Премини към съдържание

Гуми за Каризма


valmark

Препоръчано мнение

Ама докато стопли това затопляне... Доста колеги твърдят, че на сухо и студено време зимните спират по-добре. Спомням си обаче един тест на Ауто Билд където едни всесезонни ги направиха на дреб от критики за лошо спиране на сухо и топло.

Предполагам зимните в над 20 градуса имат ужасни параметри, да не говорим за износване. Колко км. може да мине ориентировъчно една зимна гума на предния мост при правилна употреба?

 

Съжалявам, не мога да съм полезен. Моите очаквания от нови гуми са да изкарат около 3 сезона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ама докато стопли това затопляне... Доста колеги твърдят, че на сухо и студено време зимните спират по-добре. Спомням си обаче един тест на Ауто Билд където едни всесезонни ги направиха на дреб от критики за лошо спиране на сухо и топло.

Предполагам зимните в над 20 градуса имат ужасни параметри, да не говорим за износване. Колко км. може да мине ориентировъчно една зимна гума на предния мост при правилна употреба?

Зимните и през лятото спират по-добре. Но през лятото се износват бързо- все едно ги пилиш на шмиргела...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зимните и през лятото спират по-добре. Но през лятото се износват бързо- все едно ги пилиш на шмиргела...

:icon_thumbup: ....Отговор за пълно(6).......Личи си че си ходил на училище, когато са преподавали урока за гумите...... :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зимните и през лятото спират по-добре. Но през лятото се износват бързо- все едно ги пилиш на шмиргела...

 

Да, наистина спират по-добре, докато се изпекат след 1000-2000 км, зависи от средната температура на пътната настилка.

После не спират еднакво добре :) и през зимата, и през лятото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, човек дава едни 400-500 лева за зимни гуми, но си купува известна по-голяма сигурност.Веднъж може да се подхлъзнеш и щетите по колата многократно ще надхвърлят тези пари, а не дай боже нещо по-сериозно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не се случва! Аз съм се въртял досега зимата 6-7 пъти, за късмет нито веднъж с щети. Няколко пъти със задно предаване, няколко пъти с предно, а също така от летни до зимни като се мине и през всезезонни гуми, така че сигурността е 50%-50%. Веднъж в гумите, веднъж в тоя дето натиска газста и се мисли за безмъртен, защото точно такива, които са си купили "яките" гуми си мислят за "спасени" от злополука и карат на заледено с 140-150 км.ч. После господ да ги пази, аз със скъсаните обувки почече от 40-50 не вдигам. Риска ми спрямо тия ненормалници е 1:1000. Както и да е да не оспамваме темата с глупости.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още помня един случай, когато млада ромка с дете в ръце изкочи пред колата ми от паркираните вдясно коли. Карах с около 20-30 и успях да спра навреме. Като разказвах случая на приятели, всички смятаха, че е било постановка с цел изнудване.

А самонадеяните шофьори, Pepper, нищо не ги спира. Те винаги имат доводи защо не трябва да се съобразяват с правилата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, че колата е със зимни гуми не значи разбира се, че трябва да караш неразумно.Това не те спасява, ако ще и да си със шпайкове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз от днес съм с гуми " NOKIAN" 175/70/14 М+S :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наближава зима и ще трябва да се слагат все пак зимни гуми.Колкото хора попиташ за съвет-толкова мнения ще дадат и то за различни гуми.Но все пак искам да знам какви са препоръчителните размери гуми за Муцито за зимата и за лятото.А относно марката и модела също

ще съм благодарен за съвет :) и от къде да се вземат.Ако коментирате и цените и то точните,това ще е най-доброто.

Зимни гуми-175/70 R 14 84T :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се зазимих със същия размер, само че Yokohama от Малайзия. Ще я поджиткам малко така, а като я повъртя малко на снега ще взема решение и за задните.

Моя случай е малко по-специален... освен, че в Зарата няма грам сняг я карам само за кеф като е готино времето. Дано поне повали малко сняг колкото да се изкефя на пързаляне. С тея Молове дето ги настроиха пистички колкото искаш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може би ще е любопитно да си пробваме новите гуми - от постовете става ясно, че има разнообразие на марки и модели. Както писах по-рано, моята Каризма е обута с Vredestein Snowtrack 3. Не се чудих много за размера и сложих това, което е написано на стикера на вратата - 185/65/R14. Карал съм и преди зимни гуми от същата марка и бях доволен. Какво значи доволен - ами аз нямам база за сравнение. Когато трябва отново да избирам, моделите ще са други, може би и колата. Предполагам, че така е с повечето от нас. Затова мисля, че ще е интересно едно такова събиране. Да си сверим малко часовниците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може би ще е любопитно да си пробваме новите гуми - от постовете става ясно, че има разнообразие на марки и модели. Както писах по-рано, моята Каризма е обута с Vredestein Snowtrack 3. ...

Затова мисля, че ще е интересно едно такова събиране. Да си сверим малко часовниците.

Супер идея, колега!!!

Няма само Автобилд да прай тестове я...

Само да има малко мегдан за джиткане, а! На това му се вика: "равни други условия...." Няма да всемем нобелова награда, но гаранция ще е голям купон!

Сериозно - още един фен и пускам тема!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Няма само Автобилд да прай тестове я...

Само да има малко мегдан за джиткане, а! На това му се вика: "равни други условия...."

...

 

Нито условията ще са равни, нито методиката - издържана. Но може да стане интересно. И всеки да си направи изводи какво кара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да споделя за моите гуми " Nokian" - много са шумни :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми хора аз пък за най-хубава зимна гума досега след 4 марки сменени мога да номинирам Клебер... просто 2 зими изкарах с такива, супер стабилна беше старата ми Вектра с тях, направо минавах през преспите отстрани на колата без да си чистя пътя и хората ме гледаха странно как успяваше... но по нашите хубави пътища една средно голяма "яма" ми разпори едната гума и дотам бяха, а сега Мицубишито ще го карам с Фулда, че са ми на аванта с колата и ако не ми харесат - другата зима на 100% съм с Клебер :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си взех Kumho, някакви асиметрични, размер 185/65 R14 (като на лепенката), за наколко часа усетих доста голяма разлика с предишните - предните бяха някави италиански галоши , даже май не бяха зимни....

Тези италианските имат някъде над 4мм грайфер, ама май-ще ги хвърлям и взимам нови предни за лятото + старите задни - те поне са хубави...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...