Премини към съдържание

Изклюване на бибкането за коланите


ralinho

Препоръчано мнение

Колеги, от скоро съм собственик на чисто нов лансер и това бибкане за коланите ме кара да откачам. Ако не го махна скоро ще метна колата в дерето.

Дайте акъл как се спира. Някой правил ли го е?

 

П.С. Миналото мнение ми го изтрихте, аре това да ми го оставите поне докато някой каже нещо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е ....под седалката има букси откачаш тази чиито кабел води към закопчалката на колата и готово. Мисля че беше черна на цват с два кабела, то май няма друга такава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от скоро съм собственик на чисто нов лансер и това бибкане за коланите ме кара да откачам. Ако не го махна скоро ще метна колата в дерето.

Дайте акъл как се спира. Някой правил ли го е?

 

П.С. Миналото мнение ми го изтрихте, аре това да ми го оставите поне докато някой каже нещо!

Най-добре е да свикнеш да си поставяш колана.

В случай , че не свикнеш може да сложиш механизма от задните седалки на твоята и така колата ще реагира , че колана е сложен. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Закопчаваш колана докато не си седнал на седалката и после сядаш! :)

А иначе режеш кабела, който дава сигнал на зумера, но послушай колегата Lix! :) Прав е! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При новите системи аирбага няма връзка с колана. Възглавницата на шофьора гърми винаги......е то това е логично. А на другата седалка има датчици за тегло и мери килограмите, т.е. гърми само при нужда. И няма да гръмне ако има детско кошче и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Умни коли бре!

 

Сега ще те светна как реши сестра ми подобен въпрос, понеже в Сливен много не се ползват тези "аксесоари", а и нея дори милиционер не може да я наддума - намери си отнякъде онова желязо, което влиза в заключалката и си е постоянно там. А аз нали съм със селски номер в София - си слагам колан......... Някой сме така.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да ви разбера.

Ако нямаше нужда от коланите щяха ли да ги слагат?

Принципно от скоро дори като возя някой на задната седалка го карам да си сложи колана, а ако се нацупи винаги има алтернативен транспорт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно от скоро дори като возя някой на задната седалка го карам да си сложи колана, а ако се нацупи винаги има алтернативен транспорт.

 

То пък щото в алтернативния транспорт всичките са с колани и ..не дай си боже и там да стане сериозен инцидент.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че няма нужда да откачаш нищо.В началото ми беше досадно,но вече свикнах...и някак придобих един навик,че дори и сега,когато карам временно един форд,като седна и първата ми мисъл е да си сложа колана.

А иначе,както спомена колегата DANI,слагаш първо колана и тогава сядаш върху него...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо изобщо такава тема се обсъжда. Правилно са затрили предишната. Това е като да обсъдим как да ограбим някой ( и двете са извън закона ). Не разбирам, какво пречи колана. Даже е по удобно, защото не се лашкаш толкова много. Аз на магистралата, почти винаги карам хората на задната седалка да са с колани. Самия аз като се возя отзад на магистралата си го слагам. Лансърите имат достатъчно въздушни, завеси + колани, здраво купе, ДА НЕ ДАВА ГОСПОД да се налага, може някога да ти спасят живота. По-добре не търси начин, как да засилиш колата в реката, а как да се научиш да караш с колан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам винаги с колан,но много ме дразни бибкането . Искам,да го махна,а не да карам без колан.На моята кола почва ,да бибка от момента,в който я запалиш. :) Ако не се лъжа,в темата ставаше въпрос за бибкането,а не за карането без колан.Не е задължително да са свързани! А това,че колегата може би кара без колан,си е негов проблем,който не ни засяга нито пряко,нито непряко. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затова, сядаш в колата, поставяш колана и тогава палиш! Баща ми навремето в Германия, 30 мин. се чудили защо не могат да запалят едно волво, а то без колан не можело! Стига с това искам, не искам! Като не искаш колан, няма да караш и готово! Наистина темата си е за изтриване...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер лесно се елиминира тоя гаден звук.

Слагаш колана и няма да го чуеш докато караш.

