Премини към съдържание

Свещи


sasho

Препоръчано мнение

Можете ли да ми кажете какви свещи трябва да сложа на моето Колтче- 89 година 1,5 пълна инжекция и какво трябва да е разстоянието при камъчето(нз дали точно така се казва :rolleyes: ) като колата е с газова уредба :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аа той твоя бил модерен - с катализатор :icon_thumbup: Горните са за модела без катализатор, а при тези е 1.1 мм междината на електродите.

Фабрично ти дават

NGK BPR6ES-11

Denso W20EPR11

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте клеги!

И аз съм си наумил да сменям свещи , за това искам да попитам за моята Каризма 1.8 Gdi 16v ('99год.) какви свещи трябва да си взема?

И ако може да ми кажете ориентировачна цена и място от кудето да ги закупя,ще съм мн благодарен!

Рамата ми е : XMCLNDA2AWF135240

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти само оригинални - от Ратола Пловдив-колегата Miroslav ги изпраща за един ден с куриерска.Вярно е, че са по-скъпи,но се сменяват на повече километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти само оригинални - от Ратола Пловдив-колегата Miroslav ги изпраща за един ден с куриерска.Вярно е, че са по-скъпи,но се сменяват на повече километри.

Само в Ратола Пловдив ли може да се намерят тези свещи или може и от София! И пак да попитам за ориентировачна цена!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само в Ратола Пловдив ли може да се намерят тези свещи или може и от София! И пак да попитам за ориентировачна цена!

 

Може и в София,но колегите в Пловдив са много точни!

Мисля, че беше 42.00 лв. за 1 брой

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аа той твоя бил модерен - с катализатор :icon_thumbup: Горните са за модела без катализатор, а при тези е 1.1 мм междината на електродите.

Фабрично ти дават

NGK BPR6ES-11

Denso W20EPR11

А DENSO IRIDIUM TOUGH VKB20 - 36лв./бр.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само в Ратола Пловдив ли може да се намерят тези свещи или може и от София! И пак да попитам за ориентировачна цена!

 

 

Може и Denso - IZFR6B , цената за комплект е 168лв с ДДС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и Denso - IZFR6B , цената за комплект е 168лв с ДДС.

IZFR6B са NGK. За Дензо колегата по-горе е дал съответните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
в темата гледам доста се пише за NGK, а какво ще кажете за Beru ? мисля че са едни от най-добрите! :rolleyes:

 

Свещите са два вида, колега. NGK и Denso :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

в темата гледам доста се пише за NGK, а какво ще кажете за Beru ? мисля че са едни от най-добрите! :rolleyes:

Беру стават за европейските автомобили!

На :mitsu-smiley: слагаш само това с което излиза от завода.

Не че с други няма да работи, но ще има доста загуби, повярвай...................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От моя си опит мога да кажа, че Beru и Шампионките са най-калпавите свещи на пазара. Beru бяха много добри на времето, но бяха купени от Даймлер-Бенц, а те до каквото се докоснат го съсипват безвъзвратно. От най-добрите в Европа се снижиха до последното стъпало....... При Bosch проблема е да се уцелят необходимия брой свещи работещи еднакво. Останалите марки (а те не са малко) работят добре ако не са менте. Аз карам всичките си коли с NGK от вносителя им, а не от Ратола и съм много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От моя си опит мога да кажа, че Beru и Шампионките са най-калпавите свещи на пазара. Beru бяха много добри на времето, но бяха купени от Даймлер-Бенц, а те до каквото се докоснат го съсипват безвъзвратно. От най-добрите в Европа се снижиха до последното стъпало....... При Bosch проблема е да се уцелят необходимия брой свещи работещи еднакво. Останалите марки (а те не са малко) работят добре ако не са менте. Аз карам всичките си коли с NGK от вносителя им, а не от Ратола и съм много доволен.

Моля колегата за инфо на вносителя NGK и защо не от РАТОЛА/все пак хората си знаят нещата/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не от ратола и той не може да ти каже! Вземай и не му мисли...Аз си ги поръчах от Мирослав, 4 броя дензо и всичко си е ток ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Абе хора, я кажете за мойта "машина на времето", с номер на рамата JMBLNC12AEU404963, какви трябва да са ми свещите по каталог? Защото аз наскоро ги смених, сложих NGK уж, обаче има едно прекъсване което не мога да разбера от какво е? Ако ида на стенд дали ще ми кажат от какво е и бихте ли ми препоръчали място в софия да ида на стенд и да знам, че дадената ми информация ще е достоверна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

От няколко дни съм с бош супер плюс, спрямо старите които изкарах, с тези лети. Разстоянието е 1.1, взех ги от една морга но са като че ли преди 2 слагани на двигателя. Предполагам че след обслужване на автомобила са го блъснали и така са се озовали чарколяците тук. Снимката е примерна но вида и модела е същия (не са платиниум)

post-17704-036808100 1392798983_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...