Премини към съдържание

Влага във фаровете


Bellissimo

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

от известно време имам проблем с фаровете. Влиза вода, особено в десния.

Дали някой може да даде съвет за отстраняването на проблема?!

 

Mitsubishi Carisma 2004 1.9 DI-D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Не се сещам за друг вариант освен да го минеш със силикон.Но преди това фара трябва да е сух,че да не запечаташ влагата вътре. :unsure:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали някой може да даде съвет за отстраняването на проблема?!
Първо трябва да откриеш от къде влиза влагата, дали от стъклата, дали отзад от капачките и тогава да търсиш съвет...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко спам: напоследък масово гледам нови автомобили на по 1-3 години които правят конденз във фаровете или мигачите. Също и стари, със монтирани нови тип "кристални стопове" (китайски разни).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко спам: напоследък масово гледам нови автомобили на по 1-3 години които правят конденз във фаровете или мигачите. Също и стари, със монтирани нови тип "кристални стопове" (китайски разни).

Точно!Но влиза и понякога и в оригиналните.

Взимаш един пистолет за топъл въздух,отлепваш внимателно съклата,чистиш стария силикон, и мажеш внимателно нов на местата където е бил стария ,но така че като го залепиш пак да е по добре от преди.Както каза и колегата само,че виж първо от къде влиза влагата,може да е спукан някъде фара,капачките отзад и така :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нищо да не разглобява. С безцветен силикон да го мине по ръба, там където се събират, ако влиза от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам този проблем с единия мигач....минах го с безцветен силикон ...но проблема остана.... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Малко спам: напоследък масово гледам нови автомобили на по 1-3 години които правят конденз във фаровете или мигачите. Също и стари, със монтирани нови тип "кристални стопове" (китайски разни).

 

Образуват влага от вътрешната страна на фара. Имат не много качествени гумени маншони над крушката. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

от известно време имам проблем с фаровете. Влиза вода, особено в десния.

Дали някой може да даде съвет за отстраняването на проблема?!

 

Mitsubishi Carisma 2004 1.9 DI-D

Пробвай да махнеш маншона на първо време и карай на фарове, за да излезе влагата. Скоро ли си взел колата ? Мили ли са двигателя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам този проблем с единия мигач....минах го с безцветен силикон ...но проблема остана.... :icon_crying:

Два пъти свалях десния мигач заради конденза.Първият път само подсуших,но втория път намазах периферията със силикон и тогава монтирах.Сега е добре :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мигача може да се е поразлепил, може да е от уплъннението или от цокъла на крушката. Аз моя единия го лепих, после останаха пари вътре от лепилото, които неможеха да се изчистят без разредител, а от разредителя се напука и се спука по дължина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,

Имах проблем на Каризма 2000 г. с десния фар. Постоянно правеше конденз. Единственото решение и оправяне на фара беше като сваля капачката на фара. Но пък за няколко месеца се напраши рефлектора и стана кофти. Реших да отворя фара и да го залепя. Направих фсичко както трябва, "омазах" фара много, много добре с черен силикон (който бил много здрав), запълних всички цепнатини, които съществуваха на фара, закачих го и сега май е по-зле дори и от преди.

Сега търся друго решение и ако някой вече е намерил такова ще съм благодарен за съдействие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мислех, че не съм го уплатнил добре и направих цялата процедура още веднъж. Този път така го намазах, че нямаше повече къде да сложа силикон. Сложих силикон по ръба на целия фар (няколко слоя :maistor: ). Просто не виждах от къде може да влезе вода този път.

Резултат: май стана още по-зле. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Паркирай срещу слънцето и махни капачката на фара. Махни и крушката. За един ден, в тая жега трябва всичко да изсъхне. После сложи крушката и капачката и пробвай как е....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Неделя и понеделник фарът стоя без капака и на слънце. В момента е супер. Чист и без конденз, но се опасявам (сигурен съм), че завали ли дъжд всичко ще се прецака и не мога да разбера защо става така.

Между другото видях, че има и отдушници (две гумени тръбички, насочени на долу) и "уж" не са запушени, но ме съмнява дали в тях не е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес откарах колата да я измият. Фарът отново се "изпоти" и то доста сериозно.

Решение няма.

Решение има , само трябва да си отпушиш отдушника на фара.........възможно е той да е на самия фар, но може и да е на маншона отзад...........ако ли няма, просто трябва да се пробие дупчица на него и готово........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може на самия отдушник да се сабира вода и да влиза от там по някакъв начин. Може и от някое уплътнение. Забелязах че на единия ми мигач като се завърти цокъла до край и да изцъка, той отива малко по-назад. Сега май нямам конденз вътре. Лошото е че докато си лепих мигача му пукнах стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На фара има два отдушника и те са си отпушени, а и не виждам как може да влезе вода през тях. Наблюдавах фара много внимателно как точно се получава конденза. Забелязах, че докато се стичаше вода по стъклото отвън, в същото време се запотяваше отвътре. Странна работа!!!

 

Вече започнах да разпитвам за фарове и само за информация - нов (няакаква неизвестн марка) струва 300 лв., а втора употреба (оригинален) 250 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече започнах да разпитвам за фарове и само за информация - нов (няакаква неизвестн марка) струва 300 лв., а втора употреба (оригинален) 250 лв.

 

Я виж тук

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, вас явно ви бие парата по джоба!

Как ще взимате нов фар, щото се появява влага в стария... :icon_doh:

Изскуби фара и почни да го поливаш с вода - за да установиш от къде влиза влагата....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

първо да отбележа, че фаровете бяха абсолютно оригинални! Проблема беше от уплатняващият материал (не знам как точно се казва, нещо като каучук).

Както и да е оправих ги, като ги свалих и минах от всякъде със силикон (задължително неутрален)! Станаха перфектни! Жалко, че в неделя вечер разбих предницата в двама пияни хусара (ама пияни на куче)изкочили пред мен от една пряка. :mad:

 

Сега ремонти и нови фарове... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте пак, колеги :mitsu-smiley:

Тотално закъсах с моя фар. Никаква оправия. И стана много зле. Последно го уплътних с черен силикон (казаха ми, че слагали от него на дограмите и бил много добър). Сложих силикон на всяка възможна гънка, пукнатина или дупчица. Поливах го с вода и беше добре. Завали ли дъжд по-продължително и всичко се проваля.

Чудех се къде може да е проблема. Какви ли не експерименти правих - поливах го, оставях с капачка, без капачка (без капачка беше по-добре). Проверих удушниците и направих няколко допълнителни дупки около тях. Сега в това дъждовно време обаче фарът е много зле. Първо се появява малко конденз и като престои 2-3 дни става на големи капки. Направо е ужасно :icon_crying: . Щом се задържи вода върху фара веднага отдолу се получава конденз.

Питах се дали може да става някаква реакция между новия силикон и стария (който беше като асфалт) и от там да се получава така.

Някой сбълсквал ли се е с подобно нещо или моя фар е прецедент?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...