Премини към съдържание

Размер на говорителите


r1der

Препоръчано мнение

Привет на всички! :)

Ще може ли някой, който е сменял говорителите на Каризма да ми каже какъв размер са те (отпред и отзад), и евентуално да ми препоръчате някакъв модел, който да вади добри среди и високи, че с тоя бокс в багажника немога да чуя какво пеят. :rolleyes:

Мерси предварително! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отпред 10 санта, отзад 17. За задните съм сигурен, че не може да се изкара по-добър звук (без говорители с отделно стъпало);

Задните дрънчат, защото са с витла, които се саморазвиват, а си имат отвори с резба...

Във вратите могат да се сложат 17cm говорители, на хубавите филтрите им са свестни, сигурно ще трябва да намалиш баса все пак и за идеален резултат един хардуерен еквалайзер.

За говорителите най-добре е Hertz, за модел не може да се каже, защото незнаем какво ще правиш.

P.S. Има тема за говорителите, който има желание мога да пусна снимки как се разглабят задните и как се оправят да не дрънчи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напиши с какво разполагаш в колата CD, стъпало и т.н. и колко $ си готов да дадеш за говорители ?

Мога да ти препоръчам Алпин, но те са скъпички (въпреки че самият аз подкрепям Hertz-a но и той не е от евтините)

Кажи все пак колко си склонен да дадеш, а пък всеки от нас ще ти даде предложения :>

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напиши с какво разполагаш в колата CD, стъпало и т.н. и колко $ си готов да дадеш за говорители ?

Мога да ти препоръчам Алпин, но те са скъпички (въпреки че самият аз подкрепям Hertz-a но и той не е от евтините)

Кажи все пак колко си склонен да дадеш, а пък всеки от нас ще ти даде предложения :>

 

Моите се разхлопаха от едно известно време.Как се оправя този проблем?Ще пуснеш ли снимки?

 

С уважение

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img410.imageshack.us/img410/9717/dsc03727.th.jpg http://img22.imageshack.us/img22/7950/dsc03728.th.jpg http://img22.imageshack.us/img22/8731/dsc03738.th.jpg

 

Останалите ще ги пусна някой друг път.

 

Хващаш една отвертка и вадиш капаците - отпред са на щипки, после от външната страна уплътняваш със нещо там където се захваща. Сваляш витлата и навиваш нормални болтове и готово.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За говорителите най-добре е Hertz, за модлел не може да се каже, защото незнаем какво ще правиш.

P.S. Има тема за говорителите, който има желание мога да пусна снимки как се разглабят задните и как се оправят да не дрънчи.

Виж и Helix също са добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз просто си сложих по мощно CD и оригиналните тонклони се справят.

 

:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напиши с какво разполагаш в колата CD, стъпало и т.н. и колко $ си готов да дадеш за говорители ?

Мога да ти препоръчам Алпин, но те са скъпички (въпреки че самият аз подкрепям Hertz-a но и той не е от евтините)

Кажи все пак колко си склонен да дадеш, а пък всеки от нас ще ти даде предложения :>

 

Все още съм с оригиналния касетофон (Kenwood) но до 1 седмица ще взема CD пайнер или сони. Имам и стъпало блаупункт но то храни бокса на бридж. Не смятам да давам повече от 100-120 лева за говорители, като се има напредвид, че ще търся употребявани. Даже имам 2 предложения и ще ви помоля да кажете кой е по добрия вариант - Pioneer или Hertz

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Херц-а са по добри СПОРЕД МЕН!

Незнам колега...за още 2 говорителя...идея си нямам в момента какво да ти предложа ако се сетя нещо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още съм с оригиналния касетофон (Kenwood) но до 1 седмица ще взема CD пайнер или сони. Имам и стъпало блаупункт но то храни бокса на бридж. Не смятам да давам повече от 100-120 лева за говорители, като се има напредвид, че ще търся употребявани. Даже имам 2 предложения и ще ви помоля да кажете кой е по добрия вариант - Pioneer или Hertz

 

Първо по данни от спецификацията е едно, а пък като се монтира и се чуе тогава може да излезе съвсем друго. Така, че на сегашните производства данните дето ги пишат не са им за вярване. Тия двата - единия е с по добра чувствителност, другия пък е с по добър честотен диапазон.

Но щом парите са ти до 120 лв. по добре да се запазят задните оригинални, а пък да се сменят предните само и новите се монтират във вратите.

 

Пък за втора употреба, каква е сигурността че няма да са кърпени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изключвам варианта с монтирането във вратите. Не искам да дупча по кората, пък и стои грозно. Относно фабричните колони, според мен са пълна скръб! Не съм ги чувал със СД как свирят, но предполагам няма да има кой знае каква разлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изключвам варианта с монтирането във вратите. Неискам да дупча по кората, пък и стои грозно. Относно фабричните колини, според мен са пълна скръб! Не съм ги чувал със СД как свирят, но предполагам няма да има кой знае каква разлика.

Колега,а ти каква музика искаш да слушаш-силна или качествена?Ако е силна и без CD можеш да минеш,само с усилвател към касетофона.Ако пък искаш качествена музика с едно Сони като мен(CD)ще слушаш качество дори не много слабо.

Това е разбира се мое мнение,което съм си изпълнил на моята кола.Разбира се ако си решил да похарчиш някой лев за музика в твоята кола,все едно не съм изказал мнение.

 

Успех в начинанието! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен бюджета като е до 120лв. е по-добре отпред да се сложат едни елипси във вратите (става много по-добре отколкото с кръгли), или да се сложат едни доста сериозни предни говорители, вързани към стъпалото. В настройките на касетофона трябва да има настройка LOUD и говорителите си свирят супер. Ако се търси качество, субвуфера трябва вече да е под седалката.

