Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Смяна масло Carisma


Препоръчано мнение

здравейте, от няколко месеца имам Carizma 1.8 GDI в момента е на 116 000 км. /релни защото я купих от семейни приятели/ трябва да сменя маслото .

Може ли да ми препоръчате някаква марка масло , която е добре за тизи двигател?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 208
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравей колeга, аз съм с Mobil полусинтетика 10W40 и съм доволен от него. Някои колеги, като Milen z(ценя мнението му) препоръчват TOTAL QUARZ 10W40. За този двигател се препоръчва полусинтетика 10W40 и май всеки има някакви предпочитания. Важното е да не попаднеш на менте. Успех в начинанието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам с Шел Хеликс 10W40 , но предполагам , че не е най-добрия вариант(ще се радвам да получа мнение по въпроса)!

Извинявам се ,ако не е тук мястото но виждам,че се коментира маслото за Каризма - аз също карам 1.8 ГДи и в този дух искам да попитам ,сега като сменям маслото с друга марка (Тоtal) трябва ли да се прави някаква по-специална процедура?

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам с Шел Хеликс 10W40 , но предполагам , че не е най-добрия вариант(ще се радвам да получа мнение по въпроса)!

Извинявам се ,ако не е тук мястото но виждам,че се коментира маслото за Каризма - аз също карам 1.8 ГДи и в този дух искам да попитам ,сега като сменям маслото с друга марка (Тоtal) трябва ли да се прави някаква по-специална процедура?

Благодаря предварително!

 

Ефект от такава "специална процедура" ще има ако се промие системата с тънко масло, преди да се сипе новото. То това не е лошо да се прави и дори всеки път, при всяка смяна на маслото ама цялата процедура удря по ...джоба :icon_blush: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.

Искам да попитам и нещо друго.

За този двигател /GDI/, какво друго трябва да сменям на известно време /видях във форума свещи и високоволтови кабели, как да разбера кога трябва да ги сменям/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.

Искам да попитам и нещо друго.

За този двигател /GDI/, какво друго трябва да сменям на известно време /видях във форума свещи и високоволтови кабели, как да разбера кога трябва да ги сменям/

Този мотор няма високоволтови кабели, има 4 бобини с вграден комутатор..........т.е. на всеки цилиндър по една бобина............обърни внимание на свещите , те трябва да са иридиеви IZFR6 .........тези свещи изкарват не повече от 100 000 км. пробег...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във всичките тези "маслени" дербита човек може да се обърка...

Бате Плевен, напиши конкретно и кратко за масло за смяна на каризма:

 

Като маслото да е с показатели - такива че да се кара през цялата година, от клас 10W40.

После - добавката/конкретно/ която се добавя в старото масло преди да се източи.

И най-накрая, добавката която се добавя в новото масло, за подобряване смазващите показатели..

И да, да - благодаря че попита: -Говори ми за "Приста". :good:

Ама кратко, точно и без излишни обяснения... :icon_thumbup:

И запази от всичко по един комплект, че ще идвам да сменям :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На-доброто не може да се подобри :rolleyes:

Технически не мога да го обясня, но "батето" каза ,че има някаква добавка, която прави тънък филм по детаилите и остава така в продължение на около 90 000 км. Като си седи дори и при последваща смяна на маслото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://fenombg.com/31 въпросната добавка

 

Engine 4G93 3,8 liter

Havoline Synthetic 5W-40

Havoline Extra 10W-40 (най сполучливото за нашия климатичен пояс)ето одобренията SAE 10W-40 API SL/CF;

ACEA A3/ B3/ B4.Няма значение от марката и производителя ,стига да има тези или по високи показатели (най вече по API)

 

- / Change 15000 km / 12 months

Ето и за трансмисията инфо

Transaxle, manual 5/1

2,2 liter Multigear MTF SAE 75W-80W

Multigear S SAE 75W-90

Check 15000 km / 12 months / Change 75000 km / 60 months

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На-доброто не може да се подобри :rolleyes:

Тука може да се поспори :icon_dance:

Винаги има нещо по добро и от най доброто :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А къде могат да се видят цени на продуктите предлагани на този сайт?

Дай mail да ти пратя цените ако те интересуват.

