Премини към съдържание

Загадка?


Rangel Simov

Препоръчано мнение

... постоянно има кълбета дим с висока концентрация. И средното ниво на замърсяване е горе-долу същото.
Много повърхностно пресмятане правиш - нали ако са без филтри тези коли биха замърсявали постоянно на по-високо ниво. Просто разгледай по-голям период от време, а не само отрязъка на 'регенериране'. Ако средното ниво на твърди частици на един автомобил е паднало с 40%, то такова ще е спадането на средното ниво на всички автомобили за достатъчно дълъг период от време.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

За съжаление технологиите не са толкова напреднали,че да има истински ефект за екологията...Дали твърдите частици ще се събират и после "изтупват" наведнъж или ще се изхвърлят по малко,каква е разликата?!Както и е с модерното напоследък извличане на въглеродния двуокис от атмосферата и...складирането му под земята или на дъното на океана????Пълна безсмислица!

А по темата-не разбрах докато става прочистването на филтъра колата наистина ли трябва да се държи така все едно е в авариен режим?!Много тъпо...да светнЕ нещо и да ти каже "Имаш 50 км. да спреш на подходящо място и да ме чакаш да продухам филтъра в продължение на еди-колко-си часа".Тогава е разбираема логиката на тия в сервиза,дето казват че като светне тоя индикатор трябва да покараш извънградско...Там ще кадиш в сравнително по-чиста атмосфера,а и като караж по магистрала,сигурно прочистването трае по-малко,отколкото на ПХ по задръстванията ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много повърхностно пресмятане правиш - нали ако са без филтри тези коли биха замърсявали постоянно на по-високо ниво. Просто разгледай по-голям период от време, а не само отрязъка на 'регенериране'. Ако средното ниво на твърди частици на един автомобил е паднало с 40%, то такова ще е спадането на средното ниво на всички автомобили за достатъчно дълъг период от време.

 

Добре, така става.

Стига средно да е спаднало наистина с 40%.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не влиза нарочно в авариен режим, просто яката се е задръстило и налагането е станало голямо и няма на къде вече и изгасне ли да не може да запали. Все едно ауспуха е запушен, същата работа...

 

А неможе ли да се измисли такъв вилтър, който да ги изхвърля без облак?

Аз май се сетих за какво иде реч и не ми се иска да съм там докато се чисти такова нещо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ахмз и понеже се задръства още, изгасва първата сигнализация и светва съвсем друга, като с нея се променя поведението на колата... интересна теория.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, така става.

Стига средно да е спаднало наистина с 40%.

И пак не става...............карайте си бензина.......там поне слагаш АГУ и хем околната среда щадиш ,хем по евтино си джиткаш..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=118713 Ето едно подобно приключение със същия двигател мисля. Съжалявам за линка, но мисля че ще е полезно.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

По обяснението което пишеше в наръчника на Къната, караш 10 минути с повече от 90км в час, или там колкото са 40 мили(приблизително толкова трябва да са) и си готов. Също така пишеше, че ако мислите да си късате нарвите с градско само, си купете некоя малолитражка бензин и карайте колко ви душа иска :drive: :drive: :drive: ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По обяснението което пишеше в наръчника на Къната, караш 10 минути с повече от 90км в час,...................

 

А в наръчника пише ли какво да правиш с катаджиите ? :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А в наръчника пише ли какво да правиш с катаджиите ? :icon_n_king:

По магистралата на дали ще ти направят поблем ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...