Премини към съдържание

Новият Lancer - добри и лоши страни


na4о

Препоръчано мнение

Колеги, да ви попитам. Ремонтирали ли сте нещо по колите което да не е консуматив? Вероятно общата статистика по ремонтите може да покаже дали и кои са слабите агрегати на модела.

Предните спирачни дискове се кривят като мекици, а от Б.С. казаха че били консуматив. Охлаждането им е много зле. Сега съм с 2-ри комплект и чакам да ги сменя с по-добре вентилирани.

Другото дразнещо е, че от копчетата за вдигане и сваляне на стъклата, като е тъмно не светят всички, свети само това за стъклото на водача, а управлението на огледалата изобщо не свети.

Редактирано от jolly_roger
нецензурни изрази!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 544
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги, да ви попитам. Ремонтирали ли сте нещо по колите което да не е консуматив? Вероятно общата статистика по ремонтите може да покаже дали и кои са слабите агрегати на модела.

22000 км. без проблеми само обслужване.Васко дисковете на спирачките сигурно не са ги смятали за планинско рали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен има едно щракане при сваляне и вдигане на шофьорският прозорец.Питах в БС,но ми казаха че при всички е така!Вие дали сте го чували?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен има едно щракане при сваляне и вдигане на шофьорският прозорец.Питах в БС,но ми казаха че при всички е така!Вие дали сте го чували?

Ако имаш лепенка за маркировка на автомобила почти съм сигурен, че е от нея. При мен беше така - като се спуска стъклото и прещипваше продупчената част където са отбелязани месеца и годината на маркировката :D Понеже много ме дразнеше и я отлепих. Сега се спуска гладко без да щрака :icon_thumbup:

Редактирано от Pavkata JPN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предните спирачни дискове се кривят като мекици, а от Б.С. казаха че били консуматив. Охлаждането им е много зле. Сега съм с 2-ри комплект и чакам да ги сменя с по-добре вентилирани.

Другото дразнещо е, че от копчетата за вдигане и сваляне на стъклата, като е тъмно не светят всички, свети само това за стъклото на водача, а управлението на огледалата изобщо не свети.

Васе ти с твойто каране как искаш да не си на 2-ри комплект.Между другото освен двигателя и скоростната кутия друго си мисля че няма да го признаят като гаранция

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно на Лансерите са им много натегнати уплътненията на стъклата и дори и без нищо да има се чува много шум от просто триене при всяко сваляне и вдигане на прозорците. Заради тия уплътнения, аз като си затъмнявах стъклата отзад и специално си сложих на всички уплътнения на задните стъкла (те са по 2 на всяко стъкло) допълнителни лентички, които откъм стъклото са мъхести и меки, за да не надраскат фолиото. Лепят се върху самите уплътнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе ти с твойто каране как искаш да не си на 2-ри комплект.Между другото освен двигателя и скоростната кутия друго си мисля че няма да го признаят като гаранция

Б.С. са скапаняци бе човек. Само на талона на колата имаш гаранция според тях. всичко друго е консуматив. Нещастници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

НЕ Е ИСТИНА !!!!!!!

 

Смениха ми тампоните на задната стабилизираща щанга ГАРАНЦИОННО.

Останах потресен, като ме попитаха дали имам време да изчакам да ми ги сменят, че влизали в ГАРАНЦИЯТА.

В БСП са се вчовечили. Даже седях до колата си в халето без скандал.

Потропването отзад, беше от въпросните тампони. След подмяната им, вече изчезна.

:icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЕ Е ИСТИНА !!!!!!!

 

Смениха ми тампоните на задната стабилизираща щанга ГАРАНЦИОННО.

 

:icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

 

Вярно си е е новина :icon_clap: , да не са се объркали нещо :icon_blush: ?

Това в Пловдив ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно си е е новина :icon_clap: , да не са се объркали нещо :icon_blush: ?

Това в Пловдив ли?

Да бе човек, в БСП. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, да знаете дали се настройва силата на микрофона защото мен определено ме познават че не говоря от слушалката, а и аз се надигам от седалката та да се приближа към микрофона и почти крещя. Гледам моя шев като говори през Bluetooth в неговото Audi A6 въобще не се напряга и отсреща го разбират чудесно.

При вас как е ?

 

Колега при нас се чува добре даже ,като някой дава акъл от задната седалка :icon_blush:

относно парното си е добро поне на първи впечатления при - 6 температура , сръвнително бързо загрява

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега при нас се чува добре даже ,като някой дава акъл от задната седалка :icon_blush:

относно парното си е добро поне на първи впечатления при - 6 температура , сръвнително бързо загрява

 

От микрофона и аз нямам оплаквания но и не видях някъде опция за силата му. Трябва да вземем пак да почетем книжката май.

