Премини към съдържание

Голяма Трагедия


Препоръчано мнение

Наш колега с митсубиши еклипс претърпя сериозна катастрофа

Ето малко инфоза за голяма трагедия станала на 21.06.08 късно вечерта

 

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f...173683#p1173683

http://www.skat.bg/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еклипса от нашия форум ли е?

Няма значение от кой форум е........Жалко за загиналите, та ако ще не цигани, а и талибани да са..........Никой не заслужава такава съдба.......Поклон пред паметта им, и съболезнования на близките.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еклипса е от клуба! Беше варненски и до скоро обявата за продажбата му беше тук ЦЪК. Колегата от Бургас който го купи (nickname Ivailo76) беше на срещата в Сл. Бряг ЦЪК. Вижте регистрациония номер от снимката на събора и от тази:

 

http://i.data.bg/08/06/23/1019408_orig.jpg

 

Това е колегата: http://mask-ii.hit.bg/DSC02106.JPG

 

П.С. Преклон пред паметта на починалите :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eagle TSi дай информация по случая...Как е момчето? Ами момичето което се е возило с него?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eagle TSi дай информация по случая...Как е момчето? Ами момичето което се е возило с него?

 

И двамата са добре с леки наранявания по главата и тялото нямат счупвания

В шок са и едва сега осъзнават какво се е случило, не помнеха нищо след катастрофата, момичето беше в безсъзнание, но сега се оправят.Нашият колега не може да повярва че е направил нещо толкова жестоко и ужасно.

 

П.С. Преклон пред паметта на починалите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лека им пръст на хората, нелепа смърт. Абсолютна глупост е да караш с 150-160 в град. Както се вижда на записа еклипса занесе от огромната скорост, на този объл завой. Много лошо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лека им пръст на хората, нелепа смърт. Абсолютна глупост е да караш с 150-160 в град. Както се вижда на записа еклипса занесе от огромната скорост, на този объл завой. Много лошо.

И не само градско post-3405-1214311914_thumb.jpg Изобщо си е глупаво да се кара с високи скорости........Все пак живота е само един.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам... От записа ли, от забавения каданс ли, но не ми се видя чак толкова висока скоростта, особено за такъв... никакъв завой... И Еклипса дори не поднесе, движеше се почти направо......

Сигурно ли е, че е карал със 160? Ако е така - наистина лошо... То не, че иначе е хубаво.... Лека им пръст на починалите и не знам какво да кажа за нашите хора... Кураж и сила...

И както казва чичо ми - КАРАЙТЕ УМНО!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И със 150 да се е движел, на този плавен завой така да изтърве траекторията, е много странно. Да е зимата на лед, разбирам... Може да е имало пясък.

Ако беше така всяка втора кола на магистралите да е излетяла от пътя.

 

Според мен или е бил "под въздействие", или не е гледал пътя...

 

Идиотското е опита да мине през кръстовище с коли чакащи за ляв завой, с тази скорост. Без да си даде никакъв шанс. Това, просто казано, е липса на интелект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам че момчето е постъпило много безрасъдно, но нека не го съдим в този момент...Мисля, че съвестта му ще е достатъчно тежка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да съдим когото и да е, вината изцяло е в управата ни (на държавата) последните 20-тина години и разбира се благодарение на бездействието на КАТ години наред.

 

Не мога да се съглася с това. По тази логика, тези които карат разумно, го правят изцяло по заслуга на държавата и КАТ?

 

Не - правят го заради това че ги е шубе да не се пребият, и поради някакво насадено чувство на отговорност. Аналогията е, като ходиш по улицата, да не настъпваш и да не се ръгаш в хората. Но, идва бай Ганьо, на който му е 6см в изправено състояние (в собственото му социално и персонално отражение, имам предвид), и почва да се доказва какъв великолепен пич зад волана е на натруфената си кочина-камикадзе. И не мога да имам жалост към подобни изцепки, защото наказанията минават, съвестта на еди кой си не ме вълнува, а хора умират, остават сакати, забравени, провалени. И след време никой даже не се сеща за нищо. Тези неща имат свойството да се размиват с времето. Затова, докато обществото не се обърне срещу тези престъпници, нито КАТ, нито държавата ще го направи. Държавата това са отделните хора - ти аз (когато съм в държавата), всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лека пръст на загиналите.

