Премини към съдържание

Загадка?


Rangel Simov

Препоръчано мнение

http://img15.imageshack.us/img15/5320/13022009fb5.th.jpg

 

Бях спрял, на запалена кола и това се появи :). Малко не се различава, какво е, но това в средата са 8 точки а тези от дясно са като полукълба. Идея си нямам, какво е. В книжката не го намерих, а и надписа от долу е CHECK.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ами тогава снимай от по-далеч, на изгасен двигател, така изобщо не се разбира какво има на снимката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как по-точно да го накарам да светне на изгасен :)? Утре отивам до БС, после ще ви се похваля, какво е било :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като е на контакт не показва ли нещо. Другия вариант е като искаш да го снимаш утре на светло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеалка ако ме видиш, свиркай. Аз мисля нещо към 12 да съм там. Дано ми обърнат внимание без записан час.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, Рангеле що не звънна на Лачев приемчика бе бате? Ако нямат хора ще те вземат, ами то ще включат компютъра и ще видят поне така си мисля. И аз към обяд ще мина, ако се засечем ще ударим по едно кафенце B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, не мога да притеснявам хората в извън работното им време /ако не са ми приятели/. Ще видим утре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле какво стана , ходи ли до БС? Аз бях възпрепятстван и не можах да отскоча /то мойто не е нещо наложащо де/ сподели какъв беше Проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img100.imageshack.us/img100/520/14022009be0.th.jpg

 

Ето по-ясна снимка. Момчето, което погледна беше доста учудено. Това показвало да проверя ДиЕмЕф филтъра или нещо такова, това било филтър за твърдите частици, който той каза, че е почти сигурен, че аз нямам :). Каза да отида в понеделник за диагностика, защото сега го нямаше диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E как не е ли обурудван Лансера с такъв филтър , доколкото знам тоя филтър го има при дизеловите мотори и би трябвало да е в комплект

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужас и тези хора ще обслужват колата!!! УЖАС!!!

Те даже не знаят, какво продават тук се вижда, че и по техните спецификации е с филтър.

УЖАС!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде... днеска вечерта на път за диското, съвсем умря. Показа се тази картинка: http://ncinspectioncenter.com/images/check-engine-light.jpg другото спря да свети и колата загуби мощност, тоест върви си но сеедно Турбото го няма. Без никаква тяга. Интересно ми е в понеделник, какво ще кажат, уж нищо и нямаше. Другия вариант е, да е натрупал компютъра грешки, а намаляването на мощността да е защитна мярка при светването на тази лапичка, нямам идея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е филтъра за твърди частици и при теб го има...........но има една система, която го "обдухва" от време на време, която най-вероятно не работи...........допускам, че в началото е работела от време на време, но сега съвсем се е скапала и затова чека ти е светнал.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста често срещан проблем при Мазда също. Мои колеги побързаха и си накупиха нови дизелаци мазди и сега всичките го духат с тоя проблем. Според техни обяснения, като се запуши въпросният филтър, се включва предупреждението за проверка и имаш около 50 км за да стигнеш до сервиз .. след това колата влиза в авариен режим - предполагам точно това се е случило и при теб. Не че нещо, ама специално в Мазда е имало страшно много такива оплаквания и май вече тия с филтър не ги и внасят .. то не би трябвало така да се случва ама в БГ е много "качествено" горивото и за това така ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, двата последни отговора бяха доста полезни. Предполагам, че точно това се е случило. Въпроса е сега как ще го оправят:) и за колко време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами при френските с много голям успех го изхвърлям този филтър, заедно с датчика дето го следи......Ама вашите са гаранционни още.....е ще се наложи да почакам малко, някой да излезне от гаранция :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, двата последни отговора бяха доста полезни. Предполагам, че точно това се е случило. Въпроса е сега как ще го оправят:) и за колко време.

Ами идваш при мен, избушваме го, правя една спец електроника дето седи вместо датчика, и се надяваме да не го забележат от Балкан стар .............. :tooth: :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, но утре отивам, оставям я и да си я оправят. Все пак е на 12 000км...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано проблема е малък и да се оправиш по-бързо. Капризни са си дизелите и това си е. А нашите смотани горива дето ни продават, още повече ни скапват колите. Ранга успех с лечението на "печлето". :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, но утре отивам, оставям я и да си я оправят. Все пак е на 12 000км...
:mitsu-smiley: Рангеле, това си е голям проблем - в нашата фирма миналата година взехме 2 нови дизела (друга марка), едната кола гръмна 2 мотора за 19 000км, а другата "само" един за 22 000км. Проблема беше точно същият - запушва се този филтър. Двигателите ги сменяхме все едно са консуматив. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...