Премини към съдържание

Искам Мицубиши Каризма 1,8 Gdi


biguel

Препоръчано мнение

Здравейте, аз съм нов във форума !

От два месеца си търся кола и обикалям пазарите, но нищо не ми допадна, докато не се качих в Мицубиши каризма 1,8 GDI ! От тогава сън не ме лови, всичиките ми познати карат аудита, опели и фолксваген и ми говорят че съм щял да си дам парите за да си купя проблеми в бъдеще !

Отварях и форумите на тия марки, обаче там си говорят само за ремоти и морги, а аз нямам нито времето нито желанието за това !

Интересува ме как стоят нещата с намирането на компетентен сервиз и намирането на части за каризмата и много ли са по скъпи от тези на опел ауди и фолксваген !

Кажете нещо за сравнение между каризмата и тях - разход на гориво, цени на консумативи периодичност на обслужване и има ли някъде по близо до Видин специалист за митсубиши, че тука нямам доверие на никой ! В града дали има три, най много 4 каризми и не познавам собствениците !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм нов във форума !

От два месеца си търся кола и обикалям пазарите, но нищо не ми допадна докато не се качих в Мицубиши каризма 1,8 GDI ! От тогава сън не ме лови всичиките ми познати карат аудита опели и фолксваген и ми говорят че съм щял да си дам парите за да си купя проблеми в бъдеще !

Отварях и форумите на тия марки обаче там си говорят само за ремоти и морги а аз нямам нито времето нито желанието за това !

Интересува ме как стоят нещата с намирането на компетентен сервиз и намирането на части за каризмата и много ли са по скъпи от тези на опел ауди и фолксваген !

Кажете нещо за сравнение между каризмата и тях - разход на гориво, цени на консумативи периодичност на обслужване и има ли някъде по близо до Видин специалист за митсубиши, че тука нямам доверие на никой ! В града дали има три най много 4 каризми и не познавам собствениците !

На всичките ти въпроси вече е отговорено,иска се само да влезеш в раздел "Каризма" и да почетеш малко......Ето ти например тема за разхода на гориво.......http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4256
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

много ми е познато чувството на неловене на сън. Относно познатите ти с Опели и по-специално фолксвагени, много здраве можеш да има пратиш /дано не ме скастрят модераторите/. Даваш си парите именно за да нямаш проблеми за в бъдеще и повярвай ми, специално от двете горепосочени марки по-малко проблеми ще имаш. Това с форумите и на мен ми направи впечатление - единствено този и още един един форум не бяха претрупани с падна ми това, изгоря ми онова и скапа се трето. Намирането на компетентен сервиз, поне за мен се оказва единственото по-сложно нещо, доколкото знам освен фирмените, тези на които се разчита са в Пловдив и София. За разход на гориво при 1.8 двигател, извънградско 6-7 /има и колеги с 4.5, но се съмнявам, че аз лично бих издържал по нашите пътища с това каране - без изпреварвания, тирове и други такива/, градско 9-10 + климатик. Периодичността на обслужване...бих казал нормална, но по-дълга в сравнение с примерно предишната ми кола /Ескорт/. Цените на консумативите специално за GDI двигателя са малко по-високи, в сравнение с другите двигатели за Каризма, но са далеч от непосилното. И още по-далеч от тези на Ауди. Колкото до сервиза във Видин...аз лично бих отскочил до София....Мога само да ти кажа, че е наистина страхотна кола, само гледай да е поддържана, защото иначе е лошо. А в края на краищата, в която кола седнеш, и я почувстваш като свое продължение - тя е! За мен това е Каризмата..... А сравнения не мога да ти дам, не седнеш ли лично зад волана, никога няма да знаеш.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж тук:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=697

:icon_thumbup:

Благодаря ви за насоките - разгледах сайта !

Аз искам да ми намерят каризма 1.8 GDI GLX модела, от 2000 година и не знам какви нововъведения има при него в сравнение с каризмата от 98 и 99 !

