Премини към съдържание

"За" и "Против" ксенона.


Plam

Препоръчано мнение

Интересно ми е тия шофьори с ксеноните, явно са баят заможни. Макар, че от доста време си мисля, че трябва да измислят и някой закон, при задължителен годишен технически преглед, да има такъв и за фаровете, защото нещо взе да ми писва да ми печат зад врата нощем разни измислени ксенони, сътворени от китайци. Че и щората уж нова, нова пък взе да избелява от тея морски фарове по пътя. Едно време на мода бяха лети джанти, независимо, ако ще и 10кг. парчето да тежи и да ти друса като каруцата на Бай Иван, важното е визията. В случая на мода са ксеноните, и всеки ме убеждава с тях е по друго, ама аз не споря ,че е по лесно шофирането с тях, а че щом не са заводски си е и***о м****а, и никой не може да ме убеди в противното, защото е факт, че ме заслепяват когато идват срещу мен, и че ми пречат на видимоста когато са зад мен. В този ред на мисли, защо да не вземат да приемат и един закон за ксеноните. Примерно да бъдат използвани само от така наречените ,, стари шофьори" защото те са били повече от нас на пътя и очите им вече достатъчно са изтормозени. И още един закон ако може да вмъкнат, всички шофьори който се слагат под общ знаменател ,, млад шофьор" да карат независимо денем или вечер на аварийни. Така хем ще знаем , че водача не е на повече от 25г. и , че определено отскоро е взел книжка :icon_clap: :icon_rock: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Plam! Понякога имам чувството, че не мислиш като се изказваш! Аз имам ксенони и на фаровете и на халогените, и не защото има "мода", а защото вечер е удоволствие да карам с тях, и не си тормозя очите! А, това че едно нещо го няма заводско в колата, не означава, че не е улеснение за шофьора! По тая логика, хората с ръчки да спрат да слагат ел. машинки на стъклата, да спрат хората да си монтират централно и т.н...На мен ми светят в очите маса хора с обикновени крушки, където карат с нерегулирани фарове!

 

Много неуместно изказване просто...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Plam! Понякога имам чувството, че не мислиш като се изказваш! Аз имам ксенони и на фаровете и на халогените, и не защото има "мода", а защото вечер е удоволствие да карам с тях, и не си тормозя очите! А, това че едно нещо го няма заводско в колата, не означава, че не е улеснение за шофьора! По тая логика, хората с ръчки да спрат да слагат ел. машинки на стъклата, да спрат хората да си монтират централно и т.н...На мен ми светят в очите маса хора с обикновени крушки, където карат с нерегулирани фарове!

 

Много неуместно изказване просто...

 

Колега уважавам ви, и ценя като приятел. Не приемайте недоволството ми като лична обида. Но е факт, че тея ксенони на мен лично много ми пречат. И ако не вярвате, че този вид ксенони са далеч от истината. Прекарайте колата до кола с фабрична ксенонова система и застанете пред двете коли, сами ще се изненадате как на вашите направо ви остават очите. А за ксенон на халогените, незнам как мислете вие, но ако карате и денем и вечер без предпоставки за халогени, надявам се знаете какви са те? Тогава сами си направете заключението дали не го правите от газария!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече разбирам, защо много шофьори продължават

 

И спойлерите да забранят, и спойлерите за младите водачи. Щот пробват дали правят колата стабилна на 180 км. И стават сакатлъци. И летите джанти може...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И спойлерите да забранят, и спойлерите за младите водачи. Щот пробват дали правят колата стабилна на 180 км. И стават сакатлъци. И литите джанти може...

Хе хе , стига забрани 45 години стигат , времето е наше :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

................... ,, млад шофьор" да кара независимо денем или вечер на аварийни. Така хем ще знаем , че водача не е на повече от 25г. и , че определено отскоро е взел книжка :icon_clap: :icon_rock: :icon_dance:

Тихо, колега...

Че ако някой от власта се умъкне у форума.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Плам е прав, за разликата от заводското изпълнение и това в кръжока,"Млад техник".

Много шофьори слагат какви ли не фарове където им падне за красота ли, знам ли........?

Как ги захранват - не знам.

