Премини към съдържание

Смяна масло Carisma


Препоръчано мнение

  • Отговори 208
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

10W-40(полусинтетика)

........или 5W-40,ако се чуват повдигачите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спират ли повдигачите да се чуват ако сложиш 5W-40

 

Ако са много износени, от това тънко масло ще започнат да тракат повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То повдигачите спират да се чуват само като се сменят с нови, аз не съм чувал до сега някой даги е "оправил" с масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То повдигачите спират да се чуват само като се сменят с нови, аз не съм чувал до сега някой даги е "оправил" с масло.

 

Не казвам,че оправят повредата,но един добър майстор от форума на когото имам пълно доверие ме посъветва така.Следващата ми смяна на масло наближава и ще пробвам този съвет дали ще даде резултат,поне докато събера парички за смяна на повдигачи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То повдигачите спират да се чуват само като се сменят с нови, аз не съм чувал до сега някой даги е "оправил" с масло.
Не четеш достатъчно... :P Колегата Калоян(Торанага) си ги оправи така неговите...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш достатъчно... :P Колегата Калоян(Торанага) си ги оправи така неговите...

Да разбирам, че за каризмата трябва да карам с 5w40 пълна синтетика, за да утихнат повдигачите? Така ли? Не вярвам в чудеса, моля. Ако някой чуе каква дискотека ми е двигателя, ще сънува кошмари 1 година и никога няма да иска да си купи мицубиши. Според мен каризмата я дават с 10/40 производителите и аз си я карам с точно такова и зиме и лете и си трака като фуражомелка. Извесни са ми и опитите на Милен да си разглабя целия двигател, да кисне в разни кисилини повдигачите, после да ги сложи пак на другия ден с ново масалце и.... на 3 тия ден пак същата дискотека.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че за каризмата трябва да карам с 5w40 пълна синтетика, за да утихнат повдигачите? Така ли?
Не с 5w40 , а с 0W40 или 0w30 пълна синтетика трябва да я караш, и може и да утихнат, освен ако не е карана прекалено дълго време, с 10w40 ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е 10W40, крайно рисковано и напълно безмислено да се слага пълна синтетика в автомобил който е над 10 години(говоря за Каризма)

Като си дойдеш в БГ си сложи "Приста Бензин" 10W40 и ще усетиш разликата на момента.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е 10W40, крайно рисковано и напълно безмислено да се слага пълна синтетика в автомобил който е над 10 години(говоря за Каризма)

Като си дойдеш в БГ си сложи "Приста Бензин" 10W40 и ще усетиш разликата на момента.

Поздрави.

Аз съм си в БГ, ако към мен се обръщаш. Смених си маслото преди 500 км. с лики моли 10/40. Нямам никакви намерения нито да слагам приста, нито пък синтетики, които излизат над 100 лв. смяната. Колата е на 12г. и 184000, а може и да са 284 000 ама това е друга тема. Въобще не ми пречат повдигачите, ако спрат да чаткат ще ми е тъжно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си в БГ, ако към мен се обръщаш. Смених си маслото преди 500 км. с лики моли 10/40. Нямам никакви намерения нито да слагам приста, нито пък синтетики, които излизат над 100 лв. смяната. Колата е на 12г. и 184000, а може и да са 284 000 ама това е друга тема. Въобще не ми пречат повдигачите, ако спрат да чаткат ще ми е тъжно.

Ще ти е тъжно ако се счупи някой повдигач.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ти това кажи, да се счупи пепел ти на езика. Българско масло не бих сложил дори и на резачката за дърво. Надявам се лики моли да е малко по-хубаво от приста ойл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е 10W40, крайно рисковано и напълно безмислено да се слага пълна синтетика в автомобил който е над 10 години(говоря за Каризма)

Като си дойдеш в БГ си сложи "Приста Бензин" 10W40 и ще усетиш разликата на момента.

Поздрави.

Това за 10-те години, пише ли го някъде, или е от "народната медицина" ???...

И какво искаш да кажеш с това, че е без смислено да се слага пълна синтетика ?..

Ти по умен ли си от Гиньо Ганев (производителя на автомобила) , та да казваш с какво масло да се кара... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за 10-те години, пише ли го някъде, или е от "народната медицина" ???...

И какво искаш да кажеш с това, че е без смислено да се слага пълна синтетика ?..

Ти по умен ли си от Гиньо Ганев (производителя на автомобила) , та да казваш с какво масло да се кара... :D

"Когато се намеси природата, медицина е безсилна" - така, че в автомобил над 10 години от калибъра на Каризмата, е напълно неоправдано да се сипва пълна синтетика, ако щеш го погледни и от финансовата гледна точка.

Този Гиньо Ганев не го познавам, не е от нашето училище и това ме води на мисълта, че съм по вещ от него(що се отнася до смазочни продукти).

А колегата, както и ти, можете да си карате колите с каквото си поискате - ако ще и с олио. :icon_dance:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за ГДИ (в случая за колегата Pepper), този отговор на Мирослав пропуснали ли сте го.......

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...2417&hl=GDI

Съобщение 6..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за ГДИ (в случая за колегата Pepper), този отговор на Мирослав пропуснали ли сте го.......

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...2417&hl=GDI

Съобщение 6..........

Аз наистина съм пропуснал тази тема, нищо другия път ще пробвам 0/30 или 5/30, както и бат Марин подсказа. А и каква е вероятността да се счупи повдигач?

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотул 5W40.

С такова масло съм вече около 3000 км.

След подмяната на старото с мотула повдигачите не престанаха да почукват на студено,

но определено много по-бързо спират.

 

Може и да си въобразявам но и разхода падна,

и не забелязвам промяна в нивото на маслото.

 

На следваща смяна ще пробвам и по-тънко масло 5w30 пак на мотул.

 

Поздрави на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за ГДИ (в случая за колегата Pepper), този отговор на Мирослав пропуснали ли сте го.......

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...2417&hl=GDI

Съобщение 6..........

Явно Батето го е пропуснал, щом продължава да твърди, че 10/40 е най подходящо, или има някои повдигачи за Каризма за продаване, дъге...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях чел, а и всеки ми разправяше, че за моята Каризма GDI било най-добро 10W40..

 

И какво се оказва - да слагаме 0W30 или 5W30, така ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Ако става въпрос за ГДИ (в случая за колегата Pepper), този отговор на Мирослав пропуснали ли сте го.......

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...2417&hl=GDI

Съобщение 6..........

 

Ако искаш да дадеш точния линк на Мирослав се натиска в скучая върху цифрата 6 и копираш линка, след което го песйтваш.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...st&p=132120

 

И аз бях чел, а и всеки ми разправяше, че за моята Каризма GDI било най-добро 10W40..

 

И какво се оказва - да слагаме 0W30 или 5W30, така ли?

 

На колко хиляди ти е колата? По добре слагай 5W30

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях сложил 10W40 на Liqui Moly, от това с добавката, зимата не съм имал никакви проблеми. Сега почна да се чува съвсем лек шум (не силно тракане) от един или два от повдигачите. Въпроса е може ли повдигача да се "задръсти" от добавката в маслото или е имало и от преди нещо. Старото масло беше TOTAL Quartz 10w40, било е за смяна още в немско и докато дойде до тука беше станало рядко като кафе и само е източено и сменено с ново, без да се слагат добавки за промиване. Дали има шанс след промивка и синтетика да се оправи или трябва смяна на повдигача?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...