Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Смяна на автостъкла - идеи


Препоръчано мнение

Налага ми се да си сменя предното стъкло. И изникна въпроса къде? По форуми и интернет мнения много. Проблем е че малко от сервизите за стъкла работят с застрахователи. Аз се ориентирам към Кобра пък ще пиша как е минала процедурата. Най лошото е че има много лоши отзиви към Кобра и Мустанг въпреки, че би трябвало да работят добре като се занимават само с това ама.... Моля някой да сподели опит и мнение. Аз ходих в Кобра на ул.Бесарабия 55. Първото впечатление не е добро. Присигам на място пък не забелязах някъде да пише Кобра. Отивам при приемчика (някаква лелка) и и обяснявам, че съм за смяна на предно стъкло, а тя добре елате когато ви е удобно.Супер викам си ама нещо отвътре ме гризе(в България отраз когато ви е удобно - съмнително). Викам добре да си запиша час за утре. Много хора имало не можело.Аз я питам нали казахте когато ми е удобно.А тя ми вика "еми в събота към 8 елате". Викам си е най накрая изкопчих инфо, бързо се предаде. Аз винаги гледам да изчиствам всичко и да бъде пределно ясно за да няма после ама това онова... , но тук тц. След всичкото притискане от моя страна склони да ме запише в тефтера с ден и час. Най накрая чух заветното "Ох, ами добре щом държите ще ви запиша". Питам, приблизително колко време се сменя прозореца за да си направя сметка на времето. И тук направо леката ме разби. Вика ми еми 3 часа стяга лепилото ама вие като я докарате в 8.00 сигурно ще се почне по рано и ще сте готови следобяд :blink: . Ама нали ме записа за 8.00 . Гледа умно и мига. Стана ми ясно че няма да се разбереме днес, но със сигурност няма да оставя нещата така. Не че съм някаква претенция напротив даже винаги гледам да вляза в положенито на хората ама като почнат да се ебават с мене полудявам и не можеш да излезеш на глава с мене. По форумите събрах инфо какви проблеми могат да се получат при монтажа та ще им обърна внимание пък с "доживотната гаранция" да му мислят. Специално ще взема името на майстора за да пиша после ако съм доволен(надявам се), колегите като ходят(да не ви се налага) да знаят към кого да се обърнат, че на последък не фирмата, а кадрите са важни. (Още работиме като руснаците купуваме руски автомобил произведен сряда или четвъртък на трета седмица от месеца щото тогава работел Олег който се стараел)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На второ четене съм много доволен. Днес беше един сериозен мъж, взе документите и ми каза че в 14.00ч. ще ми е готова да отида да я взема. Всичко стана бързо, точно и ясно както по принцип трябва да е. Само ще отбележа, че списък по принцип имаше и се гледа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На второ четене съм много доволен. Днес беше един сериозен мъж, взе документите и ми каза че в 14.00ч. ще ми е готова да отида да я взема. Всичко стана бързо, точно и ясно както по принцип трябва да е. Само ще отбележа, че списък по принцип имаше и се гледа.

 

 

Аз съм сменял стъкло предно, но не на Галанта, пак в Кобра, но на Тодор Александров. Сменя се за 5 мин точно! Обеснявам как ми го смениха на мен:

 

Влизат двама младоци вътре на пасажерската и на шоферската седалки. Качват краката над таблото и избутват стъклото навън с краката, като отвън го поемат други двама. Свалят и изместват оплътнението на новото стъкло, мажат и отлепват стикерите от старото стъкло на новото. Намазват оплътнението с лепило разбира се........навиват едно въже около него. Вкарват този край на оплътнението, където е и единият край на въжето и започват бавно да издърпват въжето, което по този начин вкарва вътрешния ръб на оплътнението.

 

Това е и нагледно изглежда доста лесно, но със сигурност си иска майсторлък! :) Хубаво е за да останеш наистина доволен, като мен, да ти го направят веднага без да чакаш и да е качествено направено.......да им дадеш предварително 5 - 10 лв да се почерпят нещо.... :icon_dance:

 

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм сменял моето предно стъкло на Бесарабия и втора година нямам никакви проблеми с него. Оставих колата в 8 сутринта и към 13 отидох да си я прибера готова, като ме предупредиха да не я мия 2-3 дена. Бяха прехвърлили и стикерите. Въобще смятам че добре си гледат работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял стъкло предно, но не на Галанта, пак в Кобра, но на Тодор Александров. Сменя се за 5 мин точно! Обеснявам как ми го смениха на м

 

 

Поздрави!

Цецо, това дето си го обяснил, е за стъкло на някоя евробангия от преди 90-те години....