Качвах се на 1.8 GDI но 99г ! Продавача обаче ме ментосва за регистрацията ! След като проверих се оказа, че е минала през 4-ма души до момента и не е ясно къде и как в България са я обслужвали и се съмнявам да няма някакъв скрит дефект! Първа рег. е била в Монтана през 2006, а после във Видинска област, но собствениците са от селата!

Иначе колата си върви на 4 000 оборота, на 5 та си подържа 160 км/ч и не тропа всичко си работи ! Проверих ходовата част на канал - няма никакви луфтове по щанги и втулки ! Маслото в двигателя е черно, обаче на капачката няма пяна и отлагания ! Стори ми се че амортисьорите са отишли, тъй като се клати малко при остър завой. Това нормално ли е ? :icon_hmm:

Тук в нашия град, има стенд за компютърна диагностика, но като попрочетох инфо от форума излиза че и да я закарам, ако майстора не разбира от каризма, нищо няма да ми каже !

За оборотите и двата режима на работа не обърнах внимание, защото чак сега научих за това - за което много съм благодарен !

Благодаря на всички предварително за коментарите !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ГДИ Каризмите са малко специфични. Препоръчвам ти да направиш покупка там, където може да ги тестваш преди да си броил парите... :D

Гуруто на ГДИ мотора живее в Пловдив, тъй че ще е добре, да се огледаш за обяви в този регион. С диагностиката на автомобила, ще си спестиш евентуални бъдещи проблеми...

А и с проверена при Milen_z Каризма, ще ти остане само да сипваш гориво и да слушаш как се надбягват 125 пъргави коня... :icon_thumbup:

Ето какво открих в мобилето преди минута:

http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu...f18=1&f19=0

Не казвам, че е свястна - но може да се провери, ако успееш да се уговориш с Милен.

........................

 

Декларирам, че не познавам продавача и виждам обявата за първи път...

Желая ти успех и скоро да се похвалиш с :mitsu-smiley:

 

Редактирано:

Има още няколко, но линковете нещо не искат да се отварят.

Но става и с търсене с параметри:

www.mobile.bg

автомобили

модел каризма

регион Пловдив

бензинов двигател

производство от 1999

без цена

не попълваш екстри

 

Излизат 4 автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Тъй като съм с Каризма, пък и от Видин... :)

Честно казано не съм сигурен кой е специалист по :mitsu-smiley: в града, но предполагам, че може да попиташ в лично Николай Николов, тъй като същият притежава една много добра красавица, която се съмнявам, че доверява на случайни и може да те упъти.

Виж в началното, меню Каризма и там пише наистина всичко (преди една година по този начин си избрах кола, а сега съм влюбен). Едва ли може да търсиш съвет тук и да получиш мнение, че някоя друга марка (опел, форд или каквото и да е) е по - добра :). Имаше мнение специално за Каризмата, че е като хладилник - само сипваш и караш. В повечето случаи е вярно, но всичко си е въпрос на късмет. Иначе като покараш малко колата, ще разбереш дали ти харесва - сравнително голямо вътрешно пространство, отчайващо здрава, много практична, разходи за гориво - много добри. За GDI ще видиш най - голям недостатък - не може да се слага газова, но в предвид развитието на цените на газта, както и очаквани промени в нормативната база на ЕС относно бутилките.....Въпреки това са си наистина специфични, нуждаят се от повече грижи, а пък и във Видин запознати с този двигател....

Ако имаш конкретни въпроси със сигурност ще получиш отговор, поради отношението на хората. Ако има нещо, драсни и лично, макар че съм пълен лаик на тема механика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ГДИ Каризмите са малко специфични. Препоръчвам ти да направиш покупка там, където може да ги тестваш преди да си броил парите... :D

Гуруто на ГДИ мотора живее в Пловдив, тъй че ще е добре, да се огледаш за обяви в този регион. С диагностиката на автомобила, ще си спестиш евентуални бъдещи проблеми...

А и с проверена при Milen_z Каризма, ще ти остане само да сипваш гориво и да слушаш как се надбягват 125 пъргави коня... :icon_thumbup:

Ето какво открих в мобилето преди минута:

http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu...f18=1&f19=0

Не казвам, че е свястна - но може да се провери, ако успееш да се уговориш с Милен.

