Премини към съдържание

Вграждане на таблет в кола?


vasko25

Препоръчано мнение

Здравейте, видях едно клипче в интернет на едни пичове как вграждат таблет като основна мултимедия на колата и исках да попитам дали някой е правил подобно нещо или има някой познат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да се направи, но за всяка кола си е специфично.

Мога да дам подробности за последната генерация Лансери, защото съм правил подобно нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разгледай варианти като този: http://www.ebay.com/itm/6-2-Double-2Din-Car-DVD-Radio-Stereo-Android-4-4-WiFi-3G-GPS-Bluetooth-Camera-/271994686153

По-удобен ще е за ползване и имаш същите функции като на таблет с андройд. Дадох ти примерен модел, иначе има и по изчистени и без CD, с камери за обратно виждане и без тях. Има и със слотове за карта за интернет или пък USB през което да ползваш бисквитка на мобилните оператори.

Мисля, че с такова животно + пластмасата за 2din ще си спестиш доста игра и ядове :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разгледай варианти като този: http://www.ebay.com/itm/6-2-Double-2Din-Car-DVD-Radio-Stereo-Android-4-4-WiFi-3G-GPS-Bluetooth-Camera-/271994686153

По-удобен ще е за ползване и имаш същите функции като на таблет с андройд. Дадох ти примерен модел, иначе има и по изчистени и без CD, с камери за обратно виждане и без тях. Има и със слотове за карта за интернет или пък USB през което да ползваш бисквитка на мобилните оператори.

Мисля, че с такова животно + пластмасата за 2din ще си спестиш доста игра и ядове :)

 

Гледал съм ги, но имам Ipad и искам него да го вградя като основна мултимедия, но в същото време да може да се сваля

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

 

Човека иска, да си ползва Ipad-а. Но това е работа за едно дизайнерско и за едно конструкторско бюро. Като започне от захранването и завърши с монтажа. Да е стабилен в движение, да не се разбие буксата от непрекъснато слагане и сваляне. Голямо приключение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак голямо приключени не е. Само трябва ръцете да не са ти заврени някъде.

Виж това видео и се надявам да успееш да монтираш таблета. Не е никак сложно.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста като цяло съм виждал, да си слагат таблети и всякакви други неща в таблото. Защо не опиташ да поставиш някой компютър с екран и SSD диск за зареждане? (ако не знаеш какво е - SSD vs HDD )

 

Аз винаги, основната ми пречка за такова нещо е била - Сега, това е таблет, то не е предназначено да се ползва за толкова много говорители колкото има в една кола (минимум 6). Хубаво, ще кажеш че има трансформатори и прочие и прочие, което си е така, ама, друго си е нещо, което е правено за там (някое авто радио например), а това че ще имаш таблет и то, ти няма да мушнеш вътре таблет за 1000лв, нали, че да има някакъв смисъл от него, ами някъв за има, няма 100лв.

За мен това няма смисъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Господа, драги читатели, колата е за каране, таблета е за баране :icon_thumbup:

Видеото е интересно, и аз съм го гледал, но едно е да го видиш, друго е да го направиш. Такова пригаждане (или вграждане) има доста подводни камъни. На всичко отгоре автора иска и да може да се маха. Според мен труда и усилията не си заслужават. И 10 годишния Лансер с вграден и-пад задължително се оборудва с 18 инчови нископрофилни гуми, иначе не върви :icon_thumbup:

Подкрепям запазването на оригиналния вид на автомобила - отвътре и отвън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз размишлявам върху следните две 6-инчови възможности:

1. Да се сложи по-икономична "китайска" всичко-в-едно мултимедия с уиндоус или андроид, да речем с андроид, щото имам такъв смартфон, или

2. Да се сложи изглеждаща по-скъпа качествена маркова (предимно аудио) система (Pioneer, JVC, ала-бала...), която евентуално да има нави, и разни други функции.

 

:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двете неща са доста различни като бюджет, може би ако тръгнеш от него - ще решиш проблема по-лесно :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля... Това с предимно музикалните мултимедии ми се вижда доста сковано.

 

Понеже по-горе се поставя въпросът за различията в бюджетните параметри на двете възможности, да питам Рангел Симов какво приблизително смята, че може да струва всяко от двете решения?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споделям опит. Разликата между китайче и нещо марково е огромна! Пример. Какво би купил - китайски телефон, или утвърдена марка? Или пример с таблет?! Звука от китайчето е само пожелание. Ще има ТВ?! Може, но кога ще я гледаш. В движение?! Хаха. Забрави! На място?! Все същата боза. Навигация. ОК. Ако си се занимавал с инсталация. Иначе си е играчка и нерви. Ще плейваш от флашка? Сигурно и марковата предлага. Ъгъла на дисплея е такъв, че понякога денем нищо не се вижда - хваща отблясъци. Няма връзка с Кан шината, ако не е по-скъп модел. Ако имаш бутони на волана - надали ще можеш да ги ползваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говориш така защото нямаш ТВ. Освен да се гледа може и да се слуша, а в задръстванията е доста приятно. В София хваща 12 ефирни програми, включително HD.

 

Иначе съм съгласен, че качеството на китайските варианти не е добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля... Това с предимно музикалните мултимедии ми се вижда доста сковано.

 

Понеже по-горе се поставя въпросът за различията в бюджетните параметри на двете възможности, да питам Рангел Симов какво приблизително смята, че може да струва всяко от двете решения?

