Премини към съдържание

Въпрос за МП-3 плеър и задни говорители на Галант


Andy Van Der Drift

Препоръчано мнение

Здравейте, мафия!

От скоро имам Галант в гаража си, но го купих без радиото. Сега зее грозна дупка с кабели и букси и ме човърка да я запълня. Хвърлих току що един поглед върху задните говорители. Тук бях чел, че оригиналните са 15 вата. Не разбирам от говорители и плеъри и реших да попитам.

В момента отзад говорителите са тези:

задни говорители

Предните не знам и не ми се сваля кората на вратата. Каквито са - такива. Това е положението. За плеър съм си харесал този:

МП-3 плеър

Търсих информация за тези говорители в мрежата, но имаше само сайтове на гръцки и немски, пък аз не ги знам тези езици :icon_blush: На тях пише EMPHASER EXC 160S3 и пише 160 watt RMS, което за 14,5 см. говорител ми се струва странно. Излиза че трябва да слагам усилвателче за да може да се чуят без звукът да се изкриви докато мембраната едва се е разклатила. Пиша това, защото на старата кола отзад са Пайнер 17 см., но не помня колко вата RMS. Май бяха 90, но радиото вади истински 6 вата на канал. Предните са 10 см. Блаупункт (в старата кола) и свирят 10 пъти по-силно и по-качествено от "Пионерите". Та от тук си правя изводите.

Хайде кажете си мнението за плеъра и ще може ли да захрани тези ЕХС 160S3, на които пише USA ? Пък може и с вашата музика да се похвалите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не те съветвам да си взимаш този плеър. Има много хубави модели на Пайнер или на Сони, бих те посъветвал да си вземеш нещо от тези марки. Колкото до говорителите - не вярвай на ватовете, преди време им пишеха истинските ватове, сега ги умножават по 10, но мощността си е пак същата. На плеърите също пишат нереални мощности. Колонките са си много хубави и не ти трябва нито да ги сменяш, нито да слагаш усилвател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ......на мойте пък пише JBL .....все едно съм ги сменил за други (е ако не спрат да работят де) :)

Иначе за плеър - какъвто и Pioneer да вземеш - няма да сгрешиш.

 

Иначе поздрави за придобивката , много километри да и навъртиш, и много кеф да ти достави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш хубаво сд ето това е http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09036619 Аз съм с такова и е номер едно.Познавам още 6 човека които имат такива и са много доволни.А за колоните ако са ти оригинални от :mitsu-smiley: са много яки.Няма смисъл да ги сменяш ако ни си маниак на тема силна музика(като мен например :icon_rock: ).

Поздрави :mitsu-smiley:

p.s.Не си вэимаи сд сони!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега по принцип съм на мнение да си вземеш това което ти харесва най-много, ако мога да дам личното си мнение плеъра зависи много от това каква точно музика слушаш и какво искаш да има като функционалност. личното ми мнение може да не се сподели от много колеги във форума, но за мен има само една марка кар аудио и това е Alpine!

имам възможност да сравнявам всички марки и модели кар аудио плеъри и определено мога да кажа, че това е изключително добро качество за цената си спрямо другите марки.

пак искам да уточня това си е лично мое мнение, не задължавам никой да се съобразява с него, и не искам темата на колегата да се превърне в спор коя марка е по и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези колони твърно НЕ ти трябва усилвател, мощностите обявени за CD плеъри и колони се разминават драстично с реалните такива. А CD-то щом ти харесва го взимай, аз не съм толкова вещ в тези неща но съм на мнение, че вътре всички /до някъде/ са едни и същи.

Аз съм със Сони /и преди пак бях/избирах го на външен вид, с оригиналните колони и бас JBL и съм предоволен.

Незнам другите колеги как ги избират и зачеркват другите марки, бих искал да питам защо аджеба един Pioneer е по-добър от Sony? Може би от предубеденост или лош опит с марката!?

И да спря да пиша безсмислени глупости искам да кажа, кой каквато музика си хареса нея да си слага - въпрос на вкус!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм тествал доста марки и моят избор е JVC.

А от звука на Sony и Pioneer съм се отчаял...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Ако искаш хубаво сд ето това е http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09036619 Аз съм с такова и е номер едно.Познавам още 6 човека които имат такива и са много доволни.А за колоните ако са ти оригинални от :mitsu-smiley: са много яки.Няма смисъл да ги сменяш ако ни си маниак на тема силна музика(като мен например :icon_rock: ).