То и на Галанта самата смяна е за 5-минути, но лепилото изсъхва максимално за 48 часа.... За това не е хубаво през първите 2-3 часа да се кара колата, за да няма вибрации...Даже когато са професионалисти майсторите, трябва да ти обяснят как да си затваряш вратите, първите два дена...

А именно- с леко открехнат прозорец...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, това дето си го обяснил, е за стъкло на някоя евробангия от преди 90-те години....

То и на Галанта самата смяна е за 5-минути, но лепилото изсъхва максимално за 48 часа.... За това не е хубаво през първите 2-3 часа да се кара колата, за да няма вибрации...Даже когато са професионалисти майсторите, трябва да ти обяснят как да си затваряш вратите, първите два дена...

А именно- с леко открехнат прозорец...

 

 

Как ме усети само! :) Но пичовете си обясниха за по-лекото затваряне и леко свалените прозорци, но ми казаха само до другия ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато си взех колата не са ми обяснявали за леко свалените прозорци и лекото затваряне на вратата. Даже колата ми я бяха оставили с плътно затворени прозорци. Хората са работели чисто и нямаше и следа от лепило или нещо изцапано или одраскано. След като се прибрах забелязах, едната лайсна не е добре сложена. Оказаха се че две щипки не са сложени като хората та ги оправих. Не е болка за умиране. Утре ще видя и самото стъкло дали е монтирано като хората и дали от някъде влиза въздух. По големия проблем е че ми казаха двете лепенки(хартиено тиксо) на прозореца отстрани които са залепени на тавана и на стъклото да се махнат на следващия ден. Ок ама днес като ги махнах лепилото остана на тавана и по стъклото. Стъклото го почистих лесно със спирт и яко търкане ама тавана не знам какво да го правя.Опитах с вода и сапун и стана мазало. Моля помагайте!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

За по обикновенни коли Кобра е добре, но аз предпочитам стъкла от Пилкинтън! В Кобра ми сменяха на едната Сигма стъклото, че нямаше как и трябваше да го сменя- от 140 лв цветно с лента- стана 460лв, бяло и без лента- направо полудях! След монтажа ми го бяха оставили цялото мазно отвътре и нямаше чистене- казаха ми два три дни да не го пипам, че щяла да падне гаранцията ... Помолих ги да го изчистят, но отговорът беше че не можело да го пипат повече .... Шантава работа! Иначе на разни други коли съм сменял в Кобра конкретно и да ви кажа не е имало проблем!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

За еклипса са пилкингтън има малее 280 кинта,а аз как ги троша :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За галант пилкингтън беше 190 кинта,а китайския вариант се оказа пълен боклук - с фабричен дефект от 5 стъкла нито едно не беше читаво

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял стъкло предно, но не на Галанта, пак в Кобра, но на Тодор Александров. Сменя се за 5 мин точно! Обеснявам как ми го смениха на мен:

 

Влизат двама младоци вътре на пасажерската и на шоферската седалки. Качват краката над таблото и избутват стъклото навън с краката, като отвън го поемат други двама. Свалят и изместват оплътнението на новото стъкло, мажат и отлепват стикерите от старото стъкло на новото. Намазват оплътнението с лепило разбира се........навиват едно въже около него. Вкарват този край на оплътнението, където е и единият край на въжето и започват бавно да издърпват въжето, което по този начин вкарва вътрешния ръб на оплътнението.

 

Това е и нагледно изглежда доста лесно, но със сигурност си иска майсторлък! :) Хубаво е за да останеш наистина доволен, като мен, да ти го направят веднага без да чакаш и да е качествено направено.......да им дадеш предварително 5 - 10 лв да се почерпят нещо.... :icon_dance:

 

 

Поздрави!

 

На мене точно в тоя сервиз ми :icon_censored: лявата лайсна, която е над вратата. Изпогубиха ми и ми изпочупиха половината скоби и тая лайсна се откачи по време на движение, на магистрала. :argue: Та трябваше да се ръся още 200+ лв. за лайсна и комплектацията й.

Редактирано от DANI MG
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато си взех колата не са ми обяснявали за леко свалените прозорци и лекото затваряне на вратата. Даже колата ми я бяха оставили с плътно затворени прозорци. Хората са работели чисто и нямаше и следа от лепило или нещо изцапано или одраскано. След като се прибрах забелязах, едната лайсна не е добре сложена. Оказаха се че две щипки не са сложени като хората та ги оправих. Не е болка за умиране. Утре ще видя и самото стъкло дали е монтирано като хората и дали от някъде влиза въздух. По големия проблем е че ми казаха двете лепенки(хартиено тиксо) на прозореца отстрани които са залепени на тавана и на стъклото да се махнат на следващия ден. Ок ама днес като ги махнах лепилото остана на тавана и по стъклото. Стъклото го почистих лесно със спирт и яко търкане ама тавана не знам какво да го правя.Опитах с вода и сапун и стана мазало. Моля помагайте!

