Премини към съдържание

Карбоново фолио на капака


atila

Препоръчано мнение

Добро е, на мен ми харесва! А може ли да се направи цялата кола? И колко време издържа, да не падне на автомивката:).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добро е, на мен ми харесва! А може ли да се направи цялата кола? И колко време издържа, да не падне на автомивката :) .

 

Да, може и цялата кола. Аз даже съм навит да я направя цялата, само,че на етапи,че идва малко е соленичко.

Няма грижи за мивката. Като се залепи, се запечатва по краищата със една смола, и става бетон. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, днес какво направихме със един авер. :icon_thumbup:

 

http://shamrok.snimka.bg/automobiles/atilata.393686.15927663

 

Реши и го направи! :icon_thumbup: Намери ли цяло парче или е на две? Лак?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реши и го направи! :icon_thumbup: Намери ли цяло парче или е на две? Лак?

 

Наставено е във ъглите откъм прозореца, и почти не си личи. Твърдо без лак :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: Супер е станало.

 

Това обаче, не е ли просто матово фолио. Карбона има едни специфични шарки (оригинала).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: Супер е станало.

 

Това обаче, не е ли просто матово фолио. Карбона има едни специфични шарки (оригинала).

 

Да, седи малко матово, но шарките си ги има и е релефно на пипане :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: Супер е станало.

 

Това обаче, не е ли просто матово фолио. Карбона има едни специфични шарки (оригинала).

Това не е оригинала...

Ето така стои истинското...

http://forum.mazdabg.com/user_pics/IMG0065A.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или така:

 

http://autoworld.files.wordpress.com/2009/07/bugatti-veyron-linea-vincero-by-mansory-tuning-img_1.jpg

 

Джерами от топ гиър кара в един от епизодите изцяло карбоново бугати :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля някои пластмасови детайли в интериора да ги направя с карбоново фолио (както е на снимката от mario64), не не знам дали ще стане върху пластмасата и дали ще е устойчиво на много пипане и търкане с парцали? Как мислите колеги?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По едно време се бях зарибил много по тези карбонови капаци и елементи, тук може да видите малко идеи и резултати от това разкрасяване. Линкът е на човек, който се занимава професионално с реклама и дизайн. цък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По едно време се бях зарибил много по тези карбонови капаци и елементи, тук може да видите малко идеи и резултати от това разкрасяване. Линкът е на човек, който се занимава професионално с реклама и дизайн. цък

Точно за това говоря, че искам да го направя :icon_thumbup: ! А дали ще е устойчиво (за почистване и много пипане)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моето решение, за което съм благодарен на Alex2511.

 

http://img163.imageshack.us/img163/1806/29102009142.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/2263/29102009139c.jpg

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моето решение, за което съм благодарен на Alex2511.

Разглобяват ли се елементите или може директно да се сложи фолиото?

Твоето е станало разкошно :good: Браво!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разглобяват ли се елементите или може директно да се сложи фолиото?

Твоето е станало разкошно :good: Браво!

Моето си дойде така с основата. Мисля, че повечето Галант Спорт Едишън излизат по този начин.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разглобяват ли се елементите или може директно да се сложи фолиото?

Твоето е станало разкошно :good: Браво!

Това на блъфара май си е оригинално. Иначе с фолио става по абсолютно същия начин. Мисля да поръчам малко карбоново фолио от истинското от Англия, ако някой друг иска, да дава знак. И да, свалят се преди да се облепи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това на блъфара май си е оригинално. Иначе с фолио става по абсолютно същия начин. Мисля да поръчам малко карбоново фолио от истинското от Англия, ако някой друг иска, да дава знак. И да, свалят се преди да се облепи.

Не е точно същото.На Галанта ,оригиналното ,пластмасата е такава.И е не е с карбонови нишки ,а само имитация но е много красива изработка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно същото.На Галанта ,оригиналното ,пластмасата е такава.И е не е с карбонови нишки ,а само имитация но е много красива изработка.

 

Аз съм виждал такава конзола на каризма в един салон! А колегата сега може да сложи едни супер леки и здрави карбонови джанти :)

 

http://evilism.files.wordpress.com/2009/06/weds-sport-carbon-fiber-wheel.jpg

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_blush: Що така сте развалили хубавата кола...

А карбона представлява плат от въглеродни нишки , които заляти със смоли могат да бъдат направени всякакви повърхности и плоскости, подобно на стъклопласта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_blush: Що така сте развалили хубавата кола...

А карбона представлява плат от въглеродни нишки , които заляти със смоли могат да бъдат направени всякакви повърхности и плоскости, подобно на стъклопласта.

Може,и така даже се прават елементи като предни капаци,тавани и други.Но специално конзолата която е вградена на някои Галант-и заводско, не е с въглеродни нишки а си е пластмаса с цвят наподобяващ карбона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_blush: Що така сте развалили хубавата кола...

А карбона представлява плат от въглеродни нишки , които заляти със смоли могат да бъдат направени всякакви повърхности и плоскости, подобно на стъклопласта.

Вижте тук какви коли облепват с такова фолио.

 

 

http://www.re-styling.ru/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това на блъфара май си е оригинално. Иначе с фолио става по абсолютно същия начин. Мисля да поръчам малко карбоново фолио от истинското от Англия, ако някой друг иска, да дава знак. И да, свалят се преди да се облепи.

 

Колко излиза от там? На кое викаш, истинско карбоново фолио???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може,и така даже се прават елементи като предни капаци,тавани и други.Но специално конзолата която е вградена на някои Галант-и заводско, не е с въглеродни нишки а си е пластмаса с цвят наподобяващ карбона.

:good: Знам за това, дори мислех и аз да си сменям конзолата с такава преди години. На Акорд след 2004 също е така интериора. За вътре съм по-съгласен. Макар, че колите направени с фолио вътре ми изглеждат, малко като с "пернишки" тунинг, по времето на навлизане на модата на махагона, когато всеки искаше да е с такова махагоново "дърво" в автомобила. Въпрос на вкус всъщност !

Аз предпочитам алуминий или ако е карбон да е направен както трябва. Има хора, които предлагат такива услуги. Виждал съм и изглежда много добре, със смолите и лака и т.н. ...Променя целия интериор.

 

Вижте тук какви коли облепват с такова фолио.

 

 

http://www.re-styling.ru/

Съгласен съм. Наистина го правят, но покрай скромния ми опит с рекламно фолио , мога да ти кажа, че след 2 години на слънце и топлина, няма махане после. Става като стара боя и направо се вкаменява. Някой го използват като защита, други като алтернатива на пребоядисване, но с какви материали се работи не съм наясно. Едва ли с Orafol или от Мосю' Бриколаж...

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...