Ако се търси селяния вече се маха кората в багажника, прави се кутия и се слагат два 50 санта Competition Class говорители. Виждал съм такова нещо в багажника на един галант, след това съм го бутал много...

Според мен за най-качествен резултат вадиш баскасата, слагаш едни хубави говорители отпред и отзад и ги храниш от стъпалото.

 

 

П.С. Това с федерките е абсолютно безсмислено.

За говорителите - повечето на Pioneer са по-добри само на хартия.

Тези втората употреба трябва да има основателна причина някой да иска да се отърве от тях. Все пак ти си решаваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като съм почнал с оправянето на дръченето в колоните, да кажа как се премахват и останалите шумове и скърцания от този район: Спускат се задните седалки, кората се надига първо от предната страна, дърпа се назад и се сваля. Смазват се леглата ѝ или щифтовете. Ако скърцането продължи - сваляте много внимателно кората на багажника, разширявате щипките и ги смазвате, ако има счупени най-добре се лепят с поялник.

 

@r1der какво стана с музиката ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно винаги съм мразел отдела ,, направи си сам" , но признавам си по олигофренски легла за задните тонколони не бях виждал от доста време насам в автомобил. Ето, че и аз се сблъсках с некачествени говорители и прочие. Понеже ми дожаля на първо време за кората, реших да отстраня старите и на тяхно място да сложа нови. Това ми беше огромната грешка, винаги съм бил на мнение, че кръглият говорител не може да дава качествен звук сравнено с елипсовидният говорител. И все пак сложих новите, затворих всичко както си беше, пускам музика и - олеле майчице. По отвратителен звук не бях чувал през живота си. След 1 месец отворих пак задните капаци изтръгнах новите отвратителни колонки и прекъснах захранването централно за този отсек. Пуснах нови кабели от CD- то до задната кора, взех зегето от гаража, направих две перфектни дупки на кората, купих си този път изпробваната във времето от мен марка Elite и ги монтирах. Намалих предните тонколони, който дори и не ми се помисля кой болен мозък е решил да са на това отвратително място отпред, дадох сила на задните и ............... е да това вече е музика. Сега си имам добър бас, който дори кара огледалото ми за задно виждане да вибрира, а като се облегна на седалката да усещам вибрациите от музиката си по тялото ми. Ефекта знаех, че ще постигна още когато видях багажника на колата и предвид това, че е хечбек. По този начин, се получава нещо като сандък за говорителите и звука доставя още по- голямо удоволствие. А тези говорители, които оригинално са сложени в гнездата отзад са не просто жалки, а направо недвусмислени. Пред колоните сложих щора, хем да не ми светят вечер неозаптени нерегулирани фарове и ксенони, хем и да не се виждат самите елипси. Стана на първо място красиво и на второ задоволителен звук за минимални пари.

За мен има няколко фактора за качествена любителска музика в една кола.

- CD - то, в моят случай то е Alpine

- Нови кабели, задължително пуснати от самото CD

- заменяне на ,, качествените кръгли говорители" с елипси.

Пак казвам рязането на кората е един много неприятен и осакатяващ фактор, но резултата определено е с пъти по- добър от очаквания максимум на тези недвусмислени гнезда от твърда и нескопосана пластмаса следвани от ,, невероятните" кръгли говорители .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за глупавия въпрос. Каде по дяволите се намират предните колони на CARISMAta.

Пусто да остане, че не мога от PCто да качвам...амии..точно до жабката отстрани и под панела за ел.огледалата и фаровете има едни малки решетки. Там :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря Ви колеги тази сутрин ги намерих. И без това хиените са свалили всичко от колата, когато е дошла. Но тези така добре скрити колони в таблото не са ги намерили. Не че стават за нещо ама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте предните вече ми са излишни и мога да ги продам за ....една бира :beer:. Скоро си сложих във вратите компонентни и звука стана убийствен :concert:. А пък старите малки говорителчета са си здрави и ако на някой му трябват, да свирка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Велико, пусни снимки да видим как изглежда..

Дай и малко инфо за тия - компонентните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами инфото е такова: прави ми ги Станислав от Поморие от Max audio. Системата е на Target, декоративната решетка на долните не я гледайте там са същите - за данни не се сещам какви бяха. Но звука е доста добър, още по-вече като се има предвид, че плеъра ми е едно старичко Sony. Цената която платих е 150 лв. и като за толкова пари и очакванията ми не са били по-големи. Но монтажа е много важен и е направен перфектно. Оригинално във вратите нямах колони преди.

 

Ето и снимки

post-440-1237036996_thumb.jpg post-440-1237037048_thumb.jpg post-440-1237037086_thumb.jpg post-440-1237037134_thumb.jpg

post-440-1237037173_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали съм го писал в тази тема, но за вратите става много по-добре с елипси.

В моя вариант сложих едни по-силни пищялки отзад и го доизкарах с еквалайзера да докара звук.

 

все пак сложих новите, затворих всичко както си беше, пускам музика и - олеле майчице. По отвратителен звук не бях чувал през живота си.

Бих казал малко странен избор на говорители, от изпитани марки.

Ако си сложил доста по-мощни говорители естествено, че трябва да се смени и окабеляването, включително и на CD-то/стъпалото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, mali, аз също си сложих говорители във вратите ( трилентови пайнер ), но високите не се чуват както би ми се искало, та много се замислям дали да не си сложа и едни 'пищялки' в горната част. При теб как е, пищът ли ти много в ушите или се търпи :-) ?

http://img216.imageshack.us/img216/531/pred.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/8356/zad.jpg

Задните също са трилентови пайнер. Баса ми е напълно достатъчен. Туби не ми трябват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...