Премини към съдържание

Подходящи гуми за Спейс Стар


Препоръчано мнение

Здравейте приятели.Изпитвам силно затруднение какви летни гуми да сложа на количката?Вие с какви карате?Двигател 1,3 2001 година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна тема:)

В момента съм с някакъв dunlop 175/65/14...с такива я взех, но скоро смятам да ги сменям.

Гледах различни калкулатори за гуми и се чудих...по-малки..по-големи :icon_hmm:

Като оставим по-скъпите и известни варианти съм чувал съм добри отзиви за Корморан и Дебица...я споделете кой с какво кара звездичката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си призная цяла седмица проучвам темата какви гуми да сложа на Мицу.В четвъртък ще ми го докарат с нови зимни Пирели ъ съм длъжен веднага да ги сменя с летни.Марки като Корморан,Дебица,Сава някак си не стоят сериозно като отговор на въпроса-все пак караме достатъчно класна марка автомобил.Нокиан имат доста добър продукт в лицето на моделите NRe, I3 и Hakka H.Kumho предлагат две серии KH15 и KH17.Semperit се конкурира със своя Comfort Life.Kleber Dinaxer II ,а гигантът Goodyear с GT3.Нямам за цела да изброявам всички марки със своите моделиподходящи за Спейс Стар според мен.Идеята ми беше ако някой има опит с марка/а още по-добре за мен ще е ако е от изброените/да споделя.Пазарът е залят,но от там идва и объркването за оптимален вариант Качество-Цена.Изпускам още модели за да не се получава каталог за Стар'чето.Може би не посочих ,че съм имал предвид размер 175/65R14.Надявам се да избираме заедно качеството за да пътуваме по-удобно и сигурно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна тема:)

В момента съм с някакъв dunlop 175/65/14...с такива я взех, но скоро смятам да ги сменям.

Гледах различни калкулатори за гуми и се чудих...по-малки..по-големи :icon_hmm:

Като оставим по-скъпите и известни варианти съм чувал съм добри отзиви за Корморан и Дебица...я споделете кой с какво кара звездичката.

 

 

Колега, и аз като теб се колебая какви гуми да избера. Досега карах с Барум 175/65/14 (зимни), много са добри на сняг, но на асфалт и на мокро са мнооого шумни. Ако качиме размера на гумите с колко би се повишил разхода? Ако някой има представа... В Метро до 06 май има промоция на Дебика (със същия размер) - 66 лева. Някакви отзиви за тези гуми?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дебица са евтини гуми,непретенциозни според мен,но лишени от достойнството да са добри и на сухо и мокро,а и шумнички,но в краен случай всеки каквото предприеме за себе си.Надали ще са комфортникаквито заслужава един такъв миниван-изцяло мои мисли.Другият размер който дават за Спейс Стар е 185/65R14.Разликата си мисля,че е достатъчно малка за да е такава и в разхода.Лично аз бих се възползвал от по-големи гуми само през зимния сезон както си му е реда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от Ласата и от зимната и от лятната на цена е приемлива. От 7 години смених 5 автомобила и всичките ги обувах с тази марка. Проблеми никакви. Сега съм с Клебер попаднаха ми втора ръка на супер цена та затова. Има сайт с тестове на гуми, но ако не сте с лимит на джоба Мишелин е истината. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят спейс стар дойде обут с Мишелин 195/55/15-летни,а за зимата си взех BFGoodridge пак същият размер по 170 лв май бяха :icon_crying: Чудех се защо са му сложили 15цола джанта при положение че всички други които видях в Русе бяха с 14-ки и дали няма да има проблем със разход,предница и т.н. ,но джантите са оригинални ,а пък и после проверих в швакето и намерих два модела които ги дават като нови обути с този размер.За разхода-струва ми се нормален:вчера за 249км ,средна скорост по компютъра 83 км/ч-4.8 л/100км

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama 185/65/14 дойдоха с колата, доволен съм от тях но съм се замислил за 185/60/15.

В калкулатора за гуми излизат с 7 см по голям диаметър и -1 км/h разлика при 100км/h.

Ще стане по висока колата само да не опира в подкалника.

Разхода не вярвам да се промени много.

 

На служебната кола съм с Корморан с подсилен борд.

Малко са шумни и твърди но колата спира доста добре с тях.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За Спейс Стар 1,3 бензинов двигател размер на гумите по каталог е 175/65R14Т :175/65R14H и алтернативен размер 185/65R14.Всяка друга макар и малка разлика оказва въздействие.Вероятно има и положително и отрицателно.Не ме интересува,хората са написали кое,как,колко. :mitsu-smiley: :icon_thumbup: От утре ще имам така мечтаният автомобил и дано бързо мине в КАТ регистрацията.След обяд ще се обуваме с BF Goodrich G-grip.Така реших.Цената е 83 лева с отстъпката за брой с включен монтаж и баланс.Без аварийно шофиране на всички и да сме по-толерантни на пътя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За Спейс Стар 1,3 бензинов двигател размер на гумите по каталог е 175/65R14Т :175/65R14H и алтернативен размер 185/65R14.Всяка друга макар и малка разлика оказва въздействие.Вероятно има и положително и отрицателно.Не ме интересува,хората са написали кое,как,колко. :mitsu-smiley: :icon_thumbup: От утре ще имам така мечтаният автомобил и дано бързо мине в КАТ регистрацията.След обяд ще се обуваме с BF Goodrich G-grip.Така реших.Цената е 83 лева с отстъпката за брой с включен монтаж и баланс.Без аварийно шофиране на всички и да сме по-толерантни на пътя!
Колега, честито :icon_thumbup: :icon_dance:

