Премини към съдържание

Проблем в комуникацията кабелен - безжичен рутер


Препоръчано мнение

Колеги, имам нужда от малко помощ, а знам, че тук има много хора на "ти" с ИТ технологиите. От дълго време ползвам кабелен интернет на Кейбълтел. Също отдавна към кабелния модем съм свързал един безжичен рутер на Линксис. Всичко си работеше добре, като нещо не работи, рестартирам двата рутера и се оправя... обаче в последните няколко седмици интернетът стана ужасно бавен, почти неизползваем. Дойдоха некви момъци от кейбълтел, препоръчаха ми да изключа кабелния модем за половин час и после отново да конфигурирам безжичния (щото безжичния като останел повече от 20 мин. на сухо и трябвало да се конфигурира наново).Споменаха, че проблемът бил свързан с ИП-то, но кое ИП така и не разбрах. Стори ми се, че ме баламосват, защото по настройките на рутерите никога нищо не съм променял, а си работеха супер. Все пак снощи опитах да конфигурирам безжичния - там по стандартния начин през уеб интерфейса, обаче не работи... :icon_crying: Цъках, цъхак, захранване има, настойките са както си бяха, и не работи, тоест компа се свързва с безжичната мрежа, пише, че сигналът е екселънт, но интернет няма... Когато извадя кабела от кабелния модем и го включа директно в компютъра - има Интернет... Ще ударите ли едно рамо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и с моя рутер беше така,оказа се че някои се беше закачил за безжичната ми връзка и постоянно ми забиваше.Не би трябвало като го изключиш да трябва пак да го настроиваш моя съм го изключвал хиляди пъти и след като го включа всичко си става ок. А преди 15 вдена си купих нов че стария съвсем се скапа и тия от нета ми го настроиха срещу 10лв.Това е от мен повече незнам.Поздрави и успех!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не разбрах, какъв точно е проблема.

Ако ти забива много рутера можеш да му смениш firmwear-a, пробвал съм на Линукс (не бях особено доволен, пак забиваше) и си сложих tomato и сега нямам грижи. Интересното, е че в офиса си е стандартния и вече две години не мръднал нито е бил принудително рестартиран.

Може да има и друга опция. Да ти пускат интернета по IP, тогава влизаш в рутера в опцията клониране на IP и пишеш това на компютъра на който имаш интернет.

И ако не си си заключил wireless-a си го заключваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не разбрах, какъв точно е проблема.

Ако ти забива много рутера можеш да му смениш firmwear-a, пробвал съм на Линукс (не бях особено доволен, пак забиваше) и си сложих tomato и сега нямам грижи. Интересното, е че в офиса си е стандартния и вече две години не мръднал нито е бил принудително рестартиран.

Може да има и друга опция. Да ти пускат интернета по IP, тогава влизаш в рутера в опцията клониране на IP и пишеш това на компютъра на който имаш интернет.

И ако не си си заключил wireless-a си го заключваш.

Ммм, благодаря... ще ровя довечера пак... Не е проблемът в забиването на рутера, сигурно е в това, че доставчикът ми пуска интернет по ИП.. това ще пробвам довечера... имало и някакъв субмаск, който трябва да сверя, ох... не е толкова лесно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не разбрах, какъв точно е проблема.

Ако ти забива много рутера можеш да му смениш firmwear-a, пробвал съм на Линукс (не бях особено доволен, пак забиваше) и си сложих tomato и сега нямам грижи. Интересното, е че в офиса си е стандартния и вече две години не мръднал нито е бил принудително рестартиран.

Може да има и друга опция. Да ти пускат интернета по IP, тогава влизаш в рутера в опцията клониране на IP и пишеш това на компютъра на който имаш интернет.

И ако не си си заключил wireless-a си го заключваш.

 

 

Имаш предвид по MAC адрес да се филтрира мрежата....тогава се клонира MAC-а, но той, не каза нито да са му сменяли IP-то нито да си е сменял рутера! Проблема е в доставчиците според мен....

 

Неможе с едни и същи настройки да си е работил до сега без проблем и изведнъж - Пинко! :) Нещо са пипали провайдерите....

Това за маската - ако са си направили маската за ограничен брой потребители и са го достигнали, може да си ползва интернета само на 1 PC за колкото те са му пуснали, иначе неможе рутера да раздава динамичните IP-тa!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, не разбирам много от компютри, но на Кейбълтел не можех да си закача лаптопа, докато не ми го добавиха... След упорито звънене на техния телефон. Трябвало по физическо ИП, или нещо такова. И по едно време им се изчерпили тези възможности и ми го изтрили, та се разправях пак с тях да ми го добавят. И сега е мир и спокойствие.

