Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Пране на салон с перяща прахосмукачка


Препоръчано мнение

Наскоро научих за това чудо на техниката - перящата прахосмукачка. :) Салон, изпран с нея, ставал супер и изсъхвал за 2-3 часа. И понеже не ми се дават 350 лв. заради едното пране, питам ако някой е ползвал такава услуга в някоя автомивка, да сподели къде - мисля, че ще е полезно за всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз предлагам технология за интериорно почистване на автомобили, която е много по-напред от перящата прахосмукачка. Мръсотията се изсмуква от дълбочина, освежават се цветовете на материята, и няма да чакаш 2-3 часа да изсъхне, а направо заминаваш. Ако решиш да дойдеш до Плевен за едно почистване, ще ти излезе доста по-евтино от тези 350 лв.(като включиш и горивото). :icon_dance:

Ето малко нагледно, за какво иде реч......

 

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=32...amp;pid=9830529

Редактирано от dobri1200
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда супер. Тавана и корите нали няма опасност да се отлепят след прането?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си изпрах колата под моста на 4км, на колелото. Мивки има и от двете страни, аз бях в тази, която е по-близо до Орлов мост. Струваше ми 116 лв. за лека кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда супер. Тавана и корите нали няма опасност да се отлепят след прането?

 

Няма да има никакви проблеми. Нищо няма да се отлепи. По таблото се премахват всички мизерии, които са влезли във фугите на копчета, лостове и т.н. От София идва човек с ретро автомобил, специално да се почисти. Пак казвам, че тази технология няма нищо общо с водоструйките, четките и парцалите, които се използват по автомивките. Там мръсотията се маха повърхностно, а всичко друго се набива надолу в материята. При сядане няколко пъти излиза пак отгоре...... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш да дойдеш до Плевен за едно почистване.............

 

Дай и цени, че понякога минавам през Плевен, токувиж на минаване съм се отбил за едно чистене.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно цените, зависи колко е замърсена колата, но за кола, с големината на Галанта е около 130-140-150, може и повече да е, ако има някакви страшни мизерии. Преди няколко дни чистихме Пежо 407 с бежав салон. Автомобилът е на представителя на Пежо за Плевен. Предните седалки, колани, табло, всичко беше в престояло масло( с работни дрехи е карана :icon_crying: ) Стана като нова. За митцубишевци цената ще е в долната граница, която ще включва, почистване на таван, седалки, под, багажник, врати, табло, стъкла. Разбира се никой не е длъжен да прави цялостна хигиенизация, може и отделни детайли.... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимките, май и аз трябва да си намеря намеря причина да пътувам до Плевен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, тези снимки определено не показват, за какво точно иде реч. Ако знаеш, какви други има, ама са по телефоните :giggle: С две думи, интериорът става нов.

Редактирано от dobri1200
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, имам ли път в тази посока, задължително минавам за почистване! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия суми за пране на салон?Аз като внесох сценика вътре беше меко казано гнусен!Закарах го до най-близката автомивка в Благоевград,и ми казаха да мина да си го взема след два часа.И след два часа-чудо на чудесата!За 40 лв. подовете,тавана,корите,таблото,всичките му жабки там и нишички,седалките+външно миене и стана супер!После седя два дена на брат ми в двора,със отворени стъкла и стана коч :D

Сега мицито ми е за пране и мисля като спре да вали да им го откарам и него,ама то е с кожа и ще е по евтино даже!

Един колега ми дава парочистачка да опитам с нея,знае ли някой с нея дали ще стане нещо?

Редактирано от FOXO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, тези снимки определено не показват, за какво точно иде реч. Ако знаеш, какви други има, ама са по телефоните :giggle: С две думи, интериорът става нов.

 

Хубаво изглежда. Само в Плевен ли е тази благина? Малко далеч за "почистваща екскурзия". На мен също ми стана любопитно каква е технологията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро научих за това чудо на техниката - перящата прахосмукачка. :) Салон, изпран с нея, ставал супер и изсъхвал за 2-3 часа. И понеже не ми се дават 350 лв. заради едното пране, питам ако някой е ползвал такава услуга в някоя автомивка, да сподели къде - мисля, че ще е полезно за всички.

 

Аз знам в Люлин една автомивка, където ти свалят седалките и ги перат по 10лв на парче. Стават като нови. Оставяш си колата и вечерта отиваш да си я вземеш. Те си свалят седалки и т.н. Виждал съм от светлосивите плюшени салони на Ауди станали като нови.

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...и пак не каза каква е тая велика технология...

 

 

Велики технологии имат по авто мивките. Който си е доволен от тях, нямам нищо против:). Аз използвам високотехнологични препарати, съчетани с удърно-вакуумна машина. Работи на принципа на торнадото, вкарва препарата в дълбочина и в последствие изкарва мръсотията от материята :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Велики технологии имат по авто мивките. Който си е доволен от тях, нямам нищо против:). Аз използвам високотехнологични препарати, съчетани с удърно-вакуумна машина. Работи на принципа на торнадото, вкарва препарата в дълбочина и в последствие изкарва мръсотията от материята :mitsu-smiley:

http://www.profesionalna-higiena.com/produ...25&typeID=5

Редактирано от FOXO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро научих за това чудо на техниката - перящата прахосмукачка. Салон, изпран с нея, ставал супер и изсъхвал за 2-3 часа. И понеже не ми се дават 350 лв. заради едното пране

 

По принцип взимат по 5-10лв на седалка, отзад обикновено го броят като 3. За багажник мисля беше 10лв, мокет 15лв, за врати мисля че бяха по 5лв на врата, стелките по 2 май. Общо-взето 2-3 изпирания избиват цената на прахосмукачката, предимството е че може да си переш и кимите с нея.

 

Иначе вариантите за пране са обсъждани в тази тема:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=3881

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://4isto.net/gallery.html

 

ставаше дума за цената : Пране на автомобили 60 лв* (Цената на поръчката се обявява предварително след безплатен оглед от специалист-консултант! )

 

 

 

http://4isto.net/prices.html

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И в крайна сметка никой ли няма преки впечатления от автомивки/почистващи фирми в София, ползващи подобен метод? И моят салон плаче за дълбоко пране, но ме е страх да го карам "на сляпо", особено след една подобна неприятна случка на мивка в Бургас с друга кола... направо си оставиха ръцете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих при едно момче. Не е нещо особено технологията, но резултата е завиден за цената

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.ph...1723939#1723939

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Аз го направих при едно момче. Не е нещо особено технологията, но резултата е завиден за цената

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.ph...1723939#1723939

 

Потвърждавм за резултата :) , днес и аз минах през процедурата и предималко беше почти сух салона.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се изпрах днеска. Само от коланите пусна мръсотия, мокета в багажника го закисвах и изсъхна напълно по-бавно, някъде за около час и половина...

 

Хубаво е ако е нещо много зацапано да се мине с четка на ръка първо, за сега не ми се наложи. Старата кола ставаха разни чудеса с пода, не знаех че му е такъв цвета даже. :D

 

В този ред на мисли би трябвало да става и с достатъчно мощна обикновена прахосмукачка с воден филтър, ако повърхноста се подготви на ръка предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...