Премини към съдържание

Смяна масло Carisma


Препоръчано мнение

  • Отговори 208
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

След 3000 километра слагам ENEOS 5w30.Някъде бях прочел,че това е маслото за митсубиши.10 години в Германия колата ми е карана с 15w40 - ужас.

Като я взех сложих 10w 40.Няма разлика в тракането на повдигачите.Ако са много затлачени единственият вариант е сваляне,почистване и смяна на износените.

Редактирано от Addicted
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ENEOS 5w30.Някъде бях прочел,че това е маслото за митсубиши.

Оригиналното :mitsu-smiley: масло го имат в Ратола, преди имаше и цени в сайта, сега не намерих.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналното :mitsu-smiley: масло го имат в Ратола, преди имаше и цени в сайта, сега не намерих.

Владимиров, оригиналното :mitsu-smiley: масло (както го наричаш) е точно ЕНЕОС, и го нямат в Ратола и никога не са го предлагали...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз в сайта на Ратола гледах снимки, на кутиите на маслото пишеше :mitsu-smiley: , това вече дали не са налели нещо вътре няма как да го знам. Също така не разбрах от къде може да си купим масло ENEOS в БГ. Май няма от къде...

Значи направих проверка какво инфо има по въпроса:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=10421

 

Маслото се води :mitsu-smiley: DIAMOND EVOLUTION

 

http://img37.imageshack.us/img37/3668/181102282olej.th.jpg

 

Какво точно има вътре вече е друг въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото се води :mitsu-smiley: DIAMOND EVOLUTION
Владимиров, аз знам много добре , как се води това масло ...

Води се DIAMOND и пак ти казвам, това не е оригиналното :mitsu-smiley: масло, както го наричаш ...

Това че са сложили емблемката на Мицубиши върху тубата, не значи че маслото е Мицубиши...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

това е масло произведено по поръчка от Mitsubishi Европа и съответно отговарящо на изискванията на Mitsubishi Европа.

 

Миро ами моята колица дето двигателя не е съвсем Mitsubishi, ако му сипя от това вашето масло - дали ще се чувства добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е вярно, но само донякъде. Оргинално масло Mitsubishi няма (Mitsubishi motors и рафинерията са съвсем отделни фирми), в зависимост от региона ОЕМ маслата са различни. Eneos е маслото, което се доставя за заводите и като афтърмаркет продукт за регион Япония. За регион Европа е маслото, което предлагаме, не мога да кажа фирмата която е производител на маслото, но според мен това не е от съществено значение, това е масло произведено по поръчка от Mitsubishi Европа и съответно отговарящо на изискванията на Mitsubishi Европа.

Това малко като тайната рецепта на Кока кола. Не може да не знаете какво е маслото. Защо да не е Енеос. Или ММС да има различни съплайъри за масла за ОЕМ и за дилърската мрежа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз в сайта на Ратола гледах снимки, на кутиите на маслото пишеше :mitsu-smiley: , това вече дали не са налели нещо вътре няма как да го знам. Също така не разбрах от къде може да си купим масло ENEOS в БГ. Май няма от къде...

Значи направих проверка какво инфо има по въпроса:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=10421

 

Маслото се води :mitsu-smiley: DIAMOND EVOLUTION

 

http://img37.imageshack.us/img37/3668/181102282olej.th.jpg

 

Какво точно има вътре вече е друг въпрос.

В България наистина не се предлага.В e-bay се предлага от Japarts,които са дистрибуторите за Англия (http://www.eneos.eu/distributorinfo/index.html ),но все си мисля,че ако съм любезен няма да има проблеми да ми направят колет.

В сайта си Japarts казват,че засега не предлагат доставка извън Англия,но и че правят изключения понякога и е добре да се свържеш с тях за уточнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това малко като тайната рецепта на Кока кола. Не може да не знаете какво е маслото. Защо да не е Енеос. Или ММС да има различни съплайъри за масла за ОЕМ и за дилърската мрежа?

