Премини към съдържание

Малко помощ


Препоръчано мнение

Здравейте,имам нужда от малко съвети.С какво октаново число бензин,да зареждам колата?Досега и слагах карера 100 от omv,но ми се струва,че не и е добре с него. Не знам и на кои бензиностанции е по-добър бензина.Зареждаме само на omv,но ако трябва да слагам 95 ? Двигателят ми е 2.4

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам нужда от малко съвети.С какво октаново число бензин,да зареждам колата?Досега и слагах карера 100 от omv,но ми се струва,че не и е добре с него. Не знам и на кои бензиностанции е по-добър бензина.Зареждаме само на omv,но ако трябва да слагам 95 ? Двигателят ми е 2.4

Слагай 95........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На капачката на резервоара няма ли лепенка?

Няма лепенка,а където изобщо пише нещо е допълнено,че е по стандарта sae.Същото важи и за маслото.В Балкан Стар не можаха, да ми кажат дори какво масло и се слага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята капачка пише минимум 95 безоловен. Досега съм я карал само с OMV Carrera 100 и няколко пъти с 95. Някаква съществена разлика няма (трябва да е от качествения бензин в България :D ). Май и аз ще мина на 95.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагай 95 или 98 (тъй като нашият 98 не е точно 98, а по-малко :), но няма смисъл от 100 октана - колата не е предвидена за толкова високо октаново число ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята капачка пише минимум 95 безоловен. Досега съм я карал само с OMV Carrera 100 и няколко пъти с 95. Някаква съществена разлика няма (трябва да е от качествения бензин в България :D ). Май и аз ще мина на 95.

Аз нямам надписи на капачката,но в началото слагах 95,после минах на 100.Двигателят шуми по друг начин и от време на време и играят оборотите като беше със 100

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение е че трябва да пробваш някой вариации и да избереш коя е най добра за твоят автомобил примерно аз от началото колата я карах с 100 после пробвах с Шел но нещо не се очаровах и накрая минах на 98 и честно казано поне за моя двигател това се оказа най добрия вариант така че просто опитай.. ще се усети разликата най добре от теб

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Америка доколкото имам спомени най-високият октан беше 93, а да не говорим че за Калифорния заради еко нормите май повече от 91 нямаше!!!!

 

Съдейки по това, че колата е за УСДМ направена, май най-добре да караш с А95!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Америка доколкото имам спомени най-високият октан беше 93, а да не говорим че за Калифорния заради еко нормите май повече от 91 нямаше!!!!

 

Съдейки по това, че колата е за УСДМ направена, май най-добре да караш с А95!

Да и аз така съм чувала.Сега я карам само с 95 и нямам проблеми.Остана да разбера и какво масло,да и слагам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В щатите е малко по-различно. Там 93 октана не са като тук 93 :)

 

Имаш в предвид че при нас злоупотребяват с октана ли?

Защото иначе мерната единица е съвсем същата. Октана е съотношение м/у изооктан и хептен, измерен в проценти.

Не може да бъде повече от 100, ако разбира се няма добавки...

 

Та, 93% и тука са 93 и там са 93, просто не се подчиняват на разликата в измерителните системи на Европа и САЩ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид че при нас злоупотребяват с октана ли?

Защото иначе мерната единица е съвсем същата. Октана е съотношение м/у изооктан и хептен, измерен в проценти.

Не може да бъде повече от 100, ако разбира се няма добавки...

 

Та, 93% и тука са 93 и там са 93, просто не се подчиняват на разликата в измерителните системи на Европа и САЩ!

Лео сигурно има в предвид, че в Щатите бензинджиите са "тъпи", и не знаят номерата на нашите, и за това като пише на колонката 93, и бензина в резервоара ти е 93....Докато при нас за съжаление, не е така.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид че при нас злоупотребяват с октана ли?

Защото иначе мерната единица е съвсем същата. Октана е съотношение м/у изооктан и хептен, измерен в проценти.

Не може да бъде повече от 100, ако разбира се няма добавки...

 

Та, 93% и тука са 93 и там са 93, просто не се подчиняват на разликата в измерителните системи на Европа и САЩ!

Тука като сложиш 100 октана,едвали са повече от 98, 95 сигурно отговаря на 92-93 . :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат караше американски 2.4 л. еклипс, като я взе му казаха, че спокойно може да слага какъвто си пожелае, те американските май не са толкова капризни. Той слагаше по високо-октанови: карера 100, vpower райсинг и колата си вървеше доста добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам същия двигател2,4 американски, първо искам да ти кажа че 95 е идиалния вариант.Маслото за колата ти е 5W30 или 5W40 аз лично карам с 5W40(няма да споменавам марката)Ако искаш мога да препоръчам?

 

Havoline Ultra S

SAE 5W-30

SAE 5W-40 API SM/CF;

ACEA A3/ B4/ C3

MB 229.31;

BMW Longlife 04

VW 502.00/ 505.00

Porsche (5W-40) Синтетично моторно масло, създадено в съответствие с изискванията за двигатели EURO-4 на леки автомобили. Специално се препоръчва за BMW, Mercedes-Benz, Chrysler, Nissan, Renault, Honda, Huyndai и Kia оборудвани с филтри за твърди частици (DPF).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сипвам 95 и колата върви перфектно. Освен това се присъединявам към мнението на колегата lyuli, че Еко бензиностанциите са най-добри в момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Служебната ми кола е друга японска марка, но е с такъв двигател -2,4 и е американско изпълнение. След доста експерименти най-доволен съм от Карера 95 на ОМВ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зареждал съм от ЕКО само, понеже бензина си е гръцки /за дизела и газта не съм сигурен/ и предишната ми кола КАРИЗМА ГДИ никога не е имала притенции. Спазвал съм мнението на DJ-я само с 95 октана, разлика от по-висок октан не съм усетил и разбрал/единствено финансово, че то разликата на цял резервоар не е малка/. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм зареждала на Еко.Живея в кв.Симеоново и омв-то на Дианабад ми е най-удобно.Като цяло обаче от темата се разбра,че е най-добре с 95 /Омв и Еко/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, че на Симеоново имаш две бензиностанции на ОПЕТ, аз, когато имам възможност, сипвам само там! Досега не съм попадал на кофти партида, докато при другите бензиностанции - редовно! Тук, обаче, държа да отбележа, че става дума за газта им, а тя е гориво, при което много ясно се усещат разликите.

За бензините - немога да кажа, защото от много години карам само на газ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...