Премини към съдържание

Летни гуми


Препоръчано мнение

Aз най-вероятно ще заложа на NOKIAN G2 225/40/18", ако не намеря нещо по-добро, за добри пари. Все пак е криза. :icon_blush:

На тестовете са почти на равни параметри с Мишелин, а цената е около 330-350лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Aз най-вероятно ще заложа на NOKIAN G2 225/40/18", ако не намеря нещо по-добро, за добри пари. Все пак е криза. :icon_blush:

На тестовете са почти на равни параметри с Мишелин, а цената е около 330-350лв.

Хм, тая вечер дънлоп СП3000 чисто лятна 17-ка се представи неподозирано добре в снеговете.... Галантът слезе някак си в подземния гараж и ще излезе напролет...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, тая вечер дънлоп СП3000 чисто лятна 17-ка се представи неподозирано добре в снеговете.... Галантът слезе някак си в подземния гараж и ще излезе напролет...

Еми ... ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ ! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми ... ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ ! :)

НАПРАВО!!!!!Добре,че не смених зимните с летните.....А както ми се налага пак да идвам в Сф.....Май ще оставя смяната за април :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Охооо, аз от кога си джиткам с летните... Тук времето е прекрасно, даже сега излизам да копая градинката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е голяма тъпотия, с ти тия летни гуми дето сте ги сложили. Аз съм казал, че някой "тъпак" ако се блъсне в мене ей сега и е с лени гуми го ще смажа от бой. Толкова ли не разбрахте това, че е сухо незначи, че държат. с температура под 12 градуса тия летни гуми са като зимни на +40 ? Особенно пък като някой ми се прави на състезател в града и иска да види дали може да вдигне 120 до следващия светофар. Просто се моля някой тактъв някой ден да ми дойде да види тогава после цял живот като си сменя гумите ще се сеща за мене. Карайте си зимните гуми до април месец и не се правете на интересни икономисти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е голяма тъпотия, с ти тия летни гуми дето сте ги сложили. Аз съм казал, че някой "тъпак" ако се блъсне в мене ей сега и е с лени гуми го ще смажа от бой. Толкова ли не разбрахте това, че е сухо незначи, че държат. с температура под 12 градуса тия летни гуми са като зимни на +40 ? Особенно пък като някой ми се прави на състезател в града и иска да види дали може да вдигне 120 до следващия светофар. Просто се моля някой тактъв някой ден да ми дойде да види тогава после цял живот като си сменя гумите ще се сеща за мене. Карайте си зимните гуми до април месец и не се правете на интересни икономисти.

 

 

Пак си се превъзбудил и се изказваш твърде остро! :) Летни гуми се слагат при температура над 7 градуса целзий. Доста обиждаш и се перчиш с бойните си умения, спрхав си, но мой съвет - бъди по сдържан, защото повярвай ми незнаеш на кой ще попаднеш и какви може да са последтсвията! Бой - бой, но не са малко хората с оръжие, което няма да се поколебаят да използват при този ти начин на реакция! :)

 

Поздрави! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е голяма тъпотия, с ти тия летни гуми дето сте ги сложили. Аз съм казал, че някой "тъпак" ако се блъсне в мене ей сега и е с лени гуми го ще смажа от бой. Толкова ли не разбрахте това, че е сухо незначи, че държат. с температура под 12 градуса тия летни гуми са като зимни на +40 ? Особенно пък като някой ми се прави на състезател в града и иска да види дали може да вдигне 120 до следващия светофар. Просто се моля някой тактъв някой ден да ми дойде да види тогава после цял живот като си сменя гумите ще се сеща за мене. Карайте си зимните гуми до април месец и не се правете на интересни икономисти.

Прав си, но си твърде краен... Чак толкова няма нужда...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто преди 3 години и аз бях отворен и така заврях една Импреза в една мантинела март месец да е било малко над 10 градуса превъзбуждане и на едно място просто не искаше да си хване асфалта и... на там сами се сещате какво стана а гумите бяха хубави, бяха нови... А определено седмица по-рано на същото място минах с поне с 30км по бързо с зимните гуми, даже не поднесе... Та мисълта ми беше, че летните гуми просто не работят на 100% в това време ако си някой дето се вози става, ама хора дето карат агресивно и несигурно... Неможе да си позволят такава волност според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да Ви кажа, слагам зимните гуми между 20.10 и 01.11. А летни гуми слагам не по-рано от 05-10.04, а по някога и до края на Април си карам със зимни гуми. Целогодишно карам със светнати фарове и винаги с колан. Снощи се нагледах на такива ТЪПАНАРИ, дето дошли в планината с летни гуми и си карат без фарове. Не стига че сами се блъскат по мантинелите, а блъскат и други коли, които са си с зимни гуми та даже и някои си беха сложили и веригите. Такъв смотаняк да те блъсне, боя му е малко. Директно на съд и до спукване искове.

:icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

 

Снимката е от днес около 13-14ч. Дали р за летни гуми а ?

post-2962-1237644504_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

 

Аууу красотаа, искам и аз там бе! :wub: :wub: Леле колко ти завиждам идея си нямаш, аз снощи ходих на родния хълм тука с една РС4-ка ама се бяха накачили всички дето не им се отдава с дръгелите си и малко ме беше шубе някой да не влезне в мене. А иначе като направиш пак зимна среща при теб и поръчаш такова време и пътя от Асеновград до горе да е все такъв ще дойда нищо, че ще съм с немско возило вече. да видиш за кво иде реч :mitsurally:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе. Във Варна тия дни си е 7-10 градуса дневната температура, а и признак няма за грам снежинка. Единия колт е обурудван с 4 зимни клебера, а другия с 4 слика йокохама. Тия дни си карам с летните, и ще се келеша, само малко ги загрявам и си държат много добре! Пък мене "тъпак" и със зимни и с летни гуми да, стига да ме блъсне, ще си помисля дали да го пребивам, че много психопати се навъдиха, а както каза и колегата, тук доста хода ходят въоражени....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гуми сменям началото на април. По-рано не :) иначе виновника за проблемите по пътищата си е задкормилното устрийство. Гумите са само гарнитурка към цялата картина.

Ма все пак не разбрах някой дали има опит с Фиренца :lupa:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_crying:А иначе като направиш пак зимна среща при теб и поръчаш такова време и пътя от Асеновград до горе да е все такъв ще дойда нищо, че ще съм с немско возило вече. да видиш за кво иде реч :mitsurally:

Идвай сега на 10-ти. Да видя за кво става реч. Само ми кажи с каква немска бангия ще дойдеш, за да съм психически подготвен за победата. Дали ще е лесна или много лесна.

Аз с Наглестин ще си припкам по любимото шосе. :icon_dance:

Само внимавай с какви гуми ще дойдеш, за да нама после оправдание.

:icon_n_clover: :molq: :crazypilot: :f1:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа,че снимката на Noby е суперска за някой от зимните месеци на бъдещия календар :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел експертно мнение, че гумите са като колите. Колкото по-нови, толкова по-добре. Аз лично не робувам на марки, както и не вярвам напълно на оценки от тестове и препоръки в популярни автосписания. А и при днешната глобализация, надписите за производител и търговска марка по гумите май не значат това, което значеха преди.

 

Аз пък четох някъде/в списание за автомобили/,че е по-добре да сложиш маркови гуми втора употреба,отколкото нови-куча марка.А и никога няма да си купя нова Дачия,предпочитам 19 годишния си Еклипс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък четох някъде/в списание за автомобили/,че е по-добре да сложиш маркови гуми втора употреба,отколкото нови-куча марка.А и никога няма да си купя нова Дачия,предпочитам 19 годишния си Еклипс.

Абе ако не ти се отдава шоферлъка, квато и кола да караш и с квито и гуми да е обута е трагично. Примери, с лопата да ги ринеш. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако не ти се отдава шоферлъка, квато и кола да караш и с квито и гуми да е обута е трагично. Примери, с лопата да ги ринеш. :good:

Да си дойдем на думата! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но колкото и да си добър зад волана, гадната гума може да ти изиграе кофти номер. Все едно да ти се спука презерватива :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но колкото и да си добър зад волана, гадната гума може да ти изиграе кофти номер. Все едно да ти се спука презерватива :D

Е то и обратното е в сила.

Хубавата гума помага на некадърните шофьори.

Ама по-добре да си седят не зад волана а на другата седалка. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм-да, не знам дали съм "Тъпак" или некъдърен шофьор, ама да ви кажа съвсем на скоро се надъних в един(нищо че съм със зимни гуми Бриджстоун) и при това без никакъв спирачен път(вярно с 25км/ч), та като се случи, не мога да разбера какво биха ми помогнали гумите, като не сварих да натисна спирачка... Казвам ви всичко това, за да не се ежите много и да не вдигате пара на празни обороти, защото може да се случи на абсолютно всеки и просто се молете да не сте вие хората дето ще изпаднат в ситуация.

А случи ли се здраве да е, ламарини се правят, хора не се връшат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм-да, не знам дали съм "Тъпак" или некъдърен шофьор, ама да ви кажа съвсем на скоро се надъних в един(нищо че съм със зимни гуми Бриджстоун) и при това без никакъв спирачен път(вярно с 25км/ч), та като се случи, не мога да разбера какво биха ми помогнали гумите, като не сварих да натисна спирачка... Казвам ви всичко това, за да не се ежите много и да не вдигате пара на празни обороти, защото може да се случи на абсолютно всеки и просто се молете да не сте вие хората дето ще изпаднат в ситуация.

А случи ли се здраве да е, ламарини се правят, хора не се връшат...

Въпроса е принципен колега. Не става дума за конкретен случай. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...