Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Вибрации Outlander


Препоръчано мнение

Ами отиваш и настояваш, ако не се навият при кварталния майстор и мажете с грес, само да не счупите нещо.

Аз така на кората на багажника щипките - имах две счупени и няколко ръждиви, оправих ги и няма грам шум вече.

Самите щипки са метал в метал и за това скърца, но за нова кола немога да си го обясня как е възможно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Това с грес много ми харесва. :-) Качих тук едно файлче на много обстойна изолация (към 60 страници) с картинки, снимки, използваните материали и инструменти (на руски). Човека казва, че е доволен. Но е е доста странно как кола за 30 хил. евро изисква подобно нещо, все пак не е Дачия.

 

В интерес на истината от моя съм доволен засега (2,4 бензин 2009, мисля, че е сглобяван в Холандия) - няма много дразнящи шумове (да чукам на дърво три пъти :rolleyes:)

 

Файлчето: http://rapidshare.com/files/199985463/out-...eDown.docx.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какво е положението с C-Crosser и 4007?

Нали ги сглобяват в същия завод в Япония?

 

На това файлче обаче не видях изолация към двигателния отсек и на тавана...може и да съм пропуснал, защото го прегледах на бързо...просто се изнервих като видях как е излязъл от завода без грам изолация...сега разбирам истината защо колите стават все по-достъпни и по-достъпни...

 

Гаранция, че като отивам да си избирам следващата кола, ако ще да ме бият в шоурума, ще отпоря някоя кора, за да видя какво е положението отдолу :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Интересно ми е наистина на какво се дължи тази разлика в мненията на различните хора.

Аз също бих казал че нямам оплаквания от шума. Поне не съм забелязал нещо фрапиращо да ме дразни. Говоря както за шум от двигателя и други външни неща, така и за вътрешен шум по таблото, корите и т.н. Аз такива проблеми не забелязвам.

Имам 2 обяснения за това:

1. Наистина има някаква разлика между различните автомобили - ясно е че бензиновите двигатели (като моя) са по-безшумни, но явно не е само това

2. Различните хора има различен праг на поносимост на шума, а зависи може би и кой на какво е свикнал от преди това

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Хубав автомобил е Аутлендъра, но шумоизлацията (както и някои други "дреболийки") е под всякаква критика. В нашата фирма имаме 2 броя 2.2HDI, произведени са 2008-ма в Япония. И двата са с лоша шумоизолация, а и поскърцват отвътре. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Хубав автомобил е Аутлендъра, но шумоизлацията (както и някои други "дреболийки") е под всякаква критика. В нашата фирма имаме 2 броя 2.2HDI, произведени са 2008-ма в Япония. И двата са с лоша шумоизолация, а и поскърцват отвътре. :mitsu-smiley:

Колега, имаш ли идея дали ако пипна шумоизолацията ще имам проблем с гаранцията?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ли идея дали ако пипна шумоизолацията ще имам проблем с гаранцията?

Не е ли по-добре да зададеш въпроса си на гаранционния сервиз?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що за глупости, няма основание да ти отпадне гаранцията, по никакъв начин не вредиш на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Не мисля че Outlandera няма изолация, при положение че зимата задържа много добре толината в купето и лятото също добре изолира и климатроника има голяма ефикасност. Това не може да се случи без да има добра изолация.

Все пак имайте в предвид че това е SUV кола, която съчетава в себе си доста комплексни качества. Знам че всички ние, собственниците на Outlander имаме много високи очаквания за колата, аз специално съм много доволен от моя 2,2 HDI, 2008г. сглобяван е в Япония и не обръщам толкова голямо внимание на това къде е скръцнала малко или че като имало кал по гумите много се чувало след това. В града, планината или на скоростни отсечки, колата се държи супер и то с много нисък разход на гориво.

:mitsu-smiley: За мен това е супер машина която покрива напълно моите нужди.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да зададеш въпроса си на гаранционния сервиз?

Отговорът им беше, че не виждат проблем с шумоизолацията и всякакви намеси при друг сервиз са моя отговорност - нищо не казаха, тази седмица ще съм в София и ще питам и там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Ако се опитваш да ускоряваш колата с 1400-1500 об/мин е нормално да се усещат вибрации. Това е характерно за турбо-дизела - преди да се 'отпуши' турбото му липсва въртящ момент и няма теглителна сила. На тези обороти можеш да спускаш лек наклон или да се движиш по равното, но в момента когато подадеш газ, ще усетиш вибрациите - все пак мощността на двигателя при тези обороти е под 50к.с.. Виж по-долу кривата на въртящия момент:

2.2 HDI

 

Моето Mitsubishi е на 43 хил.км., сглобката е април 2008 в Япония и е 2.2 дизелов мотор. Да кажа честно такива проблеми не съм и очаквал от нов автомобил! :mad: :icon_crying:

Първо започнаха страхотни вибрации от предната декоративна решетка за която съм платил 1500 лв. Умирах от срам когато карах бавно покрай тротоарите. Хората се обръщаха да чуят какво е това. След това вибрация от кутията на филтъра (на която в сервиза завиха един винт за дърво), започна да се чува точно между 1400/1600 оборота :icon_crying: (ужас). До тук да речем добре,обаче започна един шум от ролките на мотора и то като работи на място. В сервиза ми казаха че това е от ремък, паразитна ролка и оптяжна ролка- :good: добре. Смениха ги, обаче шума изчезна за около 100 км и след това пак. Отивам отново и смениха всички ролки по мотора. Шум отново има!!!

