Премини към съдържание

смяна на ремъци за 2,0 4g63


mentata

Препоръчано мнение

Ами нямаме наистина само за мицубиши, и с другите японски марки е така, но все се намира някой който да ни прави колите, аз карам от 8 години :mitsu-smiley: :plane: във Варна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,майстори специализирани май няма много но части има. Купи си частите сам да не те изклатят и им плати само за смяната и ще ти препоръчам да отидеш в магазина на japanparts на дякович (до обръщача на автобусите на гарата).Сносни части на сносни цени. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални ремъци и ролки от фирма Ратола,но не Варна,защото хората не се занимавали с Митсубиши а главно със Санг Йонг и май са виждали диамантите само на картинка.Та по темата комплекта струва 420 лева от Ратола Пловдив,но като ги поръчат ще ти ги доставят във варненския клон на фирмата,но няма да ти ги сложат там.Да не забравям че има и ангренажен ремък за 47 лева,а оригиналния струва 142 лева,сам си прави сметката къде е разликата и добрите цени :vsurprise: .Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, колко нещо ще сменя колегата, оригинални ремък и ролка за 4G93 са 250 лв с ДДС - без отстъпката за членове на клуба! В Ратола София..... Ще сменям скоро и питах...

Уточнение, за да не подведа колегата - моят двигател е 1.8 и е само с една ролка и един ремък. Ако случаят при теб е друг - не знам, но това са цените, които ми дадоха в моя случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, колко нещо ще сменя колегата, оригинални ремък и ролка за 4G93 са 250 лв с ДДС - без отстъпката за членове на клуба! В Ратола София..... Ще сменям скоро и питах...

Уточнение, за да не подведа колегата - моят двигател е 1.8 и е само с една ролка и един ремък. Ако случаят при теб е друг - не знам, но това са цените, които ми дадоха в моя случай.

Твоите са 1 ремък и една ролка, а на него са 2 ремъка и три ролки, което значи мин.. 260-300 лв. за тях, не забравяй че цифрата може да скочи до космоса ако се наложи смяна на маслен обтегач и водна помпа...............тогава някъде около 700 лв. за части и за труд не по малко от 200 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много нещо, бе!

Колега, при мен смяната е явно по-елементарна...... Затова се свържи с колегите да те пратят на читав майстор, че от ремъка стават едни бели......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разбирам че мотора ти е същият като моят. Ако не намериш майстор се обади, аз намерих кой да ми го смени във Варна, само че е доста зает в момента и сигурно ще трябва със записване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални ремъци и ролки от фирма Ратола,но не Варна,защото хората не се занимавали с Митсубиши а главно със Санг Йонг и май са виждали диамантите само на картинка.Та по темата комплекта струва 420 лева от Ратола Пловдив,но като ги поръчат ще ти ги доставят във варненския клон на фирмата,но няма да ти ги сложат там.Да не забравям че има и ангренажен ремък за 47 лева,а оригиналния струва 142 лева,сам си прави сметката къде е разликата и добрите цени :vsurprise: .Успех.

Колега, хората от Ратола Варна си се занимават с части на Митсубиши и то доста отдавна, но не и със сервизната им дейност. А относно наличности, всички офиси на Ратола работят с централен склад и изравнени цени. Така, че спокойно можеш mentata да провериш и там.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Ще се направя на миньор и ще поизтупам малко прахта по темата но имам въпрос:

 

На колко години се сменят пистовите ремъци ? :icon_n_king:

За ангренажния знам че е 5 години или километрите - което настъпи по-напред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се направя на миньор и ще поизтупам малко прахта по темата но имам въпрос:

 

На колко години се сменят пистовите ремъци ? :icon_n_king:

За ангренажния знам че е 5 години или километрите - което настъпи по-напред.

 

Тези ремъци не се сменят на определени километри или години, а по преценка на сервиза/майстора, който поддържа колата ти или просто й сменя маслото. В сервизната книжка мисля, че пишеше да се преглеждат ремъците на всеки 15000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се направя на миньор и ще поизтупам малко прахта по темата но имам въпрос:

 

На колко години се сменят пистовите ремъци ? :icon_n_king:

За ангренажния знам че е 5 години или километрите - което настъпи по-напред.

 

Моят пистов ремък (заводският) беше здраво нацепен и директно за смяна след 7 години и близо 92 000км експлоатация (на колкото я купих). :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пистовите ремъци се сменят след външен оглед. Не трябва да има скъсани писти, напукване и нацепвания по ремъка. Може и като просвири някоя ролка, така и така ще се развиват болтове и може да се смени. Не са скъпи, а монтьорските не са за пренебрегване. На моята смених само единия с двете ролки. Другия беше сменян (като нов беше) и се чудех защо не са сменили и късото ремъче, след като е 15-ина лева и за да смениш дългия ремък трябва да се махне късия...

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно защото "новия" изкарва по-малко от стария :) Или пък се следва изпитаната максима - "нещо което работи не се бара".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих ремъците от DJ Tymbi и ги смених в Аспарухово при Иван Ботев,там е само със записване защото е много натоварено в сервиза но със сигорност ще останеш доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good:

Тези ремъци не се сменят на определени километри или години, а по преценка на сервиза/майстора, който поддържа колата ти или просто й сменя маслото. В сервизната книжка мисля, че пишеше да се преглеждат ремъците на всеки 15000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих ремъците от DJ Tymbi и ги смених в Аспарухово при Иван Ботев,там е само със записване защото е много натоварено в сервиза но със сигорност ще останеш доволен.

За Варна това е сервиза ,много поздрави му прати.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...