Премини към съдържание

Красиви табла за нашите диаманти


Препоръчано мнение

Един бивш колега си беше сложил такова на Селиката и, честно казано, нещо не ме впечатли (освен, че е различно от стандартното).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

В понеделник имам среща в сервиза на гореупоменатата фирма, ще видя нагледно какво правят и после ще разкажа, най-вероятно ще отидем със Стилян заедно. Ще говорим от името на клуба, за да има евентуално отстъпки при интерес!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези същите бяха писали преди време тук за един еклипс. xtuners е акаунта им.

Имаха преди време някакви договорки с Мазда клуба да направят 10-20 табла, но не знам как се развиха нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един бивш колега си беше сложил такова на Селиката и, честно казано, нещо не ме впечатли (освен, че е различно от стандартното).

Дай да реализираме проекта с дигиталното табло...................... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе всички говорят за мостра .. ама ако момчетата не са правили до сега на такъв модел Галант .. мостра може да няма и да се наложи отварянето на нечие табло за вземане на тази мостра. Друго нещо което е триков момент е разликата между таблата на автоматик и такъв с ръчни скорости. Примерно на Стилян таблото е различно от моето .. а мен не ми се рискува да дам някой да ми разглоби таблото за вземане на мостра, без да е ясен крайния резултат ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е задължително мострата да е точно от галант, всякаква друга върши работа. Идеята е да се види качеството на изгаботка, осветеносста и т.н. Всички знаем, че на снимка/картинка нещата са супер, въпроса е и на живо да са също супер. След като правят всяко табло индивидуално според вкуса на клиента какъв е проблема с различните табла автомат/ръчка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Галант в това студио е правен, но искам да отидя на място и да видя какво предлагат, момчето беше любезно и има готовност да ми отдели 2 часа като отидя на място да ми показва и да ме зарибява! :) Така че спокойно всичко ще бъде изпипано и попитано, ако се сещате нещо казвайте докато е време. В понеделник съм на среща! Ще бъдем със Стилян така че ще можем да покажем нагледно Галанта! :) Още повече ако има нещо което не е правено до сега се изработва по поръчка в цвят пожелание на клиента, както като осветление, така и като фон.

Ще дадем пълно инфо... Нали го знаете Стилян... поне 3 педи четмо ще има след срещата ни! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе всички говорят за мостра .. ама ако момчетата не са правили до сега на такъв модел Галант .. мостра може да няма и да се наложи отварянето на нечие табло за вземане на тази мостра. Друго нещо което е триков момент е разликата между таблата на автоматик и такъв с ръчни скорости. Примерно на Стилян таблото е различно от моето .. а мен не ми се рискува да дам някой да ми разглоби таблото за вземане на мостра, без да е ясен крайния резултат ..

 

Няма какво да те притеснява колега, тъй като не се слага цяло парче, а се 4 отделни елемента, като всеки един влиза в леко вдлъбнато пространство - гориво, километраж, обороти, температура. Разликата между моето и твоето табло е между километража и оборотомера, но там няма какво да се слага и прави! Така че са еднакви! Разлики има само в едно нещо - различните километражи! Тъй като има до 240 и до 260км/ч. Но - ще отидем и ще видим! Обещавам снимков материал и подробно описание на случилото се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай да реализираме проекта с дигиталното табло...................... :)

 

Занимавам се с него чат-пат като имам време. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че има проект за дигитално табло. Аз мога да помогна с електрониката. Работя с много фирми доставчици на електронни елементи и мога да помогна с мостри на елементи. Дайте някакво инфо(какви елементи ползвате,със свето диоди ли е или LCD display има ли процесор).Аз имам една идея за навигация и само ми остава да измисля как да прожектирам образа на стъклото(като в Ситроен С6) с подръчни средства ама това е друга бира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес брат ми за пореден път откри полезна информация. Намерил е един тип, който прави такива табла по поръчка... Свързал се е с него и в общи линии условията му са следните:

За единична бройка, цената е 100$ за изработка и около 6$ за доставка... ако се направи голяма поръчка е склонен на много сериозно отстъпки до цени падащи с 30%. Очаквам отговор и потвърждение от негова страна за Mitsubishi Galant.

 

Ето и линк от форум, където е писал с какво се занимава: Indiglo custom design

 

Най-хубавото е, че всичко му е custom изработка... тоест мога да си поръчам табло, на което пише някъде "Mitsubishi Bulgaria" или "Кака Мара - Созопол '87". Всъщност - може да направи каквото му кажем :) Дори километражът може да не е с цифри, а нещо друго... или пък на 50, 90 и 130 км/ч да пише нещо. Всякакви щуротии ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че Дани упорито изчаква аз да пусна тема за вчерашната среща... то и аз чаках той да го направи, ама май няма да се дочакаме взаимно, та реших да я подхвана отнякъде си.

