Премини към съдържание

Въпрос за скоростна кутия


cyclodrome

Препоръчано мнение

Когато сменяхме маслото с мои приятел поради невежество развихме малко 2 Фиксатора :icon_blush:

Дали може да е от това? :icon_blush:

СЛожно ли е да се центрова на ново сега? :icon_crying:

:icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Браво на вас............страшни сте........... :icon_doh:

Трите болта един под друг дето са , тези ли болтове ги развихте и дали само сте ги разхлабили или изцяло сте ги развили???

Важно е да знам , за да ви кажа какво сте направили.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Не са те.

Единия болт е отдолу и е с евреиска звезда, него само го разхлабихме и после го стегнахме,

а другия болт е на най-високата точка на скорустната кутия до лосчето с механизма на жилата.

Него го развихме напълно и после го завихме :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са те.

Единия болт е отдолу и е с евреиска звезда, него само го разхлабихме и после го стегнахме,

а другия болт е на най-високата точка на скорустната кутия до лосчето с механизма на жилата.

Него го развихме напълно и после го завихме :icon_crying:

ааа.............по малката беля може би сте си отворили...............развили сте някой от болтовете на "пеперудата" на която се закачат жилата........абсолютно е възможно в този случай да не може да се превключват скоростите, тъй като от хода на пеперудата всъщност се определя как се превключват скоростите.......... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ааа.............по малката беля може би сте си отворили...............развили сте някой от болтовете на "пеперудата" на която се закачат жилата........абсолютно е възможно в този случай да не може да се превключват скоростите, тъй като от хода на пеперудата всъщност се определя как се превключват скоростите.......... :rolleyes:

КАк да я цетровам или да ти я дикарам през седмицата някоя вечер да я погледнеш? Имаш ли тази възможност?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КАк да я цетровам или да ти я дикарам през седмицата някоя вечер да я погледнеш? Имаш ли тази възможност?

Ми първо да видя какво може да е, след това ще решим какво ще правим...........ако можеш , докарай я в неделя по някое време..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми първо да видя какво може да е, след това ще решим какво ще правим...........ако можеш , докарай я в неделя по някое време..........

Ще ти драсна на лично че вече излезнахме от темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера купих масло Q8 с тези параметри които казахте...Чудя се дали да се фана днес сам да го сменям?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Сега като се зачетох се сетих, че и аз имам лек проблем със скоростите. Когато включвам на задна обикновено не влиза. Нужно е леко да отпусна съединителя и да придърпвам лоста докато задната щракне. Чудя се това дали се брои като проблем и свързано ли е със износването на съединителя и нуждата от смяна на маслото на СК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се зачетох се сетих, че и аз имам лек проблем със скоростите. Когато включвам на задна обикновено не влиза. Нужно е леко да отпусна съединителя и да придърпвам лоста докато задната щракне. Чудя се това дали се брои като проблем и свързано ли е със износването на съединителя и нуждата от смяна на маслото на СК.

И при мен е така от години, не се притеснявай ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених маслото но нямаше никакво подобрение...А майстора ми го беше яд дето го накарах да го смени защото оригиналното ми масло било супер...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених маслото но нямаше никакво подобрение...А майстора ми го беше яд дето го накарах да го смени защото оригиналното ми масло било супер...

Как го определи че е супер??? :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да го е вкусил :) Абе незнам казвам само какво ми каза и че нямаше подобрение...явно синхронизаторите...а маслото оригиналното беше зелено :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се зачетох се сетих, че и аз имам лек проблем със скоростите. Когато включвам на задна обикновено не влиза. Нужно е леко да отпусна съединителя и да придърпвам лоста докато задната щракне. Чудя се това дали се брои като проблем и свързано ли е със износването на съединителя и нуждата от смяна на маслото на СК.

И при мен също е така... вече си го знам и когато не влезе до край притискам леко и отпускам съединителя....., но в повечето случай си влиза...

Някои път и при 1-ва става така... става и с леко отпускане на съединителя но аз вкарвам 2-ра и после 1-ва .. така влиза без проблем... имам едно приятелче със същия колт като моя които не влиза в форума и при него го има този ефект :)

Един ден когато приятелката ми паркираше колата аз бях извън нея.. и като се опита да включи задна скоростта не влезе и като пусна съединителя направо се чу един звък се едно "дедо реже дърва в гората с хуск варна ..." направо ме заболя сърцето ,но след проведения от мене инструктаж и тя му фана цаката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моя Галант имам около 1000 км.От скоро го карам и имах лек проблем със 3-та и задна скорост.Забелязах, че не натискам съединителя до край.Погледнах помпата на съединителя, течноста беше на минимума.Долях DOT4 до макс и леко си преместих седалката напред.Не знам от течноста или от местоположението но сега нямам проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може само да се радвате :) При мен обаче просто си е от кутията :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може само да се радвате :) При мен обаче просто си е от кутията :(

Споко и моята си е отишла.

Някои преди мен се е правил на състезател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споко и моята си е отишла.

Някои преди мен се е правил на състезател.

Защо?? Какво й е??? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствено ме дразни втората....голяма мъка голямо нещо...без междина газ просто нестааа :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствено ме дразни втората....голяма мъка голямо нещо...без междина газ просто нестааа :(

 

при мен галанта така почна и след това просто стана невъзможно да минеш от 3та на втора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да правя...като знам, че ремонта ще е маса пари :( а иначе Колта е пушка отвсякъде...това му е единствения косур.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

еми ко да прая...кат знам че ремонта ще е маса пари :( а иначе колта е пушка от сякъде...това му е единствения косур баси...

 

нема да се плашиш

от 1ва направо 3та включвай :)

тва е :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо?? Какво й е??? :icon_hmm:

Пламка откакто сменях маслото за втори път както ми каза се разхърка докато е студена, а като загрее, нямам проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ровя се из нета и чета за вискозитет и спецификации на масла за скоростни кутии, но така и не мога да разбера някои неща.

Навсякъде ми казват, че щом хъркат скоростите след смяната на маслото означавало че маслото било рядко(това което съм налял)

Добре тогава, щом съм налял такова каквото ми дават по каталог и е рядко това значи ли че трябва да налея по-гъсто от това?

Примерно 80W90 и то минерално със спецификация GL5.

При тези условия би ли могло да се пре__е нещо или да пробвам пак със спецификация GL4 само че минерално?

Бих сложил и добавка за намаляване на хлабините, но не знам каква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля мисля и не знам вече как да процедирам с тая скоростна кутия.

Дразня се като я карам студена тая кола.

Ако вискозитета на маслото е 75W90 това означава че 75 е при загряло положение или при студено?

Може ли някой да ми каже само това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...