........................

 

Декларирам, че не познавам продавача и виждам обявата за първи път...

Желая ти успех и скоро да се похвалиш с :mitsu-smiley:

 

Редактирано:

Аз мисля да я продам моята, защото искам да я смена с другу митсу, но май не отговаря на изискванията на колегата. 97 г. е няма климатик, има по вратите драскано (така си я купих), и има лагери на скоростите за смяна. Другото си е пушка. За разхода писах и в друга тема 55 л. резервоар - 950 км, такава кола не съм имал преди това.

Има още няколко, но линковете нещо не искат да се отварят.

Но става и с търсене с параметри:

www.mobile.bg

автомобили

модел каризма

регион Пловдив

бензинов двигател

производство от 1999

без цена

не попълваш екстри

 

Излизат 4 автомобила.

 

Колега тая се продава на части в мобилето. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:bang: Виновен... Не видях... :sorry:

Но другите май са цели:

 

"Но става и с търсене с параметри:

www.mobile.bg

автомобили

модел каризма

регион Пловдив

бензинов двигател

производство от 1999

без цена

не попълваш екстри"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за търсене на Каризма може да пробваш и тук:

 

http://autoplanet1.com/automar/findcar.php

 

Може да откриеш и нещо различно от това, което се предлага в Мобиле-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ми писа ЛС и го посъветвах да драсне някой ред на колегата Mitsubishi. До колкото съм разбрал от него той внася Японски "самолети", а съм и родом от Ямбол. Какъв по-хубав повод да го повозя до там да си вземе кола. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега biguel, относно въпроса за закупуване на кола единствено и само с Милен от Пловдив, за да не се изпари любовта ти към този автомобил след време! ГДИ двигателя е много различен от обикновените мотори и много малко хора, които разбират от тях.

Съвета ми е да не бързаш и всяка кола да я оглеждаш с Милен, за това се насочи към автомобили в региона около Пловдив, има читави Каризми, само трябва да си търпелив. Разходите на гориво са около 8-9/100км градско при нормално каране и 6-7/100км извън градско, ако автомобила е в ред!

Ако случайно вземеш някаква кола, която не е прегледана от Милен, първата посока която ще хванеш нека да е Пловдив, за да ти направи диагностика и при необходимост профилактика!

Търси, гледай, обикаляй и при Милен преди да платиш! По-добре да дадеш 200-300лв за гориво от колкото няколкократно повече за ремонти.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разходите на гориво са около 8-9/100км градско при нормално каране и 6-7/100км извън градско, ако автомобила е в ред!

Стигат до 5-6 л извън градско...при90-100 км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много ви благодаря за съветите !

Дайте някакви координати на Милен от Пловдив !

Колата вече я търсят в Германия да ми я намерят и докарат, дано да не сбъркам от бързане !

Един приятел замина вчера. Той работи там и му дадох всичко до което се докопах във форума като инфо да гледа !

Ще я докара на ход, така че това е все пак някаква гаранция !

С удоволствие бих отишъл до Ямбол, но много ми е кът времето и ми трябва свястна кола - дано всичко да е наред !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Основното което да гледа съм го описал в ей тази тема :

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...40&start=40

т.е. дали няма да има проблем с оборотите. Другото което е много важно. При добре загрял двигател, колата да работи на място около 1мин. Да натисне педала на газта до дупка и да го пусне без да го задържа, така да се каже да я изфорсира....просто натиска педала и пуска, без да го задържа. При това положение оборотите с лекота трябва да скочат поне до 2500, но да не е по малко. Нестане ли така......ще се наложи да почваш с ремонтите. Не че колата няма да върви, но няма да е така както трябва. И при това положение неможе да се очаква икономия на гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Основното което да гледа съм го описал в ей тази тема :

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...40&start=40

т.е. дали няма да има проблем с оборотите. Другото което е много важно. При добре загрял двигател, колата да работи на място около 1мин. Да натисне педала на газта до дупка и да го пусне без да го задържа, така да се каже да я изфорсира....просто натиска педала и пуска, без да го задържа. При това положение оборотите с лекота трябва да скочат поне до 2500, но да не е по малко. Нестане ли така......ще се наложи да почваш с ремонтите. Не че колата няма да върви, но няма да е така както трябва. И при това положение неможе да се очаква икономия на гориво.

