Премини към съдържание

Горивен филтър на Carisma Gdi


hristovico

Препоръчано мнение

Здравейте, имам Каризма 1.8 GDI 2000 г., искам да попитам къде се намира горивния филтър на моята кола.

 

Може ли рамата на автомобила ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много гадно, за нашите перфектни горива..... безкрайно подходящи за този тип двигатели. :icon_blush:

Аз бих си сложил допълнителен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хах много интересно знащото на моята GDI-ка горивния филтър беше под бушоните и под кутията на въздушния филтър точно над носача :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хах много интересно знащото на моята GDI-ка горивния филтър беше под бушоните и под кутията на въздушния филтър точно над носача :)

 

 

... и какво перфектно, безопасно място са избрали за този филър... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мястото не е опасно (няма вариант да изтече акумулатора например или нещо да го удари - мислено е върху този проблем), но смяната му е направо отвратителна.

Еми те Японците с техните малки ръчички...... :icon_blush: :icon_angel: си ги слагат както и където пожелаят :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно днес пътувайки с моето :mitsu-smiley: ми се случи проблем с горивния филтър.

Та пътувам в посока Варна и след като подминах едно село Билка /след Айтос/ изведнъж ми умаляха оборотите, падна мощността и колата взе да се узорва на равен път. Значи на равно шосе на четвърта скорост, с педал залепен за пода колата едвам държи 50-55км/ч И така едвам се добрах до Провадия. Там намерих един новопостроен сервиз и веднага на канала. Първата диагноза беше запушен филтър. Само да дпълня, че филтъра ми беше сменен скоро и може да съм навил с него около 2000км. Нафта зареждам предимно от Петрол и Лукойл. Та след като сменихме филтъра запалихме колата и веднага и дойдоха силиците. Започна да се форсира двигателя както си трябва и след като платих продължих към Варна. Веднага се качих на магистралата и до края и непаднах под 150км/ч. После по обратния път пак на магистралата и с по-нормална скорост 120-130км/ч точно наближих изхода за Провадия и изведнъж същия проблем. Добре, че сервиза беше по-наблизо и канала празен. След консултация по телефона с някого майстора извади маркуча за горивото който влиза в гор.филтър и с компресора го надува около 5-6минути. след което запали колата и мощността и пак си дойде. После 250км. докато се прибера ги минах безпроблемно.

Та тия дни трябва да си сваля резервоара и да го закарам на някоя пароструйка, а тази цедка която е вътре в него явно е направила лимита си и ще трябва да се сменя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с капачката го пробвах.

Майстора от Провадия ми каза да я развия и да покарам така няколко километра. После аз бях забравил да я стегна и когато отново влязох в сервиза му той първо за нея попита дали съм я стегнал. След второто излизане от сервиза до Чирпан си карах със затегната капачка и никакъв проблем нямаше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цедката на сондата в резервоара или запушен връщащ контур.............резервоара долу и така......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравеите колеги, понеже трябва да си сменям горивния филтър на моята GDI-ка 99г. , та видях тук че става въпрос точно за него и реших да не правя нова тема. Разбрах че въпросният филтър не се намира на много лесно място, но не разбрах точно къде, та ще ви помоля за една снимчица, ако може. Благодаря предварително..... а и някаква ориентировъчна цена

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай номер на рама, не всички GDI имат външен филтър (някои имат само в резервоара).

Привет! Ще можеш ли да кажеш и при мен къде се намира горивния филтър. Ето и XMCSNDA2AWF082479

Благодаря ти предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И твойта има, на същото място.

Благодаря ТИ, Милене! Миналата година неможах да мина покрай теб в Пловдив да ми видиш колицата, но таз ще направя всичко възможно то ако не профилактичен преглед то поне да се запознаем с ТЕБ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Можете ли да ми кажете къде се намира и моя горивен филтър ? Номера на рамата е: XMCLNDA2AWF135240.

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Здравейте, бихте ли ми казали и за моята 1.8 GDI 1999 къде се намира горивният филтър понеже под бушоните се вижда само филтъра с активен въглен.

XMCLNDA2AYF006213

Благодаря ви.

Редактирано от oniq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...