Поздрави :mitsu-smiley:

p.s.Не си вэимаи сд сони!!!

 

Имаме такова вече на колата на жена ми.

Изключително сме недоволни. Няма бързи копчета за радиото и всеки път трябва да търси станции.

Потенциометъра за увеличаване и намаляване е прекалено малък и неудобен, а на всичкото отгоре и започна да превърта от скоро, а плеъра е само на 2 месеца. За звука нямам забележки, но Pioneer значително отстъпват по цена-качество на доста марки в момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаме такова вече на колата на жена ми.

Изключително сме недоволни. Няма бързи копчета за радиото и всеки път трябва да търси станции.

Потенциометъра за увеличаване и намаляване е прекалено малък и неудобен, а на всичкото отгоре и започна да превърта от скоро, а плеъра е само на 2 месеца. За звука нямам забележки, но Pioneer значително отстъпват по цена-качество на доста марки в момента.

 

 

Ти станциите като ги запаметиш веднъж само ги щтракаш но... Може да си прав щото аз слушам само флашки на него. До сега и сд не съм му пускал.Доволен съм и това е.Само 3-4 плеъра имат функции кото него,а именно командване и настроики на бас каса от касетофона,възможност за отделни настроики на всички колони поотделно,много прецизна настроика на звука, и следователно изкарва перфектен звук. :icon_rock:

Е нормално е при много екстри и настроики,а наличието само на 4 копчета и джоистик да е малко сложно... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези колони твърно НЕ ти трябва усилвател, мощностите обявени за CD плеъри и колони се разминават драстично с реалните такива. А CD-то щом ти харесва го взимай, аз не съм толкова вещ в тези неща но съм на мнение, че вътре всички /до някъде/ са едни и същи.

Аз съм със Сони /и преди пак бях/избирах го на външен вид, с оригиналните колони и бас JBL и съм предоволен.

Незнам другите колеги как ги избират и зачеркват другите марки, бих искал да питам защо аджеба един Pioneer е по-добър от Sony? Може би от предубеденост или лош опит с марката!?

И да спря да пиша безсмислени глупости искам да кажа, кой каквато музика си хареса нея да си слага - въпрос на вкус!

 

 

Здравеите колега.

Не ми казвай,че не си имал проблеми с четеца на сонитата.От личен опит знам че след 1 година просто спира да работи.Колеги и познати са патили,а във сервиэи са ми казвали,че не е съвпадение а просто така са направени и се скапват непосредствено след изтичане на гаранцията.Не налагам мнение.Просто споделям.

поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Държа МП-3- плеъра да има USB, изход за усилвател, искам да му сложа кит за управление от волана, защото карах един Фиат с такова нещо и е супер удобно да си цъкаш копченцата от волана. I-pod не знам какво е :icon_blush: Блутуута също е предимство. Не слушам поп-фолк. Слушам денс музика, хард-рок, понякога техно но да е мелодично, а не само тубс тубс тубс и това през цялата песен до припадък. От доста време вкъщи слушам само Disturbed :concert: :shades: :icon_devil: :icon_rock:

Не съм маниак и не искам силна музика. Все пак желая да взема плеър, който да свърши работа ако реша по-натам да надграждам музиката. Предпочитам добрия звук пред високите децибели, от които ме боли главата.

 

Всъщност харесвам повече 9884R на Алпайн заради функцията IMPRINT, ама 100 лева отгоре :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мафия!

От скоро имам Галант в гаража си, но го купих без радиото. Сега зее грозна дупка с кабели и букси и ме човърка да я запълня. Хвърлих току що един поглед върху задните говорители. Тук бях чел, че оригиналните са 15 вата. Не разбирам от говорители и плеъри и реших да попитам.

В момента отзад говорителите са тези:

задни говорители

Предните не знам и не ми се сваля кората на вратата. Каквито са - такива. Това е положението. За плеър съм си харесал този:

МП-3 плеър

Търсих информация за тези говорители в мрежата, но имаше само сайтове на гръцки и немски, пък аз не ги знам тези езици :icon_blush: На тях пише EMPHASER EXC 160S3 и пише 160 watt RMS, което за 14,5 см. говорител ми се струва странно. Излиза че трябва да слагам усилвателче за да може да се чуят без звукът да се изкриви докато мембраната едва се е разклатила. Пиша това, защото на старата кола отзад са Пайнер 17 см., но не помня колко вата RMS. Май бяха 90, но радиото вади истински 6 вата на канал. Предните са 10 см. Блаупункт (в старата кола) и свирят 10 пъти по-силно и по-качествено от "Пионерите". Та от тук си правя изводите.