В КАТ...поне в Пловдив става бързо :icon_blush:

За BF Goodrich G-grip май цената е доста добра...успех и дай една две снимки да видим звездичката :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има сайт с тестове на гуми :rolleyes:

 

 

 

http://74.125.43.132/translate_c?hl=bg&amp...BJXUM59D8OzkEhg

 

 

 

 

Аз си взех KUMHO KH17, уникални са направо колата е доста стабилна с тях направени са от някаква супер-мека силиконово-каучукова смес. Имат почти уникално сцепление (като настъпя до тенекията и не превъртат :icon_clap: ). Цена 94-96лв бройката. КH15 не ги знам дали са толкова добри но масово са заредили такива и може да се пробват да ви бутнат от тях...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Днес пътувах на дълъг път с новите гуми-BF Goodrich-g grip и искам да кажа,че освен,че са доста тихи,колата ми беше изключително стабилна като се има предвид,че карах именно на дъжд.Препоръчвам ви ги,ще останете повече от доволни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Toyo 350-ки, обаче на нашите пътища (разбирай стар асфалт) са шумнички... усеща се веднага разликата, когато колата стъпи на нов път (примерно Околовръсното в София, или някой участък след ремонт) - стават идеално тихи... не знам как е с другите гуми, преди бях с Мишелин Енерджи, но нямам спомен за тези неща - възможно е да са били по-тихи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

здравейте и от мен. Относно размера на гумите се чудя дали да си сложа 175/75/14 с цел малко да се вдигне колата , че сега ми идва малко ниска. Дали това ще се отрази по някакъв начин на автомобила

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в диаметрите спрямо зададените от производителя(185/65/14) ще е 22 мм и - 4 км. разлика на километраж незнам да ли заслужава повдигане с 11 мм = 1 см

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-високи гуми слагаш ще става толкова по-нестабилна завоите, но зависи и от стила на каране дали ще го усетиш. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ви идва ниска просто си обуйте кецове.Аз си мисля,че човек като има съмнение за нещо поглежда катоалога на завода производител.Вече съм писал какъв е размера за 1,3двигател за дизеловия е различен размер.Но едва ли ще стане от мини ван на джип :icon_thumbup: Няма да се получи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Днес си сложих BRIDGESTONE,195/50/15- втора употреба :(, .

Не съм привърженик на втора ръка, особенно когато става въпрос за гуми.

Днес със Звездьо минах през една огромна яма за да не предизикам ПТП и резултата не закъсня :mad: отидохами карани втори сезон летни гуми . Да са живи и здрави тия от Агенция "Пътна инфраструктура" :tok: за чудесно подържаните български пътища.

 

Колеги пазете колите си от траповете по българските пътища, пътищата с дупки непрощават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих срубски гуми ТRAYAL, никак не съм доволен от тях, криви са и четирите, едната предна потскача настрани а другата нагоре-надоло, вярно , че ми излезе доста приемлива оферта за тях, но все пак не правете моята грешка, не знам за зимните но летните, (От Практикер) голяма боза.. явно братята сърби бая са си пиивали по времето в което са произвеждали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Виждам, че Space Star-а е с този размер гуми 175/65 R14.

Да питам собствениците какъв е товарния индекс на лепенката с препоръчани гуми.

82 до 475 кг (на гума) или 86 до 530 кг (на гума)

 

175/65 R14 82T http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/dunlop/winter-response-17565-p-44725.html

 

 

175/65 R14 86T XL http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/bridgestone/lm30-17565-p-44225.html

 

Според сайта /XL подсилена гума за по-тежки автомобили (комби)/

Та на въпроса съобразявате ли се с това?

И как е подсилена с повече тел :D

Подсилените гуми екзотика ли са?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Той спейс стара е ван ама "мини" , така че е лек на килограми и няма нужда от подсилени гуми по каталог му дават :

 

на 1,3 - Собствена маса 1170 кг., Допустима маса 1655 кг. - 175 / 65 R14 82T и 185 / 65 R14 86H

на 1,6 - Собствена маса 1235 кг., Допустима маса 1690 кг.

на 1,8 GDI - Собствена маса 1240 кг., Допустима маса 1730 кг. - 185 / 65 R14 86H и 175 / 65 R14 82H

на 1,9 DID - Собствена маса 1350 кг., Допустима маса 1730 кг. - 185 / 65 R14 86H и 175 / 65 R14 82H

 

 

Като раздели допустимата маса на 4 се получава максимум по 432,5 на гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей те темата е наистина интересна моята е купих с гуми Марангони които както разбрах по- късно са пълен регенерат летни с размер 185/65R14 86H мога да кажа че колата се държи много добре, на сух и мокър асфалт. На груба пътна настилка са доста шумни но на качествена настилка са много тихи, от по предни коментари разбирам че и други марки гуми са шумни.Пропуснах да спомена че колата ми е Митсубиши Спейс Стар 1,3 16v 82h.p 2003г. ,след фейслифта за моят модел по каталога на автомобила дават три размера зимен 175/65R14 82H , 185/65R1486H и летен размер 195/55R15 .Разликата от втория и третия размер който съм посочил е 1mm.и по калкулатор на не дава разлика при скорост от 100km нито нагоре нито надоло в километри,лично аз когато реша да ги сменя мисля да пробвам по големия размер и разбирасе мисля да са Японски поне Бриджстоун.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...