Премини към съдържание

Плазмена запалителна система


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, днес попаднах на следното нещо http://avtomatic.com/index.php?option=com_...12&Itemid=1

В брошурата пише че, намаля емисиите на изгорелите газове, повишава мощността, увеличава въртящия момент, намалява разхода, подобрява стартирането при ниски температури и е съвместима с всички бензинови двигатели. Какво е вашето мнение и има ли някой пробвал това устройство?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми като абсолютни глупости това от клипа.

Първо - каката дето чете текста има доста "нашенски" акцент.

Второ - искарата има за цел да стартира процеса на горене. След това фронта на запалване се разпространява сферично, отдалечавайки се от искрата. Дали след запалването ще има някаква искра, няма никакво значение. Сместа около искрата вече се е запалила и гори.

Трето - дори да допуснем, че горното е неточно от моя страна, удължаването на времетраенето на искрата е тривиално от както има транзисторно запалване, да не говорим за днешните системи. Ако нещо толкова елементарно наиситина подобрява работата на двигателите, то отдавна щеше да е част от стандартните запалителни уредби.

Сигурен съм, че това ще го пуснат на цена около 100лв, така че хем рибките да се почувстват "тунинговани", хем да не задълбават много и да търсят солидни доказателства, че работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че това ще го пуснат на цена около 100лв, така че хем рибките да се почувстват "тунинговани", хем да не задълбават много и да търсят солидни доказателства, че работи.

:good: Около 200 е :)

 

Това е известно доста отдавна, българска разработка е. Единствените положителни отзиви за него са в Мазда форума и там има хора, убедени че работи. Аз даже си мислех да го пробвам по едно време, но заради риска да ми замине комутатора поради някакъв проблем ме спря...че с комутатора е трудно :icon_blush:

 

http://e-vestnik.bg/3914

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат, който е изключително доволен от това запалване. Само ще спомена, че от една съвсема неизвестна фирма са искали да купят патента. Фирмата е Мерцедес Бенц.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good: Около 200 е :)

 

Това е известно доста отдавна, българска разработка е. Единствените положителни отзиви за него са в Мазда форума и там има хора, убедени че работи. Аз даже си мислех да го пробвам по едно време, но заради риска да ми замине комутатора поради някакъв проблем ме спря...че с комутатора е трудно :icon_blush:

 

http://e-vestnik.bg/3914

Божо ! То във мазда-форума няма нещо да не работи........При тях даже едни лепенки дето са си сложили, вдигат мощноста с 10%, и намаляват разхода с 2-л. на 100км......Сега разработват Браунов-газгенератор и сигурно и той ще работи.......Не знам дали няма нещо общо с това че колите им се правят в Хирошима......... :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, извинявайте че ви занимавам пак с разни щуротии, но това пак ми се струва интересно и почти невъзможно...., но кажете и вие http://www.aukro.bg/item401710623-55-dni-v...eli-2-4-6l.html

Разгледайте и другите им предложения, особено тунинга им за Ауди и VW, защо ли ми се струва познато( като измама). Не можах да видя и името и адреса на фирмата, разбрах само че е в София. Нека колегите от София, ако знаят някакви координати да ги напишат( ако фирмата е сериозна би трябвало лесно да бъдат открити).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинявайте че ви занимавам пак с разни щуротии, но това пак ми се струва интересно и почти невъзможно...., но кажете и вие http://www.aukro.bg/item401710623-55-dni-v...eli-2-4-6l.html

Разгледайте и другите им предложения, особено тунинга им за Ауди и VW, защо ли ми се струва познато( като измама). Не можах да видя и името и адреса на фирмата, разбрах само че е в София. Нека колегите от София, ако знаят някакви координати да ги напишат( ако фирмата е сериозна би трябвало лесно да бъдат открити).

 

Поредните измамници колега!

По - добре не се занимавай, но ако решиш да купуваш, после да кажеш резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредните измамници колега!

По - добре не се занимавай, но ако решиш да купуваш, после да кажеш резултата.

Аз ше ти го кажа още сега резултата.........Той ше обеднее с 78 лв. а тези дето го продават ше забогатеят.........Тези измамни продукти, ако вършат работа, автопроизводителите първи ще проявят интерес, и ще ги монтират сериино.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ше ти го кажа още сега резултата.........Той ше обеднее с 78 лв. а тези дето го продават ше забогатеят.........Тези измамни продукти, ако вършат работа, автопроизводителите първи ще проявят интерес, и ще ги монтират сериино.....

Пичове, аз лично ходих да го гледам това как работи, защото познавам човека, който ги поставя тези плазми. Също четох отзивите във форума на маздаджиите и извода ми е, че няма да се олекне само със 78 лв а с цели 400 лв. Кризмата не е мазда :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги купете си качествени силиконови кабели и иридиеви свещи и не се занимаваите с глупости. :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, днес попаднах на следното нещо http://avtomatic.com/index.php?option=com_...12&Itemid=1

В брошурата пише че, намаля емисиите на изгорелите газове, повишава мощността, увеличава въртящия момент, намалява разхода, подобрява стартирането при ниски температури и е съвместима с всички бензинови двигатели. Какво е вашето мнение и има ли някой пробвал това устройство?

 

 

Съжалявам, чак сега видях темата, но съм ползувал такова нещо. Не точно на тази фирма, но доколкото схванах, принципа е същия и не знам за какви патенти става дума, като идеята е доста стара.

 

Резултата: има невероятно добър ефект... на Москвич 412. И на Жигулка. Може би ще има ефект и на някое мноооого старо мицу, да речем мой набор. Би могло да има ефект и на някои по-нови автомобили, стига да са със съвсем "класичческа" запалителна система, но за да работи както трябва иска смяна на бобината и кабелите. Само че не се сещам за такива.

 

Монтирано на някое що-годе съвременно мицу, по-скоро може да доведе до нежелани странични ефекти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Божо ! То във мазда-форума няма нещо да не работи........При тях даже едни лепенки дето са си сложили, вдигат мощноста с 10%, и намаляват разхода с 2-л. на 100км......Сега разработват Браунов-газгенератор и сигурно и той ще работи.......Не знам дали няма нещо общо с това че колите им се правят в Хирошима......... :icon_hmm:

Много смислен пост колега,да колата ми е прозведена в Япония/Хирошима,не в Холандия,Англия или Австрия(пази боже)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...