 

Моят анализ на ситуацията, е че със сигурност е имало нещо на пътя(неравност или пясък,камъчета които са предизвикали частична загуба на сцепление с настилката) или пък самият еклипс е бил със лоши гуми или амортисьори.

 

После шофьра на еклипса се опита да направи най-доброто в случая - да държи колата на максимално сцепление и да се моли колата сама да си хване рязко пътя, като се има в предвид че кара 50 на 50 плъзгане. За съжаление молитвите не са достатъчни.

 

Аз лично съм избягвал неведнъж по този начин но с по-малки скорости от порядъка на 60-80 и двата пъти колата ми губи частияно сцепление за около 20 30 метра и след това си хвана пътя, ако бях навил малко повече щях да съм на въртележката. Както и да е това беше когато карах безрасъдно.

 

И аз карам във същата държава, на същите пътища, със същото напрежение което ми придава работата, живота в България и тн.; карал съм лудо за 2 години живеца земах на една вектра. 2 години някаде бог или който и да е пази мен и околните сега карам с главата си и не правя катастрофи.

 

Виновен е водача на еклипса точка по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужасна катастрофа... голяма трагедия.

Безкрайно съм учуден как на такъв булевард, очевидно високоскоростен няма мантинела по средата. За мен е недопустима подобна организация на движението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужасна катастрофа... голяма трагедия.

Безкрайно съм учуден как на такъв булевард, очевидно високоскоростен няма мантинела по средата. За мен е недопустима подобна организация на движението.

 

Какъв високоскоростен булевард, това си е пътен възел с престрояващи, завиващи и спрели коли. С маркировка, знаци, осветление. На такова място се кара с 50, а не 150.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само немога да разбера защо винаги се търси оправдание,кой бил крив, КАТ кви били,законите какви били,тва как не било,ама имало пясък на пътя,нямало мантинела......Вижда се много ясно че\\\"безсмъртния\\\" кара като луд и не му дреме за останалите участници в движението пък ако ще да е имало пясък и нам си кво на пътя, както е казал aga това е пътен участък с ограничение 50!!!!!!!!В крайна сметка всеки сам решава как да кара, защото в бг никoй не спазва законите ,ако си достатъчно съвестен ще прецениш къде да караш бързо къде да се съобразяваш с правилата,как да пазиш останалите и себе си !Не сме сами на пътя!!!има достатъчно места за даване на газ където няма други участници.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само немога да разбера защо винаги се търси оправдание,кой бил крив, КАТ кви били,законите какви били,тва как не било,ама имало пясък на пътя,нямало мантинела......Вижда се много ясно че\\\"безсмъртния\\\" кара като луд и не му дреме за останалите участници в движението пък ако ще да е имало пясък и нам си кво на пътя, както е казал aga това е пътен участък с ограничение 50!!!!!!!!В крайна сметка всеки сам решава как да кара, защото в бг никoй не спазва законите ,ако си достатъчно съвестен ще прецениш къде да караш бързо къде да се съобразяваш с правилата,как да пазиш останалите и себе си !Не сме сами на пътя!!!има достатъчно места за даване на газ където няма други участници.....

много точно казано :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим за съвести алабала .. щом е жив и е причинил смърта на 2-ма други - съд и затвор! Марката кола не извинява никой ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим за съвести алабала .. щом е жив и е причинил смърта на 2-ма други - съд и затвор! Марката кола не извинява никой ..

 

Подкрепям!

Като влезнат в затвора няколко "безсмъртни тариката" положението ще стане значително по - спокойно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям!

Като влезнат в затвора няколко "безсмъртни тариката" положението ще стане значително по - спокойно!

 

 

Не дай се боже да ти се случи на тебе или на някой друг ще разбереш какво му е на момчето.Всички си мислим че на нас не може да ни се случи и караме бързо и се състезаваме по улиците,но просто казвам го пак не ни е надушил дявола.Мисля че няма нужда повече да го обсъждаме,просто исках да сте наясно със случилото се.И всички да бъдем малко по добри и предпазливи шофъори.Моля темата да бъде затворена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...