 

Ако пропуснем факта, че пичовете закъсняха малко (което се дължеше по-скоро на дискомуникация), лично за мен срещата мина повече от добре. Офисът им или по-скоро гаражът+офис се намира в района на пресичането на бул. България и Околовръстния път. Отделихме близо час, но успяхме да се запознаем много подробно с това, което предлагат.

 

Какво представлява продуктът им? - замяна на стандартаната визия на арматурното табло, като процесът включва няколко стъпки - сканиране на старото табло; печатане на плака (офсетов пълноцветен печат); изработване на светещ панел; монтаж в автмобила. Те се занимават с целия процес, като разликата от многото други неща, които открихме в Интернет е, че: 1 - те са си производител! Тоест те правят целия процес от А до Я и съответно могат да направят каквото им поръчаме! Тоест напълно custom изпълнение; 2 - целият процес се включва в цената и сроковете за изпълнение.

Демонстрираха ни как работи - за мен лично това е оптималното. Видяхме и какво представлява самият продукт, който, отново за разлика от повечето неща, които открих в Интернет, се състои от две части - светеща неонова плочка, работеща на напрежение 60 волта (има си малък трансформатор) и плака с прозрачни, цветни и плътни елементи. Това в комбинация може да постигне какво ли не!

 

Как изглежда? - дизайните са най-различни. В момента съм на работа и не мога да кача снимки, но ако им отворите сайта, ще ги видите. Правят всичко - от бяло табло със светещи цифри, през black edition, наподобяващ Galant след 99г. до планинено, оранжево - всякакво... Яркостта на светене определено е по-добра от диодното осветление и LED таблата. През деня свети достатъчно, че да се вижда, а през нощта не е чак толкова натоварващо. Важно е да отбележа, че таблото може да има няколко цвята едновременно, което е отново плюс пред някои от другите изпълнения. Освен това има два контролера, които също за първи път срещам - единият променя леко цветовата гама (тоест таблото може да си сменя цвета от ярко синьо, през синьо-зеленикакво до почти ярко зелено или друга гама!), а вторият регулира интензитета на светене - тоест това, което май rosko отбеляза като минус, че много ярко светело през нощта - може да се намалява! Предупредиха само, че не трябва да стига драстично намаляване на тока, тъй като в противен случай може да изгори (като при ксенона - ако му подаваш по-малко ток, започва да мига и горят от това крушките и баластите!).

 

Какво точно ми сменят на таблото? - добавят се плаки със осветлението за онези елементи, които имат "гнездо" на арматурното табло. Това са обикновено 4 неща - показател за гориво, показател за темп. на двигателя, километраж и оборотомер. По принцип всяка изработка може да бъде уникална по отношение на използвани цветове, осветление и т.н. но не могат да се разминават в рамките на едно табло - тоест не може километражът да свети в зелено, оборотите в червено и две розови отстрани! Всъщност може и да може, но ще бъде с отделна поръчка, която ще бъде по-скъпа.

 

Какво мога да имам като дизайн? - "всичко, без снимки" - така ми отговориха на въпроса. В общи линии дизайнът ще го доизясним на втора среща с момчетата, ако решим да правим поръчка. Но е важно да знаем, че могат да сложат какъвто и да било надпис, векторна фигура, шрифт и т.н. Тоест мога да си направя километраж за Голфче с готически шрифт на километрите и надпис "PT - Pernik Tuning". Важно е обаче, за да можем да използваме групова поръчка, всички да достигнем до консенсус за стила и дизайна или поне да се разделим на групички от по 3-4 човека с единодушно желание :)

 

Как се монтира? - процесът по поставянето става за около ден. Тоест сутринта им се оставя колата и вечерта е готова. Това е предимно с цел да си тестват добре нещата. Монтажът им е включен към цената и те се занимават в всичко в това отношение - свалят таблото, връзват тоци, сглобяват, тестват... Казаха, че капацитетът им на работа е по около 2 коли на ден.

 

Ами ако ми се разминава с таблото? - първата стъпка от процеса е така нареченото сканиране. За целта те разглабят колата, сканират всеки детайл, който ще правят и след това го обработват визуално, ако някой иска допълнителни елементи. Важното е, че при сканирането те си взимат точните мерки за деленията и разположенията на легендата по таблото и няма как да се разминават после. По принцип не е нужно всяка кола по отделно да се сканира - ако говорим конкретно за Галант, има две разлики в моделите 97-03 - дали километрите са до 240 или до 260. Моят лично е до 240 и аз съм готов да се жертвам за няколко часа разглобяване за сканиране. Оттам нататък - който има като моето табло, направо влиза в групата и ще ходи само за монтаж.