На човека му е добре и за другите нехае. :icon_smoke:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе , стига забрани 45 години стигат , времето е наше :mitsu-smiley: :icon_thumbup:
Е то точно че е ваше времето,за това се предприемат разни мерки........Тая вечер гледам по новините, пак катастрофи с жертви.......И те са си мислили че е тяхно времето, ама не е баш така-както си я мислите младите......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега уважавам ви, и ценя като приятел. Не приемайте недоволството ми като лична обида. Но е факт, че тея ксенони на мен лично много ми пречат. И ако не вярвате, че този вид ксенони са далеч от истината. Прекарайте колата до кола с фабрична ксенонова система и застанете пред двете коли, сами ще се изненадате как на вашите направо ви остават очите. А за ксенон на халогените, незнам как мислете вие, но ако карате и денем и вечер без предпоставки за халогени, надявам се знаете какви са те? Тогава сами си направете заключението дали не го правите от газария!

 

Виж, няма нужда да ми казваш какво да правя! Не мога да сравня, ксеноните си със същите като на филипс или други големи производители и фарове с лупи който концентрират светлиния поток, но определено не мога и да ги сравня с твоите...И когато си сложиш ксенони и покараш малко нощем с тях, тогава ще си говорим, защото никой не се е върнал към халогени крушки, след употребата на ксенонови! Едната прави максимум 1500 лумена, а другата 5000 и светлината е бяла която не изморява очите! Казах ти, че на мен пък много с обикновени крушки ми светят, поради кофти регулираните си фарове! Що се отнася до 4-те светнати ксенона, не е "гъзария"! Дори и денем, хората ме виждат отдалече и се пазят! Така че, спести си тия коментари!

 

 

Що се отнася до стари и млади...И едно време си бяхте същите, каквито са младите сега...Просто едно време е имало 10 000 лади и са си карали пияни как и къде им падне, а сега има милиони коли...И може би сега не остана толкова за влачене...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......Много шофьори слагат какви ли не фарове където им падне за красота ли, знам ли........?

Как ги захранват - не знам.

Консумацията при ксенона/би-ксенона е по-ниска, 35W на крушка, докато при Н4 е 55-60W.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж, няма нужда да ми казваш какво да правя!

Така че, спести си тия коментари!

 

Колега, аз се опитвам да спазвам благоприличен тон, но ти определено си се захванал за мен да ми обясняваш твойте си теории. Няма лошо, нито пък ще се разсърдя, че така режеш свободата ми на слово. И понеже е повече от видимо, че ти успорваш както закона, така и моето мнение което е повече от праволинейно, ето ти една кратка извадка. И после пак ми кажи, че нещо съм ти крив!

 

Чл. 74

 

(1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

 

Утре ще реша да си сложа 4 фара на покрива, защото ми помагат да виждам по- добре, и ще те заслепявам, и няма да можеш 1 минута след като съм минал да хванеш пътя. Тогава ще ти е хубаво ли ? Разбираш ли изобщо за какво говорим? Или ти е по- приятно да ме нападаш и обвиняваш, че пиша неадекватни неща, и едва ли не съм прост невежа, защото нямам пазарски ксенон бил той и за 380лв. Аз много добре знам как се кара на ксенон, в наше село също имаме тея приспособления и достатъчно съм карал, но не всичко което на вас ви е угодно е законно и редно. Не можеш да ме убедиш за пореден път ти казвам, че ксенона ти не ме заслепява, и да ти кажа повече ме заслепява от нормалните крушки, именно защото свети много, много повече от нормалните. Точно затова се приемат такива драстични закони, защото всеки в тази държава смята собственото си дело и право на мнение за най- правилно и безобидно. Ако утре се блъсна заради твойте 4 фара ксенони, ще ми се периш ли по същия начин, че аз имам неадекватно мнение? Защо един поне не си признае, и не каже. Да вярно е заслепява, но аз не съм виновен за това. Защото е така не сте виновни вие потребителите, а производителите, на който логично продуктите би трябвало да са минали някакви тестове и да отговарят на стандарти, което не се съмнявам да е и така, защото вече нищо не може да ме учуди.