 

П.П. Нали ви казвам колко разбирам от компютри :icon_n_blusha:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, не разбирам много от компютри, но на Кейбълтел не можех да си закача лаптопа, докато не ми го добавиха... След упорито звънене на техния телефон. Трябвало по физическо ИП, или нещо такова. И по едно време им се изчерпили тези възможности и ми го изтрили, та се разправях пак с тях да ми го добавят. И сега е мир и спокойствие.

 

 

Physical address-а е МАС адреса за който написах по-горе. Компютрите на абонатите в 99% от интернет провайдърите се филтрират по МАС адреса на LAN картата.

 

Но така или иначе проблема на Росен не е в МАС адреса......освен ако до сега не е ползвал рутера с клониран МАС адрес на картата на компютъра си с която първоначално е бил вързан към Кейбълтел и в последствие с преконфигурирането на рутера да е пропусната тази настройка....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид по MAC адрес да се филтрира мрежата....тогава се клонира MAC-а, но той, не каза нито да са му сменяли IP-то нито да си е сменял рутера! Проблема е в доставчиците според мен....

 

Неможе с едни и същи настройки да си е работил до сега без проблем и изведнъж - Пинко! :) Нещо са пипали провайдерите....

Това за маската - ако са си направили маската за ограничен брой потребители и са го достигнали, може да си ползва интернета само на 1 PC за колкото те са му пуснали, иначе неможе рутера да раздава динамичните IP-тa!

 

Да грешката е моя MAC/Physical Address се клонираше.

Нали е ресетнал рутера и той е изтрил всичките настройки и си е върнал заводския MAC.

 

Сега се сетих, че не го добавих в горният пост: защо не пробваш да влезеш не през wireless-a а чрез кабел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да грешката е моя MAC/Physical Address се клонираше.

Нали е ресетнал рутера и той е изтрил всичките настройки и си е върнал заводския MAC.

 

Сега се сетих, че не го добавих в горният пост: защо не пробваш да влезеш не през wireless-a а чрез кабел.

В първия си пост написах, че директно чрез кабела, излизащ от кабелния модем влизам без проблем... Иначе интернет се ползва вкъщи от 2 лаптопа - моят и на жена ми и от телефона ми SE P1 - без никакъв проблем съм ги ползвал през безжичния рутер, че и едновременно... Обаче сигурно съм тъп, защото не съм съвсем сигурен както точно да направя довечера.

Ще пробвам с:

1. Изключвам и двата модема за половин час

2. включвам кабелния, изчаквам да се самонастрои

3. включвам директно лаптопа към кабелния модем - там 99% безпроблемно ще си тръгне нета, меря скоростта със спийдтест;

4. изключвам лаптопа от кабелния модем

5. включвам безжичния рутер посредством мрежови кабел към лаптопа - без фирмуеър, а направо директно достъпвам рутера през браузъра,

6. задавам му автоматични настройки (или не???) някъде в настройките на рутера трябва да напиша ИП адресите на картите на двата лаптопа и телефона ли??? това ще го чета в упътването на рутера...

7. връзвам кабелния и безжичния и песен....

дано...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В първия си пост написах, че директно чрез кабела, излизащ от кабелния модем влизам без проблем... Иначе интернет се ползва вкъщи от 2 лаптопа - моят и на жена ми и от телефона ми SE P1 - без никакъв проблем съм ги ползвал през безжичния рутер, че и едновременно... Обаче сигурно съм тъп, защото не съм съвсем сигурен както точно да направя довечера.

Ще пробвам с:

1. Изключвам и двата модема за половин час

2. включвам кабелния, изчаквам да се самонастрои

3. включвам директно лаптопа към кабелния модем - там 99% безпроблемно ще си тръгне нета, меря скоростта със спийдтест;

4. изключвам лаптопа от кабелния модем

5. включвам безжичния рутер посредством мрежови кабел към лаптопа - без фирмуеър, а направо директно достъпвам рутера през браузъра,

6. задавам му автоматични настройки (или не???) някъде в настройките на рутера трябва да напиша ИП адресите на картите на двата лаптопа и телефона ли??? това ще го чета в упътването на рутера...

7. връзвам кабелния и безжичния и песен....

дано...

 

Ясно,

и при мен в един момент интернета стана ужасно бавен и това беше от firmwear-а на рутера.

Защо ги изключваш за по 30 минути? Това в ръководствата ли е казано, или ти го каза провайдъра?