 

Разминал си се леко. Виж ми коментара по-горе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разминал си се леко. Виж ми коментара по-горе.

Според мен е много, много по-добър избор да се купи употребявано, но оригинално стъкло вместо ново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Специално за Галант EA имаме разпродажба на оргинални челни стъкла - 210лв с ДДС - останаха няколко броя, така че на някой ако му е необходимо да пише или в магазините на Ратола.

А дали тези стъкла имат слънцезащитна лента в горния край?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали тези стъкла имат слънцезащитна лента в горния край?

Вероятно нямат щом са оригинални, но за сметка на това имат UV-защита. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,

Дойде ред и аз да споделя моите преживявания, тъй като някой много закъсал, е решил, че касетофона на 10 години ще му донесе голяма печалба :)

 

Ходих в Кобра, но занесох купено от друго място стъкло, тъй като за тези пари там ми предлагаха Китайско такова. Реално ми свършиха работата (стъкло на предна лява врата), но чаках около час, въпреки че работата беше свършена реално за 20 минути. Имаше 8 'майстора', но само един работеше (на почивки). Оставиха парченца от счупеното стъкло във вратата и сега тракат и скърцат когато свалям стъклото. След това чаках 30 минути да приключат със следващата кола, за да мога да изляза.

 

Реално погледнато съм доволен, че мога да карам колата без шапка. От сервиза останах с мнение, че всичко би било супер ако хората там работеха малко по-усърдно. Не знам как стоят нещата с големие стъкла.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С големите стъкла нещата са още по-зле. Убедих се, че хората от "Кобра" са изключително некоректни. При обявена по телефона една цена, след монтажа се оказа, че трябва да доплатя още 30лв за "лайстна", която се оказа едно смотано гумено уплатнение, което струва 50ст метъра и беше не по-дълго от 1.5м. Та старата ми "лайстна" беше изхвърлена при демонтажа на старото стъкло, а си беше перфектна. За капак в колата тече вода, когато вали, а гаранция нямам, защото имаше едно петънце ръжда на рамката на стъклото, нищо че теча е в другия край!

При тия повече никога!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С големите стъкла нещата са още по-зле. Убедих се, че хората от "Кобра" са изключително некоректни. При обявена по телефона една цена, след монтажа се оказа, че трябва да доплатя още 30лв за "лайстна", която се оказа едно смотано гумено уплатнение, което струва 50ст метъра и беше не по-дълго от 1.5м. Та старата ми "лайстна" беше изхвърлена при демонтажа на старото стъкло, а си беше перфектна. За капак в колата тече вода, когато вали, а гаранция нямам, защото имаше едно петънце ръжда на рамката на стъклото, нищо че теча е в другия край!

При тия повече никога!

 

Ганчо,за рожденния ти ден имаш чадър от мен подарък!:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Миналата седмица,в най-големия вятър отворих предния капак, застопорих капака и долях течност за чистачките.

При последващ порив на вятъра,капака се откачи от щеката и се удари в предния прозорец и резултата е пукнатина.Въпроса ми Колеги,от къде мога да намеря предено стъкло за Мицубиши-Ланър 1987г.-ново, защото старото и без това беше много матирано.

 

 

Благодаря за отговорите предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Аз имам въпрос относно подмяна на челно стъкло на новото Паджеро 2007. Имате ли опит , къде и колко? Досега два пъти съм сменял стъкла на други автомобили и не съм очарован от услугата. Намерих в Кобра, китайско 140лв,или европейско 400 лв, + гуменото уплътнение 60 кинта, лепило 20 лв.

Пишете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос относно подмяна на челно стъкло на новото Паджеро 2007. Имате ли опит , къде и колко? Досега два пъти съм сменял стъкла на други автомобили и не съм очарован от услугата. Намерих в Кобра, китайско 140лв,или европейско 400 лв, + гуменото уплътнение 60 кинта, лепило 20 лв.

Пишете!

........даме китайско или турско........което не е добре, поне за турското, много са кекави и най малкото камъче и хоп, биволско око или там другите неща........по добре оригинално втора ръка .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Лошото е при покупка на втора употреба,говоря за предно стъкло,че много пъти е надрано или матирано.Най-добре е ново но не китайско.Лично аз съм сменял стъкло в кобра и нямах проблеми.Лошото е,че ако нямаш каско си е цифра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...