P.S Както забеляза колега, малко по остро от необходимото се изказах. Но държа да ти кажа, че не търся скандал нито искам да се караме, просто да се изясним. Надявам се да не таиш лоши чувства към мен, просто защитавам позицията си. Лека нощ и всичко най - добро за всички колеги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е вярно за халогените. Водят се фарове за мъгла, и имам познат на който му писаха акт за това, че кара с тях през деня. Те наистина заслепяват, и аз вече избягвам да ги пускам. Но ксеноните не на всяка кола заслепяват, не знам от настройки или от самите фарове, но тук има доста коли с ксенони и забелязвам че има и такива (не заводски) които не заслепяват. Мисля че на галанта няма да заслепяват, но се отказах да слагам засега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против ксенона,било заводски или друг.Ксенона е много хубав за този,който кара с такъв фар,но не и за този,който е насреща.Когато покрай мен минава кола с ксенонови фарове,не виждам абсолютно нищо :icon_crying:

 

П.П. Пуснете анкета.Ама не "ЗА" и "ПРОТИВ" ксенона, а дали заслепява насрещно движещите се автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Плам, явно че у вашето село имате, ама не сте съвсем на ясно с тия "пазарски ксенони"...Аз като карам само с 1 степен надолу наклонени фарове, не заслепявам никой. Халогените още повече не може да заслепят, защото светят по земята...Ела да ти ги пусна без фарове, да видиш къде е светлината, че много ми е Х как те заслепява! А ти ако искаш и 10 фара си слагай! А, за тона ти, спокойно не ми пречиш....Напоследък забелязвам много вещ си станал...Няма лошо...Пък, затова ако се удариш и твърдиш, че е заради мойте фарове, о даа ще ти се перя тогава много! Аз точно имам в тъмното проблем с очите, и на мен ми влияят доста по кофти фаровете на хората от колкото на теб, но се справям отлично...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против ксенона,било заводски или друг.Ксенона е много хубав за този,който кара с такъв фар,но не и за тезо,който е насреща.Когато покрай мен минава кола с ксенонови фарове,не виждам абсолютно нищо :icon_crying:

 

П.П. Пуснете анкета.Ама не "ЗА" и "ПРОТИВ" ксенона, а дали заслепява насрещно движещите се автомобили.

 

Криси, уважавам мнението ти, но форума в последно време се затлачи с потобни анкетки, и това мен нещо не ме радва...

Пушим ли, с кви фарове сме...Започват едни дълги дебати, всеки си говори там и само товарим форума...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Плам, явно че у вашето село имате, ама не сте съвсем на ясно с тия "пазарски ксенони"...Аз като карам само с 1 степен надолу наклонени фарове, не заслепявам никой. Халогените още повече не може да заслепят, защото светят по земята...Ела да ти ги пусна без фарове, да видиш къде е светлината, че много ми е Х как те заслепява! А ти ако искаш и 10 фара си слагай! А, за тона ти, спокойно не ми пречиш....Напоследък забелязвам много вещ си станал...Няма лошо...Пък, затова ако се удариш и твърдиш, че е заради мойте фарове, о даа ще ти се перя тогава много! Аз точно имам в тъмното проблем с очите, и на мен ми влияят доста по кофти фаровете на хората от колкото на теб, но се справям отлично...

 

 

Колега, отказвам се от спора. Ето ти една мисъл и ако щеш с месеци наред си я тълкувай.

 

- Една си баба знае, едно си баба бае :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Криси, уважавам мнението ти, но форума в последно време се затлачи с потобни анкетки, и това мен нещо не ме радва...

Пушим ли, с кви фарове сме...Започват едни дълги дебати, всеки си говори там и само товарим форума...

 

Ще ме извините, но тъкмо и аз това си мислех.... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Криси, уважавам мнението ти, но форума в последно време се затлачи с потобни анкетки, и това мен нещо не ме радва...

Пушим ли, с кви фарове сме...Започват едни дълги дебати, всеки си говори там и само товарим форума...

