Премини към съдържание

"За" и "Против" ксенона.


Plam

Препоръчано мнение

Подкрепям DJ TYMBI най важното за да имаш хубави фарове е регулировката. аз лично на моя галант имам на къси на дълги и на халогените ксенон и просто светлината е убииствена но без да заслепява другите шофьори :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,защо след като решихме,че няма смисъл да спориме и да се натоварваме излишно,има цяла тема по този въпрос.Това ще е поредната тема,в която ще се спори и то безсмислено!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Малко късно се включвам ама напоследк все няма време...

Относно ксенона, според мен е необходима екстра, но като всяко едно нещо ако не е направено като хората вместо да помага започва да пречи. Ето защо е жизнено необходимо да се регулират правилно и ако има възможност да се тества от страната на др. шофьори т.е. караш срещу твоята кола и ще разбереш дали заслепява, лично моите даже съм ги смъкнал прекалено ниско. Фаровете с гладки стъкла са по подходящи - не пречупват и не разсейват светлината.

А халогените в бронята и те са ми с ксенон но избягвам да карам с тях освен с случаите които е позволено, и мога да кажа, че при някои условия и те заслепяват например когато е мокро светлината се отразява от асфалта и право в очите на насрещните коли или в огледалото на тези отпред. Незнам някой да си слага ксенон само заради "гъзарията" (може би има и такива), беше "газарско" в началото когато бяха скъпи (като всяко едно нещо)

А за сертификати, че искат е ясно, но и тук се минава метър. Познавам 10-ина човека с ксенони и преди преглед си слагат пак обикновенните крушки да мине номера и след това пак на ксенона ...не всичко е по правилата даже и на запад.

Извода за мен е, които иска с да кара с тези фарове които са му на сърце, но да не пречи на останалите. Въпрос на реглаж, кой каза, че обикновенни фарове не заслепяват?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля модераторите да заключат темата! Изобщо кой я отдели като тема? Това е един абсолютно безмислен спор! Умните хора знаят отговора на заглавието и няма смисъл да си чешем езиците! ДЖ-я се изрази достатъчно ясно и мисля, че с това темата е изчерпана!

 

П.С. Една екстра на би-ксенона е: днес един с обикновени крушки (светещи по етажите на блоковете) ме ослепи, и като му вкарах дългите, взе да криволичи по пътя и веднага си спря фаровете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ама защо моето име стой като автор на тази тема ? Моля ви недейте така, защото и без това съм го загазил с предупрежденията, а това е много конфликтна тема, и нейскам моето име да стой зад нея. Умолявам ви да не съм , аз автора на тази тема !!! А колкото до ксенона, тия дни реших нещо, ще сложа и аз биксенон, но не защото съм му фен, а защото, защо трябва на мен да ми пука за останалите, след като на тях не им пука за мен :) Нека голямото светене започне сега :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колкото до ксенона, тия дни реших нещо, ще сложа и аз биксенон, но не защото съм му фен, а защото, защо трябва на мен да ми пука за останалите, след като на тях не им пука за мен :) Нека голямото светене започне сега :icon_dance:

То по тая логика ,защо аз да пазя себе си и останалите,като те не пазят мене? Защо аз да имам гражданска,като половината нямат.Извинявай колега,ама логиката и мисленето ти са малко детски.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То по тая логика ,защо аз да пазя себе си и останалите,като те не пазят мене? Защо аз да имам гражданска,като половината нямат.Извинявай колега,ама логиката и мисленето ти са малко детски.

 

Ами колежке, нали уж тука казват колегите, че когато се работи правилно при настройката с ксенона, значи той не вреди? Защо аз да съм убиец на пътя ? И какво общо има гражданската с това или с пазенето на останалите? Просто тук получих отговор който търсех, а именно , че ксенона когато се монтира свястно не причинява неудобство на останалите участници на пътя ! Смятам себе си за изряден и съвестен шофьор, не бих искал да ме категоризирате като терорист на пътя :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И стъклата на фара да са гладки, а не релефни...... :icon_thumbup:

Да ,и това..........

Ще заключа темата, защото вие така искате, но аз не виждам някаква логика за това......сега, някои се изказват по остро от останалите ,това не е проблем в рамките на разумното, все пак сме форум........

Специално за колегата Plam - спокойно,няма да затънеш до гуша ако се придържаш към добрия тон и след известно време ще ти сваля предупредителното ниво ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да вмъкна едно уточнение, въпреки, че темата е заключена.

………………………

Аз създадох тази тема, от постове, които бяха нахвърляни тук: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=8490

Счетох, че въпроса „Как влияе консумацията на повече ток върху разхода на гориво” е достатъчно важен и интересен, затова и помолих всички колеги, в темата да се пише по зададеният въпрос. Което не беше направено.

От друга страна, имаше и мнения за ксенона, които не заслужаваха да отидат в кошчето. Точно затова, отделих хронологично ВСИЧКИ постове , свързани с алтернативното автомобилно осветление и ги обособих в тема "За" и "Против" ксенона. Колега Plam, твоето мнение бе първото от тях, затова и системата те разпознава като автор.

…………………….

Надявам се с написаното, да съм отговорил на по-горе зададените въпроси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепих идеята на колегата valboss да раздели темите на две и според мен това е правилно! :)

Ако сдържате малко емоцията си предизвикана от мнения на колеги няма да се стига до ключ, така че обоснованите мнения са полезни за всички, но голите надприказваници не водят до нищо добро, а до ... ключ! :)

Никой не иска да обиди никой, сигурен съм, че сме тук с много по-възвишени интереси, но човек не може да си позволи изказвания каквито четох тук в тази тема, ако може да се владее. Един спор е много по-интересен и забавен и събуждащ любопитство ако се води на малко по-високо ниво, отколкото ако е първичен и има обиди... Тогава е пошъл и дребнав...

Дано да ме разбирате правилно! :)

 

ПП Извинявам се, че се намесих във вече заключена тема, моля ако модератора на раздела сметне, че мнението ми е привилегировано - да го изтрие!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...