FN1212 FENOM ‘RENOM ENGINE NANOGUARD’ 180ml

Уникална нанотехнологична добавка с тефлон ‘PTFE’ за дълговременна защита – 100 000км 21.80

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам направо за ценова листа, защото ме интересуват и други неща (като полирпастата например, трансмисионната добавка и т.н.). Може и на лична, но мисля, че ще има и други интересуващи се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам направо за ценова листа, защото ме интересуват и други неща (като полирпастата например, трансмисионната добавка и т.н.). Може и на лична, но мисля, че ще има и други интересуващи се.

Ще се опитам да кача ценичките

FENOM.doc

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много внимавайте с тефлоновите добавки! И четете повечко...

Правилно колега ,четете повечко .

Горе споменатата добавка няма нищо общо с тефлоновите добавки.Тя е от ново поколение-НАНОТЕХНОЛОГИЯ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не стигаме до фанатизираните твърдения по друга една тема...

Ок няма да спорим,всеки сам да си преценява :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правилно колега ,четете повечко .

Горе споменатата добавка няма нищо общо с тефлоновите добавки.Тя е от ново поколение-НАНОТЕХНОЛОГИЯ.

Ти, Нанотехнологиите остави на нас....... :D Я кажи от къде го изкара тоя глас(на събора)............Понеже темата беще за масло на GDI, да спомена два мн.добри избора......TOTAL-QUARTZ-10W40......MOTUL-SINERJI-10W40..........И за да няма обърквации и спорове по под-темата: Аз лично от 20 годишен опит, съм установил че най-добрите добавки за двигатели са-НОВИ БУТАЛА И СЕГМЕНТИ............За скоростни кутии-ЛАГЕРИ СИНХРОНИЗАТОРИ и ЗЪБЧАТКИ :D :D ...... :mitsu-smiley: ...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти, Нанотехнологиите остави на нас....... :D Я кажи от къде го изкара тоя глас(на събора)............Понеже темата беще за масло на GDI, да спомена два мн.добри избора......TOTAL-QUARTZ-10W40......MOTUL-SINERJI-10W40..........И за да няма обърквации и спорове по под-темата: Аз лично от 20 годишен опит, съм установил че най-добрите добавки за двигатели са-НОВИ БУТАЛА И СЕГМЕНТИ............За скоростни кутии-ЛАГЕРИ СИНХРОНИЗАТОРИ и ЗЪБЧАТКИ :D :D ...... :mitsu-smiley: ...... :icon_thumbup:

 

Колега , както по-горе съм писал скоро ми предстои смяна на маслото на Каризма 1.8 Гди! До сега 4 пъти съм го сменял с Шел Хеликс 10w40 , но сега както по препоръка на Milen_z , а виждам и по твоя , ще слагам може би Total Quartz 10w40! Въпроса ми е , добра ли е тази смяна на маслата и като сипя новото масло хубаво ли е да сложа от тази добавка която Poli предлага (днес цял ден четох тази тема) ?

П.С. Въпроса ми е към всички колеги разбира се!

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , както по-горе съм писал скоро ми предстои смяна на маслото на Каризма 1.8 Гди! До сега 4 пъти съм го сменял с Шел Хеликс 10w40 , но сега както по препоръка на Milen_z , а виждам и по твоя , ще слагам може би Total Quartz 10w40! Въпроса ми е , добра ли е тази смяна на маслата и като сипя новото масло хубаво ли е да сложа от тази добавка която Poli предлага (днес цял ден четох тази тема) ?

П.С. Въпроса ми е към всички колеги разбира се!

 

Благодаря предварително!

Колега ! щом отново споменаваш добавките, значи не си прочел внимателно горният ми пост........Нарочно съм ги писал с главни букви-истинските добавки.........Вярвай ми виждал съм двигатели и скорости,карани с какви ли не добавки........Докато не сложим от "моите", оправия няма......Само се замисли, че те ако помагаха ние нямаше да правим основни ремонти.......Наночастиците,полимерите и т.н.,щяха да си се натрупват по стените на цилиндрите , и нямаще да разстъргваме и да слагаме , следващ рем. размер бутала.........И понеже сега очаквам атака от привържениците на добавки, им казвам предварително : Момчета спазвайте пропорциите и не слагаите повече добавки от необходимото, че ще се натрупат много частици и ще задръстят цилиндрите и няма да могат да се движат буталата........ :icon_thumbup: За това че сменяш марката на маслото , не се притеснявай.......Както беше писал един колега по горе, на хубавото масло няма какво да му се подобрява........ :mitsu-smiley: :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...