Премини към съдържание

Oригинално масло


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

гледам, че повечето от вас разцъкват с новия LANCER (което си е похвално).

Аз винаги съм се чудил, с какво масло излизат японските коли от завода. (за германските казват че са с ARAL).

Така че, ако някои знае, ще му бъда благодарен - ако каже :))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Дизеловия Лансер - да.

Японския, бензиновия е с Енеос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах ЕNEOS 5W40 от САЩ ,но още не съм го пробвал ,че маслото с което съм в момента е на 3000 км,когато стане поне на 5000 ще го сменя с Енеоса.

Някой от форума пробвал ли е това масло? И ако е пробвал,какви му са впечатленията?

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има хора, които са го пробвали, но едва ли в Бг.... Иначе Енеос, Verbatim, Nikon и още много други световни лидери са просто другото име на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, а можете ли да ми кажете когато ида за смяна на маслото в Балкан Стар какво масло ще ми сложат ? Тайно се надявам да е нещо добро. Споделете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а можете ли да ми кажете когато ида за смяна на маслото в Балкан Стар какво масло ще ми сложат ? тайно се надявам да е нещо добро.Споделете

Кастрол

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 05.01.2009г правих смяната на 30 000км и поисках да ми сложат такова масло, каквото слагаха в един SL 63 AMG а то беше Mobil 1 - 0W40. Платих 268лв в Балкан Стар Пловдив. Мисля, че двигателя го чувства добре това масло, а и след поредната смяна се разтръгна още повече. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 05.01.2009г правих смяната на 30 000км и поисках да ми сложат такова масло, каквото слагаха в един SL 63 AMG а то беше Mobil 1 - 0W40. Платих 268лв в Балкан Стар Пловдив. Мисля, че двигателя го чувства добре това масло, а и след поредната смяна се разтръгна още повече. :icon_thumbup:

 

Колата ти вече се е разработила и е нормално да започне да върви повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти вече се е разработила и е нормално да започне да върви повече.

Интересно ми е, колко хиляди ще изкара тоя мотор и скоростите? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам със Amsoil synthetic 10w40 .Понеже беше малко по-скъпо от RedLine и има защо :).Повдигачите се бяха разтропали , а и колата не вървеше.Във момента има доста голяма разлика.Понеже знам ,че не е капризна на масло мога да опитам и оригиналното на Nippon :)...но засега няма нужда :icon_smoke:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Карам бензин 1.5 скоро /след 3 000 км/ трябва да сменям маслото за първи път и понеже е гаранционна питах в Дарс Ауто какво ще ми сложат и те казаха -Кастрол

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса e дали като ходим за смяна на маслото , Castrola който ще ни сложат няма да е турски ментак ?

А иначе е супер масълце..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса e дали като ходим за смяна на маслото , Castrola който ще ни сложат няма да е турски ментак ?

А иначе е супер масълце..

Няма да е ментак, споко. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, ако не ви харесва Кастрол,да си купите масло, което си мислите, че е хубаво и да ви го сменят с него.

Аз лично мисля ,че когато дойде време за смяна на маслото в Лансера, ще си купя LeMans нa Motul.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при гаранционен автомобил е възможно, моя лансер е гаранционен и попитах в Балкан стар - мога ли да си донеса аз маслото. Отговора беше ДА, но то да отговаря на спецификациите.

 

Ако прочетеш по-нагоре, на друг колега с гаранционен лансер са му сипали Мобил 0В40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При гаранционен автомобил това не е възможно (ако искаш да ти остане гаранцията или ако не си направиш някаква врътка със сервиза).

Противозоконно е това :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Вчера правих първи гаранционен преглед/на 7 000 км./ цена 200 лв. - измиване+ оглед,смяна на маслен филтър и масло SLX 5W40 208 L.Какво ви е мнението за маслото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...