Така е Емо.Още повече,че живеем в държава ,в която от такива спорове няма смисъл.На мен ми стига фаровете на хората ,да не осветяват небето,а пътя пред тях. :) А халогените наистина не заслепяват.Най-много да пропуснеме някой трап.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисли за размисъл мога да ти дам много, така че, както вече казах, от акъл нямам нужда ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е Емо.Още повече,че живеем в държава ,в която от такива спорове няма смисъл.На мен ми стига фаровете на хората ,да не осветяват небето,а пътя пред тях. :)

 

Криси, аз затова казвам, че много хора с обикновени фарове заслепяват...Първо, ел фаровете, често прескачат зъбци и се разтройват и почват да светят незнайно къде...После този реглаж, е направен когато колата се натовари от зад, и предницата се вдигне, да свалиш фаровете долу, което явно доста хора не знаят...Аз си регулирах фаровете и за всеки случай (точно защото мисля за хората) отидох и на стенд да ми ги проверят! Но, понеже нямам лупи, рефлектора фърля и в страни светлината, затова ги пускам една степен на долу и така не преча на останалите хора...А за споровете, радвам се че сме на едно мнение, просто напоследък, много стана, поне за форума ни, няма нужда от тях...Пък като се видим на Пампорво, ще можем да си начешем езиците на всякакви тематики ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм хора спорите за ксенона, но наистина както Емо казва, някои заради проблеми с очите си го слагат... И аз си мисля на моята Каризма да и сложа БиКсенон, защото съм частичен далтонист и докъдето светят вечер фаровете и натам нищо немога да видя, очите ми после са мармалад... и като мине кола ме светне и немога да гледам после както трябва, а после ме пита някой, защо на магистралата в 2 сутринта карам с 90-100 - ми то като мине някой идиот с фарове дигнати на 2 метра нагоре или с дългите и аз 5 секунди не мога да видя нищо. Така че не са само за гъзария и за разни такива неща ксеноните...

А относно разхода на ток и връзката с горивото... аз се чудех за какво като спрях бас касата на старата Вектра и разхода падна осезаемо :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против ксенона,било заводски или друг.Ксенона е много хубав за този,който кара с такъв фар,но не и за този,който е насреща.Когато покрай мен минава кола с ксенонови фарове,не виждам абсолютно нищо :icon_crying:

 

П.П. Пуснете анкета.Ама не "ЗА" и "ПРОТИВ" ксенона, а дали заслепява насрещно движещите се автомобили.

Ксенона е много по добър от обикновената крушка Н7 или Н1...............а за това че ви заслепява - който иска в петък ,събота и неделя мога да докажа че не сте прави .......всичко е въпрос до настройки на фаровете,аз на моята като и сложих ксенон си играх 3 часа да ги настройвам в най оптималния вариант......и го постигнах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона е много по добър от обикновената крушка Н7 или Н1...............а за това че ви заслепява - който иска в петък ,събота и неделя мога да докажа че не сте прави .......всичко е въпрос до настройки на фаровете,аз на моята като и сложих ксенон си играх 3 часа да ги настройвам в най оптималния вариант......и го постигнах.

Ми да, ама това си ти и си го направил на твоята кола...... Ама аз присъствах на монтажа на ксенона на баджанака (да не е в БС (или друг представител ма МБ) в Русе, че му искали не знам си колко, та в Търновски гараж...... А той, човекът, си е адвокат, много се обичаме, ама са му не знам къде заврени?! Той ще си играе ли 3 часа и има ли познанията? А аз видях колко му ги настроиха!!!!!!

В интерес на истината - Има ксенони и ксенони! Има такива, които изобщо не ме заслепяват, има и такива, които бързам да ги пусна пред мен и тогава (макар и да ме съм много гаден) - опъвам дългите и ги насочвам в огледалото на заслепяващия.... Или бяга бързо, или се мъчи!

 

Та само да попитам - защо в Европа се изисква сертификат, като си сложил ксенон? Има ли някаква причина, според вас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та само да попитам - защо в Европа се изисква сертификат, като си сложил ксенон? Има ли някаква причина, според вас?

Именно поради тази причина - да са ти хубави ксеноните и да са регулирани както трябва..................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно поради тази причина - да са ти хубави ксеноните и да са регулирани както трябва..................
И стъклата на фара да са гладки, а не релефни...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...