Някой дали е има но на English? (PDF , Word ... etc)?

Парното при мен си е ОК също (може би защото правя сравнение със старата кола а там беше Ужас :D )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От микрофона и аз нямам оплаквания но и не видях някъде опция за силата му. Трябва да вземем пак да почетем книжката май.

Някой дали е има но на English? (PDF , Word ... etc)?

Парното при мен си е ОК също (може би защото правя сравнение със старата кола а там беше Ужас :D )

Силата на микрофона и свука от колоните при разговор се увеличава от волана. Копчетата за силата на музиката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Силата на микрофона и свука от колоните при разговор се увеличава от волана. Копчетата за силата на музиката.

 

За колоните знаех но не и за микрофона , мерси :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствен "проблем" , който не мога да си обясня е, че въведените в паметта на системата номера и имена, когато ги набирам гласово и първите 1-2 секунди аз чувам човека с когото говоря, а той мен не! :icon_hmm: Някой забелязвал ли го е това?

 

Точно така е и при мен, но при всички случаи - дори и да ме търсят. Просто свикнах да изчаквам малко...

 

@Атанас, аз си взех книжка на английски и ми е доста по-удобно. В PDF има за Outlander, чиято аудио и БТ системи (пък и много други неща) са еднакви. Ето книжка:

:link:

 

/BT e на 5-78/

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е и при мен, но при всички случаи - дори и да ме търсят. Просто свикнах да изчаквам малко...

 

@Атанас, аз си взех книжка на английски и ми е доста по-удобно. В PDF има за Outlander, чиято аудио и БТ системи (пък и много други неща) са еднакви. Ето книжка:

:link:

 

/BT e на 5-78/

 

Поздрави!

 

Мерси за линк-а, сега само трябва да намеря малко време да си поиграя :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, нямате ли книжки на Български език бе хора? :icon_doh:

Като си купихте колите не ви ли дадоха, едно като папчица с книжка за колата, сервизната книжка, още някакви за пътна помощ и химикал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам колегите със СВТ кутия, 2ра при ръчен режим ми е много къса, от 70-75км до 90-100км. При другите така ли е, или само при мене? :huh:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, нямате ли книжки на Български език бе хора? :icon_doh:

Като си купихте колите не ви ли дадоха, едно като папчица с книжка за колата, сервизната книжка, още някакви за пътна помощ и химикал?

 

100 пъти предпочитам на английски, защото се губи прекалено много и ценна информация при превода, пък и менюто ( :icon_dance: ) не е на български.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствен "проблем" , който не мога да си обясня е, че въведените в паметта на системата номера и имена, когато ги набирам гласово и първите 1-2 секунди аз чувам човека с когото говоря, а той мен не! :icon_hmm: Някой забелязвал ли го е това?

 

При мен е обратното - хората отсреща ме чуват, а аз първите няколко секунди не, но при мен е ясно откъде идва проблема - прехвърлянето на разговора от колата към телефона отнема тези няколко секунди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам колегите със СВТ кутия, 2ра при ръчен режим ми е много къса, от 70-75км до 90-100км. При другите така ли е, или само при мене? :huh:

 

Имам чувството, че книжката е превеждана с Google Translator - толкова е зле. :icon_blush: Затова най-добре - в оригинал . ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че книжката е превеждана с Google Translator - толкова е зле. :icon_blush: Затова най-добре - в оригинал . ;)

Кое пък и е зле на книжката? Всичко, от което съм се интересувал съм го намирал вътре!

Какво по точно те е объркало, защото аз намирам превода за коректен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое пък и е зле на книжката? Всичко, от което съм се интересувал съм го намирал вътре!

Какво по точно те е объркало, защото аз намирам превода за коректен?

 

Не казвам, че нещо ме е объркало, а че превода е смехотворен. Нямам време да се ровя сега за конкретни такива пасажи, но би се получил добър сборник от лапсуси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, оказва се, че не само новият Лансер криви предните спирачни дискове. :icon_thumbup: Един познат, на скоро си купи новото Пджеро. Човека е темпераментен и кара като мене, малко по-агресивно. Вече 2 пъти ходил да му ги шлайфат и е луднал, че не влизат в гаранцията, а се кривят лесно. Явно това им е слаба страна на нивите коли на :mitsu-smiley: Явно с новите им коли, трябва да се спазват стриктно правилата за движение по пътищата, за да няма проблеми с колата. :icon_blush: А може и това да е умишлено, от съображения за сигурност. :icon_clap:

Аз сега 1 година ще спазвам ЗДП, за да се уверя дали е така, или само така си мисля. :icon_n_king: За 1 година ще съм :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Някой в този форум кара ли американската версия с 2.0 мотора, автомат, типтроник. Че тук излезе една оферта доста прилична и да питам за впечатления от първа ръка?

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...