Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Трудно включване на скорости


Препоръчано мнение

Много трудно ми включва първа скорост , а понякога и пета не влиза като хората. Дори като включвам на задна понякога тръгва напред т.е. включил съм първа , а положението на лоста е на задна скорост . На какво може да се дължи това?

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно ми включва първа скорост , а понякога и пета не влиза като хората. Дори като включвам на задна понякога тръгва напред т.е. включил съм първа , а положението на лоста е на задна скорост . На какво може да се дължи това?

 

Пробвай със смяна на маслото в скоростната кутия, преди да се чудиш на кой майстор да се довериш.

При мен 3 и 4 влизаха с хъркане, а 1 и задна трудно се нацелваха.

Смених маслото /AC Delco/ и всичко се оправи.

Грарантирам че никога не е сменяно - маслото в скоростната кутия беше станало като грес, а на пробката имаше много метални парченца.

Не съм специалист, но първата и задната са свързани, може би са на една зъбчатка.

При мен /преди/ като не мога на нацеля задна, включвам 1ва, и след това задната влиза веднага.

При СпейсСтара може да не е така, но да се изкажат по-добре специалистите, аз съм само неук фен на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва реглаж на щангата на скоростите и проблема ти е решен завинаги и след това се наслаждавш на возията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мерси за съветите, първо ще мина реглаж и ако не се оправи ще сменя и маслото

Понякога се случва от дълго каране така, да се счупи и ск. кутия, наскоро правих една такава кутия..........и аз си мислех че е за реглаж ,обачеее.............. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте,колеги и фенове!Автомобилът ми е Спейс стар 1.3.Отскоро и аз имам проблем с включването на първа и втора.Сигурен съм,че проблема ми е в лоста и трябва регулировка.Моля Ви ако някой знае подходящ сервиз във Варна за тази цел!Също така гумения маншон под купето,под скоростния лост е скъсан и сигурно влизат всякакви гадости!Някой знае ли откъде да намеря такъв?

Моля помагайте!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, есента като купих мойта ,тези и други неща ми ги ремонтира мой познат ,добър е , работи до градинката на Пикадили Чаталджа.Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автосервиз ЙОАН , срещу обращача на 13-ката . Човека се казва Слави и е много читав .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги и фенове!Автомобилът ми е Спейс стар 1.3.Отскоро и аз имам проблем с включването на първа и втора.Сигурен съм,че проблема ми е в лоста и трябва регулировка.Моля Ви ако някой знае подходящ сервиз във Варна за тази цел!Също така гумения маншон под купето,под скоростния лост е скъсан и сигурно влизат всякакви гадости!Някой знае ли откъде да намеря такъв?

Моля помагайте!

Привет,аз имах същия проблем и след регулировка в сервиз от мой познат проблема се реши.От Русе съм и този сервиз няма да ти свърши работа,но колегите от Варна те ориентираха,що се отнася до маншона и моя е скъсан,но не съм го сменял,а и не забелязвам около него да се мърси.Мястото остава в "сянка" и според мен може да почака.Между другото колега от Варна има адрес на японски части-/доставчик/ потърси го във форума.Маншона беше от неговата инф. около 40 лв.Дано съм бил полезен.Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за да включа на 1-ва колата трябва да е напълно спряла,ако се движи леко хърка при влизане.Това нормално ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за да включа на 1-ва колата трябва да е напълно спряла,ако се движи леко хърка при влизане.Това нормално ли е?

И при мен е така :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално.Би рябвало да можеш да включиш първа и когато се движиш съвсем бавно, да кажем със скороста на ходещ човек, и то без никакви хърканания,стъргания,напъни и др.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално.Би рябвало да можеш да включиш първа и когато се движиш съвсем бавно, да кажем със скороста на ходещ човек, и то без никакви хърканания,стъргания,напъни и др.

За да стане така, има 3 проблема,

1. Реглаж на лостовата система и смяна на тампончетата на щангата....

2. Проблем с някояя помпа на съединителя,но това е малко вероятно

3. прецакан синхронизатор и/или кученцатата му са износени.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК,мерси.Значи ще трябва да се ходи по сервизи пак.А ако се покара известно време така дали ще стане по-голямам белята?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК,мерси.Значи ще трябва да се ходи по сервизи пак.А ако се покара известно време така дали ще стане по-голямам белята?

 

Здравей колега,

От колко време ти го прави този проблем? Масло на скоростите сменял ли си някога? Имай едно наум, че отварянето на скоростите ще стигне сума в някой случай и 1/4 от колата ако ще се ревизира всичко (при мен само 1 лагер бе 200 лв). Смяната на масло и реглажа са първите стъпки.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И аз имах проблеми с първа, задна и пета и... се оказа, че нещо просто не ги ръгах правилно. С времето и карането им свикнах и от една година не съм имал никакви проблеми.

За пета специално трябва да си минал 2000 оборота на 4та, да изтласкаш от неутрална позиция в дясно и тогава да качиш предавката.

За задната трябва хубаво от неутрална позиция да вдигнеш лостчето нагоре и тогава да я вкараш. В началото много бързах и се опитвах да направя двете движения едновременно и влизаше 2 от 3 пъти :)

Ако искаш да свалиш от втора на първа и си минал 2000 оборота трудно става. Ако оставиш да ти паднат оборотите е като масло.

 

Това поне са моите наблюдения. Скоростната ми кутия е наред и масло съм сменил, въпреки че не съм правил реглаж. Но при мен нещата по-скоро опираха до техника :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно ми включва първа скорост , а понякога и пета не влиза като хората. Дори като включвам на задна понякога тръгва напред т.е. включил съм първа , а положението на лоста е на задна скорост . На какво може да се дължи това?

Здравей колега ,при мен проблема е същия и се оказа не от реглаж на щангите там не пипай.Провери дали ти се върти топката на скоростния лост.При мен се оказа че на скоростния лост има една фтулка пласмасова която е залепена най-долу тя е спукана и при екплоатация се завърта леко и тогава насочването не е правилно.За да я видиш трябва да изкараш топката след това излиза една тръба и тогава се вижда тази втулка.И при мен беше така регулирах щангите нищо.Опитах се да намеря тази фтулка но я няма само нея трябва целия лост явно но аз вече и свикнах и карам така понякога вместо напред тръгвам назад но внимавам повече.Не мога да ти кача сниките и файла със схемата но ако те итересува могада ги пратя на лична поща.Късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно втулките/два бр/,които се намират на самата щанга,само една е,ги направих при стругар от полиамид.Влязоха доста плътно и сега скоростния лост се управлява като на нов автомобил.Старите се бяха разбили минимално и пак трудно влизаха първа и втора.Сега остава да си сменя маслото в ск.кутия и всичко да е о.к.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

При мен виновник за трудното превключване (особено на задна), се оказа гумено тампонче, в съединението между дългата щанга и лостчето на скоростната кутия. Замяната му с парче гофриран прозрачен маркуч решава проблема. Все пак, гледайки една схема, поръчах чаркчетата - комплект от две пластмасови и една метална втулка за двата края на дългата щанга. Четири гумени О пръстена си купих от магазин за инструменти и железария. Оказа се, че металната втулка замества и изхвърля гумената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...