Хайде кажете си мнението за плеъра и ще може ли да захрани тези ЕХС 160S3, на които пише USA ? Пък може и с вашата музика да се похвалите.

Колега само да ти кажа, че задните говорители са някакъв извратен японски размер, трябват ти 17 см. говорители, като за да се монтират ти трябва и един такъв адаптер (може и да си го направиш, но за 14,5 ще дойде малко много):

http://akamaipix.crutchfield.com/products/2002/142/h142SAC656-fp.jpg

Колкото за ALPINE - превилен избор. Колегите с JVC и SONY да не се излагат, Pioneer става също, но пак ALPINE е по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Четох във форума на Опел в раздела "Кар аудио" и от там се насочих към този плеър.

Не става въпрос за излагане. По-скоро за лични предпочитания. Затова има толкова голямо разнообразие от марки и модели :rolleyes: .

17-ки имам в Астрата, но ще се задоволя и с тези 14,5 см.

Имало е бас говорител отзад между двата оригинални - в лявата част е бил и там е изрязана ламарината :icon_crying: Нищо де, поне са останали кабелите и бушончето при акумулатора. Може след време да вмъкна някой бас да клати въздуха. От тези без кутия. Всичко по реда си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колега.

Не ми казвай,че не си имал проблеми с четеца на сонитата.От личен опит знам че след 1 година просто спира да работи.Колеги и познати са патили,а във сервиэи са ми казвали,че не е съвпадение а просто така са направени и се скапват непосредствено след изтичане на гаранцията...

Ами аз го имам от скоро, но до сега не съм чувал за подобни проблеми.

 

 

Имало е бас говорител отзад между двата оригинални - в лявата част е бил и там е изрязана ламарината :icon_crying: ...

Нищо не е рязано, Галанта си е така оригинално! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам сравнително евтин Pioneer , без USB и Bluetooth, вече от около година седи един диск с MP3-ки в плеъра ...не е прескочил или нарушил качеството си . Съласен съм , че ALINE е по-добрият избор , но не са ли 30-40 % по-скъпи ? Колкото до Sony - имам 3ма приятели с такива , доста мрънкат от тях.... а от друга страна - един приятел има DAEWOO на 2.5 години и каза , че е като трактор - каквото му ръгнеш свири с "относителна чистота" :)

Има и други марки, достойни за соменаване .....ама ....темата ще се разводни тотално :0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш хубаво сд ето това е http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09036619

Аз също ползвам този модел от няколко месеца. В общи линии, спрямо предишни модели на пайнер, които съм ползвал, плюсовете са му- много лесна навигация в иначе интуитивно меню, достъпни са всякакви функции, филтри на абсолютно всички честоти, включително регулиране на woofer... Изключително полезно за мен е огромното копче mute :) което винаги ми е лиспвало на предишни касетофони. Проблемът с радиостанциите не стои за мен, защото ми скатаха антенката... реших проблема с няколко флашки (десетина гигабайта разнообразна музика на рандом е напълно достатъчна).

Наистина малко трудно се свиква с врътката за усилване и намаляне, защото не се върти особено лесно, но има гумена лента. Вече не ми прави впечатление моята, а по-скоро намирам за нестабилни тези на другите модели, когато се возя при приятели :icon_dance:

Съветвам те да си харесаш модел на пайнер (имам малко информация за произхода, вноса и дистрибуция на няколко марки в големите вериги). Ако искаш повече функции- това е модела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Здравейте,

Решил съм да сменям говорителите. Старите се предадоха геройски. Прочетох темата и взех един чифт на 16.5 см ноо отворите са далеч по големи. Някой пробвал ли е кой е най големия размер който се побира в отворите на задната кора. Галанта е седан 97' година. Потърсих от въпросните фланци така да се изразя който са посочени в темата но не мога да намеря. За предните отвори наложих едни стари 17 см и си паснаха добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от скоро ( само 5 дни ) Съм горд собственик на Galatn 2.0i 136 k.c. На кората имам оргинални говорители + един басов, но проблема е в това, че за него нямам никъде кабели.

