Премини към съдържание

Слаб климатик


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, :mitsu-smiley:

 

от три месеца имам Space Wagon 1999 (Colt-a също си го карам) и съм много доволен! :icon_clap:

 

Струва ми се, че климатика не изстудява достатъчно добре, може би си въобразяваям или пък колата е много голяма, но съм решил да отида да го погледне специалист. Идеята ми е ако може да препоръчате сервиз, в който да отида или да ме посъветвате какво да правя (благодаря).

 

Най-вероятно въпросът е обсъден в друга тема, но аз не можах да намеря такава, за което се извинявам!

 

Лек ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега предлагам ти да отидеш в някои от лицензираните сервизи на :mitsu-smiley: и да ти направат проверка на филтъра и колко фреон имаш.На мене при паджерото имах подобен проблем,отидох в ротола в Панчарево заредиха ми колата с фреон и сега всичко си е наред. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е ако може да препоръчате сервиз, в който да отида или да ме посъветвате какво да правя (благодаря).

 

 

Лек ден.

 

 

Здравей,

За разлика от хладилниците и фризерите където

фреона циркулира в херметична метална система

заварена след пълненето, при автоклиматиците има

резбови и гумени съединения през които фреона си

намира път да се изпарява /ветрее/ :)

Обикновенно на три години системата трябва да се

дозареди. Срока е условен и зависи от интензивност

та на ползване. На служебните коли всяка пролет про

веряваме и дозареждаме климатиците.

В системата ти на видно място трябва да има едно стък

лено око през което визуално се следи за количеството

фреон в нея. При включен климатик погледни в него и

виж какво става. При напълно зареден климатик систе

чата е пълна догоре и в "окото" най-много да има едно

мехурче. Нормалното състояние е да се вижда плътна

дебела струя газ. При слаба и анемична - климатика не

студи достатъчно. Ако няма нищо да се вижда - то е ясно.

Всеки грамотен хладилен техник може да ти го зареди,

само фреона е специален за автоклиматици.

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързата реакция!

 

Задължително ще отида до ратола на преглед! А знаете ли дали там има магазин, от който да си купя филтър и ако не откаде да намеря и колко може да струва?

 

Благодаря отново!

:thx:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Днес и аз реших да си проверя климатика за количеството фреон,дали трябва да се дозареди.Затова отидох при хладилен техник,който ми е приятел.Когато включихме климатика,на него не му хареса работата на комресора, а по-точно това че изключва и включва през даден период,каза ми че от това нещо може да изгори :icon_crying: включвала се някаква защита затова изключва и включва :icon_blush: Затова с някакъв уред доколкото разбрах,изпусна фреон до определено налягане и компресора започна да работи без да изключва,а и климатика започна да духа по-студено! :rolleyes: Но аз съм малко притеснен дали наистина така трябва да работи :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Климатика може да не духа студено и от запушен филтър на системата.В повечето случаи се оказва,че няма достатъчно количество фреон в него.Няма специален фреон за автоклиматици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой от колегите във форума беше споменал за някакъв спрей който се впръсквал в тръбите на таблото и ги почиствал от налепи и прахоляци, а и освежавал атмосферата. Щеше да пише каква е марката и от го е купил, и ако някой от колегите знае да пише!? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има го по магазините за автоаксесоари, аз съм си го купувал от Бриколаж. Спрея е сив на цвят, пише си за профилактика на климатици и върви с дълго мъркучле с дюза накрая. Ако не се лъжа е на фирмата MOTIP.

 

P.S. http://www.motip.com/?page=23&id=787

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,някой от вас обърнал ли е внимание при включен климатик,компресора постоянно ли работи или включва и изключва??Поздрави :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо си смени филтъра за климатика и ако няма подобрение чак тогава виж фреона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Абе хора,някой от вас обърнал ли е внимание при включен климатик,компресора постоянно ли работи или включва и изключва??Поздрави :rulez:

Привет колега.чист климатик работи постоянно,а климатроник включва и изключва. ако си с климатик и не е включен постоянно, сигурно има проблем. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам твоя климатик какъв е, но на моята машина (Space Runner 1.8 1993г.) е с превключвател за 2 степени (плюс "Изкл."). И при двете степени при достигане на определена температура в купето на колата, климатика изключва - при "икономичния" по-често, при другия по-рядко. И това (при моята машина поне) е нормално - по схема има два датчика в купето които мерят температурата на входа и на изхода и в зависимост от разликата в тях и от степента, на която си включил климатика, управляват релето вкл./изкл. на климатика. Направили са нещо като примитивен климатроник японците. :icon_clap: Освен това, при запалване на колата, при по-екстремно изпреварване (когато е по-голямо натоварването), климатика също изключва (управлението е от ECU-то).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Моята е Спейс Вагон '97, все още не сме включвали климатика, но искам да попитам той само охлаждащ ли е за моделите от тази година или има и затопляне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само охлажда. Работи на 2 степени. Еко и на пълна мощност(не се сещам точно какво пишеше на втората). В еко режим охлажда по-слабо и аз го ползвам през по-малко горещите дни в годината или на дълъг път. Ако все пак е топло в колата, щраквам на 2-ра степен. През зимата изключен климатик и включено парно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...