Вече няколко месеца не могат да отстранят шума в мотора.

 

П.П. Дори видеоклип правиха на мотора и го пращаха на "специалистите" да преценели какво да правят. Нищо общо. Пак ме викат да го заснемат на видео!!!

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Mitsubishi е на 43 хил.км....

 

Колега, къде ти е гаранционния сервиз? Вероятно проблема е в липса на човек, който да диагностицира шума и да го отстрани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде ти е гаранционния сервиз? Вероятно проблема е в липса на човек, който да диагностицира шума и да го отстрани.

 

Ами сервиза е "ЕвроСтарс"-Русе.Там ми е най-близко и за това ходя там.Обаче вече взех да се замислям дали да не сменя града. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Mitsubishi е на 43 хил.км., сглобката е април 2008 в Япония и е 2.2 дизелов мотор. Да кажа честно такива проблеми не съм и очаквал от нов автомобил! :mad: :icon_crying:

Първо започнаха страхотни вибрации от предната декоративна решетка за която съм платил 1500 лв. Умирах от срам когато карах бавно покрай тротоарите. Хората се обръщаха да чуят какво е това. След това вибрация от кутията на филтъра (на която в сервиза завиха един винт за дърво), започна да се чува точно между 1400/1600 оборота :icon_crying: (ужас). До тук да речем добре,обаче започна един шум от ролките на мотора и то като работи на място. В сервиза ми казаха че това е от ремък, паразитна ролка и оптяжна ролка- :good: добре. Смениха ги, обаче шума изчезна за около 100 км и след това пак. Отивам отново и смениха всички ролки по мотора. Шум отново има!!!

Вече няколко месеца не могат да отстранят шума в мотора.

 

П.П. Дори видеоклип правиха на мотора и го пращаха на "специалистите" да преценели какво да правят. Нищо общо. Пак ме викат да го заснемат на видео!!!

 

Мале, мале.

Ако някой ентусиазиран фен, който е решил да си купува Оутлендър прочете това никога няма да си помисля за Митсу :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мале, мале.

Ако някой ентусиазиран фен, който е решил да си купува Оутлендър прочете това никога няма да си помисля за Митсу :)

 

Всичко останало за сега е наред по автомобилът с изключение на горното.А относно способностите - пробвал сам го във всякави условия,дори и такива на каквито и несам очаквал,че ще издържи и евала,справя се отлично!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина, всичко останало в този автомобил е на такова ниво, че ако отново трябва да избирам, пак ще се спра на същото решение. Просто като се тегли чертата и се прецени цялостно: колата си струва яко, “барабар” с посочените минуси (които и аз съм констатирал)!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
Моето Mitsubishi е на 43 хил.км., сглобката е април 2008 в Япония и е 2.2 дизелов мотор. Да кажа честно такива проблеми не съм и очаквал от нов автомобил! :mad: :icon_crying:

Първо започнаха страхотни вибрации от предната декоративна решетка за която съм платил 1500 лв. Умирах от срам когато карах бавно покрай тротоарите. Хората се обръщаха да чуят какво е това. След това вибрация от кутията на филтъра (на която в сервиза завиха един винт за дърво), започна да се чува точно между 1400/1600 оборота :icon_crying: (ужас). До тук да речем добре,обаче започна един шум от ролките на мотора и то като работи на място. В сервиза ми казаха че това е от ремък, паразитна ролка и оптяжна ролка- :good: добре. Смениха ги, обаче шума изчезна за около 100 км и след това пак. Отивам отново и смениха всички ролки по мотора. Шум отново има!!!

Вече няколко месеца не могат да отстранят шума в мотора.

 

П.П. Дори видеоклип правиха на мотора и го пращаха на "специалистите" да преценели какво да правят. Нищо общо. Пак ме викат да го заснемат на видео!!!

 

Привет, и при мен вибрациите се оказаха зад декоративната предна решетка и продължават по ваздуховода на въздушният филтър. Реших си проблема сам като го "превързах"на места (на снадките) с черен изолирбанд. Иначе колата е наистина страхотна, този проблем е по скоро дразнещ.

Редактирано от jolly_roger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...