Благодаря колега ! Като я докарат смятам да идвам при тебе да я огледаш и да направим обслужването !

Прати ми координати да се чуем !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сравнение с други марки е малко несериозно. Не случайно тук избягваме такива.

Седни в другите модели, които си харесал и ще разбереш какво имам предвид.

 

За да търсиш Каризма пред толкова "разпространени и доказани" :tooth: модели

предполагам, че има сериозни причини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си приказваме по добро за мене от японския мотор няма ако нещо се счупи правиш и си караш забравяш кога си го правил само да си намериш хубава част да не е някой менте тези френски италиански немски(освен бмв) и т.н. нищо не представляват пред японското ;) аз съм го признал и не на последно място бмв

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро имах мрачните мисли, да си продам каризмата и да я сменя с по-голяма митцка (ван). В крайна сметка стигнах до извода, че ако въртя на година 20 000 км. и разхода ми е 7.5 среден (колкото е в момента градско) това са 1500 л. x 2.20 лв. = 3300 лв. за година. Купувам си примерно 2.4 автомат, който харчи 15/100 среден умножавам x 2 всичко и отивам на 6600 лв. за бензин, а има и поддръжка. Тоест за 2 г. пестя пари за втора каризма само от бензин, колкото и сектантско да звучи. Така че купувай си една и не се чуди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сметка с бензина, не я бях правил...

Но много ми хареса :D

Общо-взето си прав. Ако подръжката на галант ти идва в повече, взимаш си каризма.

И бих добавил, не каква да е - а GDI. Която трябва преди покупката да е прегледана от Милен.

После...остава само каране :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сметка с бензина, не я бях правил...

Но много ми хареса :D

Общо-взето си прав. Ако подръжката на галант ти идва в повече, взимаш си каризма.

И бих добавил, не каква да е - а GDI. Която трябва преди покупката да е прегледана от Милен.

После...остава само каране :drag:

И аз така мисля!Всеки който има кола с GDI , трябва задължително да мине през Milen_z , естествено след предварителна уговорка с човека,за да се усети истинската работа на този двигател на :mitsu-smiley:

Да си ни жив и здрав Милене!! Незнам какво щяхме да правим без теб!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Здравейте, аз съм нов във форума !

От два месеца си търся кола и обикалям пазарите, но нищо не ми допадна, докато не се качих в Мицубиши каризма 1,8 GDI ! От тогава сън не ме лови, всичиките ми познати карат аудита, опели и фолксваген и ми говорят че съм щял да си дам парите за да си купя проблеми в бъдеще !

Отварях и форумите на тия марки, обаче там си говорят само за ремоти и морги, а аз нямам нито времето нито желанието за това !

Интересува ме как стоят нещата с намирането на компетентен сервиз и намирането на части за каризмата и много ли са по скъпи от тези на опел ауди и фолксваген !

Кажете нещо за сравнение между каризмата и тях - разход на гориво, цени на консумативи периодичност на обслужване и има ли някъде по близо до Видин специалист за митсубиши, че тука нямам доверие на никой ! В града дали има три, най много 4 каризми и не познавам собствениците !

Зрасти, колега. Още ли търсиш каризма-gdi или си купи вече? Ако те интересува, аз имам такава - 99г. Можеш да ми пишеш на лични! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

E дойде време и аз да се похваля, че вече съм собственик на Каризма GDI, на тоя етап обаче още не съм приключил с отстраняването на проблемите ! Надявам се Милен да помогне !

Ако някой знае или има предни подкалници и кората под двигателя /аз и казвам подкартерната ламарина/ да ми пише, ще съм много благодарен !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези които не са решили ето го сравнението:

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=97237

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...