Пробвай да reset-неш рутера от бутона reset (държиш за около 30 секунди) и после си го настрой наново и мисля, че ще ти тръгне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Physical address-а е МАС адреса за който написах по-горе. Компютрите на абонатите в 99% от интернет провайдърите се филтрират по МАС адреса на LAN картата.

 

Но така или иначе проблема на Росен не е в МАС адреса......освен ако до сега не е ползвал рутера с клониран МАС адрес на картата на компютъра си с която първоначално е бил вързан към Кейбълтел и в последствие с преконфигурирането на рутера да е пропусната тази настройка....

:good: :good: Това е причината няма какво друго да е, освен ако разбира се рутера не е здал багажа. Може да отидеш при някой познат с рутер и да го тества при него и ако пак няма, значи самият рутер се е бъгнал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако неще на телефона имаше един софт, който бъгва при WPA-PSK криптиране и трябва да направиш акаунта наново, ако нещо се променя по него. Също така с по-ранните версии на софта работи малко нестабилно.

 

Смени и firmware-а на Wireles-a и ако имаш възможност на кабелния модем.

Ако интернета ти идва по коаксиален кабел (като за телевизор) някъде лоша връзка го шашва...

Другия вариант е да си фен на P2P и да правиш прекалено много сесии със същия резултат.

Третия и най-вероятния вариант е да са те резнали по TTL, като TTL-a на ICMP си е оставен и е трудно да разбереш за това. (тука вече става по-сложно. Зависи от рутера какъв е може и да се наложи да правиш proxy.);

 

обаче в последните няколко седмици интернетът стана ужасно бавен, почти неизползваем. Дойдоха некви момъци от кейбълтел, препоръчаха ми да изключа кабелния модем за половин час и после отново да конфигурирам безжичния (щото безжичния като останел повече от 20 мин. на сухо и трябвало да се конфигурира наново

 

Значи модема ти трябва някъде да има едно малко копченце за Hard Reset (може да е дупка отзад). Докато работи го задържаш няколко секунди, после ако не се оправи слагаш в една найлонова торбичка и в камерата на хладилника (или отвънка). Това е в случай че ти забива модема. Ако си сигурен че е от кабелния модем искаш да ти го сменят (писмено), ако откажат или те баламосват им кажи че прекратяваш договора. Ако почнат да се дърпат и почнат да ти разправят за разни неустойки следващия път отиваш с някой познат юрист... (бях чувал че скоро имало колективен иск, дали е бил срещу тях незнам);

 

 

Компютрите на абонатите в 99% от интернет провайдърите се филтрират по МАС адреса на LAN картата.

 

Като има модем той би трябвало да си има user/pass за връзката, или се филтрира по MAC на модема. От там компютрите зад рутера най-често минават през NAT. Според мен или го режат по TTL, или модема забива от лоша връзка/претоварване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз дето уж ги разбирам не успях да разбера как да го оправя... :) Кой модел е тва чудо?

 

Са , ако на Лаптопа ръгаш кабела без да човъркаш IP-та и темподобни значи си по DHCP - Dynamic Host Configuration Protocol демек се идентифицираш пред доставчика само с MAC -Media Access Control . И понеже няма такова съвпадение MAC-а на РС-то да е като МАС-а на рутера ... т.е. трябва да смениш МАС-а на рутера с МАС-а на РС :) простичко е ... търсиш само опцията CLONE MAC ADDRESS. Сейф и си Ок :) трябва да има ниет ;)

 

Прочетох че нещо не можеш да се логнеш до рутера... Както каза колегата - ресет отзад в малката дупчица (с химикал става най лесно) от 3 до 5 секунди да премигне говедото... след това връзваш РС-то с кабелче (като си оставил LAN-a на РС-то да е под DHCP т.е. без никакви цифрички там на Internet Portocol TCP/IP) ...

В книжката пише как да се логнеш.. Обикновенно IP-то на рутера е 192.168.0.1 или 192.168.1.1 там търсиш за МАС-а....

 

Ако продължават проблемите купи си нов :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако му е включено DHCP-то на рутера единственото, което трябва да направи е да въведе ръчно шлюза или гетуея и Интернета тръгва. Ако ползва POP3 поща май и DNS трябва да въведе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малииии..............Много акерчета тука бре..... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не стана снощи... :icon_box:

Безжичния е ТАКЪВ или почти същия, но с антенка... Тук в офиса не нося бумажките, но е нещо такова...

Рисетнах няколко пъти безжичния... безрезултатно...Остава явно да се въведе ИП-то от лаптопа в настройките на рутера, а как да видя какво е ИП-то на лаптопа... тоест къде да видя ИП-то на картата?