 

А стрелките сменят ли се? - те са елемент на отделна поръчка. По принцип могат да се оставят и старите, но предлагат и подмяна на осветлението на стрелките (заплаща се отделно). Смяната се състои в добавянето на специално диодно осветление, което кара стрелката да свети в пъти по-ярко. За пример ни казаха, че било като при Голф 4 и 5, ама с Дани като не сме карали, гледахме като в небрано лозе. Според мен си струва и те да се сменят, защото иначе изглежда полвинчата работа.

 

Може ли да се върне старото табло? - макар, както казаха момчетата, да е безсмислено, ДА, може да се върне, без никакъв проблем!

 

Има ли някаква гаранция? - да, дават 3 месеца гаранция на всичките си продукти, като казаха, че за 4 години работа, са имали върнати не повече от 5-6 коли и то са били с проблеми на дефектна светеща пластина, която те веднага са сменили.

 

Консумативи има ли? Колко му е животът на това нещо? - те твърдят, че единственото, което може да се износи, е светещата пластина, тъй като и тя, като всяко ослепително тяло, си има живот. Не помня какво казаха, май нещо от сорта на 3000 часа беше. Важното е, че могат да се заменят при тях, в случай че изгорят. Не споменаха конкретна цена, но уж "няма да бъде много скъпо"!

 

Каква е алтернативата? - за българския пазар май са единствените. Остават поръчките от чужбина, които са по-евтини при всички положения, но качеството не го знаем, не сме виждали продуктът на живо, нямаме гаранция и не можем да поръчаме custom дизайн... Иначе те казаха, че от ebay се намират китайски, които се разминават с очакванията. Пичовете казаха, че са от доста години в бранша и имат много клиенти, дори и от други клубове. Активно работят с Opel, BMW и VW.

 

Колко ще струва? - хайде, стигнахме и до най-важното. Казаха, че цената на единична бройка е 220лв за таблото и 50лв за стрелките. Ако правим групова поръчка, цените падат на 190лв за табло и 40лв за стрелки. Под група те казаха, че очакват около 3-4 човека. Попитахме за по-голямо групово намаление, тоест ако им стоварим поръчка за 20 табла, примерно, но на първо четене се дръпнаха... ще ги обработим душевно - все пак момчетата караха японски коли, значи са прозряли една от житейските истини.

 

Какво следва? - уговорихме се, че ще направим среща с тях. Тази среща ще бъде, след като обсъдим нещата на вътрешно-корпоративно равнище. Това ще го направим на националната среща. Идеята за втората среща е те да ни покажат на живо готови монтирани табла, да демонстрират продукта си на всички, които желаят да се запознаят и да обсъдим дизайна и цените като финална стъпка. Оттам нататък, който реши, че иска, се договаря за ден, в който да си остави колата за монтаж и готово.

 

Само стрелките и таблото ли правят? - не, това ще го включим към груповата поръчка. Иначе правят всичко... осветление в купето, скоростен лост, дихалки на вентилатора и т.н. В общи линии - всичко, което може да свети, те биха го направили. Там обаче вече говорим за отделна уникална поръчка, която не знам как стои като пари! Който се интересува вече следва да се свърже с тях.

 

Ето и контакти на фирмата:

Tuning X Studio

gsm: 0888 777-052

email: xtunersstudio@yahoo.com

skype: ivan.karadjov10

website: http://www.xtuners.com

 

 

Ами това е... нека Дани да допълни, ако има още нещо :) Пък, живот и здраве, на националната ще го дискутираме. Ааааа... оказа се, че имаме член на клуба, който вече е техен клиент - някой с Еклипс беше, но това пак Дани ще го каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимков материал с различните възможности за дизайн, взети от техния сайт. Постарах се да покажа от всеки вид по едно, като са различни марки, но това е без значение. Първото е това, което казах, че прилича на Galant след 99г. Това, което гледахме на живо как свети, е второто - това с бял фон. При него цифрите светят в синьо, а отстрани има червен кант при легендата с чертичките.

 

http://img504.imageshack.us/img504/2439/fordfocus26cp9.jpg

http://img113.imageshack.us/img113/7103/audis2coupedayup2.jpg

http://img81.imageshack.us/img81/9141/bmwe362kp8.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/8683/fiatbravoplasma3zw4.jpg

http://img179.imageshack.us/img179/4533/fordfocus216hd6.jpg

http://img208.imageshack.us/img208/851/honda20civic9600finalyl1.jpg

http://img143.imageshack.us/img143/4711/preludebb92if1.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/3116/hondacivic61dp8.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/4741/mitsibishieclipseplasmaql5.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/6631/nissanmicracustomplasmaou7.jpg

http://img181.imageshack.us/img181/1774/astragsi16v3sd6.jpg

http://img504.imageshack.us/img504/5288/opelcorsac02001ej9.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/5968/vwgolfgtisilverringsnw9.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер работа сте свършили, евала! Трябва да ви почерпим за отделеното време.