Карайте винаги с колан. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затова, сядаш в колата, поставяш колана и тогава палиш! Баща ми навремето в Германия, 30 мин. се чудили защо не могат да запалят едно волво, а то без колан не можело! Стига с това искам, не искам! Като не искаш колан, няма да караш и готово! Наистина темата си е за изтриване...

Емо,не става въпрос за каране.Понякога си седя в колата пред къщи на запален двигател.Просто си седя в колата,не съм тръгнала за никъде,а то пищи.На всички други коли,които имаме,почва да пиши когато се движиш със скорост над 10 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо,не става въпрос за каране.Понякога си седя в колата пред къщи на запален двигател.Просто си седя в колата,не съм тръгнала за никъде,а то пищи.На всички други коли,които имаме,почва да пиши когато се движиш със скорост над 10 км.

 

Криси, угаси двигателя бе :)

Хем пестиш гориво, хем не замърсяваш излишно атмосферата...Бяха казали по ТВ преди, че две минути изгорели газове, са 1 час въздух който дишаме ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В новия Лансер звука за незакопчан колан се чува само в първите 15 секунди.

При мен като седна и запаля се обажда. После изваждам колата от гаража, оставям я да работи и затварям вратите, сядам отново да я изкарам на улицата и през цялото това време колата мълчи.

Ако обаче я подкарам без колан отново се обажда. Така че аз невиждам проблем, освен ако се опитвате да карате без колан. Не съм си правил експерименти да карам по-дълго без колан, за да видя дали ще последва някаква реакция от страна на колата, освен звукова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За БГ, трябва да се правят колите със следните екстри:

1. При сядане зад волана, тест за алкохол!

2. Изискване на валидна шоф. книжка!

3. Проверка за поставен колан!

При точка едно, ще отпаднат катастрофите заради пияни водачи на МПС!

При точка две, ще отпаднат катастрофите заради неправоспособни водачи!

При точка три, ще има повече спасени животи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направена е да пищи за колан над дадена скорост, някъде 15-20 км/ч. Аз веднъж си бях оставил раницата на пасажерската седалка и тръгвам от работата и колата почва да пищи. Спирам, спира да пищи. Тръгвам, почва да пищи. Хванах се за главата какво стана, гледам уредите на таблото нищо не свети и зачудих тази кола какво иска от мен? После видях 1 червена индикация от страната на пасажера светеща в червено и загрях какво съм направил. Махнах раницата и работата заспа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги и колежки, запалиш ли колата (новия Лансер) тя почва да пищи. Пробвал съм да карам дълго без колан и нищо, освен да се изнервиш от пищенето на зумера нищо не става. Това за 10-15км скотост и да си мълчи не е верно.

Когато запалиш и почва да си пищи, слизаш от колата и после пак се качваш, тръгваш ако ще и с повече от 80км съм гоправил, и си мълчи това чудо, но до първото натискане на спирачката. Направиш ли го, веднага почва да си пищи и не спира докато не сложиш колана.

Пробвал съм го много пъти с различна скорост и резултата е един и същ.

Тръгваш караш с 10км, натискаш спирачката и в момента, когато отново подадеш гас, почва пищенето.

 

За това си слагайте коланите, карайте внимателно, спазвайте правилата, пазете Вас и другите учасници в движението.

 

:icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звуковата сигнализация не може ли да се изключи от менюто? Там със сигурност има опция за махане на звука, но не знам дали влияе и на коланите.

 

Аз лично се кефя на тоя звук, защото аз самият си слагам колан винаги, но пътниците до мен забравят. Да видите сега как бързат да сложат, даже ми се извиняват :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звуковата сигнализация не може ли да се изключи от менюто? Там със сигурност има опция за махане на звука, но не знам дали влияе и на коланите.

 

Аз лично се кефя на тоя звук, защото аз самият си слагам колан винаги, но пътниците до мен забравят. Да видите сега как бързат да сложат, даже ми се извиняват :D

Аз колана по принцип винаги го слагам.Но този звук научи и жената вече да се вози с колан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...