 

Предполагам че китайски може да се намерят до към 200-300 долара и ще предлагат всичко.

http://www.ebay.com/bhp/kenwood-navigation-radio нямам идея коя става за Лансъра, но пък до към 1200-300лв ще получиш нещо доста добро :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Може би при мен въпросът не е (чак) толкова в парите, а във функционалността, а и явно в качеството на звука - защото е ясно, че най-вече ще се използва за музика. От друга страна, искам да има интернет услуги (обаче дали да ги взима със собствена сим карта или от смартфона...), нави, браузер... Това с ТВ е готино, на LiX добре му се е получило, не знам обаче дали е колко е лесно да се добави към такива kenwood-тип уредби.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говориш така защото нямаш ТВ. Освен да се гледа може и да се слуша, а в задръстванията е доста приятно. В София хваща 12 ефирни програми, включително HD.

 

Иначе съм съгласен, че качеството на китайските варианти не е добро.

Говоря така, защото имах тази шитня. От опит, както вече писах. За лимузина разбирам. Баровеца да си гледа, докато го возят. Като знам какви тарамбуки караме всички, надали някой е баровец. Ако толкова искам да слушам, има две телевизии с радио излъчване. Ако следиш сериалите, е проблем. И нещо, което всички пренебрегвате. При ПТП застрахователя гледа, дали имаш ТВ. Освен дали си с подходящи гуми и протектор. Така че, всеки си знае. За мен са несъвместими неща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говоря така, защото имах тази шитня. От опит, както вече писах. За лимузина разбирам. Баровеца да си гледа, докато го возят. Като знам какви тарамбуки караме всички, надали някой е баровец. Ако толкова искам да слушам, има две телевизии с радио излъчване. Ако следиш сериалите, е проблем. И нещо, което всички пренебрегвате. При ПТП застрахователя гледа, дали имаш ТВ. Освен дали си с подходящи гуми и протектор. Така че, всеки си знае. За мен са несъвместими неща.

Абе само ти ли се возиш в тази кола? Нещо много егоистично подхождаш. Докато караш може някой друг да гледа!

Ако твоята колата я считаш за тарамбука, аз имам друго отношение към моята.

 

Единственият недостатък на телевизията е, че в града има много интерференция и има места на които картината накъсва/прекъсва. Трябва си хубава антена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тона ти леко излиза от нормите за коректни взаимоотношения. А и се отклоняваш от темата. Чувстваш се засегнат май... Зарежи този телевизор.

Гледането на този екран от задната седалка е сравнимо с 14" телевизор в хол - повече слушаш. "Супер" удобно. Повози се отзад, погледай ТВ и си хвърлил сръкмето. Малко по-лабилен вестибуларен апарат и "бижуто" ти е осмърдяно.

И трябваше да споменеш веднага липсата на сигнал на места в града. А за навън?! По-мощна антена?! Може би и тунер?! А, да. Той е вграден.

С няколко думи :мултифункционалните устройства са комплекс от коморомиси. А за цената, която искат китайците, всеки трябва да си направи изводите. Цената, на която бихте си купили подобно устройство е далеч по-висока от заводската. Много далеч! Отново личен опит!

А ти игнорираш въпросите ми.

Със здраве!

Успех и на търсещия. Да бъдеш доволен от бъдещия си избор! :)

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успокойте се, търсещия отдавна не е търсещ може би, най-малкото не влиза често в темата си.

Моето мнение, което изразих и по-рано в темата, е че телевизията е интересна атракция за деца. Но лично аз не бих позволил на децата си да се возят и гледат ТВ, не стига че си развалят очите с всички останали технологии, ами и това. Друг потенциален потребител са таксиметровите шофьори - те прекарват почти целия си живот зад волана, оправдано е. Може би наистина този който е нямал, само той не знае каква приятна глезотийка е (аз съм нямал). Но да тръгнеш да тунинговаш 10 и нагоре годишна кола само заради егото си (а не заради реална потребност), както казах, е неоправдано. Нека старите коли си останат стари, а новите да бъдат нови, докато още могат :icon_thumbup:

ПП: Преди време един познат си взе телевизорче за кола, хващаше ефирна ТВ, но беше голям зор да се гледа - малък екран, сигнала се губи, абе т*шак работа. Сигурно оригиналните системи са по-добре измислени, не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с ТВ ми се вижда ултимативната грижа, нещо от сорта nice-to-have. Може би през някои от идващите съботи ще отида до фирмата AVItel да видя на място какво предлагат. Близо е където живея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успокойте се, търсещия отдавна не е търсещ може би, най-малкото не влиза често в темата си.

Моето мнение, което изразих и по-рано в темата, е че телевизията е интересна атракция за деца. Но лично аз не бих позволил на децата си да се возят и гледат ТВ, не стига че си развалят очите с всички останали технологии, ами и това. Друг потенциален потребител са таксиметровите шофьори - те прекарват почти целия си живот зад волана, оправдано е. Може би наистина този който е нямал, само той не знае каква приятна глезотийка е (аз съм нямал). Но да тръгнеш да тунинговаш 10 и нагоре годишна кола само заради егото си (а не заради реална потребност), както казах, е неоправдано. Нека старите коли си останат стари, а новите да бъдат нови, докато още могат :icon_thumbup:

ПП: Преди време един познат си взе телевизорче за кола, хващаше ефирна ТВ, но беше голям зор да се гледа - малък екран, сигнала се губи, абе т*шак работа. Сигурно оригиналните системи са по-добре измислени, не знам.

Много добре написано! Наистина заслужава си подобна глезотия само ако се прекарва дълго време в колата. Също така като става дума за таблет има различни стойки които се монтират на таблото така когато искаш може да имаш таблет и не е необходимо да се усложняват много нещата. Мултимедията на новите коли неможе да се замени със китайче и да има същият ефект или качество.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, просто питах за идеи как да се вгради, не търся да си купувам каквито и да е било други таблети, 2 дин устройства или каквото и да е било :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...