Много си харесвам машинката и все още ме е страх да свалям каквото и да било от нея, за да прекарвам кабелчета от CD-то до задната кора.

Като цяло Плеяра ми е Sony, има отделна настройка за subwoofer, но от къде да извадя кабелчето.

 

Благодаря предварително за отговора.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите могат да минат покрай праговете. При мен силовия кабел до усилвател (имало е, сега няма) в багажника е прекаран отляво вътре в колата покрай прага. Ако се надигне мокета ще се вижда. А кабелите за задните говорители минават от дясната страна. Всъщност може би беше обратно. Важното е да не минават заедно със силовия кабел (на който е бушона за усилвателя), защото ще има смущения. Така съм чел, не съм пробвал.

 

Десният заден говорител при мен е пайниър. Смених го, защото старият се беше разпърдял. 16,5 см. е и ставаше само на един болт. Уж да го правя и един ден ме изнерви поклопването му в ламарината, на която лежи, и изрязах едно кръгло парче от вътрешна гума на тракторно ремарке, изрязах я и отвътре да мине по ръба на говорителя и го положих като шайба да не дрънчи. Магнитът тежи, говорителят е на конус и отделно се позаклещи от гумата. Няма болтове, няма нищо, просто така си седи, решетката отгоре и така. Не се гордея с тази си калама. Щях да взимам друга задна линия, но се закучи положението.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По спомен, като си монтирах моето CD, имаше отделен изход за контрол на суб-а, за да се използва тази екстра.Това означава прекарване на кабел до кората отзаде.Все пак свали си CD-то и виж, поне ще те насочи.Не знам дали има фабрично прекаран кабел за бас-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На двете колони има и бушончета.... благодаря за отговорът :) ще порбвам в неделя :) че тогава ще имам време :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По спомен, като си монтирах моето CD, имаше отделен изход за контрол на суб-а, за да се използва тази екстра.Това означава прекарване на кабел до кората отзаде.Все пак свали си CD-то и виж, поне ще те насочи.Не знам дали има фабрично прекаран кабел за бас-а.

Фабрично Галант нямат поставен басов говорител отзад и съответно няма прекарани кабели. Искам да уточня, че на плеърите, които имат регулируем изход за бас не може да се свърже директно говорител, трябва да има и усилвател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, колеги. От няколко месеца се радвам на Галант 2.5 V6 2002 г. Avance изпълнение. Разяснявам ви това, защото преди около седмица забелязах, че задните говорители са на задните врати, а там няма решетка, нито мрежа, нито отвор. Корите на задните врати са цели, плътни, затворени ... и т.н. а отдолу дрънкат здраво колоните. Има нещо гнило в цялата история и в тази връзка питането ми е такова, за да разбера дали корите да сменявам или да ги режа?!? На някой да му се е случвало подобно нелепо нещо ?

 

 

Благодаря предварително!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. От няколко месеца се радвам на Галант 2.5 V6 2002 г. Avance изпълнение. Разяснявам ви това, защото преди около седмица забелязах, че задните говорители са на задните врати, а там няма решетка, нито мрежа, нито отвор. Корите на задните врати са цели, плътни, затворени ... и т.н. а отдолу дрънкат здраво колоните. Има нещо гнило в цялата история и в тази връзка питането ми е такова, за да разбера дали корите да сменявам или да ги режа?!? На някой да му се е случвало подобно нелепо нещо ?

 

 

Благодаря предварително!

Поздрави!

 

 

Цели кори отдолу има при седана, защото говорителите му са на кората при задното стъкло.

При Галант комби, задните говорители са монтирани в задните врати, но корите им си имат фабрични отвори.

Въпреки разликата в задните врати на седан и комби, корите им си пасват на 100% и може би затова се е получило някакво "недоразумение" в твоя случай.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Здравейте, колеги. От няколко месеца се радвам на Галант 2.5 V6 2002 г. Avance изпълнение. Разяснявам ви това, защото преди около седмица забелязах, че задните говорители са на задните врати, а там няма решетка, нито мрежа, нито отвор. Корите на задните врати са цели, плътни, затворени ... и т.н. а отдолу дрънкат здраво колоните. Има нещо гнило в цялата история и в тази връзка питането ми е такова, за да разбера дали корите да сменявам или да ги режа?!? На някой да му се е случвало подобно нелепо нещо ?

 

 

Благодаря предварително!

Поздрави!

 

Колега, може ли да направиш снимка, че ми стана интересно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...