Иначе вече съм написал нотариалната покана за доставчика на Интернет....но това е за отделна тема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм най-големия спец по Wireless рутерите, но все пак няколко съвета:

 

Ако лаптопа не се свързва с рутера - премахни всякакви TCP/IP настройки на лаптопа = автоматично да получава IP адрес на NIC-а си от DHCP сървъра на рутера , ако пак не се свързва с рутера - ресет на самия рутер и проверка дали DHCP сървъра работи адекватно и е enable-нат. По принцип няма много логика в тези проверки , но все пак не пречи да се проверят.

През WEB интерфейса би трябвало да се ползва адрес 127.0.0.1 за свързване с рутера.

Ако през WEB не става , извади си конзолното кабелче и си свържи лаптопа с рутера , за да го конфигурираш ръчно, ако нямаш такова - ще ти дам (по стандарт трябва да е синьо на цвят).

Като цяло - ако връзката лаптоп-рутер е налице и лаптопа получава IP адрес от DHCP сървъра на рутера , но все още нямаш интернет - премини към настройките на рутер-модем връзката - там най-вероятно може да има разминаване на MAC адреса на рутера с този на който модема ще "позволи" да има достъп до интернет - това се случва (да си забрави клонирания MAC рутера). MAC-a на рутера трябва да се клонира (да се направи еднакъв) с този който оригинално е бил конфигуриран от ISP-то да има право на достъп - лаптопа май беше в твоя случай. Ако направиш и това, всичко е привидно "ок", но все още нямаш интернет , то опираме може би до TTL (Time To Live) на пакетите настроени на рутера на ISP-то , ако там е 1 (доста честа практика в БГ) , то има логика wireless рутера да става ES (end system) и съответно нищо свързано след него (лаптопи и телефони) да не получава пакетчета , но .....ако досега е работело по описаната схема , няма много логика да се е получило така , освен , ако ISP-то (Кейбълтел) не се е "изхитрил" наскоро и е сложил TTL 1 на своите рутери буквално , за да прецака потребители като теб. Ако това е случая имаш две опции - едната е скандал на Кейбълтел да махнат TTL 1, но според мен това няма да помогне , защото политиката не фирмата е най-вероятно глобална (спрямо всички потребители) , а другата опция е смяна на рутера с Линксис WRT54GL (безжичен рутер , но с Linux OS) , който може да бъде конфигуриран да ресетва TTL-a на пакетите , функция , която не знам дали други рутери на Линксис имат. Със сигурност има и други рутери на пазара , които могат , но отдавна не съм се занимавал с wireless "борбите" и не съм много в час , особено с търговската част.

Честно казано не вярвам проблемът да е с TTL-a , най-вероятно е разминаване в MAC адреса на рутера с този на който модема "разрешава" достъп до интернет. Бих погледнал там първо :)

 

Дано съм бил полезен. Успех.

 

P.S. "Ако не искате съсдеите да ви "бавят" интернета - пускайте WPA, WEP или направо MAC filtering, аз лично моят съм го оставил в режим "free" , когато не ми трябва нета де ;)"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за да видиш IP-то най-лесно се вижда със следните команди:

 

Start -> Run в полето пишеш CMD

излиза черен прозорец с мигащ курсор пишеш ipconfig /all

с тази команда изписва всичко лан , мак , гейтуей суб маска.... успех ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за да видиш IP-то най-лесно се вижда със следните команди:

 

Start -> Run в полето пишеш CMD

излиза черен прозорец с мигащ курсор пишеш ipconfig /all

с тази команда изписва всичко лан , мак , гейтуей суб маска.... успех ;)

Благодаря :icon_clap: Вече се чувствам подготвен... Иначе досега го бях настроил на WPA именно по съображения за сигурност... Ако вярно съм разбрал (простете невежеството ми) като конфигурирам безжичния и там има една табличка, в която се попълват ИП адресите на крайни устройства, които ще имат достъп до него... Там да пиша ИП-тата на двата лаптопа и на телефона (хм.. тук е интересно) и после дори да не я защитатавам връзката, други устройства няма да могат да ми ползват нета...Това обаче ми се стори ненужно първия път като настройвах рутера и затова му дадох WPA плюс парола и така... си мислех, че съм защитен.... Обаче това с ИП-тата каква връзка има с моя проблем... Интернет има от кабелния, но от безжичния няма....

Абе, хора, благодаря ви много за помощта! Оценявам я, но ще взема един от ИТ спецовете тук и ще му връча рутерите и компютъра и да ми го оправи... Егати чудото..