На мен специално нещата ми харесват и оставам в групата за поръчка.

За съжаление няма да съм на националната среща, че ще водя семейството на море, но ще чакам да уточните и да кажете каква е следващата стъпка.

Още веднъж благодаря, че отделихте време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, всичко което Стилян е написал е вярно и твърде подробно.

Това което мога да допълня е, че имаме потребител на клуба, който е минал през това студио, аз лично съм му виждал таблото на Еклипа и изглежда доста добре. Другото което мога да споделя е че може да се удължи скоростомера и оборотомера, т.е. ако е до 8000 оборота може да се направи до 10000 :) и скоростомера от 240 примерно до 320... :)

Процеса на направа както го е обяснил Стилян се състои в няколко стъпки: сканиране на таблото (няколко часа за разглобяване и сглобяване на таблото) След няколко дни монтаж (разглобяване и сглобяване с новата визия... около 4-5часа)

При групова поръчка ще ползваме отстъпка. Хората държат да направим среща, за да покажат качествата на това което правят, за заинтересованите колеги, по възможност да е вечер, за да се види как свети и как се регулира интензитета на светлината и как се сменят цветовите гами на таблото.

Има възможност за подмяна на дефектирали елементи, като честотата е под 1% на дефектите, който е в нормалните граници. Ако е в гаранция се подменя изцяло безплатно има и извънгаранционно обслужване. Ако друго ви интересува, питайте :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм доброволец за груповата поръчка. Само ще е хубаво за сканиране да мине някой друг Еклипс, защото иначе трябва да се разкарвам 2 пъти до София. Иначе пичовете работят много добре, виждал съм техни работи на няколко Опела и бяха страхотни! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предлагам всеки, който иска да му се направи подобно нещо да направи снимка на таблото си и да я постне тук. Така ще се видят кои табла са еднакви, на shades еклипса може да е като на колегата Сашо, така че най-добре снимки да се сложат, мисля че е най-безболезнено! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще съм към желаещите за такова табло! Моето си е стандартно на галант от 97 година. Страхотна работа момчета! :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето си е стандартно на галант от 97 година.

Значи като моето, което съм качил на първа страница от тази тема, нали?! Който е с това табло, да не му мисли - аз ще си возя моята кола да я сканират най-вероятно.

 

Много важно нещо, което не отбелязах по-рано, а според мен е ключово за развитието на темата - тези табла и груповата отстъпка в никакъв случай не касаят само Галантите!!! Ето защо след националната среща смятам да затворим тази тема и да пусна нова в раздел Mitsubishi, за да може да се присъединят всички желаещи! Особено при Еклипс и Колт може би дори ще има повече желаещи, тъй като основно те са тунингованите модели :)

 

Както се казва - колкото повече, толкова повече!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи като моето, което съм качил на първа страница от тази тема, нали?! Който е с това табло, да не му мисли - аз ще си возя моята кола да я сканират най-вероятно.

 

Много важно нещо, което не отбелязах по-рано, а според мен е ключово за развитието на темата - тези табла и груповата отстъпка в никакъв случай не касаят само Галантите!!! Ето защо след националната среща смятам да затворим тази тема и да пусна нова в раздел Mitsubishi, за да може да се присъединят всички желаещи! Особено при Еклипс и Колт може би дори ще има повече желаещи, тъй като основно те са тунингованите модели :)

 

Както се казва - колкото повече, толкова повече!

 

Обаче моето е до 260, не съм сигурен какви точно са разликите с таблото до 240. Иначе съм навит.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/755/1693532467.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... . Ако друго ви интересува, питайте :)

 

До колкото разбрах ще има втора среща с хората от фирмата, карам MITSUBISHI ECLIPSE G1 имам интерес към това което предлагат и подобна промяна на таблото, цвета на таблата за всички един ли ще е, или всеки може да си избере, и, може ли да ги попитате, могат ли да направят при контаткт - преди запалване (докато свети check engine) еднократно стрелките на скоростомера и оборотомера да скачат (от 0 до края на скалата) като на мотоциклетите - SUZUKI Gsx примерно (на такъв съм го виждал а може и други да го имат) Ако могат евентуално ще го оформя като допълнителна поръчка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е крайно време, ако ще правим нещо, да го правим. Или иначе казано, хайде да направим една среща, на която да поканим момчетата от фирмата да ни покажат на живо какво предлагат, да обсъдим още веднъж цените и да пускаме поръчка.

 

Ако смятате, че е по-правилно темата да я пуснем в раздел Mitsubishi, за да има повече активност, и за да дойдат хора и с други модели, освен Галант, нека някой да премести тази тема или да отвори нова там (Данаиле, този някой си ти! :beach: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз карам каризма и искам такава промяна на моето табло,но съм от Варна.

 

Някакви идеи как да го направим?????????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...