Ами всъщност кока-кола е един добър пример, че рецептата не винаги е една и съща на различните места по света. Конкретно кока-кола използват различни видове съставки в различните страни, зависимост от цените и законите. (в някои страни някои съставки на кока-кола са забранени)

 

Иначе е нормално в различните региони :mitsu-smiley: да имат различни доставчици за маслото... все пак това са огромни количества, които е по-евтино да се доставят от локални контрактори. Най-вероятно се променят и във времето. Както всяка голяма верига магазини (Метро, Била, Кауфланд и т.н.) си има собсвени марки продукти, без да имат реални фабрики.

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност кока-кола е един добър пример, че рецептата не винаги е една и съща на различните места по света.

 

Да, но са задължени да пише на опаковката къде е произведен продукта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10W40 по спецификации е точно за твоя двигател (1.9TDi), а дали ще се почуства добре ти ще кажеш, ако го изпробваш. Има вече доста клиенти с този двигател, които го ползват и не съм чул оплаквания.

Според мен обаче качествата на маслата трудно могат да се определят по този начин, все пак има признаци по които може да се направи косвена преценка - например по разхода на масло.

 

Прав си редно е да се пробва. Но за качествата на маслото освен по разхода му, също и по-тихата работа на двигателя би било критерии - ако е правилно съобразено. Че нали като е дизел и все имам фобия, че е шумен мотора.

Ама скоро ми наближава време за смяна и ще си купя от това масло за следващата смяна.

Благодаря ти за поясненията. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все пак, Мицубиши препоръчва ли някоя марка масла или не? И ако е "ДА", каква е тя?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде мога да прочета за това какво се изисква от техните масла и за какъв пробег какво трябва да е, че ми предстои смяна на масло. Насочил съм се към 10W40 или 5W40 на Тотал. Искам да сравня какво се изисква и какво предлагат те.

Редактирано от Evgeniy74
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам Mitsubishi Motors не са и нямат рафинерия, както и не се сещам за някой автомобилен производител който да има и рафинерия. Какво точно влагаш във фразата "............оргинално масло Mitsubishi", ако дадеш малко по-конкретно обяснение мисля, че може да получиш и по-точен отговор. Маслата, които продаваме са оргинални ОЕМ Mitsubishi смазочни продукти, мисля че няма нужда да обяснявам какво означава абреватурата ОЕМ.

Извинявай, явно аз не се изразих правилно, въпроса ми е:Дали има или няма масло което препоръчва Мицубиши като производител на автомобили, и ако има каква марка е то?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, явно аз не се изразих правилно, въпроса ми е:Дали има или няма масло което препоръчва Мицубиши като производител на автомобили, и ако има каква марка е то?

 

Вальо от отговора на Миро и съгласно спецификациите на който трябва да отговарят маслата имам въпрос към тебе. Става дума за вашите двигателни масла - кое точно е за препоръчване като за моята печка, на какъв пробег се сменя и дали си струва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо от отговора на Миро и съгласно спецификациите на който трябва да отговарят маслата имам въпрос към тебе. Става дума за вашите двигателни масла - кое точно е за препоръчване като за моята печка, на какъв пробег се сменя и дали си струва.

Първо здравей, за твоята "печка" едно от удачните масла е "ПРИСТА ЛИДЕР ТД 10W40" API CH-4/SJ

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо здравей, за твоята "печка" е едно от удачните масла е "ПРИСТА ЛИДЕР ТД 10W40" API CH-4/SJ

 

Бате, а за един нисан 350 зет, 3,5 шестак, 313 коня, бензин, коя Приста ще препоръчаш? Двигателят е на 43 000 км? :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бате, а за един нисан 350 зет, 3,5 шестак, 313 коня, бензин, коя Приста ще препоръчаш? Двигателят е на 43 000 км? :icon_dance:

Колкото и да се бъзикате с мен аз няма да се подведа, поръчай си масло за този "звяр" в оторизиран сервиз и да видим какво ще препоръчат там..............Нали се сещаш че и там нямат такива спец........ масла а имат най обикновени синтетики.

