Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Спукан преден прозорец


kosio

Препоръчано мнение

Колеги, помогнете ми ако можете и имате идеи. Значи предния ми прозорец от единия долен ъгъл почна да се пука и вече има цепка близо 10 см. Може ли по някъкъв начин да изолирам напукването до там? Благодаря ви предварително :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, помогнете ми ако можете и имате идеи. Значи предния ми прозорец от единия долен ъгъл почна да се пука и вече има цепка близо 10 см. Може ли по някъкъв начин да изолирам напукването до там? Благодаря ви предварително :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Чувал съм колега, че златарите имали някакви поялници с който можело да се капне предното стъкло, но то е само за цъкнато от камъче, а ти имаш вече на лице цяла пукнатина. Така ли иначе, дори и да я спреш, ще трябва да купиш ново, защото спират от движение за такава щета на предното стъкло. Големи ядове можеш да береш, затова по скоро се ориентирай към място на което на най-тънка цена можеш да го подмениш. Успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление колега при такава цепнатина се стягай за смяна направо. Дори и да залепиш пукнатината, няма да ти помогне пред полицията, а и щом е станала толкова голяма, сега както идват студовете, просто ще продължи да се пука от топло - студено...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да се изолира пукнатината. В Пловдив имам познати които се занимават точно с това. Дори и пукнатото може да се заличи, ако не се е напълнило с мръсотия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звънни едно телефонче, питай колко ще ти излезе и си направи сметката : http://www.autoglass.bg/ или при хората на Milen_z в Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звънни едно телефонче питай колко ще ти излезе и си направи сметката : http://www.autoglass.bg/ или при хората на Milen_z в Пловдив .

Мерси много. Само опасенията са ми дали ще има за моя модел, иначе не мисля че ще е повече от 80 - 100 лв.

Но ще се обадя и ще питам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааа, такова стъкло от 80-100 лв не си слагай! За кадета стъклото ми беше 150!

Иначе - милицията пише актове затова, моят беше 30 лв, не се вземат точки (от опит). Ако ти се занимава с обжалвания обаче, актът ще падне под предлог, че ей сега ми го спука един, падна камъче от един камион и аз тъкмо отивах към Кобра! Това не е техническа неизправност, която да не позволява на автомобилът да се движи безопасно. Аз не жалих, защото си дадох сметка, че е по-добре да платя 30 лв, отколкото да ходя до Дряново да пускам жалба. А не се сетих за писмо с обратна разписка. Със свидетели и актът пада!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Косьо, цепката ще продължи да расте. Казвам ти го от собствен опит. Имам Галант като твоя и 2 седмици след като го взех тръгна такава цепка. Смених го в Кобра за 150 лв. с монтажа и вече над 1 година нямам проблеми. Моето е със зелена лента. Без лента бяха с 10-20 лв. по-евтини. На предната си кола бях с такова стъкло и 7 години не съм имал никакви проблеми с него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За първо време вземи една дрелка и пробий дупчица в края на пукнатината и ще спре разпространението й (само не знам дали се пробива такова стъкло лесно, но ако стане това е начина, докато намериш кой да ти го залепи).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лепене се прави на дупчици от камъче и на пукнатини до 2-3см. Това го знам от опит от няколко центъра за автостъкла в София!

 

Явно ще трябва ново стъкло... въпреки че колата е стара... едно стъкло може да стъпи на 1/5 от цената на колата :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре се обади на тел. 0888709835 и питай дали може да се направи. Не се сещам името на майстора, но се занимава от много години с лепене на стъкла. Намира се в София, Студентски град. При него лепих едно стъкло и останах доволен от него и работата му. При разговора ми спомена, че се лепят и големи пукнатини.

За справка лепене на малка дупка в стъкло 25лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С две приказки - иди там, иди еди къде си и накрая ще дадеш повече пари за път и майстори отколкото да ти го сменят с ново. Не си играй - слагай ново и си :icon_n_whistling: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такива пукнатини могат да се възстановяват. Дори съм чувал, че става доста сполучливо и дори не си личи. Мисля се прави някакво импрегниране и после се обработва с висока температура, но не съм съвсем сигурен. Но пък труда се плаща на сантиметър /по спомен 20-30 лв./. За малка пукнатина сигурно си струва, но ако е доста дълга, то по-добре вариант с ново.

Срещал съм обяви за подобни услуги и преди време дори бях питал, но това не са фирмите дето продават нови стъкла. Че те ако почнат да ги лепят, то няма да могат да си ги продават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много. Само опасенията са ми дали ще има за моя модел, иначе не мисля че ще е повече от 80 - 100 лв.

Но ще се обадя и ще питам.

 

Моето струваше май към 250 кинта в Кобра. Не е лошо, няма разлика с оригинала :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето струваше май към 250 кинта в Кобра. Не е лошо, няма разлика с оригинала :)

 

Има и далеч по-евтини. Миналата година сменях на моя Лансер в Кобра, след една градушка... взех си не оригинално, а някакво китайско, което дори имаше затъмнена лента в горния край, която много приятно предпазва от слънце. Струваше ми 140лв с монтаж!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и далеч по-евтини. Миналата година сменях на моя Лансер в Кобра, след една градушка... взех си не оригинално, а някакво китайско, което дори имаше затъмнена лента в горния край, която много приятно предпазва от слънце. Струваше ми 140лв с монтаж!

 

Ох!!! Успокой ме. Щом имам възможност, ще отида да проверя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох!!!Успокои ме щтом имам васможност ще отида да провера

 

Направо по телефона им се обади или пусни заявка по Интернет! Ще си спестиш много време... може да се окаже, че нямат на склад като за твоя диамант!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо по телефона им се обади или пусни заявка по Интернет! Ще си спестиш много време... може да се окаже, че нямат на склад като за твоя диамант!

Мерси за съвета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...