ПП.Опааа сетих се... май разковничето е тук "премахни всякакви TCP/IP настройки на лаптопа = автоматично да получава IP адрес на NIC-а си от DHCP сървъра" - това помня, че при първото конфигуриране го правих, а сега не - и тук сигурно ще е проблемът. МНОГО ти благодаря :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, компютъра има връзка към и-нет, когато е вързан директно към кабелния модем и се свързва с рутета но няма и-нет през него (рутера). Вариантите са 2.

1. Рутерът работи но той или компа не не са настроени както трябва - най-вероятно (при повечето проваидери е така) имаш защита по мак адрес. Разбрах че разполагаш с 2 лапропа. Пробвай дали имаш интернет ако включиш другия лаптоп. Трябва да си направиш мрежовите настройки като на първия(като на този който със сигурност се свързва). Това са IP адрес, маска, DNS, гейт . Ако лаптопа се върже, значи нямаш защита по мак. Ако не и си сигурен че всички други мрежови настройки са идентични с оригинала - имаш защита по мак. Тогава клонираш мак адреса от компа в рутера, задаваш мрежовите настройки от компа в рутера и разбира се трябва нещата да се получат. След като настроиш рутера провери дали мрежовите настройки на вътрешната мрежа -рутер компютри съответстват (как си ги задал - рутера ли раздава IP-та на компютрите или адресите са статични). Ако са статични дали са от една мрежа.

2. Рутера не работи - за съжаление трудно се установява в домашни условия ако нямаш по-сериозни познания по мрежи, протоколи и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПП.Опааа сетих се... май разковничето е тук "премахни всякакви TCP/IP настройки на лаптопа = автоматично да получава IP адрес на NIC-а си от DHCP сървъра" - това помня, че при първото конфигуриране го правих, а сега не - и тук сигурно ще е проблемът. МНОГО ти благодаря :icon_clap:

 

 

Ами ако не си настроил рутера да раздава автоматично IP адресите, и в същото време на лаптопа му зададеш автоматични настройки на TCP/IP протокола - няма да ти тръгне интернет, а и на иконката за LAN-а долу до часовника ще ти изпище "Local area connection has limited or no activity". А WPA защитата си я направи пак, не ти идва от нея проблема и ако ръчно си назначаваш IP-тата (в другия случай) това НЕ ТЕ ЗАЩИТАВА! С други думи - при всяко положение си сложи парола на Wireless-a!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До кокото разбрах от начало е имало някакъв интернет през Wireless-а, после е изчезнал.

 

Рутерът работи но той или компа не не са настроени както трябва - най-вероятно (при повечето проваидери е така) имаш защита по мак адрес

 

Филтъра по MAC адрес ще е за самия кабелен модем/рутер, а не за крайните устройства. Вече IP адерса който дава модема на следващото устройство на Ethernet порта може да е станал РЕАЛЕН или да е променен, а рутера след него да е с ръчно конфигуриран или на модема да не е включено DHCP, (на рутера да се направят същите настройки нато на компютър с нет);

Третия вариант е да са пуснали TTL=1, Но не и на ICMP пакетите и ще ти е тудно да го разбереш. (При мен преди 3-4 месеца имаше подобен "опит" за прецакване от доставчика);

 

Най-добре намери някой да ти настрои рутера, ако не стане да се провери колко е TTL (не с ping разбира се);

После ще отправиш молба към доставчика си да дойде да си оправи бъкиите, ако откаже се разделяш с него (може и по съдебен път).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Да не пиша нова тема, ще си позволя тука да споделя проблемите ми с новия рутер. Основно проблема е в безжичната мрежа, интернета на лаптопа ми изчезва и като пусна пинг, се получава горе долу това:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2873ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=999ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1980ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1083ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2000ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=229ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=923ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=968ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=320ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=341ms TTL=64

Request timed out.

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1607ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=552ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=377ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=32ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=295ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1466ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1705ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=970ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=181ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=65ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=151ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=112ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=3097ms TTL=64

Request timed out.

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2900ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1973ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=130ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1562ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1445ms TTL=64

Request timed out.

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2968ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2459ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1391ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1142ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=264ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=267ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=332ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=33ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=7ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1806ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2017ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=51ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=304ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2108ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=524ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=5ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=136ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=12ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=77ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=622ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=6ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=145ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=3ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=15ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=443ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=12ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=532ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=19ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=19ms TTL=64

 

Според мен не е нормално, ама хич значи рутера е TP-LINK TL-WR 841 ND 300M Wireless N-Router, a лаптопа е тошиба м115 с3094, откъде може да идва това сцепване постоянно, мрежата е отключена и съм с уиндоус ХР. Преди бях с този и нямах проблеми TP-Link TL-WR340G. Дайте идея откъде идва проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това показва че все пак имаш комуникация ,но е много бавна.......ако всички настройки са ок ,провери си антената като за начало...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...