 

П.П.Форума е за Мицубиши а не за нисан, така че моля да не светкаме непросветените, когато питаш за ЕВО ок, но сега мисля че въпроса ти е неуместен за този форум.

 

 

Make NISSAN

Model 350Z 3.5 V6 (Z33 - VQ35DE)

Engine P

Year 2003-07

 

 

Application Recommendation Capacity (ltr)

Engine (P) HAVOLINE MOTOR OIL 10W-30 (p,cc) 4.7 Manual Transmission MULTIGEAR 80W-90 (bb) 2.9

Automatic Transmission

Differential MULTIGEAR 80W-90 1.4

Coolant (30%) HAVOLINE EXTENDED LIFE ANTIFREEZE/COOLANT (m) 8.7

Power Steering TEXAMATIC 7045/E

Brake & Clutch Fluid BRAKE FLUID DOT 4

Grease Points MULTIFAK EP 2

Hide Notes Oil Change Intervals

 

 

Lubricant / Capacity Notes

cc. Alternative recommendations: <-30°C to -10°C, 5W-20; <-30°C to 15°C, 5W-30; -20°C to 15°C, 10W; -20°C to >40°C, 10W-30; -20°C to >40°C, 10W-40; -20°C to >40°C, 15W-40; -20°C to >40°C, 15W-50; -10°C to >40°C, 20W-20; -10°C to >40°C, 20W-40; -10°C to >40°C, 20W-50

p. Additional engine oil quality recommendations: G4 may replace SG, D4 may replace CD and CE; Models 1999/2000 onward: petrol, SG/SH/SJ/SL/GF-1/GF-2/GF-3/A2 also suitable; diesel, CF-4/B1/B3 also suitable (never use CG-4)

bb. Alternative recommendations, Gears (oil): <-30°C to 10°C, 75W; <-30°C to 30°C, 80W; <-30°C to 40°C, 75W-90; <-30°C to 40°C, 80W-90; -10°C to 30°C, 85W; 0°C to 40°C, 90; 10°C to >40°C, 140

m. Also recommended: HAVOLINE EXTENDED LIFE ANTIFREEZE/COOLANT

 

 

 

General Notes

There are no notes to display for this model

Редактирано от bate_pleven
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

HAVOLINE MOTOR OIL 10W-30 (p,cc) 4.7

 

Защо ползваш "вражески" търсачки, нима Приста няма 10w-30 за такъв двигател :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо ползваш "вражески" търсачки, нима Приста няма 10w-30 за такъв двигател :rolleyes:
Имат, ама е препоръчително да се сменя на 30 сек. или на 100 м. ... :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо ползваш "вражески" търсачки, нима Приста няма 10w-30 за такъв двигател :rolleyes:

Колеги, бъдете добронамерени.

Така ще сте от полза на участниците във форума. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все пак, Мицубиши препоръчва ли някоя марка масла или не? И ако е "ДА", каква е тя?

 

Да разбирам че няма оригинално масло Мицубиши?

 

Извинявай, явно аз не се изразих правилно, въпроса ми е:Дали има или няма масло което препоръчва Мицубиши като производител на автомобили, и ако има каква марка е то?

 

Колкото и да се бъзикате с мен аз няма да се подведа, поръчай си масло за този "звяр" в оторизиран сервиз и да видим какво ще препоръчат там..............Нали се сещаш че и там нямат такива спец........ масла а имат най обикновени синтетики.

 

Аз съм добронамерен :) Просто след всичките тези въпроси и уточнения се оказва че нямат препоръки на масло по модел автомобил и 10W-30 го пишат за дизели и селскостопански само. Затова просто и аз да попитам, ако правилно съм се изразил :icon_angel:

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, Приста Ойл нямат такова масло и е по-добре да се знае какво има и какво ням. Тексако не е "враг", а един от големите партньори на Приста за Източно-Европейският пазар.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...