Премини към съдържание

Масло на скоростна кутия


alex_sandar

Препоръчано мнение

Здравейте, имам един въпрос :) Какво и колко масло трябва да сложа на скоростите?-защото смятам да го сменя.Колата ми 1.9td `97г. Благодаря предварително :mitsu-smiley: :)

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........и е 3.4 литра.........

Да точно толкова е количеството. Мога да ти препоръчам на Elf - Tranself TRJ 75W-80W. Аз го сменях през пролетта и точно с такова. За сега са ми добре скоростите и си включват добре. Литъра тогава го намерих за 18.60 лв., но понеже в сервиза дето го смениха и маслото е от тях и накрая платих за количеството което се е побрало. Не съм купувал туба и да ми остава излишък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да точно толкова е количеството. Мога да ти препоръчам на Elf - Tranself TRJ 75W-80W. Аз го сменях през пролетта и точно с такова.

Да, толкова е количеството, само че точното масло е 75W90 или 75W140... :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По стечения на обстоятелствата няма да мога да си ремонтирам скоростите и тези месеци, та мислех да им сменя маслото поне, ама то излиза, че трябва д адам 200 лв за смяна на масло, което ми пропъжда мислите и ще си чакам кротко деня, в който ще се докопая до Марио и ще я отремонтирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е да го смениш след ремонта. Ако не е много зле маслото слагай една тефлонова добавка за 10-15лв, не се лъжи да слагаш добавки от скъпите, защото ефекта ще е почти същия за скоростната кутия. По принцип вътре си има магнити, които обират стружките от лагерите и може да се кара така извесно време без последици. При ремонта е добре да се свалят и промият всички лагери, че да не се пропусне някой.

 

Към Miroslav: Може ли линк към темата с цените на маслата или ако има някаква по-актуална информация, най-вече за двигателните?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че малко си се пообъркал:
Щом казваш, може и да съм объркал трамвая :D но така го дават в каталога на ВР, а тя е сериозна фирма, не вярвам да се бъзикат...

https://werkstatt.bpschmierstoffe.de/schmie...18/model/16120/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам да спазвам и гледам препоръките на Mitsubishi, линка който съм дал е от ръководството на Mitsubishi.
Е те от Мицубиши, щото много разбират, за това имат проблеми със скоростните кутии, а в същото време, Рено нямат ядове, със същите кутии...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

75W80 маслото е специално, такъв продукт предлагат ESSO, Total и ELF.

A "Yacco", дали става ? Напоследък има много добри отзиви иманно от него точно при японски кутии...

 

Е те от Мицубиши, щото много разбират, за това имат проблеми със скоростните кутии, а в същото време, Рено нямат ядове, със същите кутии...

Аз от дълго време се съмнявам, че нещо не им отговарят стандартите на японските и европейските масла и от там идват всички проблеми...Това , което препоръчва производителя от там, всъщност тук отговаря на друг вискозитет и следват едни неприятни моменти, които всъщност са добре дсошли само за сервизните центрове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, я докато е нагоре темата да питам. Скоростната ми кутия събира 2.2 л, но знам, че при някои автомобили /VW примерно/ при смяна не се източва цялото количество и може да се мине и с 2 л. Това важи ли и за GDI-то?

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в Рено или Пежо и попитай какво масло препоръчват за ръчна кутия, в Рено ELF в Пежо ESSO - обаче и двата продукта са спецификация BV 75W80. Объркването идва от фирмите дистрибутори на масла, които правейки каталозите си не представят точно и пълно информацията. Ако погледнеш каталозите на Castrol, BP, Shell, Mobil, Total, ELF, ESSO - ще установиш фрапиращи разлики за препоръките им за един и същ автомобил.

Така си е, ето пример и с Мотул. Препоръчват 75W-90 http://www.ew2.lubesinfo.com/printFS.asp?p...323&bid=188

Обаче те имат и MotulGear 75W-80, за което в описанието му пише следното - "Препоръчва се за скоростни кутии, които имат трудно превключване и за Пежо, Рено, Ситроен кутии."

Сумати неточности като модели, години, мощност и т.н. има и в каталозите на по-сериозни фирми - Denso, NGK. Те са само за ориентир :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A "Yacco", дали става ?

Става, разбира се :)

 

Какво и колко масло трябва да сложа на скоростите?-защото смятам да го сменя.Колата ми 1.9td `97г.

По каталог за скоростната кутия дават - VX600 75W90, събира 3.4 литра.

Редактирано от jolly_roger
използвайте и заглавни букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Аз също смених маслото на моята ск, кутия и сложих Тотал 75w90 тъй като съм с 1.8 ГДИ 122кс, но въпроса ми е за цвета на маслото което източих. То беше с тъмно кафяв цвят и по-гъстичко от новото което налях и също така имаше неприятна миризма на нещо което е вкиснало, та въпросите ми са :

1. Цвета нормален ли е и дали се дължи на сложена добавка при предишна смяна ??

2.преди смяната имах проблем с пристъргване при влизане на 3-та скорост , а сега имам трудности при влизането на 2-ра , някакви идеи за този проблем ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смених маслото на моята ск, кутия и сложих Тотал 75w90 тъй като съм с 1.8 ГДИ 122кс, но въпроса ми е за цвета на маслото което източих. То беше с тъмно кафяв цвят и по-гъстичко от новото което налях и също така имаше неприятна миризма на нещо което е вкиснало, та въпросите ми са :

1. Цвета нормален ли е и дали се дължи на сложена добавка при предишна смяна ??

2.преди смяната имах проблем с пристъргване при влизане на 3-та скорост , а сега имам трудности при влизането на 2-ра , някакви идеи за този проблем ???

......или е имала добавка, или е влизала вода, най често през отдушника.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......или е имала добавка, или е влизала вода, най често през отдушника.....

 

 

Ясноо , бл;агодаря :))) А тоя отдушник има ли ннещо като уплътнение да предотвратява това влизане на вода през него ??? а иначе съм планирал това масло да го сменя към 50 000 пак, тъй като от старото е останало нещо и е влошило леко качеството на новото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясноо , бл;агодаря :))) А тоя отдушник има ли ннещо като уплътнение да предотвратява това влизане на вода през него ??? а иначе съм планирал това масло да го сменя към 50 000 пак, тъй като от старото е останало нещо и е влошило леко качеството на новото :)

....има черна тапичка......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

здравейте колеги, имали идея някой колко литра събира 1.6 90 кс на каризма тъй като съм нов с модела на мицубиши, и мисля сам да си го сменя,предварително благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя ни 1.6 90к.с. събира 3.8 литра масло. Взимаш си 4 литрова туба и остава малко да си смазваш веригата на велосипеда, понеже не гори масло :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...