и ако водата е замръзнала ,почти невъзможно е едното да работи , другото - не.....
А според мен, са замръзнали самите дюзи... :P

Единият вариант за оправяне на проблема го е написал Сомалиеца, другият е режеш дюзите и ги хвърляш :lol: и после си слагаш едни дюзи с подгряване...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми свърши течността за чистачки вчера и днес трябваше 1-2 минути да помпам докато качи вода до предните чистачки. До задните още не е стигнала. Иначе помпите си работят нормално. (бръмчат)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А според мен, са замръзнали самите дюзи... :P

Единият вариант за оправяне на проблема го е написал Сомалиеца, другият е режеш дюзите и ги хвърляш :lol: и после си слагаш едни дюзи с подгряване...

 

Втория вариант не е много валиден, защото може да са му замръзнали и маркучите :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Апропо, като сме се разговорили на тема чистачки, пръскане и моторчета, някой знае ли колко струва моторчето за задните чистачки? Щото моето със сигурност не работи - свалях подкалника, до куплунга идва сигнал като цъкна, почиствах клемите, ама моторчето не бачка..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо го сваляш, подаваш му ток, ако не тръгне го цапваш в земята, докато е под напрежение, ако пак не стане  разглобяваш доланата част и му помагаш на ръка или купуваш ново, после омазваш клемите със силикон, щото са ги правили англичани. Такова моторче може да си намериш по магазините за авточасти, като го носиш за мостра. Оригиналното сигурно ще е скъпо и незнам дали си заслужава предвид качеството - най-вероятно получаваш същото като предишното а е известно, че е почти най-масовия дефект в тия коли, после са копчетата на стъклата... (пак английски);

 

А като става на въпрос за самите дюзи във раздела за галантите имаше парт номера на пръскалките, които са ги слагали по волвотата и са значително по-добри.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След дълго търсене, аз си купих от форд, нали се сещате, че като влезете в магазин за части и кажете "за мицубиши каризма", започват да ви гледат тъпо. Сваляйте изгорялото и с него в магазина, но търсете фордово, пасва идеално. 11 лева

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо го сваляш, подаваш му ток, ако не тръгне го цапваш в земята, докато е под напрежение, ако пак не стане  разглобяваш доланата част и му помагаш на ръка или купуваш ново, после омазваш клемите със силикон, щото са ги правили англичани. Такова моторче може да си намериш по магазините за авточасти, като го носиш за мостра. Оригиналното сигурно ще е скъпо и незнам дали си заслужава предвид качеството - най-вероятно получаваш същото като предишното а е известно, че е почти най-масовия дефект в тия коли, после са копчетата на стъклата... (пак английски);

 

А като става на въпрос за самите дюзи във раздела за галантите имаше парт номера на пръскалките, които са ги слагали по волвотата и са значително по-добри.

 

Добре де, наистина - не съм го свалял цялото моторче. Ама как точно се сваля? Махам другите неща - подкалници, кабели, после? Дърпа се нагоре ли, нещо се доразвива ли? Щот' аз не съм много умен и ако дръпна, може да измъкна цялото казанче.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Развиваш болтовете на кората отдолу и бъркаш от там. Ако не става развиваш и на подкалника. Дърпаш първо долната част на помпата и вадиш нагоре. Ако не ти свети лампата за течността е удобен момент да поправиш и датчика. Писано е в една друга тема.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...st&p=101811

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...st&p=132107

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И внимавай - че като махнеш моторчето, всичко що е в резервоара, изтича. Приготви си нещо за запушване. Капачка от маркер ти върши работа на шестица...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, :mitsu-smiley:

 

Искам да ви попитам, някой знае ли къде се намира бушона за моторчето за пръскалките на предното и задното стъкло и дали те са на един бушон или отделни. Гледах бушоните при двигателя, но според обозначенията не е там.

 

При мен в момента, като дърпам лостчето за пръскане се чува "цъкане" на реле, но не пръска вода и се чудя дали е лед, дали бушона е изгорял или моторчето е заминало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля за съвет. Днес видях, че дюзите за чистачките на предното стъкло не пръскат (Каризма 1.6 MPI). Някой имал ли е такъв проблем?Как се отстранява? Интересното е че за задното стъкло работи без проблем. :icon_hmm:

На ме ми се е случвало когато използвам по дълго време течност за чистачки, се получават някакви налепи в дюзите които се махат доста трудно !!Наи добре се получава със сгъстен въздух, но това при положение 4е ти работи моторчето на помпичката и като извадиш маркуча от дюзата помпи!

Редактирано от nikib4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос само за дюзите и с игла могат да се отпушват клапички и т.н. със сгъстен въздух или с нови.

 

Това със цъкането, вероятно управляващата верига и помпичката са на един предпазител, според мен всичките ще са на предпазителя на чистачките. Отделно не съм сигурен дали изобщо има релета за тях. Напълно възможно е да е замръзнало нещо, тези дни температурите са доста отрицателни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега за по сигурно като ги размразиш и ако работят моторчетата наливай течност зимна на Вюрт 1/2 разредена и за капак допълнително 150 грама първак ракия 70 градуса ... аз така правя от 10 години и ефекта е невероятен - дори и при -20 си пръска без проблем ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш проблем със захранването на моторчето тъй като и двете ти моторчета са в едно казанче и ако водата е замръзнала ,почти невъзможно е едното да работи , другото - не...........или няма напрежение на клемите му, или клемите са клеасали и не дава контакт ,или моторчето е думнало/повредило, виждал съм даже спукани моторчета - тъй като в него има вода, а тя като замръзне и леда го раздува и го чупи..........

Все пак не уточни дали се чува шум от казанчето или нищо не се чува.......все пак се опитай да долееш концентрат зимна течност за ч-чки и я вкарай в топъл гараж...........

Чува се шум...а течността е зимна (уж). Поне за такава я купих... :icon_censored:

Май е замръзнало

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имах и аз наскоро същия проблем(за 2-ри път).При мен как става-свалям пръскалките и с тънък шлаух ги пълня с Calgonit понеже хитрия италиянец ги е карал само на вода и ми се запушват.Държа ги така около 2-3 часа без значение,после с иглата ги прекарвам и на компресор ги надувам (не знам какво е налягането,но е доста сериозно) докато почна да усещам струята на ръката си.После ги измивам и слагам.Ако пак не работят-същата процедура я повтярям.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес направих следното - ранния следобед 1300 часа на подземен паркинг (4 градуса), 1 л. бутилка течност за чистачки висока концентрация раредена с топла (не гореща) вода, сипах я в резервоара. След няколко напомпвания започна да пръска безпроблемно. :icon_dance:

 

Благодаря на всички, които се отзоваха със съвети. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...